Charon Uitvaartbegeleiding Showhero in Theater de Beun Barok en Romantiek in de Kleine Kapel Falkland Toneel speelt 'En dat is 3' BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Gijsje Teunissen kent uit eigen ervaring het belang van een 'eigen' uitvaart. Aangeleverde foto Slotweg 2, 1934 CN Egmond a/d Hoef, telefoon: 06-21516130 e-mail: info@charonuitvaarbegeleiding.nl, website: www.charonuitvaartbegeleiding.nl EGMOND AAN DEN HOEF - Gijsje wil de uitvaart teruggeven aan de mensen, en dat ook uitdragen. Gijsje Teunissen is een bevlogen uitvaartbegeleider. Wat bedoelt zij met 'de uitvaart teruggeven aan de mensen'? Zij stimuleert mensen om zoveel mogelijk zelf te doen. "Dat helpt om goed afscheid te nemen van de overledene", legt Gijsje uit. "Thuis opbaren, bijvoorbeeld. Dat is natuurlijk niet verplicht, maar in de praktijk is gebleken dat dit wel het beste is voor een goede start van de rouwver werking. De uitvaart zelf hoeft niet per se in een kerk of in een rouwcentrum. Die kan ook thuis plaatsvinden, of in een hore cagelegenheid die van speciale betekenis is in het leven van de overledene of de nabestaanden." Veerman Zelf verloor Gijsje in 1985 haar zoon Ferry, toen nog geen vijf maan den oud. Gijsje heeft daarna zelf de laatste verzorging en de uitvaart in handen genomen. "Ruim dertig jaar geleden deed ik al wat ik nu voor andere mensen doe. Geen standaardoplossingen, maar zelf de dingen regelen, en vooral veel zelf doen. Er kan veel meer dan mensen denken! En er komen ieder jaar nieuwe mogelijkheden bij." Toen Gijsje in 2005 besloot haar eigen uitvaartonderneming te star ten, was de naam snel gekozen: van Ferry via ferryman ('veerman') naar Charon, de veerman uit de Griekse mythologie die met zijn boot de zielen van de overledenen over de rivier de Styx zette. In Charon Uitvaartbegeleiding werken ook de man van Gijsje en Ferry's zes broers en zussen mee. Liefde, Respect en Aandacht Liefde, Respect en Aandacht zijn de kernwoorden van Charon Uitvaartbegeleiding. Dat begint bij een zorgvuldige voorbereiding. Charon geeft in eigen beheer een boekje uit, 'Mijn leven sterven'. Mensen worden van harte uitgenodigd om dit in te vullen, ook als zij nog springlevend en kerngezond zijn. Niemand weet immers wanneer zijn laatste uur gekomen is. In de praktijk zijn het vooral de terminaal zieken die zich willen buigen over vragen als "Wat wil ik nog doen voor dat ik sterf?", "Wil ik worden opgebaard op graszoden?" en "Wil ik dat mijn overlijden gemeld wordt op mijn eigen Facebookpagina?" Het boekje biedt heel veel keuzes, maar stelt ook open vragen: "Wat wil ik zelf?" is steeds het uitgangspunt. Afscheid nemen met je hart "Laat de gebaande paden los en denk in mogelijkheden", is het algeme ne advies van Gijsje, die alleen zwart draagt als de nabestaanden daar expliciet om vragen. Gijsje wil ook andere uitvaartbegeleiders inspire ren. Haar boekje 'Afscheid nemen met je hart, dertig bijzondere uitvaar ten' is tegenwoordig lesmateriaal voor studenten van de beroepsoplei ding. "Ook hen wil ik inspireren om de gebaande paden te verlaten", besluit Gijsje. "Immers, het enige wat telt, is dat het afscheid past - past bij de overledene en bij de nabestaanden." HEILOO - De talenten van Showhero staan zaterdag 1 oktober weer in Theater de Beun in Heiloo. Jaarlijks keert Stichting Showhero hier weer terug om de dromen van mensen met een beperking uit te laten komen in hun populaire talen tenshow. Stichting Showhero heeft als doel om mensen met een beperking de dag van hun leven te geven en raast tegenwoordig het hele jaar door met verschillende evenementen. Vorig jaar december stond er een Showhero glazen huis in Alkmaar, begin 2016 namen ze een album op met de autistische deelnemer Juriaan Singels, en in juni stonden de Heiloo Olympics in Heiloo op het programma. Ook gaan de show- hero's regelmatig langs woonvoor zieningen om daar speciale avonden te verzorgen. Hoewel er steeds meer projecten worden gedaan, kijken oprichters Maurice van der Poll en Lucas Bugter elk jaar weer met een speciaal gevoel vooruit naar de show in Theater de Beun. "Het warme gevoel dat ontstaat in dit theater is uniek", zegt Lucas. "Het voelt een