Van stolpboerderij naar zuivelfabriek naar woonlocatie Kermisrun Limmen: 'Bikkelen en enorm genieten' Dixielandorkest in de Vredenburg Saamhorigheid tijdens fantastische kindermiddag regio 18 Straatrommelmarkt Egmond Verwijdering roestvast stalen silo's Spektakel in Limmen. Aangeleverde foto T-Race and the Old Dix in de Vredenburg. Aangeleverde foto LIMMEN - Er heerst een bijna serene rust op het voormalig fabrieksterrein van Campina in Limmen. Daar waar in 1905 een coöperatie van boeren ontstond onder de naam 'De Vereeniging' en de familie Zomerdijk tot op de dag van vandaag hun naam hieraan verbindt, is sinds enige tijd geen activiteit meer waar te nemen, behalve dan een gestage en rustige ontmanteling van het fabrieksgebouw. Van de oorspronkelijke stolp is aan de westzijde het dak nog zicht baar vanaf de Dusseldorperweg. De gevelsteen met daarin de namen van de boeren/oprichters is al vei liggesteld. Zo zal ook het fraaie gele tegeltableau met de naam 'De Vereeniging' uiterst zorgvuldig uit de muren worden verwijderd. Aan EGMOND A/D HOEF - Het Wijkteam Mosselaan organi seert op zondag 18 september een straatrommelmarkt in de Mosselaan en de Bisschopskroft (wijk Mosselaan) in Egmond aan den Hoef. De bewoners tonen en verkopen dan hun spullen en kinderen kunnen zich uitleven op een springkussen. De markt duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Daarbij kunnen kinderen tussen 12.00 en 13.30 uur rekenen op een grote verrassing. Liefhebbers die een plaats op de markt wil len bemachtigen, kunnen zich opgeven bij Hetty: 072-5061597 of h.ulaga@quicknet.nl. Ook Thea is bereikbaar: via 06-23785936 of thea_groot@hotmail.com. de oostzijde van het gebouw herin nert een smeedijzeren lettertekst nog aan het vijfenzeventigjarig bestaan: 1905-1980 De Vereeniging. Binnenkort is dit alles historie. Het totale complex is ongeveer zesduizend vierkante meter groot en er gaan straks, nadat de fabriek is gesloopt, tweeëntwintig starters- woningen verrijzen: rijtjeswoningen met hoekwoningen. Jan Zomerdijk, voormalig directeur/eigenaar van de fabriek zei ons: "De ontmanteling moet 1 oktober rond zijn, dan loopt het huurcontract met Campina af. De sloopwerkzaamheden gaan ech ter niet eerder van start dan in 2017. Dit gebeurt nadat het gehele traject met de gemeente Castricum is door lopen en alle benodigde vergunnin gen rond zijn. Dit vordert echter gestaag." Nieuwe woningen 's Avonds lijkt het terrein iets op Sugar City in Halfweg, waar de voormalige suikersilo's, omgetoverd tot kantoorcomplexen, regelmatig van licht veranderen. In Limmen glansden tot voor kort de silo's in een groen bouwlicht ter bewa king en onder cameracontroles. Recentelijk zijn al een aantal roest vaste silo's verwijderd. Bijna alle goederen in de fabriek vinden een nieuwe weg in de voedselproces- industrie. De inventaris is onlangs door een internetveiling grotendeels verkocht en wordt nu in snel tempo verwijderd. "De prijsstelling van de nieuwe woningen is nog niet hele maal bekend, maar het gaat zeker om betaalbare woningen", aldus Jan Zomerdijk. Zodra dit alles bekend is gaat de verkoop via Rietveld Makelaars in Limmen van start. Het is nu al duidelijk dat er veel animo is, mede omdat de woningen ener gieneutraal zijn. De huidige grote gasleiding van Stedin wordt ver wijderd. De gasenergie-rekening LIMMEN - De Jazz Session Club in de Vredeburg in Limmen start zondag 18 september met een gastoptreden van T-Race and the Old Dix. Vorig jaar speelden deze muzikanten ook in de Vredeburg en dat bleek één van de meest succesvolle gastoptredens te zijn van het seizoen. 