Saamhorigheid op fantastische kindermiddag Theo Leering exposeert in MCA Economische visie 2026 voor de Regio Alkmaar 18 Vrijwilligers gezocht met opvoedervaring Aftrap voor Actieweek van 'Kerk in Actie' I J.- ALKMAAR - Theo Leering expo seert zijn schilderijen in het Medisch Centrum Alkmaar. Dat doet hij tot en met 30 septem ber. LIMMEN - De Actieweek voor de kerk in het Midden-Oosten vindt plaats van 17 tot en met 25 september. UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 201 AKERSLOOT - Zondag 11 sep tember werd een feestmid dag georganiseerd voor kinde ren met een beperking en hun familie. Camping de Boekel in Akersloot stelde haar locatie ter beschikking. Hier waren veel attracties opge steld, waaronder springkussens, een heuse brandweerauto en een nostalgische draaimolen, zweefmo len en treintje. Er was huifbedrij- den, schmincken en een geweldig optreden van Juriaan Singels. Hij zette de boel op zijn kop en jong en oud genoot ervan. Alle kinde ren met een beperking uit de regio Alkmaar en hun broertjes en zusjes, opa's en oma's en ouders waren De thema's van de schilderijen zijn uiteenlopend, maar muzikan ten en hun instrumenten spelen als inspiratiebron een belangrijke rol. Theo kan bij muzikanten ein deloos variëren met hun houding en gemoedstoestand. Bij veel schil derijen zien we muzikanten die al lange tijd gemusiceerd hebben en door vermoeidheid en overmatig drankgebruik nauwelijks meer op hun benen kunnen staan. Als Theo schildert, gaat er geen moment voorbij zonder muziek. Het brengt hem in de juiste concentratie en sommige partijen in het schilde rij vragen om een bepaald genre muziek. Dit is nodig om in een goed ritme te komen. Het werk van Theo is te zien in de Hoofdstraat van het MCA, tussen de hoofdingang en ingang Metiusgracht. Theo toont zijn werk eveneens in oktober tij dens de Kunsttiendaagse in Hotel Breeburgh aan de Breelaan 22 in Bergen. welkom. Ruim zestig kinderen met een beperking hadden samen met hun familie de dag van hun leven. Zij genoten van popcorn, suiker spin, ijsjes, lekkere drankjes en héél veel gezelligheid. De saamhorigheid tussen de kin deren was zo gaaf om te zien, het kind met de beperking werd vol ledig geaccepteerd voor wie het wasgewoon een kind wat lekker kon spelen. Broertjes en zusjes ver maakten zich ook prima en hielpen soms het broertje of zusje van een ander, heel gewoon, en daardoor hebben de organisatoren Diana Bos en Renate Bowra menig traan tje weggeslikt of laten lopen! Deze feestmiddag is voor herhaling vat baar, aldus de vele dankbare ouders bij het huiswaarts gaan. En daar deed de organisatie het voor! Bart Houtman en Hans Leijen van Stichting Dolfinn overhandigden een cheque van 3.000 euro aan de organisatie. Dankzij Dolfinn en de andere sponsoren werd deze feest middag mogelijk gemaakt. De orga nisatie bedankt de tientallen vrij willigers en haar sponsoren Theo van Velzen, Stam Stam, kaartclub Bakkums Contact, Stichting Kees, Stichting Dupla, Heemex, CB beton- centrale, Kokkelkoren, camping Boekel en de Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Salvador gaat voorop in de polonaise samen met zanger Juriaan Singels. REGIO - Humanitas Noord- Kennemerland zoekt vrijwilligers m/v voor het project Home-Start in de locaties Heiloo, Alkmaar, Langedijk en Heerhugowaard. Home-Start is er voor gezinnen met kinderen in de leeftijd van 0 tot 14 jaar en voor Langedijk van 0-6 jaar, die tijdelijke een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Als vrijwilliger komt u gemiddeld een jaar lang wekelijks een dagdeel bij een gezin thuis en hebt u alle tijd voor ouder(s) en kind(eren). Veel gezinnen die zich aanmelden erva ren weinig steun uit hun netwerk en vinden het heel waardevol dat er wekelijks speciaal iemand voor hen langskomt. Het doel is dat het zelf vertrouwen en de draagkracht van de gezinsleden groeit zodat onder steuning na ongeveer een jaar afge bouwd en afgesloten kan worden. Als vrijwilliger bent u er helemaal voor de ouders en de kinderen: door uw aanwezigheid haalt u de druk van de ketel en brengt u rust in het gezin. Vrijwilligers van Home-Start krijgen een stevige ondersteuning in de vorm van training, intervisie, themabijeenkomsten en persoon lijke begeleiding. De vrijwilligers- training van zes bijeenkomsten start in oktober/november op de donder