Sporthal het Vennewater heropend Wethouder opent atletiekdag voor mensen met een beperking Drie teams van Smit Partners lopen Dam tot Damloop Geslaagd! Uitslagen van dames bridgeclub Sans Atout van 14 september 2016: Rectificatie UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2016 Heliolympics, een gouden belevenis Aangeleverde foto Dam tot Damloop: sportief en gezellig. Aangeleverde foto HEILOO - Wethouder Rob Opdam heropende zaterdag Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen in Heiloo. Dit viel samen met het begin van de Nationale Sportweek. De sporthal, die inmiddels veer tig jaar bestaat, heeft een gron dige renovatie achter de rug. Frans Endel, voorzitter van de Sportraad in Heiloo, vertelt wat er veran derd is. "De vloer is vernieuwd en qua belijning aangepast, voor bij voorbeeld het volleybal. Voorheen waren de lijnen van de jeugdvelden niet apart aangegeven terwijl ze toch een andere breedte en belij ning hebben dan de velden voor volwassenen. Voorheen moesten de velden noodgedwongen afgeplakt worden met tape. Nu niet meer: de lijnen voor de jeugd liggen er nu standaard, deze hebben een andere kleur. Verder is de TL-verlichting vervangen door led-verlichting. Er is valbescherming op de muren aangebracht. De nooddeuren van de sporthal kregen geluidsmelders, zodat ze niet meer onnodig open blijven staan. Nieuwe cv-ketels en een gerenoveerde bloembak bij de entree maken het geheel af. Verder krijgt de balustrade van de tribune nog een opknapbeurt om zo nog beter aan de eisen van de tijd te kunnen voldoen." Vier sportvereni- gingen gaven tijdens de opening een kleine demonstratie. Door mid del van een soort doorgeefsysteem (waarbij achtereenvolgens GTH, Effect, Flashing en HZV in actie kwamen), kwam een bal voor de voeten van wethouder Rob Opdam terecht. Hij trapte vervolgens met een ferme trap een voor het doel gespannen stuk papier kapot. Op deze manier opende hij de sporthal. Tijdens zijn speech, na de officië le opening, reikte de wethouder aan Frans Endel van de Sportraad een reclamecontract uit dat de gemeen te heeft gesloten met de Sportraad, HZV, Effect en Flashing. Het con tract gaat over de sponsoruitingen die aan de houten wand in de sport hal te zien zijn. Deze verenigingen verkopen de ruimte voor reclame. De opbrengst daarvan gaat in de clubkas. Buiten was een een gezellige Appeltje Eitje-markt. Een gezonde markt met onder andere stands van diëtisten, sportaanbieders, kinder- opvang-organisaties en een mond hygiëniste. Voor de kinderen was er een springkussen en binnen in de hal verzorgde oud-basketbalprof Henk Pietersewerd een basketbal- clinic. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Atletiekvereniging Trias organiseert op 28 sep tember, in samenwerking met zorg- en onderwijsinstelling Heliomare, een atletiekdag voor kinderen, jongeren en volwasse nen met een beperking. Wethouder Elly Beens verricht de officiële opening. Ook Paralympisch atleet Robin van Damme is aanwe zig om de deelnemers met raad en daad bij te staan. Iedereen is wel kom! De atletiekdag is onderdeel van de Heliolympics, een dertien- daags evenement waar deelnemers diverse (aangepaste) sporten kun nen uitproberen. Het maakt niet uit hoe zwaar of licht de beperking is, Heliomare is ervan overtuigd dat er voor iedereen een geschikte beweeg- of sportactiviteit te vinden is. Een van de organisatoren is Regillio van der Vloot, hij is bewegingsagoog en oud Nederlands kampioen sprint. "Bij Heliomare weten we dat voor iedereen een sport te vinden is die past bij de specifieke wensen en mogelijkhe den. Tijdens deze dag kunnen deel nemers dan ook aan diverse onder delen 'proeven'. Het is geweldig te ervaren hoe het er op een echte atle tiekbaan aan toegaat! Kogelstoten, speerwerpen en estafette, dit wordt een geweldige ervaring voor de deel nemers. Iedereen is een kampioen!" De organisatie wordt ondersteund door de Atletiekunie en