beetje als thuiskomen." Deze avonden worden gevuld in de vorm van een talentenshow, waar aan de deelnemers een onvergete lijk gevoel moeten overhouden en waarna het publiek met een lach naar huis gaat. De vaste juryleden helpen hier graag aan mee. Deze jury bestaat uit burgemeester Hans Romeyn, theatermaker Marius Prein, en ambassadeur Jeroen Schouten. Het drietal lijkt een op elkaar ingespeeld cabarettrio, dat op een prachtige manier de deelne mers een gevoel van onoverwinne lijkheid geeft. Dit jaar willen ze er gezamenlijk een nog groter feest van maken. "We hebben nieuwe spelelementen toegevoegd die het voor het publiek nog mooier maken. De show zit in een iets ander 'jasje', maar het warme gevoel van onze shows blijft hetzelfde. Ik kijk echt weer uit naar het enthousiasme van alle deelne mers. Die pure emoties zijn prach tig", benadrukt Lucas. De avond is voor de deelnemers helemaal compleet als ze mogen optreden voor een compleet uitver kochte zaal. Wilt u hieraan meehel pen? Reserveer dan snel tickets (10 euro per stuk) voor Showhero, op zaterdag 1 oktober om 19.30 uur in Theater de Beun, via showhero.nl/ tickets. HEILOO - Jan van der Giessen geeft vanaf 3 en 4 oktober in de Kleine Kapel van de Cultuurkoepel in Heiloo weer cursussen Westerse Kunst Cultuurgeschiedenis. In de cursus Barok geeft Jan zowel aandacht aan de zeven- tiende-eeuwse kunst en cul tuur in Katholieke landen als in Protestantse. Op dinsdagmiddag 4 oktober begint hij met de cur sus over de Romantiek waarin hij de eerste helft van de negentiende eeuw behandelt. Kernthema is dat de Romantiek toen overal in Europa dominant was, inclusief in Nederland. De zeven lessen van beide cursussen zijn als volgt inge deeld: in de eerste les gaat Van der Giessen in op de historische con text en in de tweede les legt hij de kenmerken van de kunst en cul tuur uit. Daarbij behandelt hij het wereldbeeld van de mensen die toen leefden en wat hun gedrag beïnvloedde. Daarna, vanaf les drie, start een reis door Europa; elke les naar andere landen of gebieden met als laatste de Nederlanden. De enthousiaste presentatie met mooie afbeeldingen van kunst en architec tuur, gecombineerd met muziek fragmenten, zal u zeker aanspreken. De cursus is goed te volgen voor iedereen die belangstelling voor kunstgeschiedenis heeft. Echter in de stof zit zoveel uitdagend mate riaal dat ook gevorderden geboeid zullen zijn. Elke cursus duurt zeven mid dagen van 14.00 tot 16.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 95 euro en daarvoor krijgt u ook een uitgebrei de geïllustreerde syllabus. Op www.janvandergiesse. nl vindt u meer informatie en een inschrijfformulier. Opgeven kan ook via 06-51578425 of info@janvandergiessen.nl. Adres: Kennemerstraatweg 464. HEILOO - Cijfers saai? Laat me niet lachen. Cijfers zijn grappig en verrassend; ze hebben zelfs plannen en dromen! Het liefst willen ze allemaal die dromen vertellen. Maar dat kan natuurlijk niet, want er zijn veel te veel cijfers! Doe daar ook nog eens een groep echte kinderen bij, dan kun je op je vingers natellen dat er een hoop te gebeuren staat. Een paar cijfers mogen wel hun ver haal kwijt, de geluksgetallen zullen we maar zeggen. En dat levert een leuke muzikale voorstelling op voor de mazzelaars die mogen komen kij ken in Theater De Beun. Op vertoon van je toegangs kaart krijg je in het weekend van de voorstelling bij ijssalon Di Fiorentina in Heiloo het tweede bolletje ijs gratis. De voorstel lingen zijn op zaterdag 8 oktober (15.00 uur) en zondag 9 oktober (13.00 en 16.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree: 5 euro. Kaartverkoop: vanaf 14 dagen voor de uitvoeringen bij Boekhandel de Schrijverij (Stationscentrum en Het Hoekstuk) en Boekhandel Bruna ('t Loo) in Heiloo. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrijgen aan de kassa van Theater De Beun. Reserveringen en informatie: www. falklandtoneel.nl of bij Irene Schols (072 - 533 2163). Ook leuk voor partijtjes! Warm gevoel in het theater. Aangeleverde foto Heilooër Maarten Schols schreef en regisseert 'En dat is 3', een vrolijk stuk vóór en mét kinderen... Foto: Peter Bijkerk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5