Nieuw in Heiloo: Healthy Dreams r Gemeente Heiloo waardeert mantelzorgers Willibrordschool: een leven lang fit Dubbel feest in Bibliotheek Heiloo Donaties Keer op Keer 14 Chiel Oudejans Palingrookkampioen UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 201 HEILOO - Iedere inwoner van Heiloo die hulp of zorg krijgt van een mantelzorger, kan voor hem of haar een 'mantel zorgwaardering' aanvragen. Inwoners van wie de gemeente denkt dat zij mantelzorg krij gen, ontvingen daarover inmid dels een brief. Dat laat de gemeente Heiloo nog eens extra goed weten. Wie kan de mantelzorgwaar dering 2016 aanvragen? De waardering is bedoeld voor mantelzorgers die in 2016 minstens drie maanden intensief voor een ander hebben gezorgd. De aanvra ger moet in Heiloo wonen. Ook mensen van wie de gemeente niet weet dat zij mantelzorg krijgen, kunnen iemand voordragen. De mantelzorger(s) mogen ook buiten Heiloo wonen. De 'mantelzorgwaardering' is geen vergoeding voor onkosten, maar een waardering voor de ondersteuning en zorg die de man- telzorgers in 2016 hebben geboden. De gemeente toetst eerst de aan vraag. Is de aanvraag terecht, dan ontvangt de mantelzorger rond 10 november, de landelijke Dag van de Mantelzorg, een cadeaubon als blijk van waardering voor zijn of HEILOO - De Kinderboeken week start woensdag 5 oktober in Bibliotheek Heiloo. Om 15.00 uur opent bur gemeester Hans Romeyn de Kinderboekenweek. Natuurlijk zingen en dansen we samen het Kinderboekenweeklied 'Voor altijd Jong' van Kinderen voor Kinderen. Daarna is er tot 17.00 uur van alles te doen, zegt een woordvoerder van de bibliotheek. "Wat dacht je van een meet&greet met de burgemees ter, een workshop Pokémon teke nen of sleutelen aan apparaten in het Kinder Klus Café? Door de hele bibliotheek staan Oudhollandse spelletjes en je kunt muziek maken met het PCC en de Muziek- en Dansschool Heiloo. Kom verkleed als oudje of jonkie en win een leuke prijs. En neem vooral je opa of oma mee om deze leuke middag samen te beleven." Voorleesfeestje Voorlezen is zo leuk om te doen, kinderen vragen er vaak om. Het is ook fijn om voorgelezen te worden. haar goede zorgen. De hoogte van de cadeaubon wordt in oktober bepaald. Registratie van mantelzorgers Veel ernstig of langdurig zieke mensen worden belangeloos gehol pen door een ander, een mantel- zorger. Met al hun inzet zorgen de mantelzorgers ervoor dat mensen (langer) in hun eigen omgeving kun nen blijven wonen. Ze zijn onmis baar in de samenleving. Alle mantel- zorgers die worden aangemeld voor de mantelzorgwaardering 2016, registreert de gemeente als man- telzorger. Zo wil de gemeente een beter beeld krijgen van hoe groot de groep mantelzorgers is, hoe zwaar mantelzorgers worden belast en hoe de gemeente hen kan onder steunen. Degene die de mantelzorg krijgt, kan op het formulier een of meerdere mantelzorgers aanmel den. Er wordt maximaal 1 cadeau bon per woonadres verstrekt. Formulieren zij te verkrijgen bij het Sociaal Team van de gemeente en via de website www.heiloo.nl. Het formulier moet voor 1 oktober wor den opgestuurd naar de gemeente. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met een medewerker van het Sociaal Team: telefoonnum mer 072-535 66 66. Ook voor grootouders! Daarom organiseert de bibliotheek een voor- leesfeestje op woensdag 12 oktober om 14.30 uur. "Neem je opa of oma mee of andersom natuurlijk! We maken een mooie keus uit alle bij zondere boeken over grootouders die we in huis hebben. En dan lek ker samen opgaan in het verhaal. Na afloop is er koffie, thee en limo nade en zijn er leuke spelletjes om samen te doen." Welkom in het bieb-lab Het Weekend van de Wetenschap is het podium van de toekomst. Op 1 en 2 oktober beleef je live weten schap technologie. Kom backsta ge bij bedrijven, instituten, univer siteiten, instellingen en musea op meer dan tweehonderd locaties in heel Nederland. Bibliotheek Heiloo organiseert zaterdag 1 oktober een interactieve presentatie van POP- UP-wetenschapper Piet Bartels over klinische chemie voor het hele gezin. De presentatie duurt van 10.30 tot 12.00 uur. Dit is een acti viteit voor het hele gezin en kinde ren vanaf groep 6 zijn welkom. De entree is gratis. HEILOO - In Nederland leven nu 5,5 miljoen mensen met een chronische welvaartsziekte. Hiervan hebben 1,9 miljoen mensen één of zelfs meerde re chronische aandoeningen. Helaas begint dat steeds meer op vroege leeftijd en neemt het aantal schrikbarend toe. Unieke combinatie in Nederland Jolande Reedijk, eigenaresse van Healthy Dreams in Heiloo, start 1 oktober haar tweede