Ruimte voor leven en wonen - tussen Castricum en Heiloo 12 UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2016 NIEUWE STRANDWAL Voorontwerp bestemmingsplan Het voorontwerp bestemmingsplan met bijbehorende documenten was het onderwerp van de inloopavond op 21 juni. Een voorontwerp bestemmingsplan is eigenlijk een conceptversie van het uiteindelijke ontwerp bestemmingsplan. Het opstellen van een voorontwerp bestemmingsplan is niet verplicht, maar gemeente Heiloo wilde graag de mening van de inwoners horen en heeft het voorontwerp bestemmingsplan daarom ter inzage gelegd. Wie wilde, kon hier tot 14 juli schriftelijk op reageren. Dit heeft ruim 40 reacties opgeleverd. Alle inspraakreacties op het voorontwerp worden meege wogen bij het maken van het ontwerp bestemmingsplan. VERDER ONDERZOEK Op 9 mei 2016 is in de gemeenteraad van Heiloo de motie 'Tracé A9' aangenomen. Met de motie is gevraagd om onderzoek naar de mogelijkheid om alsnog de Kapellaan open te houden, waarbij het kruispunt op de Kennemerstraatweg dan wellicht een rotonde zou moeten worden en de noodzaak van een turborotonde bij de Oosterzij weg. In het huidige ontwerp van de aansluiting op de A9 staat namelijk dat de Kapellaan wordt afgesloten en er een T-kruising komt op de Kennemerstraatweg inclusief verkeerslichten en een nieuwe turborotonde bij de Oosterzijweg. In september worden de uitkomsten van het onderzoek besproken met de gemeenteraad en de stuurgroep. Zij zullen mede de basis vormen voor het ontwerp bestemmingsplan. Tijdens de Open Monumentendag 2015 mochten ook kinderen archeologisch onderzoek doen in Zuiderloo. Het merendeel van de ruim veertig insprekers ziet een aantal ongewenste gevolgen van de aansluiting. Ook zijn tips en suggesties ontvangen om het ontwerp van de weg te verbeteren. De verwachte negatieve gevolgen gaan voor een groot deel over de veranderende verkeersstro men door het dorp. Veel reacties gaan over de afsluiting van de Kapellaan en als gevolg daarvan meer verkeer over de Hoogeweg. De noodzaak van een grote rotonde bij de Oosterzijweg wordt door velen niet erkend. De oversteek voor fietsers vindt men gevaarlijk, zeker voor schoolgaande jongeren. Ontwerp bestemmingsplan Het ontwerp bestemmingsplan wordt naar verwach ting in december 2016 ter inzage gelegd. Dan kan iedereen een formele zienswijze geven op het defini tieve ontwerp. Kijk voor meer informatie op www.heiloo.nl/bestemmingsplannen en www.castricum.nl/bestemmingsplannen. Bestemmingsplan Binnen twaalf weken nadat het ontwerp bestemmings plan ter inzage heeft gelegen, stelt de gemeenteraad het bestemmingsplan vast. VERKEERSPLAN HEILOO Heiloo groeit. Het is nu al druk en met al die nieuwe woningen komt er steeds meer verkeer. Dit bemoeilijkt de doorstroming. Ook de komst van de aansluiting op de A9 zorgt voor veranderingen. Hoe gaan we daar mee om? Welke verkeersknelpunten moeten we aanpakken? Kunnen (tijdelijke) wegafsluitingen of eenrichting verkeer oplossingen bieden? Met het nieuwe verkeers plan springt Heiloo in op deze veranderingen. De meningen, zorgen en wensen van inwoners vormen hierbij een belangrijke leidraad. Inwoners en onder nemers hebben zich op verschillende manier uit gesproken. Hun inbreng telt mee bij de uitwerking van het nieuwe verkeersplan. Dat moet er in 2017 liggen. Voor meer informatie: www.heiloo.nl/verkeersplan. VERLEGGING WATERLEIDINGEN De drinkwatertransportleiding van PWN en de afvalwaterleiding van HHNK liggen op de plek waar de aansluiting op de A9 moet komen. Als voorbereiding op het werk aan de aansluiting worden deze waterleidingen op dit moment verlegd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 12