Stichting Welzijn Bergen. Heliolympics, nog gratis plek ken beschikbaar De Heliolympics vindt plaats op diverse locaties in Noord-Holland van 22 september tot en met 6 oktober. Het evenement staat in het teken van overwinningen, teamspirit en het verleggen van grenzen. Tweeduizend kinderen, jongeren en volwassenen met een beperking kunnen op een inspireren de manier diverse sporten ontdekken, zoals boccia, boogschieten, tennis, klimmen, blokarten en atletiek. Aan een aantal activitei ten die tijdens de Heliolympics plaatsvinden, kunnen geïn teresseerden nog gratis deel nemen. Voor meer informa tie en inschrijven gaat u naar www.heliolympics.nl. HEILOO - Onze (oud-)plaatsge- noot Vivian van Wijk (geboren op 19 juni 1993) heeft onlangs de master Onderwijspedagogiek aan de Vrije Universiteit Amsterdam afgerond. Verder slaagde ze vorig jaar voor de Academische lera renopleiding primair onderwijs (ALPO), een combinatie van een HBO-opleiding en een universi taire studie. In vier jaar behaalde ze tegelijkertijd een PABO diploma (Hogeschool Utrecht) én een universitair bachelordiploma Onderwijskunde (Universiteit Utrecht). Haar ouders zijn bij zonder trots op haar prestatie, dat zult u vast begrijpen. Daarom deze vermelding in Uitkijkpost. A-lijn: ds1/2: Vecht-Crouse en Bennen-Elsen: 54,17. B-lijn: 1 .ds.1. Schreiber-de Nijs: 58,85; 2. Oosterwijk-Schmersal: 57,81. C-lijn: 1. ds.Faust-Jegen: 59,72; 2. v. Leeuwen-Swart: 56,94. De Uitkijkpost publiceerde vorige week een artikel over de deel name van Josta en Jaap De Graaf aan de Amsterdam City Swim op 11 september. Het echtpaar nam deel voor een goed doel, namelijk de ziekte ALS. Per abuis stond in het artikel vermeld dat tot decem ber nog gedoneerd kan worden. Dit moet echter zijn 'tot eind sep tember'. Verder schreven Josta en Jaap niet het boek 'Heiloo in stijl' maar 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd'. Wethouder Rob Opdam (links), Frans Endel (rechts) en de spor ters zijn blij met de heropening van de sporthal. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Het is een tra ditie voor Smit Partners Accountants Fiscalisten in Heiloo: meedoen aan de Dam tot Damloop. Dit jaar heeft het bedrijf voor de achtste keer meegelopen en hebben de dertig deelnemers allemaal de finish gehaald. Thijs Smit, directeur van Smit Partners, daagt zijn collega's, zake lijke relaties, familie en vrienden ieder jaar weer uit voor dit spor tieve evenement. "Sportief met elkaar bezig zijn vind ik belangrijk. Daarnaast houdt een sportprestatie je scherp, ook tijdens het werk." Omdat cijfers zijn vak zijn, heeft Thijs voor de grap wat data op papier gezet: "Wij hebben met drie teams, dus dertig lopers, aan de tweeëndertigste editie van de Dam tot Damloop meegedaan. Het is de achtste keer dat wij meedoen en vanaf het begin geteld heeft team Smit Partners honderdvijfender tig finishes. Wij rennen ieder jaar de 10 Engels Mijl en dat betekent dat de teams in totaal 2.172.150 meter hebben afgelegd. En last but not least: team Smit Partners werd zevende van de 2.127 busi ness recreatieteams. Een geweldige prestatie!" De businestteams van het accoun tantskantoor gingen zondag 18 sep tember om 12.30 uur van start bij stralend zonnig weer. Natuurlijk is er voor die tijd al hard getraind door de lopers. "Wij trainen ieder jaar serieus voor dit fantastische eve nement. Sporten is belangrijk voor lichaam en geest." Het festijn rond om de run is voor Smit Partners ook een leuke happening. De onge- evenaarde sfeer, de IJtunnel, één van de grootste businesslopen ter wereld en het feit dat start en finish in twee verschillende steden liggen, maken dit evenement zo bijzon der. Langs de kant door meer dan 250.000 toeschouwers aangemoe digd worden en tijdens het rennen genieten van livemuziekoptredens. De teams van Smit Partners kijken trots terug op deze sport prestatie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17