dagochtenden op het kantoor van Humanitas in Alkmaar en/of op de maandagavonden in het gemeen tehuis in Heerhugowaard. Voor informatie: neem contact op met Annemieke de Boer via 06-12557280 of kijk op www.home-start.nl. Werk van Theo Leering, door inspiratie en concentratie. Aangeleverde foto Deze week gaat de kerk van start met een gezamenlijke vie ring op zaterdag 17 september om 20.00 uur in de Protestantse Kerk in Limmen aan de Zuidkerkenlaan. Een woordvoerder van de kerk doet het woord. "Bid mee voor de kerk in het Midden-Oosten. Tijdens een viering in Limmen staan we gelijktijdig met kerken in Syrië en Libanon stil bij hun nood. Via www.kerkinactie.nl/actieweek is een livestream te volgen van de viering in de Oude Lutherse Kerk in Amsterdam, een kerk in Syrië en een kerk in Libanon. Kerken in en rond Syrië hebben het moeilijk. Na vijf jaar burgeroorlog zijn twaalf van de achttien miljoen Syriërs op drift. Ook de kerken worden zwaar getroffen. In Syrië is twee derde van de leden gevlucht. Libanon, Irak en Jordanië zijn overstroomd met vluchtelingen. De kerk in het Midden-Oosten houdt haar deuren open en biedt mensen hulp met voedselpakketten en onderdak. Ze delen wat ze hebben. Maar de rek lijkt eruit. Veel meer vluchtelingen kunnen kerken niet bergen. Toch houden ze stand. Ze voelen zich regelmatig alleen staan. Kerk in Actie luidt de noodklok voor kerken in het Midden-Oosten. REGIO - De toekomst biedt tal van economische kansen voor de Regio Alkmaar. Met een gezamenlijke economische visie willen de samenwerkende gemeenten hier een substantiële bijdrage leveren en samen de kracht van de regio duidelijker neerzetten. De economie in de Regio Alkmaar (Uitgeest, Castricum, Heiloo, Bergen, Alkmaar, Heerhugowaard en Langedijk) is breed, flexibel en innovatief. De regio gaat uit van ondernemen en investeren als basis voor het creëren van werk. De ver wachting is dat vooruitkijkend over tien jaar de ontwikkeling rondom de versnelde implementatie van tech- nologische vernieuwing cenl staat (Internet of Things). Op de middel lange termijn worden de persoon lijke kwaliteiten van mensen nog meer van betekenis (Economy of People Economie van Personen). De economische visie van de regio Alkmaar heeft vier belangrijke speerpunten: Gevarieerd aanbod Toerisme en Detailhandel De samenwerkende gemeenten willen meer toeristen verleiden de Regio Alkmaar als bestemming te kiezen door het onderscheidend karakter ten opzichte van andere regio's in Nederland niet alleen te benadrukken, maar ook te facilite- ren. Toeristisch-recreatieve onder- nemers moeten daarvoor relevante investeringen kunnen doen die bij dragen aan dit onderscheidend ver mogen. Daarbij is vernieuwing in de winkelcentra nodig om ook in de toekomst een aantrekkelijk win kelklimaat te bieden, zowel in de dagelijkse als de niet-dagelijkse goe deren. Door energie gedreven De regio stuurt op een duurzame en brede regionale economie met energie en agribusiness als profiel. Het gaat hierbij om sectoren die van belang zijn voor het functioneren van metropoolregio's en daar nu per definitie geen voedingsbodem heb ben. Demografische opbouw Economische ontwikkeling en demografische opbouw zijn nauw met elkaar verbonden. Het aandeel jonge gezinnen (25-45 jarigen) in de regio is de afgelopen jaren afge nomen. Als deze trend doorzet, kan dit op termijn leiden tot verlies aan denk- en werkkracht, koopkracht en draagvlak voor voorzieningen en verenigingsleven. De regio staat voor de uitdaging in 2026 de demo grafische opbouw meer in even wicht te brengen. Samenwerking bedrijven, zorg, onderwijs en gemeenten Industriële bedrijven, zorg, onder wijs en gemeenten moeten meer samenwerken, zodat het econo- misch en sociaal domein als vanzelf sprekend met elkaar zijn verbonden en de 'schotten' tussen regelgeving en budgetten zijn weggenomen. Hierdoor worden voor iedereen (naar mogelijkheden) kansen op de arbeidsmarkt gecreëerd en geeft het onderwijs van nu invulling aan de economie van morgen. De colleges van B&W van alle betrokken gemeenten hebben inge stemd met de economische visie 2026. Op woensdag 7 september zijn de gemeenteraden geïnformeerd over de hoofdlijnen van de visie. Op korte termijn staat de economische visie 2026 op de agenda's voor de raadsvergaderingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 18