Zinvolle dagbesteding voor jong en oud Kindermiddag: oude traditie in ere hersteld Grandcafé Mezza Luna Castricum maandmenu Jazz van Erna and Friends REGIO 22 Dealdagen in Middenwaard UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 201 Werken aan dagbesteding. Aangeleverde foto CASTRICUM - In de sfeervolle bosrijke duinomgeving aan de Oude Schulpweg in Castricum ligt het boscafe Hof van Kijk Uit. Naast de horecagelegenheid zijn er een duinatelier, een (per- macultuur) moestuin en een groenverwerkingsdienst. Momenteel biedt Hof van Kijk Uit van dinsdag tot en met zaterdag dagbesteding aan. De deelnemers kunnen kiezen tussen horeca, ate lier of groenvoorziening. Natuurlijk is er ook een combinatie moge lijk. Met name de warme en res pectvolle manier waarop men met elkaar omgaat valt op. Hof van Kijk-Uit werkt voornamelijk met een groep betrokken vrijwilligers. Er wordt veel aandacht besteed aan scholing en iedere vrijwilli ger moet een 'Verklaring Omtrent Gedrag' inleveren bij de start. Verder heeft Hof van Kijk-Uit een kwaliteitswaarborg zorgboerde rijen, dit betekent dat zij geaccre- diteerd zijn om zorg te verlenen. De nadruk van de dagbesteding ligt op ontwikkeling en plezier. Het is gewoon fijn om binnen de eigen mogelijkheden een bijdrage te kun nen leveren aan de maatschap pij en je daarvoor gewaardeerd te voelen. "Alles went, behalve een compliment", lijkt hoog in het vaandel te staan. De dag is geslaagd als iedereen weer met een voldaan gevoel naar huis gaat. Op zoek naar een leuke zinvolle dagbesteding? Kom dan eens langs of maak een afspraak. Bent u op zoek naar leuk vrij willigerswerk in een prachtige omgeving? Bel Hof van Kijk Uit 0251-673 657 en vraag naar Jolanda Spaarkogel om een afspraak te maken of ga eens langs om de sfeer te proeven. Als u het leuk vindt om onze deelnemers met ons busje 's morgen of 's middags te vervoeren, kijk dan voor meer infor matie op www.hofvankijkuit.nl. AKERSLOOT - Diana Bos en Renate Bowra willen weer jaar lijks een kindermiddag organi seren voor kinderen met een beperking en hun familie. Afgelopen zondag 11 september vond na een onderbreking van zes jaar de eerste nieuwe editie plaats op Camping Boekel voor kinderen van onder andere ODC de Vijfhoek, Mytylschool de Ruimte, ZML school de Alk, Wonen Heliomare Bergen (de Blauwe Reiger), Klas op Wielen en hun broertjes en zusjes, opa's en oma's en ouders. Diana: "Doordat onze zoon Sven op de Vijfhoek zat en wij alle ruimte hadden kwa men ze van de Vijfhoek vaak bij ons paardrijden. Zo is in 1999 het plan opgevat om een ongedwongen avond voor de ouders te organise ren. Dat werd een barbecue waar ouders met elkaar konden praten en informatie uitwisselen. In 2000 werd het plan uitgewerkt om ook voor de broertjes en zusjes wat te gaan organiseren, want die moeten altijd maar afwachten of het uitje wat gepland staat door kan gaan. Wij woonden toen nog op hoeve Nijenburg, dus plek genoeg. Er werd een springkussen van de Vijfhoek gehaald, twee pony's hadden we zelf met een huifbed en zo zijn we begonnen. We hebben de kinder middag tien jaar in Heiloo georga niseerd en vanaf 2016 willen we het weer elk jaar gaan organiseren!" Fijn met gelijkgestemden "Waarom is het zo belangrijk om dit te doen? Als je een kind krijgt met een beperking verandert dat drastisch je leven. Niet alleen voor de ouders maar ook voor broertjes en zusjes. Die moeten zich altijd aanpassen aan het kind met de beperking. Op de kindermiddag kunnen ze allemaal zichzelf zijn en er is niemand die gek kijkt als er wordt