Laptops voor leerlingen Paulusschool Wet bescherming erfgenamen tegen schulden per 1 september in werking INGEZONDEN MEDEDELING r Open dag bij de praktijk voor kunstgebitten Di Fiorentina: zondag vol verrassingen De Burger van Heiloo nu ook bij Melange7 Meer weten? UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2016 HEILOO - Rutger Weijer is tandprotheticus en specialist in het aanmeten en vervaardigen van alle uitneembare gebitsprotheses. Hij behandelt zelf de klant én vervaardigt de prothese, waarbij de klant directe input geeft qua wensen. Zo komt hij tot een persoonlijk en natuurlijk eindresultaat waarin de wensen van de klant direct terug te zien zijn. Op die manier krijgt de klant vaak de eigen lach en de gewenste uitstraling terug. Rutger heeft tevens een nauwe samenwerking met andere tandheelkundige speci alisten (zoals tandartsen, implantologen en kaakchirurgen). Een natuurlijke glimlach met een persoonlijke uitstraling "Mensen lopen vaak te lang door met een gebitsprothese die eigenlijk niet goed meer past of erg versleten is. Hierdoor ontstaat pijn en ander onge mak. Het is aan te raden om de prothese elke twee jaar te laten controle ren. Soms is een kleine aanpassing in de pasvorm al genoeg", aldus Rutger Weijer. Dat kan een gewone volledige gebitsprothese zijn, maar ook een prothese op nieuwe of bestaande implantaten tot en met gedeeltelijke pro theses (frame of plaatje). Wat een tandprotheticus precies doet en de pro thetische mogelijkheden roepen vaak vragen op. Heeft u vragen over een nieuwe gebitsprothese of over uw huidige kunstgebit? Zit uw gebit los of heeft u andere problemen of vragen? U bent van harte welkom op de open dag op woensdag 5 oktober van 9.00 uur tot 16.00 uur. U kunt ook bellen. Een advies of een controle-afspraak is altijd gratis. Rutger maakt graag kennis met u: "Samen gaan we kijken wat er mogelijk is." Adres: Gezondheidscentrum De Strandwal 22H, Heiloo. Tel.: 072-5331902. E-mail: info@rutgerweijertp.nl. Meer informatie: www.rutgerweijertp.nl. HEILOO - Het zal menig Heilooër niet zijn ontgaan: Di Fiorentina bestaat dit jaar alweer vijf jaar. De bekende ijswinkel heeft de feestelijkheden afgetrapt met een fantastisch optreden van MAAN en heeft nu inmiddels vier actiemaanden achter de rug. Tijdens de zomermaanden kochten mensen echt massaal de speciale ijsbollenkraskaart en zijn er vele mooie prijzen gewonnen. Maar misschien nog belangrijker: de koop van een jubi leumkraskaart geeft direct de drie plaatselijke goede doelen een financiële steun in de rug. Van iedere verkochte kraskaart gaat 1 euro naar de goede doelen. Zondag 25 september is het zover: Ed van Baar maakt dan de eindstand bekend. Afgevaardigden van Het Beestenboetje, Vrienden van de Vijfhoek en Vereniging Buurtbus Heiloo nemen die dag hun cheques in ontvangst. Dat gebeurt omstreeks 15.00 uur. Aansluitend worden twee prachtige fietsen verloot onder degenen die het symbool van de fiets gekrast hebben. Dat alles gebeurt onder toeziend oog van notaris Erkamp van Leersum uit Heiloo. Happy Hour Di Fiorentina zou Di Fiorentina niet zijn als er toch nog één laatste verras sing is. Als allerlaatste klap op de spreekwoordelijke vuurpijl is er op zon dag 25 september een Happy Hour bij Di Fiorentina. Tussen 15.00 en 16.00 uur is uw tweede ijsbol GRATIS! HEILOO - Met een nieuwe chefkok én menukaart is Melange7 een heer lijke plek waar de Burger van Heiloo vanaf 22 september verkrijgbaar is. Tijdens de lunch of het diner, in het restaurant of op