Kinderboekenweek - wedstrijden bibliotheek Heiloo doet mee aan het grote nationale fietsonderzoek De Schrijverij Het Hoekstuk gaat verbouwen Opkikker Keer op Keer 9 Waterfeest op Obs Meander MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO Dansen UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 201 Wethouder Rob Opdam op van Petrus Canisius College (PCC) in Heiloo. Foto: Stip Fotografie HEILOO - De gemeente Heiloo doet mee aan de Nationale FietsTelweek die maandag startte. Een app brengt het dagelijkse fietsgedrag van deel nemers één week lang in kaart. Hierdoor worden uitdagingen en knelpunten die fietsers onder weg tegenkomen goed zichtbaar. Gemeente Heiloo gebruikt de ver kregen gegevens bij de ontwikke ling van het nieuwe Verkeersplan, waarin de gemeente de fietser een hoofdrol wil laten spelen. De FietsTel-app registreert één week lang het fietsgedrag van deel nemers in heel Nederland. Het brengt de routes die zij fietsen in kaart, hoe lang zij erover doen, en of er vertragingen zijn die zij tegenkomen. Voor het ontwikke len van een optimaal fietsnetwerk zijn deze gegevens van belang, zegt een gemeentewoordvoerder. "Zo is door het onderzoek in 2015 een aantal fietsfiles opgelost door fietsers vaker groen licht te geven. Het onderzoeken van fietsgedrag op deze wijze en schaal is uniek in de wereld." Heiloo krijgt na afloop van de FietsTelweek beschikking over de verkregen fietsdata van de deelnemers in Heiloo (geanoni miseerd). Met deze inzichten gaat Heiloo aan de slag om het fiets- netwerk in het dorp te verbeteren en het fietsen prettiger en veiliger te maken. Eventuele maatregelen komen terug in het Verkeersplan, dat bijdraagt aan een veilig, bereik baar en leefbaar Heiloo. Het nieuwe Verkeersplan wordt in de zomer van 2017 aan de raad voorgelegd. Rob Opdam tussen de scholieren Elk jaar wordt een speerpunt in de campagne bepaald. Dit jaar zijn dat de middelbare scholieren. Wethouder Rob Opdam gaf daarom maandagochtend het startschot voor de FietsTelweek op het Petrus Canisius College (PCC) in Heiloo. Rob Obdam noemt het belangrijk dat de gemeente meer zicht krijgt op de fietsverplaatsingen van scho lieren, zodat de gemeente gerich ter maatregelen kan nemen voor veilige routes van en naar scholen. Speciaal voor scholieren ontwik kelde de FietsTelweek een campag ne met een spectaculaire prijs: met de hele klas een helikoptervlucht boven Nederland. Veel fietsende deelnemers nodig Meten is weten én verbeteren. Hoe meer fietsers meedoen, hoe meer waardevolle informatie er wordt verzameld. Daarom wordt heel Nederland gevraagd om zich aan te melden. Dit kan door de Fietstel-app op een smartphone te downloaden (Google Play Store (Android) of iTunes App Store (Apple iOS)) en vrienden erop attent te maken om dit ook te doen. De app meet sinds maandag het persoonlijk fietsgedrag automa tisch voor een week. Om mee te tel len hoeven deelnemers deze week alleen met 'locatievoorzieningen aan' op de fiets te stappen. HEILOO - De Kinderboekenweek in Bibliotheek Heiloo duurt van 5 tot en met 15 oktober. Onder het motto 'Voor altijd jong' draait het in die periode om de bijzondere band tussen groot ouders en kleinkinderen. In de aanloop daarnaartoe is er nu al van alles te doen in Bibliotheek Heiloo! Spaaractie De grote Kinderboekenweek Spaaractie voor alle basisscholen in Heiloo startte dinsdag 20 sep tember. Leerlingen verdienen een sticker door te lenen (op vertoon van uitleenbon), drie stickers door lid te worden van de bibliotheek en vijf stickers als zij een volwassene aanbrengen als nieuw lid. De school die, verhoudingsgewijs naar het aantal leerlingen, de meeste stickers heeft geplakt op de spaarposter in de bibliotheek, wint een prachtig mediapakket met daarin voor elke groep een boek, dvd of luisterboek. Ook voor de tweede en derde plaats zijn mooie prijzen te verdienen. Alle prijzen worden beschikbaar gesteld door Kringloopwinkel Keer op Keer. Kleurwedstrijd Voor kinderen tot acht jaar orga niseren Bibliotheek Heiloo en Stichting Welzijn Heiloo samen een kleurwedstrijd. Lever je kleur plaat, voorzien van naam, adres en leeftijd, uiterlijk 3 oktober in bij Bibliotheek Heiloo. Er worden drie winnaars uitgekozen. Zij ontvangen een mooie prijs én van hun kleur platen worden placemats gemaakt voor het 'eten bij het Trefpunt' op de Nationale Ouderendag op 7 okto ber. Natuurlijk mogen de winnaars (en hun vader of