W' Mindfulness: Iets voor u?! Johan Steenhoek praat over boek in Verhalenkamer Genoten in Valkenburg! 9 INGEZONDEN MEDEDELING Rondje sparren met de Rabo Open dag bij de praktijk voor kunstgebitten Collecteweek Prinses Beatrix Spierfonds INGEZONDEN BRIEF Zorgen om lucht kwaliteit Schiphol r UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 2016 HEILOO - Mensen bezoeken steeds minder vaak de bank. Natuurlijk is dit omdat men veel bankzaken prima online kan regelen, maar ook omdat de Rabobank steeds vaker klanten opzoekt. Dit geldt niet alleen voor parti culiere klanten. U vindt de bank ook op plekken waar ondernemers zijn, zoals het WBC in Heiloo. Brainstorm met Esther en Patrick Een nieuw initiatief is de 'zakelijke brainstormsessie'. Bedrijvenadviseur Esther van Luyn en Business Controller Patrick de Jager hebben veel ervaring met ondernemersvraagstukken. Vanuit hun expertise gaan ze in gesprek met ondernemers in de Rabocamper. Zowel klanten als niet- klanten zijn welkom voor een brainstormgesprek over elk denkbaar onder- nemersvraagstuk. Esther: "Ik merk dat ondernemers dit geweldig vinden. Heel laagdrempelig kunnen ze met ons in gesprek en vaak kunnen wij vanuit onze ervaring nieuwe inzichten bieden. Zo willen we meerwaarde bieden aan het bedrijfsleven in ons werkgebied." Bij Brasserie in 't Groen Deze woensdag (7 september) staat de Rabocamper bij Brasserie in 't Groen bij de golfbaan. Kom gerust langs voor een goed gesprek! Waar staat de Rabocamper voor de volgende brainstormdag? Volg @RabobankNKL op Twitter, daar wordt het tijdig gecommuniceerd. HEILOO - Rutger Weijer is tandprotheticus en specialist in het aanmeten en vervaardigen van alle uitneembare gebitsprotheses. Hij behandelt zelf de klant én vervaardigt de prothese, waarbij de klant directe input geeft qua wensen. Zo komt hij tot een persoonlijk en natuurlijk eindresultaat waarin de wensen van de klant direct terug te zien zijn. Op die manier krijgt de klant vaak de eigen lach en de gewenste uitstraling terug. Rutger heeft tevens een nauwe samenwerking met andere tandheelkundige speci alisten (zoals tandartsen, implantologen en kaakchirurgen). Een natuurlijke glimlach met een persoonlijke uitstraling "Mensen lopen vaak te lang door met een gebitsprothese die eigenlijk niet goed meer past of erg versleten is. Hierdoor ontstaat pijn en ander onge mak. Het is aan te raden om de prothese elke twee jaar te laten controle ren. Soms is een kleine aanpassing in de pasvorm al genoeg", aldus Rutger Weijer. Dat kan een gewone volledige gebitsprothese zijn, maar ook een prothese op nieuwe of bestaande implantaten tot en met gedeeltelijke pro theses (frame of plaatje). Wat een tandprotheticus precies doet en de prothetische mogelijkheden roepen vaak vragen op. Heeft u vragen over een nieuwe gebitsprothese of over uw huidige kunstgebit? Zit uw gebit los of heeft u andere problemen of vragen? U bent van harte welkom op de open dag op woensdag 21 sep tember van 9.00 uur tot 16.00 uur. U kunt ook bellen. Een advies of een controle-afspraak is altijd gratis. Rutger maakt graag kennis met u: "Samen gaan we kijken wat er mogelijk is." Adres: Gezondheidscentrum De Strandwal 22H, Heiloo. Tel.: 072-5331902. E-mail: info@rutgerweijertp.nl. Meer informatie: www.rutgerweijertp.nl. HEILOO - De collecteweek van het Prinses Beatrix Spierfonds duurt van 11 tot en met 17 september. Ruim dertigduizend vrijwilligers gaan dan op pad om geld op te halen voor wetenschappelijk onderzoek naar spier ziekten. Het is de grootste jaarlijkse actie voor de tweehonderdduizend mensen met een spierziekte in Nederland. Het Prinses Beatrix Spierfonds zet zich al zestig jaar in voor mensen met een spierziekte in Nederland. Dat zijn ruim tweehonderdduizend mensen. De organisatie wil alle spier ziekten de wereld uit krijgen. HEILOO - U kent het wel: het gevoel van diepe innerlijke rust, volledige tevredenheid met wat er is en het zalige, ruime gevoel van even niets te moeten. Meestal ontstaat dit gevoel in een vakantie, aan de oever van een stromend beekje, of wanneer u een wandeling maakt in de natuur. Het is een gevoel waarbij u het verlangen kent om dat vooral vast te blijven houden, mee te nemen in uw dagelijks bestaan, en waarvan u na korte tijd moet constateren dat u ervan af bent geraakt. Die diepe rust, het gevoel van ruimte en vrijheid, zit in