het terras? U kiest! De Burger bestaat uit een Runderburger, brioche sesam bol (speciaal gemaakt door bakkerij Beerse), home made Jack Daniels BBQ-saus, pancetta, uien- relish en kropsla. Natuurlijk op de bekende Melange7-kwaliteit bereid. De Burger van Heiloo is niet meer weg te denken uit Heiloo. Dit initiatief van Fotostudio IwanBronkhorst.nl in samenwerking met lokale horeca ondernemers ondersteunt Stichting Vrienden van de Vijfhoek bij aanschaf van een loungebank voor ODC De Vijfhoek. Elke verkochte Burger van Heiloo levert 1 euro op voor Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Wat een mooie combinatie; een héérlijke Burger van Heiloo eten bij Melange7 én een goed doel steunen! Voor meer informatie over de Burger van Heiloo: www.burgervanheiloo.nl en www.melange7.nl. HEILOO - Leerlingen van de Paulusschool in Heiloo beschik ken sinds vrijdagmiddag over een eigen 2-in-1 laptop, een tablet met toetsenbord. Het betreft leerlingen van de groe pen 6, 7 en 8. De school en de Mediamarkt overhandigden de apparaten vrijdag officieel aan ouders die deelnemen aan een uniek project van de school. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst die samen met de kinderen was georganiseerd. Ouders van kinderen die deelne men aan het project met de naam 'Take your own device' betalen op vrijwillige basis mee aan de laptop. Zij mogen de apparaten thuis gebruiken, in de weekenden, bij ziekte van het kind en tijdens vakanties. De leerlingen krijgen de laptop na groep 8 in eigendom. Kinderen van ouders die niet par ticiperen in het project, mogen dezelfde laptops gebruiken. Hun apparaten blijven daarentegen wel eigendom van de school. Het mooie van het project is, dat kinderen nu altijd en overal kunnen leren vanuit hun eigen talenten, interesses en niveau. Ouders zijn meer betrokken bij het leerproces, doordat het kind kan laten zien wat het leert en waar het trots op is. Enkele leerlingen gaven tijdens de bijeenkomst tekst en uitleg over de digitale leeromgeving waarvan ze deel uitmaken. De kinderen kunnen alleen of samen in documenten aan de slag gaan met thema-onderzoek en presentaties maken. Verder kan de leerkracht eenvoudig digitaal opdrachten klaarzetten. Vervolgens kunnen de leerlingen hun gemaakte opdrachten aan de leerkracht terug sturen. Directeur Susan Groot ver telt dat de leerlingen goede educa- tie-apps (programma's) gebruiken die zich aanpassen aan het niveau van het kind. "Apps geven sneller en beter inzicht in de mate van ontwik keling van een kind en passen zich hierop aan. De leerlingen kunnen hierdoor op hun eigen niveau en tempo werken. Daarnaast kan de leerkracht zijn of haar begeleiding hierop aanpassen. Een ander voor deel is dat de leerlingen zich beter kunnen voorbereiden op de digi talisering van de samenleving." De Paulusschool gebruikt de komende tijd voor de school vertrouwde soft ware zoals office 375 (Floreplein), Rekentuin en Prezi. Doel is om vanaf januari ook te werken met het programma Math van Exova. Susan Groot: "Dit is een digitaal reken- portfolio waarin kinderen op hun eigen niveau de leerlijnen rekenen kunnen doorlopen, naast de instruc tie van de leerkracht." Zingen en ijs eten De school introduceerde de lap tops eerder deze maand al in de klassen. Op deze manier konden de kinderen met de apparaten leren werken. De officiële overhandiging van de laptops volgde vrijdagmid dag. Onderwijswethouder Elly Beens overhandigde de eerste 2-in-1 laptop aan Pim de Groot - voorzit ter van de