Zaterdag feestelijke heropening Sporthal Het Vennewater Amsterdam City Swim, zwemmen voor ALS INGEZONDEN MEDEDELING Jaap en Josta de Graaf: MVD Styles: voor kleding, huis en make-up Inloopspreekuur slechthorendheid De Burger van Heiloo nu ook bij Herberg Jan UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2016 HEILOO - Kent u de winkel Lemon Lime nog? Deze shop is terug, maar dan onder de naam MVD Styles. De gloednieuwe kledingwinkel opende zaterdag 10 september haar deuren aan de Stationsweg in Heiloo. MVD Styles is gespecialiseerd in kleding voor moeder en dochter. De win kel biedt kleding van bijvoorbeeld Closed, MAC, Rino Pelle, prachtige oorbellen van het merk Lott en nog vele andere. De kracht is een leuke mix and match van merken in verschillende prijsniveau's. Maar daarbij blijft het niet, vertelt eigenaresse Mirel van Dam. "Ook als je je wenkbrau wen wilt laten epileren en verven of huidadvies wilt krijgen ben je welkom: Janine staat voor je klaar in onze skin browbar. De make-upstudio maakt het geheel compleet. Hier voorziet Edith je van een prachtige make up." "Vanaf heden tot en met 22 september biedt MVD Styles 10% korting op de gehele kledingcollectie en kan je op afspraak mooi opgemaakt worden door Edith voor een openingsprijs van 10,00. Verder kun je bij Janine een complete wenkbrauwbehandeling boeken (shapen, waxen, knippen, epile ren, verven en stylen) voor 19,95 in plaats van 29,95." "Iedereen die nieuwsgierig is geworden, is natuurlijk van harte welkom! Wij geven u graag een vrijblijvend advies onder het genot van een lekkere cappuccino." MVD Styles, Stationsweg 83, 1851 LJ Heiloo. Telefoon: 072 5824998. Internet: www.mvdstyles.nl HEILOO - De bal is op zater dag 17 september voor wethou der Rob Opdam in Sporthal Het Vennewater. Want na een gron dige renovatie heropent hij om 10.30 uur de sporthal. De Nationale Sportweek valt samen met de heropening en de sporthal aan Het Zevenhuizen bestaat veertig jaar. Daarom geeft de gemeente de heropening een feestelijk tintje. De hele dag vinden er, voor inwoners en genodigden, in en rondom Sportcentrum Het Vennewater activiteiten plaats die te maken hebben met sport en gezond heid. Sporthal Het Vennewater is in de zomervakantie grondig gerenoveerd. De houten vloer is geschuurd en gelakt en van nieuwe belijning voorzien. De wanden van Het Vennewater zijn rondom geheel voorzien van beschermende wand- bekleding die de veiligheid van de sporters vergroot en de akoestiek in de hal verbetert. Er is led-ver lichting aangebracht en de wanden zijn wit gesausd, waardoor er veel meer licht aanwezig is in de sport hal. Aan de wanden zijn reclame borden opgehangen. De gemeente is in gesprek met de sportraad en drie hurende binnensportveren gingen over een reclamecontract. De bedoeling is dat deze sportver enigingen sponsors zoeken voor reclameborden in de sporthal. De inkomsten van deze reclamebor den zijn voor de betrokken sport verenigingen. Tijdens de Nationale Sportweek vinden er verschillende activiteiten plaats op het gebied van sport en gezondheid, georganiseerd door sportverenigingen en de buurt- sportcoach van Heiloo. Inwoners en bezoekers van Heiloo kunnen niet alleen deelnemen aan sportac tiviteiten, maar ook aan verschil lende Appeltje/Eitje activiteiten, die te maken hebben met een gezonde leefstijl. De sportweek is georgani seerd van 17 tot en met 25 septem ber. Meer informatie over de sport week kunt u vinden op www.sport- inheiloo.nl en in de Sportkrant. Meer informatie over een gezonde leefstijl en Appeltje/Eitje in Heiloo kunt u lezen op www.appeltje-eitje- heiloo.nl HEILOO - De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden (NVVS) verzorgt iedere derde woensdag van de maand van 10.00 uur tot 12.00 uur een inloop spreekuur over alles wat met slechthorendheid samenhangt. NVVS-ervaringsdeskundigen geven voorlichting over slecht horendheid, tinnitus (oorsuizen), hyperacusis (overgevoeligheid voor geluid), Ménière, de aan schaf van hoortoestellen en andere hulpmiddelen. Een praatje maken met een mede-slechtho rende kan uiteraard ook. HEILOO - De Burger van Heiloo is inmiddels niet meer weg te denken uit ons dorp. Dit initiatief van Fotostudio IwanBronkhorst.nl, in samenwer king met lokale horeca-ondernemers, ondersteunt Stichting Vrienden van de Vijfhoek bij de aanschaf van een nieuwe loungebank voor de kinderen van ODC