ZORG&WELZI STICHTING WELZIJN HEILOO TREFPUNT Burendag in Week tegen Eenzaamheid ACTIVITEITEN AGENDA VRIJWILLIGERSVACATURES WORKSHOPS EN CURSUSSEN VOOR VRIJWILLIGERS WAT DOE JIJ NOU? Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Vrijwilligers Informatie Punt Fithockey V HEILOO De Zorg en Welzijn Special verschijnt elke maand in de Uitkijkpost Voor info: verkoop@uitkijkpost.nl. Reporter(s) gezocht voor Vrijwilligers Bedankt! week 5 t/m 13 nov), georganiseerd door het VIP en de gemeente Heiloo De bibliotheek en Welzijn Heiloo zoeken vrijwilligers voor het nieuwe samenwerkingsproject 'De Kring van Heiloo'. Collectanten gezocht voor het Diabetesfonds in de week van 31/10-5/11 Stichting Lunchen op school zoekt voor basisschool de Springschans een vaste overblijfmedewerker voor de vrijdag. Verschillende vrijwilligers voor het Toverlantaarn Museum Adviesraad Sociaal Domein Heiloo zoekt een notulist De Abdij van Egmond zoekt winkel- en horecamede- werkers De Burendag is zaterdag 24 september, en dat is midden in de Week tegen Eenzaamheid. Mooier kan niet! Kent u de buurvrouw verderop in de straat die om een praatje verlegen zit sinds haar man is overleden of die buurman die moeite heeft om zijn boodschapjes in huis te halen? Elke straat kent bewoners die eenzame gevoelens hebben of die hulp nodig hebben bij kleine praktische dingen. Maar omdat we het moeilijk vinden om hulp te vragen en we niemand tot last willen zijn, weet de buurt vaak niet wat er werkelijk speelt. Bij Stichting Welzijn Heiloo betrekken we regelmatig de buren bij bepaalde hulpvragen. En altijd zijn er buren te vinden die met veel liefde wat willen betekenen voor hun buurman of buurvrouw. Eenzaamheid zit soms in kleine dingen; een praatje of de vraag of het allemaal wel lukt kan dan het verschil al maken. De Week tegen Eenzaamheid is dit jaar van 22 september t/m 1 oktober. Ik nodig u uit om in deze periode minimaal 1 buurvrouw of buurman te verassen met een lieve kaart, een kop koffie of een aanbod tot hulp. Van harte hoop ik dat u mijn uitnodiging aan neemt, of laten we het maar uitdaging noemen! Karin van Polen, Clientondersteuner Stichting Welzijn Heiloo. Nu de herfst zich na een plezierige lange aanloop aandient is er een hele reeks initiatieven met de focus op ontmoeting. De coördinatoren bij Stichting Welzijn Heiloo hebben in de afgelopen periode samen met andere organisaties zoals het Platform Vrijwil ligersorganisaties Zorg Welzijn, de bibliotheek en restaurant Teesti een mooi programma uitgewerkt. Zaterdag 24 september Burendag Burendag is een jaarlijks terugkerend feest dat je samen viert met je buren, dit jaar vieren we Burendag op 24 septem ber. Het is een dag waarop je gezellig samen komt en waarbij veel mensen iets goeds doen voor elkaar en de buurt. In Heiloo zijn ook heel wat spontane initiatieven gesignaleerd. Voor dit soort gelegenheden, dus wan neer u in de toekomst op het grasveldje een buurtbarbecue organiseert of een koffierondje bij u thuis, moet u niet ver geten om bij ons de Buurtbox te lenen. Dat is een leuk en makkelijk spel om elkaar en de buurt (nog) beter te leren kennen. Fietspuzzeltocht Het Platfom Vrijwilligersorganisaties Zorg Welzijn organiseert de Fietspuzzel- tocht "Wat maakt wonen in Heiloo nog leuker?". Alle informatie daarover leest u elders in deze krant. Start en finish zijn in het Trefpunt en bij de start krijgt iedereen een gratis kopje koffie of thee met wat lekkers erbij. De langste eettafel Ook op 24 september gaan zoveel mo gelijk mensen op verschillende plekken in Nederland met elkaar aan tafel en vor men zo gezamenlijk de langste eettafel. Samen gaan we er voor zorgen dat alle tafels gecombineerd de langste eettafel ooit wordt; het streven is minimaal 25 kilometer! Op ons initiatief is er om 10.00 uur een ontbijt bij restaurant Teesti, naast het station. Het ontbijt bestaat uit een gekookt eitje, twee zachte bolletjes met ham en kaas, een kopje koff e en een glas vers geperste jus d'orange. U moet zich tevoren even opgeven bij het Trefpunt en de kosten bedragen 7,- per persoon. Na afloop van het ontbijt gaat u natuurlijk naar het Trefpunt voor de puzzelfietstocht. Nationale Ouderendag Nationale Ouderendag valt dit jaar op vrijdag 7 oktober. In het Trefpunt kunt u om 18.00 uur genieten van de maaltijd die verzorgd wordt door Brasserie Veldt. De kosten bedragen 14,95 en opgave van te voren is noodzakelijk. Dit kan via tel. 5331297. Tijdens het diner zullen er gedichten voorgelezen worden door kinderen die de gedichtenwedstrijd tijdens de Kinderboekenweek hebben gewonnen. Ook is er een kleurwedstrijd; van de prijswinnende kleurplaten zullen wij placemats maken die op 7 oktober worden gebruikt. De prijswinnaars eten gezellig mee, onze gastvrouwen gaan ze verwennen met pannenkoeken. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-18.00 uur. WORKSHOP 'SAMEN TEGEN DE EENZAAMHEID'; do. 13 okt. 19.30 uur REANIMATIE EN AED GEBRUIK; wo. 9 nov. 18.30 uur en zat. 12 nov. 9.30 uur WAT ALS VRIJWILLIGERS ZICH ZORGEN MAKEN? do. 17 nov. 19.30 uur U kunt zich aanmelden voor de workshops en cursussen via onze website: www.vipheiloo.nl. Daar vindt u ook aanvullende informatie. Het Vrijwilligers Informatie Punt laat in de rubriek "Wat doe jij nou?!" elke maand een vrijwilliger aan het woord. Deze maand is dat Xavier Zonneveld (15 jaar). Xavier is sinds een aantal maanden vrijwilliger bij het Repaircafé. Eén keer in de maand is hij daar in de weer voor mensen die hulp nodig hebben met de software van hun computer of met de computer zelf. Het verhaal van Xavier vindt u op www.vipheiloo.nl Boekenmarkt Zaterdag 24 september is de maan delijkse boekenmarkt in het Trefpunt van 10.00 tot 13.00 uur. Boeken, kinderboeken en platenboeken, maar ook grammofoonplaten, Cd's en Dvd's. Entree gratis. Repair Café Zaterdag 24 september van 10.00 tot 13.00 uur is er weer Repair Café in het Trefpunt. Alle spullen waar wat mee is zijn welkom en maken kans op een geslaagde reparatie. Onze vrijwilligers gaan met veel plezier alle uitdagingen aan. Voor dekking van onze onkosten is een vrijwillige bijdrage zeer welkom; overigens is de toegang gratis. Warme maaltijd tussen de middag U kunt in het Trefpunt elke woensdag tussen de middag een warme maaltijd gebruiken. Er wordt om 12.30 uur gegeten en de prijs is 7,50. 'Het Buffettenpaleis' bereidt een verse en gezonde hoofdmaaltijd met eenvou dig toetje. Op 28 september krijgt u hutspot met gehaktbal en jus; bitter- koekjesbavarois toe. Opgeven uiterlijk de voorafgaande maandagochtend. Engelse les In september is een start gemaakt met de cursussen Engels. Er is les op diverse dagdelen (ochtend en avond) en er zijn verschillende niveaus, groepen voor beginners en voor gevorderden. U kunt nog instromen, bel 5331297 voor overleg. Administratieve hulp nodig? Heeft u problemen met het invullen van een formulier of worstelt u met de administratie? Kom dan naar het Trefpunt. Elke dinsdagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur zit Peter den Nijs voor u klaar. U hoeft geen afspraak te maken en er zijn geen kosten aan verbonden. Eten in het Trefpunt op vrijdagavond Eén keer in de maand op vrijdag avond wordt in het Trefpunt een drie-gangendiner geserveerd. Op 7 oktober wordt de maaltijd bereid door Brasserie Veldt Couvertprijs 14,95. Aanvang 18.00 uur. Tomatensoep, gevolgd door hutspot of zuurkool met een saucijs of een bal gehakt. Het nagerecht is een grielmeelpuddinkje met bessensap. Reserveer tijdig. Zondagmiddag Café Op 2 oktober is het zondagmiddag café in het Trefpunt weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Entree 2,00; leden WonenPlus Heiloo 1,00. Contactgroep Partnerverlies Op dinsdag 4 oktober van 13.30 tot 15.30 uur is er in het Trefpunt weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partner- verlies. Het thema is deze keer "Bij wie kun je terecht met je verdriet?". Voel je je aangesproken, wij vinden het fijn als je komt. Entree 5,00 incl. consumptie. Voor meer informatie telefoon 5331297 of k.vanpolen@welzijnheiloo.nl De nieuwe buitensport voor de 50-plusser. Er is geen hockey erva ring nodig. U speelt met een zachte bal en knots. De training is alle dins dagen tot en met 29 november van 14.00 - 15.00 uur op het terrein van De Terriërs. Deelnameprijs 41,50; er geldt een korting voor leden WonenPlus en SHE. Walking Football Walking Football is ook weer van start gegaan. Het is vrijdags van 19.00 tot 20.00 uur op het terrein van De Foresters, tot eind november. Deze leuke buitenacti viteit is specifiek ontwikkeld voor senioren vanaf 60 jaar. Het fysieke ka rakter van voetbal maakt plaats voor een rustige vorm van bewegen. Deelnameprijs 50,00. Koffieklets De eerstvolgende Koffieklets is op woensdag 5 oktober vanaf 14.30 uur bij Restaurant van Speijk, rechts van de hoofdstrandafgang van Egmond aan Zee. Een gezellig kopje koffie/ thee gevolgd door een glaasje. Alzheimer Café Heiloo Bijeenkomst op woensdagavond 21 september in het Trefpunt; aan vang 19.30 uur, voor die tijd staat de (gratis) koffie/ thee voor u klaar. Pascalle Schmitz, dementie consulente bij Geriant verzorgt de inleiding, deze keer is het thema "Dementie en de veranderende relatie".

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 12