moeder, opa of oma) ook aanschuiven bij het diner. Gedichtenwedstrijd De Bibliotheek Heiloo zoekt kinderen van acht tot twaalf jaar die een mooi gedicht willen schrij ven voor of over hun opa en/ of oma. Mailen van het gedicht kan uiterlijk 3 oktober naar info@bibliotheekheiloo.nl (vergeet niet naam en leeftijd erbij te vermelden). De winnaars ont vangen een mooie prijs en mogen hun gedicht voordragen tijdens het 'eten bij Het Trefpunt' op de Nationale Ouderendag op 7 okto ber. En natuurlijk eten de winnaars en hun ouders lekker mee. De prijswinnaars worden op 5 okto ber om 15:00 uur bekendgemaakt door de burgemeester tijdens het Kinderboekenweekfeest in de bibli otheek. Meer weten? Kijk op www.bibliotheekheiloo.nl of kom langs! HEILOO - Het zou wel eens de allerlaatste zomerdag kunnen zijn van dit jaar. Voor de openbare basisschool Meander in Ypestein reden om vorige week donderdagmiddag een groot water feest te organiseren. Een aantal ouders is lid van de vrijwillige brandweer en bood spontaan aan om met een wagen te komen, de slangen uit te rollen en de kinderen te voorzien van voldoen de water om mee te spelen. "Het was fantastisch, met als klap op de vuurpijl een ijsje van de ouderraad toe", zegt directeur Koen Elbers. Aangeleverde foto HEILOO - Van zaterdag 24 tot en met vrijdag 30 septem ber wordt de winkel in Het Hoekstuk verbouwd. De hele winkel wordt gestript, zodat daarna een geheel nieuw interi eur kan worden geplaatst. "Na vijf jaar in het Hoekstuk wordt het tijd voor een grondige opfrisbeurt. Daarbij gaan wij ons aansluiten bij Primera, zodat we gelijk hun mooie interieur kunnen plaatsen", aldus eigenaresse Ingrid Dorrestein. In de verbouwings periode kunt u natuurlijk altijd terecht in onze andere winkel in het Stationscentrum. "Primera is in 1991 opgericht en is een lande lijke winkelketen van, voor en door zelfstandige ondernemers, met nu meer dan vierhonderdtachtig win kels", vervolgt Ingrid. "We hebben nu al wenskaarten, lectuur, tabak, kantoorartikelen en kansspelen, en door Primera komen er nog groe pen bij, zoals cadeaukaarten en (concert)tickets. Ook gaan wij arti kelen van Riverdale verkopen". De feestelijke heropening is zaterdag 1 oktober met heel veel voordeel-aanbiedingen. Let hier voor op de folder in uw brieven bus. Bij Primera wordt u nog steeds door het bekende team persoon lijk, gezellig en goed geholpen. Dus graag.even naar Primera!!! HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer in Heiloo schenkt twee keer per maand een Opkikker aan een vereniging of stichting van 500 euro. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Deze is verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx. wordpress.com. De tweede opkik- ker van de maand september gaat naar jeugdmusicalvereniging De Hanswijckers in Egmond-Binnen. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg) in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. Vindt u het leuk om te dansen? Dan is dit misschien iets voor u! Klassiek ballet ouderen Dinsdag 19.30 - 20.30 uur Verbeter uw conditie in deze gezellige les. Eerst een training aan de barre, daarna wordt gedanst op klassieke muziek. Kom eens kijken of meedoen! Jazzballet volwassenen Woensdag 09.30 -10.30 uur Woensdag 19.45 - 21.00 uur Op een dansante manier werken we aan verschillende basis technieken, zoals coördinatie, evenwicht, kracht en lenigheid. Daarna wordt er gewerkt aan diverse choreografieën, afwisse lend van modern tot snelle jazz. Kleuterdans 4- tot 5-jarigen Woensdag 14.45 -15.30 uur Een feest voor elk kind! Speelse lessen vol wereldse dansjes. Kinderdans 6- tot 7-jarigen- Woensdag 15.30 -16.15 uur Op een vrolijke manier worden allerlei dansstijlen en danstech- nieken aangeleerd. Klassiek ballet vanaf 7 jaar Maandag 16.00 -17.00 uur Wil je graag eens kijken hoe het is om als een echte ballerina te dansen? 10 lessen. Young Colours 8- tot 10-jarigen Woensdag 16.20 -17.05 uur Een gevarieerd aanbod aan dans stijlen, Afrikaans, buikdans en Braziliaans. Zelf improviseren op swingende en hippe muziek. Streetdance vanaf 10 jaar Woensdag 17.30 -18.30 uur Uitgangspunt: lekker dansen op muziek met een vette beat, o.a. van Ariana Grande, Justin Bieber en werken aan een choreografie. Bel voor een gratis proefles! Tip: er zijn ook diverse mogelijk heden voor samenspel. Kijk op de website of bel ons: www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9