u! Mindfulnesstraining helpt, wetenschappe lijk bewezen, om in dat gevoel te komen en te blijven. Yme Bosgra geeft vanaf dinsdagavond 20 september in instituut Chiron (Hoefsmid 3 in Heiloo) weer een aantal trainingen. Kosten: 245,- Eerdere deelnemers waardeerden de training met een 8,9! Er is een gratis introductie-avond op dinsdag 13 september, aanvang 19.30 uur. Voor informatie en opgeven, bel 06-20488126 of mail naar ymebosgra@hotmail.com. HEILOO - Johan Steenhoek uit Heiloo vertelt aankomend weekend tijdens het evenement 'Willibrord draait door' zijn ver haal in de Verhalenkamer op het terrein van Willibrordus. Hij praat over het boek 'Heleen' dat gaat over het ziek worden van zijn vrouw en over het verliefd wor den op een andere vrouw. Johan vertelt over het ontstaan van het boek en hoe het schrijven hem hielp het gebeurde te verwerken. Daarbij leest hij ook een paar mooie stuk ken voor. Johan Steenbeek vormde Met instemming las ik de inge zonden brief van Els Meurs in de Uitkijkpost van 31 augustus. Net als zij maak ik mij al langer grote zorgen om de toenemende overlast van naar Schiphol dalende vlieg tuigen. Er zijn uren dat ze om de halve minuut over denderen. Naast de herrie die dat geeft, vraag ik mij af waar de verbrande kerosine blijft. Dat komt uiteindelijk toch in onze directe leefomgeving en lon gen terecht. Er zijn economische en vakantie-belangen. Maar waar ligt de grens? Naast metingen ves tig ik mijn hoop op de politiek. Al lijken (met name lokale) politieke partijen hun kop in het zand te steken. Cor Hoffer, Heiloo dagboeknotities en e-mails aan vrienden om tot het verhaal dat vertelt over verdriet, tegenslagen, liefde en verliefdheid. Het verhaal groeide uit tot iets wat leek op een manuscript voor een boek. Hij liet het lezen door iemand die niet te dichtbij stond. Daarna liet hij zich adviseren door een schrijfcoach en nu is er ook daadwerkelijk een boek. De lezingen starten zaterdag en zondag om 16.00 uur. Het bij wonen van de lezing is gratis. Zie ook willibrordusdraaitdoor.nl/ johan-steenhoek/. Goed nieuws. Schiphol heeft onderkend dat er verschil is tus sen nachtrust en nachtvlucht voor de inwoners van met name Heiloo-West. Daarom heeft de verkeersleiding besloten niet meer boven dit gebied te vliegen na 22.30 uur. Dit omdat met name de slagers begonnen te klagen over verlies van barbecue-inkomsten. Doordat de mensen voortdurend met hun handen voor hun oren zaten, waren ze niet in staat de barbecue-hapjes op een passende wijze in hun mond te krijgen. Bovendien maakte Schiphol bekend dat er een overeenkomst is gesloten met Specsavers en het Kruidvat. Mensen tot vijftig jaar kunnen met hun instapkaart een jaar lang onbeperkt oordopjes afhalen bij laatstgenoemde onder neming. Mensen boven de vijftig krijgen tegen Polderbaan-korting een vergoeding bij aanschaf van vier hoortoestellen bij Specsavers. Tevens worden er onder de 'Gelukkigen' trommelvliezen en valiumtabletten verloot. En alsof dit positieve nieuws niet genoeg is heeft Schiphol besloten dat de Polderbaan niet verlengd wordt tot Limmen, maar slechts tot Uitgeest. We 'neuzelen' vrolijk verder. De commissie 'Zweefvliegen is gezond' komt medio 2022 weer bij elkaar en ondertussen kan iedere burger het woord 'economischbe- lang' foutloos schrijven. Tot slot: Als we toch geluidshinder willen meten, plaats die installatie dan op de woonheuvel aan de Zeeweg en niet op het gemeentehuis. Van een piloot van de KLM heb ik begrepen dat de woonheuvel een aanvliegba- ken is voor de Polderbaan. Met bezorgde, ludieke groet, Pim Bronkhorst HEILOO - De zelfstandige seni oren die zich hadden aangemeld voor de jaarlijkse vakantiereis van Stichting Welzijn Heiloo hadden daarvan geen moment spijt. Wat was het eind augus tus prachtig weer, het leek soms zelfs wat overdreven. De reis ging naar Hotel Monopole in Valkenburg aan de Geul. Het was een bijzonder ontspannen, gezel lige en interessante reis. De groep maakte prachtige excursies naar de grotten en het Kolenmijnmuseum, er was een rondvaart op de Maas, een rit met de stoomtrein over het 'Miljoenenlijntje' en de reizigers genoten van de busritten door het mooie landschap van Zuid-Limburg. Stichting Welzijn Heiloo kijkt terug op een zeer geslaagde reis. Tot volgend jaar! Johan Steenhoek: boek om te verwerken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9