gegild en als ze er anders uitzien. Voor de ouders vinden wij het fijn dat ze met gelijkge stemden ervaringen kunnen uitwis selen. Wat wij het allerbelangrijk ste vinden is dat je aan het einde van de kindermiddag al die blije en vermoeide koppies naar huis ziet gaan, en dat je van ouders hoort: ik heb er weer wat van opge stoken." Plezier tijdens kindermiddag. Aangeleverde foto CASTRICUM - Alweer ruim twee jaar zijn Renato en Tiny Holshuijsen de uitbaters van het gezellige Grandcafé Mezza Luna in Castricum, schuin tegenover het NS-station. Het Grandcafé is ideaal en cen traal gelegen voor mensen die met de trein komen, als meeting point, voor besprekingen en als start punt voor mooie wandelingen. Het Grandcafé is uiteraard ook zeer geschikt voor de inwoners van Castricum en omgeving die een gezellige en sfeervolle gelegenheid zoeken om wat te drinken, te lun chen of te dineren. Kortom: voor ieder tijdstip de juiste gelegenheid. Zowel de lunchkaart als ook de dinerkaart biedt een ruime keuze aan vlees- vis en vegetarische gerechten. Ook heeft Mezza Luna een zeer uitgebreide tapaskaart met bijna veertig gerechtjes. Op dinsdag, woensdag en donderdag bestaat er de gelegenheid om, tussen 17.00 uur en 20.00 uur onbeperkt tapas te eten voor slechts 18,50 euro per persoon. Ook kan men zeer regelmatig genieten van live muziek. Zo is er op de zondagmiddag, één keer in de maand, BLUES in Castricum vanaf 15.30 uur. Eerst komende keer is op zondag 2 oktober met medewerking van de bluesband John the revela- tor. En op vrijdagavond 21 oktober treedt de coverband Kleedkamer 2 op vanaf 21.00 uur. Vanaf heden introduceert Mezza Luna steeds een wisselend maand- menu. Dit zal u iedere keer terug vinden in een advertentie. Voor deze maand is dat: vooraf een carpac cio van gerookte zalm met toast, als hoofdgerecht lekker gebakken scharren (drie stuks) met gepast garnituur en een kopje koffie of thee als afsluiting. Dit voor de aan gename prijs van 19,95 euro per persoon. Voor meer info, zie ook www.grandcafemezzaluna.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Erna and Friends, bekend van hun optreden bij de Jazz Session Club Vredeburg in Limmen en de Kunst10daagse in Bergen, treden wederom op in Stayokay Egmond op zondag 25 september. Deze groep vrienden speelt met veel enthousiasme Jazz Standards uit het 'Great American Songbook' met leadzang van Erna van Es. De aanvang is 15.00 uur en de entree bedraagt 7,50. Bezoekers kun nen na afloop blijven eten. Er staat een barbecuebuffet klaar, met voor iedereen twee stukjes vlees, sala des, stokbrood en kruidenboter. De kosten voor het buffet bedra gen 12,50 per persoon. In ver band met de beschikbaarheid in de zaal wil Stichting Welzijn Heiloo graag van tevoren weten hoeven mensen er komen. Opgeven kan bij SWH via 072-533 12 97. Zie ook www.welzijnheiloo.nl. Erna and Friends treden wederom op. Aangeleverde foto HEERHUGOWAARD - Op zaterdag 24 en zondag 25 septem ber 2016 kunnen koopjesjagers hun slag weer slaan tijdens de Dealdagen in winkelcentrum Middenwaard in Heerhugowaard. Bijna zeventig winkeliers bieden op beide dagen vette kortings acties, 2=1-aanbiedingen en knettergekke deals! Daarnaast ont vangen bezoekers een bingo-lot bij elke deal waarmee nog eens extra mooie prijzen te winnen zijn. De bingo vindt het gehele weekend plaats op het ANWB plein in Middenwaard. De Deal- dagen-actie biedt de bezoekers een mix van de beste deals en knotsgek entertainment. Zien we u daar? Deal! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 22