medezeggenschapsraad - en zijn zoon Steven. Ook Siebrand Konst en Ottillio Christiaan waren van de partij. Zij overhandigden namens de overkoepelende orga nisatie Stichting Flore bloemen en een cadeaubon aan de wethouder en de projectgroep die het werken met de laptops mogelijk maakt (werkgroep TYOD). Deze werk groep bestaat uit de ouders Floris Bitter en Jeroen Lammers, ICT- coördinator van de Paulusschool Elsbeth Glas, leerkracht Marion Koenders en Paulusschool- directeur Susan Groot. Aan het eind van de feestelijke bijeenkomst zon gen de leerlingen het Paulusschool- lied. Daarna trakteerde de ijswinkel Di Fiorentina alle aanwezigen op een gezond en heerlijk mango-ijsje. Gezond, omdat de school Appeltje Eitje-Partner is. 'Appeltje Eitje - Gezond voorbeeld Heiloo' wil het inwoners gemakkelijker maken voor een gezonde leefstijl te kiezen. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Wethouder Elly Beens overhandigt de eerste laptop aan MR-voorzitter Pim de Groot en zijn zoon Steven. Foto: Evert Visser HEILOO - De Eerste Kamer is akkoord gegaan met het wets voorstel Wet bescherming erf genamen tegen schulden. Per 1 september jl. is pas sprake van zuivere aanvaarding als een erf genaam ofwel goederen van de nalatenschap verkoopt ofwel op andere wijze goederen onttrekt aan eventuele schuldeisers. Er is een uitzondering voor geval len waarin de erfgenaam na zuivere aanvaarding wordt geconfronteerd met een onverwachte schuld. Op grond van een clausule kan de erf genaam de kantonrechter verzoe ken om bescherming van zijn pri- vévermogen. Met de wetswijziging wordt geprobeerd om het onbe doeld zuiver aanvaarden en de nade lige gevolgen van een onverwachte schuld aan banden te leggen. Erfgenamen zijn vanaf 1 sep tember 2016 (niet terugwerkend) dus beter beschermd, maar hoe de verdere afwikkeling van de nala tenschap gaat is voor veel mensen onbekend terrein en een lastige opdracht. Als daar ook nog emo ties en onbegrip in de familie bij komen, dan kan hulp van een onaf hankelijke deskundige uitkomst bieden. Iemand die u ondersteunt, adviseert, raad geeft, bemiddelt en praktische zaken voor u regelt. Want er is veel te regelen bij een overlijden. Denk aan zaken als: - naar de notaris (o.a. voor de verklaring van erfrecht); - de aangifte erfbelasting en financiële afwikkeling; - een taxatie van de inboedel of woning; - de verkoop van de inboedel of woning; - verdeling van de inboedel of andere spullen; - het leeghalen van de woning; - verzekeringen afhandelen en abonnementen opzeggen. In veel gevallen is er behoefte aan advies en begeleiding, bijvoorbeeld in conflictsituaties of bij complexe nalatenschappen. Complex kan het zijn omdat er aandelen/bedrijven in de boedel vallen of omdat de erflater (de overledene) de nalaten schap niet goed geregeld heeft. Als nalatenschapscoach kan ik u hier bij begeleiden. Tevens help ik als bemiddelaar bij het overbruggen van verschillen tussen erfgenamen. Door mijn ervaring overzie ik het totale plaatje, zorg ik ervoor dat het proces in beweging komt en dat het onderlinge contact of vertrouwen verbeterd wordt, om zo samen alle aspecten van de nalatenschap op een goede en respectvolle manier te regelen en af te ronden. Ga voor meer informatie of het maken van een vrijblijvend kennis- makingsgesprek naar www.hans- rietbroek.nl Nalatenschapscoach Hans Rietbroek. Email: info@hansriet- broek.nl, telefoon: 072-5055135 of 06-13939262. Nalatenschapscoach Hans Rietbroek. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7