Tien vragen aan... Sports4all start nieuw seizoen bij Bowling Heiloo Uit&Zo succesvol en zeer druk bezocht Johan Olling O- UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2016 HEILOO - "Nu maar hopen dat ik jullie plezier niet bederf omdat ik vanmiddag van jullie ga winnen", grapte wethouder Rob Opdam zaterdagmiddag in Bowlingcentrum Heiloo. Hij nam het op tegen een grote groep mensen met een beperking. Dit was een mooie start van het vierde seizoen, waarbij enthousi aste bowlers op zaterdagen een uurtje bowlen op de banen van Bowling Heiloo. De initiatief nemer hiervoor is Sports4all Heiloo, opgericht door de Sportraad Heiloo. Sports4all creëert mogelijkheden op het gebied van sport en bewegen voor mensen met een beperking in de regio Heiloo. Dat kan zijn voor men sen die lichamelijk, verstandelijk, visueel of psychisch beperkt zijn. "We zoeken samen met sportvereni gingen naar mogelijkheden en hel pen dit vorm te geven. Dat is mooi om te doen", vertelt Frans Endel van de Sportraad. Ook badmin tonvereniging 't Vennewater richt zich op deze doelgroep. "Dat doen we sinds vorig jaar. Inmiddels bad mintonnen zeven mensen met een beperking op zaterdagmiddag tus sen 14.00 en 15.00 uur in badmin- tonhal 't Vennewater. Zij spelen met hulp van ervaren begeleiders en dat gaat hartstikke goed", zegt Peter van Balen van de badmintonvereniging. Ondersteuning Ook andere verenigingen bie den mensen met een beperking De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van De Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden over genomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt VpV geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek -SfVmtmg Ndunll.v Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj sport- en bewegingsmogelijkheden. Voorbeelden zijn HSV (veldvoet- bal), SGSH (zwemmen), Dojo 't Loo (weerbaarheidstraining), TCHU (tennis) en TRIAS (hardlopen). Deze verenigingen organiseren deze sportmogelijkheden zelf, dus los HEILOO - Een zeer geslaagd evenement met fantastisch weer. Zo kijkt organisator Bibliotheek Heiloo terug op zaterdag 3 september, met die dag de tweeëntwintigste editie van Uit&Zo Heiloo. Een woordvoerder van de bibli otheek Heiloo verwoordt het eve nement als volgt. "Duizenden men sen bezochten Uit&Zo Heiloo, een evenement met gevarieerde stands en een groot aantal enthousiaste kraamhouders. Ook de mooie, uit eenlopende en soms spectaculaire podiumoptredens waren een groot succes. Het publiek was geïnteres seerd en kwam in groten getale. Er werd onder andere geschminkt, gesport en geblust door de jeugd- van Sports4all. Wel krijgen ze steun van sponsors en Stichting KEES, die mensen met een beperking financi eel ondersteunt zodat ze begeleid kunnen bewegen en sporten. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser brandweer. Ook in de bibliotheek was het druk. Aan de grote knut- seltafel van de Hobbyfarm maakten veel bezoekers creatieve werkstuk ken. Leerlingen van de muziek- en dansschool zorgden met hun korte concertjes voor een gezellige sfeer. Verder waren er goed bezochte workshops van verschillende orga nisaties. Een dergelijk evenement kan Bibliotheek Heiloo uitsluitend orga niseren met de inzet van een groot aantal vrijwilligers. Een hartelijk dank dus aan hen, aan de Scouting Victorie Heiloo, de gemeente Heiloo, de winkeliers rond de bibli otheek, de Willibrorduskerk en de Uitkijkpost voor hun medewerking, op welke wijze dan ook." Geïnteresseerd publiek tijdens Uit&Zo. Aangeleverde foto Gezellig bowlen in Heiloo. Foto: Evert Visser Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Johan Olling. Ik maak als pastoraal werker van de Katholieke Kerk deel uit van het pastorale team voor de regio Heiloo, Akersloot, Limmen en de Egmonden. Sinds 1999 ben ik de eerst-aanspreekbare pastor in de Corneliusparochie in Lim- men. Ik ben getrouwd met Nelleke van der Knaap en we hebben vier kinderen. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in 1955 geboren en opgegroeid in Alkmaar in het Bergerhof, achter het station. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu hebben? Het zou dan altijd iets met mensen zijn. Misschien in de sport. Maar ik moet zeggen dat het pastor zijn in een gemeenschap zoals Limmen uitstekend bij mij past. 3. Wie zou je graag ontmoeten? Dat zou Paus Franciscus zijn. En dan niet even, maar zeker een uurtje om met hem van gedachten te kunnen wisselen en bevestiging te krijgen over waar het in de kerk werkelijk over zou moeten gaan. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Met mijn ouders en twee broers vanuit Alkmaar met de fiets naar het strand van Bergen aan Zee. 5. Wat vind je de mooiste plek in Limmen? Ik zou dan symbolisch kiezen voor de Dusseldorperweg vóór de Corneliuskerk, het raakvlak tussen kerk en de Limmer gemeenschap. Het gaat om de ontmoeting met mensen. Men is ook niet voor niets weer bezig om te komen tot een groot plein vóór de kerk. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Om met mijn vrienden naar een wedstrijd van AZ te gaan. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Ik denk dan aan de studententijd op het seminarie. Ik was met de priesteropleiding voor de missie gestopt in verband met het celibaat en kreeg toen - na een jaar - het advies de studie weer op te pakken en basispastor te worden in Nederland als pastoraal werker. 8. Wat weten de meeste Heilooërs/Limmers niet van je? Dat ik van zingen en gitaarspelen houd en wekelijks op maan dagochtend met een groepje uit Limmen en Heiloo bij elkaar kom om Ierse volksliederen te zingen. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou dan aandacht willen vragen voor de sociale woning bouw: betaalbare huurwoningen voor starters, alleenstaanden en statushouders. 10. Persoonlijke vraag aan Johan: Hoeveel ruimte krijgt een pastor, niet gewijd priester, binnen de Katholieke Kerk?' Op dit moment worden de weinige pastoraal werkers die er nog zijn gedoogd totdat ze met pensioen gaan, en er komen geen nieuwe bij. Tot die tijd hebben we genoeg ruimte om als basispastor in een parochie goed te kunnen functioneren. Het wordt echter steeds meer een priesterkerk waar de officiële sacramenten centraal staan en niet het sacrament van de plaat selijke gemeenschap. Ik nomineer Peter Rijs voor de volgende tien vragen. Peter is al meer dan 50 jaar enthousiast verbonden als organist/ dirigent aan de Corneliusparochie. Dit jaar is het jaarthema van de parochie in Limmen: 'Er zit muziek in'. De vraag aan Peter is: zit er nog muziek in de kerk?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3