Geschiedenis van tien jaar Ypestock Tien vragen aan... Peter Rijs 3 Willibrordus draait door: muzikaal en gezellig Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 201 HEILOO - Een ieder die de fes tivalsfeer van Ypestock nog eens wil proeven, is welkom in de Oudheidkamer van Heiloo. Hier is een ruimte ingericht met foto's, posters en T-shirts van Ypestock waar een film met een uitvoerige impressie van Ypestock 1993 t/m 2000 wordt vertoond. Naast bands ziet u ook de organisatie achter de schermen en wordt de came ra gericht op de vrijwilligers. Opvallend is de saamhorigheid en de nuchtere Noord-Hollandse mentaliteit van aanpakken gecombineerd met gezelligheid. Een stukje geschiedenis Op 24 april 1991, inmiddels meer dan vijfentwintig jaar gele den, kondigt de Ypesteiner feest- krant (opgenomen in Uitkijkpost) het Ypestockfestival als volgt aan: 'Heiloo heeft dit jaar een spraak makend muziekspektakel binnen z'n poorten. Op zondag 9 juni zul len op een podium in Ypestein, in de volksmond gemakshalve één dag omgedoopt tot 'Ypestock', vijf groe pen acte de presence geven. Bands die grote en goede bekendheid genieten. Bands die ook al meerdere malen in BukBuk optraden. De fes tivalleiding, in handen van Marcel Keet (oud-BukBuk), is erin geslaagd in korte tijd een ijzersterk program ma neer te zetten. Een programma waarin verschillende muziekrich tingen zijn gecombineerd tot een De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. uitgebalanceerd geheel. Opvallende nederpop in optima forma, Engels maar ook Nederlandstalig.' In 1991 treden onder meer de Jan-Paul van der Meij Band, Jack of hearts en Weekend Warriors op. Er worden circa vijfhonderd bezoekers verwacht - het zijn er in het eerste Ypestockjaar ongeveer vijftienhon derd. In 1992 treedt feestband The Bob Color voor de eerste keer op bij Ypestock. Zanger Rob Wiedijk, tevens presentator van het festival, beklimt zelfs het dak van de tent. Bij Ypestock '93 is de Limburgse formatie Rowwen Hèze hoofdact en levert een spetterende bijdrage. In 1994 verplaatst het festival zich van De Oude Werf naar een terrein aan de zuidkant van Ypestein. De ope- ningsacts zijn veelal winnaars van de Big Buk Buk Band Battle. Trots om Ypestocker te zijn Ypestock is inmiddels een begrip geworden en kan rekenen op een ruimhartige medewerking van gemeente en sponsors. Een toene mend aantal vrijwilligers, van wie velen afkomstig zijn uit de nieuw bouwwijk Ypestein, is er trots op om Ypestocker te zijn. De festival organisatie blijft trouw aan de wijk door haar bijeenkomsten te houden in wijkcentrum Ypsalon. Velen in Heiloo hebben ongetwijfeld mooie herinneringen aan het Ypestock popfestival. Tussen 1991 en 2000 beleeft de popcultuur in Heiloo een hoogtepunt met het geheel door vrijwilligers georganiseerde popfestival Ypestock. Uiteindelijk trekt het grootste gratis popfes tival boven het Noordzeekanaal vijfentwintigduizend bezoekers, waarbij tweehonderd vrijwilligers de handen uit de mouwen steken om het feest in goede banen te lei den. De ontspannen festivalsfeer, waarbij je elkaar gemakkelijk ont- moet, wordt door bezoekers, bands en vrijwilligers zeer gewaardeerd. Bredere programmering De eerste vijf jaar wordt vrijwel alleen muziek geprogrammeerd. Vanaf 1996 is er een bredere pro grammering met straattheater, circus en mini-kermis voor de kinderen. De festivalorganisatie slaagt erin om Ypestock bij iedere volgende aflevering naar een hoger plan te tillen. In 1995 zijn er al vijf tienduizend bezoekers, waarbij de grenzen van de groei bij de organi satie in zicht komen. In 1997 valt de tent net voor aanvang van het festival ten prooi aan storm, maar met inzet van man en macht lukt het om een tweede tent te organiseren. Hierdoor kan het festival gewoon doorgaan. Bij het laatste festival in het jaar 2000 staat er een tent van honderd meter lang en veertig meter breed met een dubbel podium. De presen tatie is in handen van Rob Wiedijk, er zijn dj's (Soundaround) en vj's (Cultmedia) waarbij livebeelden van het publiek in de show worden verwerkt. Het programma met tien bands loopt van 12.00 uur tot 23.00 uur. Er zijn optredens van Bob Color, Tröckener Kecks en De Dijk. In 1999 is het optreden van Herman Brood met big band het hoogtepunt. De inmiddels bekende cabaretièrs Najib Amhali en Howard Komproe verzorgen de presentatie, in datzelf de jaar presenteren zij ook Pinkpop. De expositie in de Oudheidkamer van Heiloo is te zien tot ongeveer eind oktober. De bezoektijden zijn elke zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur en dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur. Het adres: Bergeonstraat 30 in Heiloo. Tekst: Felix Hogeboom Op de teksten, de foto's en het ontwerp van De Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden over genomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Heiloo kijkt terug op het driedaagse festival 'Willibrordus Draait Door' op het terrein van Willibrordus. Veel mensen genoten hier van muziek, theater, films, workshops, rollende keukens, verhalen, beeldende kunst en een bijzonder doordraaiend programma! Foto's Alfred Roszbach Mijn naam is Peter Rijs. Ik ben getrouwd met Claudia en we hebben vier kinderen en twee kleinkinderen. Ik ben inmiddels 53 jaar dirigent/organist in de Corneliuskerk in Limmen en geef nog met veel plezier pianoles. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in hetzelfde huis waarin wij nu wonen, dus ik ben echt opgegroeid in Limmen en dat geeft een prettig gevoel. Het is bij mij echt thuiskomen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Het is een beetje flauw, maar mijn hobby is echt mijn werk geworden. Ik wilde ook nog wel wielrenner worden - ik kon vroeger behoorlijk hard fietsen -, maar uiteindelijk is het toch de muziek geworden. Ik kreeg sinds mijn tiende jaar pianoles van Bob Bruschke en op mijn zestiende jaar werd ik organist. Ik ben daarna gaan studeren en het muziekvak ingegaan. 3. Wie zou je graag ontmoeten? Ontmoeten is een beetje moeilijk maar dan denk ik toch met veel respect aan kunstenaars, musici en schilders die veelzijdig en belangrijk zijn geweest voor een bepaalde stroming in de geschiedenis en die dat dan ook uitgedragen hebben in hun nalatenschap. Ik ontmoet ze bij concerten en in musea. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Dat is de Limmerbuurt aan de Westerweg. Daar waren altijd vrienden waarmee je voetbalde, opschuilertje speelde, slootje sprongen met elkaar, enzovoort.een veilig gevoel en een mooie jeugd. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Limmen? Zeker 'De Museale hoek' bij de Protestante kerk. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Voor een goede Franse film. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Als je gelooft in je eigen kunnen, dan kun je het ook bereiken. 8. Wat weten de meeste Limmenaren niet van je? De autochtone Limmers hebben een bepaald idee van mij hoe ik ben. Een serieuze man die plichtmatig zijn ding doet. Dat is misschien ook wel zo, maar ik kan ook goed luisteren naar mensen en af en toe grappig uit de hoek komen met een bepaalde humor en een tikkeltje spot. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik mis eigenlijk een centrum in het dorp of een centraal plein. 10. Persoonlijke vraag aan Peter: 'Zit er nog muziek in de kerk?' Natuurlijk zit er nog (toekomst)muziek in de kerk. Kerkmu ziek is prachtig in al zijn facetten (ook vanuit de traditie) maar tegenwoordig moet je creatief zijn in de manier van vieren. Met goede ideeën en enthousiaste mensen hebben we gelukkig de mogelijkheid om dat in onze parochie gestalte te geven. We moeten zorgen voor diversiteit en kwaliteit in de liturgie, daar krijg ik inspiratie van. Ik nomineer Loek Rijs voor de volgende 10 vragen. Loek is nauw verbonden bij de stichting 'Limmer Bloemenda gen'. Aan Loek wil ik vragen of hij al een tipje van de sluier kan oplichten voor de bloemendagen 2017.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3