De Vijfhoek. Herberg Jan Herberg Jan heeft vanaf 15 september de Burger van Heiloo op de menu kaart staan. Het hele seizoen kun je daar genieten van een heerlijke ham burger, bestaande uit een knapperige Italiaanse bol met een Black Angus burger van 200 gram rundvlees, sla, cheddar cheese, gebakken ei, tomaat en barbecue-uiensaus. Opbrengst Elke verkochte Burger van Heiloo levert 1 euro op voor Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Wat een mooie combinatie: een héérlijke Burger van Heiloo eten bij Herberg Jan en tegelijkertijd een fantastisch goed doel ondersteunen! Voor meer informatie over de Burger van Heiloo, zie www.burgervanheiloo.nl en www.herberg-jan.nl. HEILOO - Een bijzondere pres tatie: Jaap en Josta de Graaf uit Heiloo, beiden zeventig jaar oud, deden zondag 11 septem ber mee aan de Amsterdam City Swim. Het idee om deel te nemen ont stond toen Jaap en Josta vorig jaar aanwezig waren bij dit zwem- spektakel. Zij zagen hoe strak alles georganiseerd was en merkten dat de veiligheid van de zwemmers voorop stond. Ook zij durfden toen de sprong te wagen om mee te doen. Dat betekent twee kilometer zwemmen door de grachten van Amsterdam om geld in te zamelen voor het onderzoek naar de ziekte ALS. Om aan sponsorgeld te komen, vroegen ze aan familie en bekenden om financiële steun voor hun deel name aan de Amsterdam City Swim. Een gift diende als vervanging voor een cadeau voor het vijftigjarig huwelijk dat het echtpaar dit jaar viert. Jaap en Josta begonnen in janu ari 2016 met de voorbereiding voor deze zwemtocht. Dat deden zij eerst in zwembaden en later in open water: de Egmonder Binnenvaart en de Linge. Voor Jaap werd het weer tijd voor een mooie duurprestatie. Voor hem volgde de Amsterdam City Swim prachtig op eerdere prestaties, namelijk zijn deelname aan de Elfstedentocht en de Noord- Hollandtocht op de schaats, De Vasaloppet, de Birkebeinerrennet op de lange latten en de mara thons van Amsterdam, Rotterdam en Athene. Josta zwemt haar hele leven al graag op bijzondere plaat sen en een duik in de grachten van Amsterdam was altijd al haar wens. Dat zij hiermee een fantastisch doel steunde, gaf het zwemmen op deze plaats een extra dimensie. De inspanningen leverden dit keer een voordeel op voor de strijd tegen de ziekte die het bedrijven van sport onmogelijk maakt. Voor het echtpaar kwam de ziekte ALS dit jaar erg dichtbij: een goede bekende van het echtpaar overleed, na de constatering van de ziekte, binnen een halfjaar. Deze bekende was tijdens de zwemtocht in de gedachte van Josta. Medailles en veel steun Het echtpaar werd zondag vanaf de kant aangemoedigd door hun kinderen en kleinkinderen. Helaas konden niet alle drie kinderen aan wezig zijn omdat één kind in Spanje woont. Maar vanuit Spanje volgde het kind wel de prestaties van de ouders online. Een ander mooi moment voor beiden was zondag de finish van Josta. Jaap, die de twee kilometer zwemmen aflegde in een tijd van 57 minuten, mocht bij de finish wachten op zijn Josta. Zij deed iets langer over de zwemtocht: 1 uur en 39 minuten. Toen zij uit het water kwam, mocht Jaap haar de medaille omhangen. De steun en de reacties van familie, vrienden, kennissen, buren en cursusgeno ten waren overweldigend. De vele mails, appjes en telefoontjes doen het echtpaar veel. Josta wil volgend jaar als begeleidster van haar tienja rige kleindochter opnieuw meedoen aan de Amsterdam City Swim. Haar kleindochter wil dan deelnemen aan de kinderrace van dit evenement. Ook Jaap denkt erover na volgend jaar nogmaals deze uitdaging aan te gaan. Ook doneren? Jaap en Josta hebben respectie velijk 656,10 euro en 955,15 euro opgehaald aan donaties tijdens hun zwemtocht. Het echtpaar zou het fijn vinden als ook andere mensen een donatie willen doen. Dit kan tot 30 december 2016 via www.amster- damcityswim.nl/deelnemer. Klik op de website op 'vind een deelnemer' en tik dan Josta de Graaf-Gieltjes of Jaap de Graaf in. Vervolgens ver schijnen de profielen en de moti vaties in beeld. Daar ziet men 'nu doneren' en de rest wijst zich van zelf. Jaap is geboren en getogen in Heiloo en voorzitter van Oud Heiloo. Josta woont sinds haar zestiende in Heiloo en schreef samen met Jaap het boek 'Heiloo - Een dorp in stijl'. Tekst: Yvonne van Stiphout Vijftig jaar getrouwd en een duik in de Amsterdamse grachten. Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15