Kustpact roept veel vragen op Bijzonder 'MOOIJe' producten onder één dak Echtpaar van Driest zestig jaar getrouwd regio 23 Groep leerlingen Jac. P. Thijsse College finalist 'Pimp de Troonrede' Mannenpaviljoen II - herenhuizen, appartementen en villa's 21 SEPTEMBER 2016 CASTRICUM - Projectleider Knstpact Nathalie de Koning van het ministerie Infrastrnctnnr en Milien gaf maandagavond nitleg over het convenant Knstpact. Dat gebenrde tijdens een goed bezochte bijeenkomst in het gemeentehnis van Castricnm. In de overeenkomst wordt samen met verschillende belangenorgani saties afgesproken wat wel en niet mogelijk is in het kustgebied. Begin dit jaar moest minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu een plan om meer bebouwing langs de kust mogelijk te maken intrek ken. Dit plan stuitte namelijk op felle weerstand en leidde tot grote onrust, ingegeven door zorg over aantasting van de vele waarden van de kust. Een petitie tegen het plan haalde binnen de kortste keren honderdduizend handtekeningen op. Daarop erkende Schultz dat er weinig steun voor haar plan was. Ze beloofde de Kamer met belangenor ganisaties te gaan praten in de hoop tot een breed gedragen nationaal kustpact te komen. Tijdens de bijeenkomst werden veel vragen gesteld en beantwoord, maar niet tot ieders tevredenheid. De aanbeveling van de aanwezi gen voor het ministerie luidt dat er meer duidelijkheid moet komen over de status van dit pact. Welke invloed hebben de afspraken in deze overeenkomst echt op onze kuststrook? En hoe zit het dan met het al bestaande bestemmingsplan over dit gebied van de gemeente Castricum? Algemene conclusie was dat provincie en gemeente samen verantwoordelijk blijven voor het wijzigen van bestemmings plannen, inclusief de wettelijke inspraakprocedures. Het Kustpact brengt daarin geen verandering. Er gaan nog verschillende over leggen plaatsvinden voordat het Kustpact klaarligt om ondertekend te worden door de verschillende partijen. Tekst: Anne-Marie Sjardin Lenie Kelder (links), Natasha Ioppi en een van de ondernemers, Daniëlle Klinkenberg van Daniëlle Dnnrzaam (rechts), staan vol enthonsiasme in de nienwe pilotstore. Aangeleverde foto CASTRICUM - De pioniers Lenie Kelder en Natasha Ioppi zetten in de Bnrgemeester Mooijstraat een nienw winkelconcept neer. Alle gepresenteerde prodncten hebben een bijzonder verhaal en voldoen tenminste aan een van de criteria: zinnenprikkelend, bijzonder, anthentiek, genieten, glimlachen, pnnr en creatief. In de hip ogende winkel huizen diverse (beginnende) ondernemers. Zij verkochten hun producten veelal eerst uitsluitend via de webshop, maar hebben nu toch de behoefte de producten ook in een winkel te presenteren en te verkopen. Door de diverse ondernemers bij elkaar te brengen onder één dak kunnen huur-, marketing- en overige kosten gedeeld worden. Door de winkel om de beurt te bemannen blijft er meer tijd over voor de ondernemers om nieuwe producten te creëren. MOOIJ biedt ondernemers, leveranciers en producenten de mogelijkheid om hun producten en diensten te verkopen via de con ceptstore voor een week tot zes maanden. Hierdoor zijn er regelma tig nieuwe producten en blijft het voor de klant aantrekkelijk af en toe binnen te lopen. Er is een aan tal informatieavonden gehouden om ondernemers te werven. Doel is dat een groep ondernemers zelf een coöperatie gaat vormen en de con ceptstore daarmee overnemen van Lenie en Natasha. Lenie en Natasha kunnen dan naar de achtergrond verdwijnen en alleen als conceptei genaar en coach betrokken blijven. Tot die tijd worden de ondernemers getraind en gecoacht in onderne merschap en marketing. Op 3 augus tus is MOOIJ gestart en momen teel zijn de volgende ondernemers actief: Muze wonen, Behangfabriek, Slowclub, Tast, So Young, Danielle Duurzaam en Sjaal en Kraal. Het is een succes als alle huur ders tevreden zijn, er leuke klanten worden aangetrokken, en natuur lijk als de producten goed verkocht worden. Er liggen inmiddels al vier nieuwe concepten op de plank bij Lenie en Natasha, waaronder een speelgoed- en een dienstenwinkel. Er zijn dus ambities genoeg. Graag zouden Lenie en Natasha zien dat er meer panden in Castricum en omgeving op deze wijze hun bestemming krijgen. Hierdoor worden nieuwe onder nemers een kans geboden zichzelf neer te zetten en elkaar te verster ken. U bent van harte welkom om een kijkje te komen nemen en u te laten verwonderen in de wereld van MOOIJ in de burgemeester Mooijstraat 26. Dat kan van woens dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Meer informatie over de producten en mogelijkheden om deel te nemen zijn te vinden op de website www.mooij-castricum.nl. Tekst: Annemieke Ederzeel CASTRICUM - Koning WiUem-Alexander leest op Prinsjesdag de troon rede voor, met daarin de regeringsplannen voor het komende jaar. Prodemos en het Prinsjesfestvial daagde middelbare scholieren uit om hun plan voor Nederland op te schrijven: een abstract idee, een concrete maatregel, alles waarvan de scholieren denken dat het Nederland beter maakt. Jamunha GuiUot, Britt Laan en Wessel Roodhof, drie 5-havoleer- lingen aan het Jac. P. Thijsse College, stuurden hun plan in. De leerlingen hebben het plan om lerarentekorten te helpen op te lossen door hoogopgeleide vluchtelingen in Nederland versneld op te leiden tot docent binnen hun vakgebied. Met dit plan werden zij één van de drie finalisten van Pimp de Troonrede. De leerlingen krijgen de kans om hun plan te presenteren aan een professionele jury, onder leiding van oud Tweede Kamervoorzitter Frans Weisglas. De jury beoordeelt de drie fina listen en hun troonredes op drie criteria: originaliteit, overtuigingskracht en uitvoerbaarheid. Ook het publiek krijgt de kans om vragen te stellen over de plannen van de finalisten en kiest haar eigen favoriet. De winnaar van de juryprijs krijgt een VIP-rondleiding door de Tweede Kamer en mag het plan toelichten bij diverse politieke partijen. ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 12.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL VOOR HET MEE ST ACTUELE NIE UWS CASTRICUM - Op het prachtige Dnin en Bosch-terrein in Castricnm wordt het monnmentale Paviljoen II Mannen gerestaureerd tot twaalf herenhuizen en vijf appartementen. Achter het Paviljoen worden vijf vrijstaande villa's gebouwd. Het Paviljoen is in zijn geheel omgeven door gazons en oude bomen. Tussen de vrijstaande villa's en het paviljoengebouw ontstaat een intieme straat waar grasstroken de terrassen van de herenhuizen en de tuinen van de villa's verbinden. Geheel verzonken onder het terrein zal een ruime parkeergarage worden gebouwd zodat het gebied autovrij wordt. De ontwikke ling vindt plaats in samenwerking met architectenbureau Braaksma Roos. De verkoop van dit zeer bijzondere project start in het najaar van 2016. Foto: Fritspix.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21