'T-Race and the Old Dix start te in 2008 als kwartet en is nu uitgegroeid tot een volwaardig Dixielandorkest, bestaande uit één dame en zeven heren. Het reper- toire bestaat uit Dixielandmuziek in de stijl van de Dutch Swing College Band. De leden hebben zeer veel ervaring in muziek: van pop tot klas siek, van oude tot moderne jazz, en van fanfare tot bigband. De komende sessiedata zijn op 18 september, 23 oktober, 20 november, 18 december, 22 januari, 19 februari, 19 maart en 23 april. De toegang is vrij, maar steun is wel kom door lid te worden (7 euro per persoon voor het gehele jaar). Meer weten? Bel Fred Timmer via 072 5053414 of stuur een e-mail naar timmerlimmen@kpnmail.nl. van de fabriek bedroeg plusminus 140.000 euro. Er komt geen aard gas in de woningen. Energie wordt opgewekt door zonnepanelen en er komen warmtepompen en warm tewisselaars. Bovendien worden de woningen buitengewoon goed geïsoleerd. Voor dit alles wordt een speciaal bedrijf in de arm genomen. Dit is het eerste project in Limmen dat op deze wijze gebouwd gaat worden. Ook komt er veel groen, wat al in het bouwplan is meegeno men. Bouw na de bouwvak De sloop, die waarschijnlijk medio 2017 plaatsvindt, zal ongeveer zes weken in beslag nemen en omvat het fabriekscomplex in het midden van het terrein, het koelhuis (tevens los/laadstation) aan de noordzijde en aan de Dusseldorperweg de wereldwinkel met het aangrenzende woonhuis van Schildersbedrijf Jan de Rooij. Het kantoor daarnaast wordt teruggebracht naar de oor spronkelijke twee woonhuizen. De woonhuizen van de vroegere fami lies Herman, Henk en Jan Zomerdijk, aan de Achterweg - daterend van ongeveer 1953 - blijven gehandhaafd in het gehele plan. De bouwwerk zaamheden starten na de bouwvak vakantie van 2017. Aan de westzijde bevinden zich ondergronds nog enorme kelders, totaal vierhonderd vierkante meter groot. Echter deze kelders kunnen gelet op de ruimte en ontsluiting niet gebruikt worden als parkeergarage, er zouden slechts achttien auto's in kunnen met ver lies van bouwruimte wegens de in/ uitrit. Er komt voldoende parkeer ruimte op eigen terrein, bovendien LIMMEN - Afgelopen zaterdag vond de Kermisrun in Limmen plaats. Volgens de organisatie was dit een eer geslaagd evene ment en een fantastische dag. "Het was bikkelen en enorm genieten." vroeg, tijdens de opbouw van de hindernissen, tot aan het startsein om 16.00 uur gonsde het in Limmen. Prachtig weer en hilarische hinder nissen zorgden voor spektakel en een geweldige stemming onder de deelnemers en het publiek. De hindernissen werden gespon sord, bedacht en opgebouwd door enthousiaste bedrijven uit de regio. De runners moesten modder, schuim en modderige slootjes trot seren en er werd veel geklauterd, geplonst, gebuffeld en vooral geno ten. Onderweg waren er vrolijke aanmoedigingen van muziek en heel veel publiek. Aan het eind van elke ronde werd iedereen 'fijn' schoon- gespoten door het Limmense brand weercorps. Veel respect is er voor iedereen die zijn of haar grenzen heeft ver legd door één, twee of drie keer het parcours van drie kilometer af te leggen. Uiteraard waren er prij zen te winnen. De wisselbeker voor de eerste man ging na drie rondes naar Boi de Moel uit team Daan van de Linde. Ook dit jaar was Marion Dekker weer de snelste vrouw. Bij de teams won team B.E.V. Kees v/d WC's voor het vierde opeenvolgen de jaar de hoofdprijs. De prijs voor de meest ludieke runner ging naar de mannen met de roze dirndolls - Jac Kaandorp en zijn zoons. De Kermisrun 2016 was, kort om, zeer geslaagd en stond weer helemaal in het teken van plezier, sportiviteit en samenwerken. is er veel parkeerruimte nabij sport park Dampegheest. De ontsluiting van de woningen is zowel naar de Achterweg als de Dusseldorperweg. De bestaande overige woonhuizen aan deze weg blijven gehandhaafd en worden in het bouwplan opgeno men. Recentelijk zijn door de milieu dienst al op diverse plekken grond monsters genomen en zijn er geen verontreinigen gevonden. Op de oudere bijgebouwen liggen nog Eternit platen die op de gebruike lijke en veilige wijze, door gespeci aliseerde bedrijven worden verwij- derd en afgevoerd. Zuivelfabriek 'De Vereeniging', later genoemd Campina, is niet meer. De histo rie ligt vast in een boek en bij de Stichting Oud Limmen. De bedrijfs activiteiten zijn overgeplaatst naar andere vestigingen van Campina in Nederland en de medewerkers zijn grotendeels meegegaan. De familie Zomerdijk was ooit koploper in ons land met de verwerking van biologi sche melk tot bio-producten. Deze worden nog altijd door Campina gemaakt en op de markt gebracht. Tekst foto: Kees G. Kroone 14 SEPTEMBER 2016

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17