salon om mensen met een chronische ziekte, of wanneer dit zich uit in veel vetop- slag in het lichaam, te ondersteunen. Dit doet zij in combinatie met haar expertise én een uniek systeem van Ultratone Nederland. Dit systeem corrigeert niet alleen het figuur in een strakker, slanker lichaam, maar maakt het ook gezonder en sterker. Door de Cubit Layered Technology HEILOO - Justin en Tom van de Willibrordschool wilden onlangs graag aandacht voor hun spor tieve prestatie in Het Baafje. De kinderen van groep 7 en 8 doken rond 14.00 uur in het water om een aantal baantjes af te leggen. Dit deden zij in het kader van het IPC-thema 'Een leven lang fit'. De les was bedoeld om de kinderen de principes van veiligheid in het water te leren en het belang van hygiëne in het zwembad. Het streven was om de kinderen minimaal honderd meter te laten zwemmen. Deze acti viteit moest de leerlingen ook duide lijk maken dat kinderen die op het droge misschien wat minder handig zijn, soms prima kunnen zwemmen. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer doneerde de afgelopen vier maanden aan onderstaande doelen: 800,00 naar: Sportinstuif 55+: voor het (her)opstarten van de Gymnastiekvereniging. 7 x 500,00 naar: - Zelda van Boheemen in Limmen: dolfijntherapie. - Dance- en Fitstudio 115 in Heiloo: voor hun optreden t.b.v. het twintig jarig bestaan. - Stichting Vriendschapsband Spitak-Limmen: realisering kinder kamp in Spitak-Armenië. - Gym- en turnvereniging Achilles in Egmond aan Zee: aanschaf gymnas- tiektoestellen. - Esdegé Reigersdaal, cluster KAS in Heerhugowaard: aanschaf beeld scherm en verduisteringsgordijnen. - Stichting People2People: aanschaf waterpomp op zonne-energie in Malawi. - Zwemles in De Witte Brug in Castricum voor inwoner(s) van Heiloo. 300,00 aan: Stichting Showhero in Heiloo: voor hun jaarlijkse show in theater De Beun op 1 oktober a.s. 3 x 250,00 naar: - Ci Vediamo-voetgolftoernooi: opbrengst kwam ten goede aan Stichting Kees. - Resource Link Foundation: aan schaf materialen op basisscholen in Ghana. - Stichting Openbare Bibliotheek: materiaal kinderboekenweek. wordt het lichaam 'geherpro- grammeerd' en gaat het stappen maken in herstel en preventieve gezondheid. Jolande Reedijk, eigenaresse Healthy Dreams. Aangeleverde foto 200,00 Historische Vereniging Oud Heiloo; plaatsen van Stolpersteine (gedenk tekens). 100,00 Oliver Sanz Prieto in Heiloo: school spullen voor Gambia Mansa Colley Bojang School (project Jac. P. Thijsse College in Castricum). Opkikkers van 500,00 uitgedeeld: Juni: Stichting Spelekind (Theaterbende Heiloo); Ronald Mc Donaldhuis in Rotterdam. Juli: Stichting Promotie Roemenië; Kinderdagcentrum Het Duinhuis in Haarlem. Augustus: Stichting Landelijke dag herdenken geweldslachtoffers; Castricumse invaliden sportclub (C.I.S.). September: Amsterdam City Swim voor Stichting ALS; Jeugdmusicalvereniging De Hanswijckers in Egmond Binnen. Ook zijn de onderstaande jaarlijkse donaties uitgekeerd: Stichting Sportlife: 1.000,00 en 464,00 aan de Cultuurkoepel. Het is druk in onze kringloopwinkel en zonder inzet van vrijwilligers zijn deze donaties niet mogelijk. Heeft u zin te komen helpen? U bent van harte welkom! Kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17, tel. 072-532 59 62. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Wilt u ook weten en ervaren wat het voor u kan betekenen? Zie voor meer informatie www.jolanderee- dijk.nl, of bel 06-53540535. Natasja de Wit, salonmanager. Aangeleverde foto HEILOO - Rondom Sportcafé Het Vennewater was het zaterdag 17 september goed toeven tijdens de heropening en de start van de sportweek. Ook het jaarlijkse palingroken hoorde daarbij en vol goede moed begonnen zestien deelnemers aan dit jaarlijkse festijn. De meeste deelnemers kwamen uit Heiloo, maar ook Limmen was goed vertegenwoordigd met Papjes, Kers, Tuin, Scheepmaker en Schepers. De eerste drie kwa men dit keer uit Heiloo: Chiel Oudejans en buurman Ruud Nanne werden eerste en derde en daar tussenin zat nieuwkomer Marcel Zonneveld. De vierde plaats was voor Smokey John Scheepmaker uit Limmen. Ook de aanmoedigingsprijs ging naar Limmen, namelijk naar Dries Papjes. De jury, bestaande uit Gerard Pranger, Marian de Wit, Margreet Volkers en Wilco Vlug, zette ook dit jaar weer hun beste beentje voor en kwam na een uur tje tot dit resultaat. Al met al een schitterende dag die dit keer vak kundig werd begeleid door Lean Nieuwland. Mantelzorgers verdienen extra waardering. Aangeleverde foto Drijvende krachten Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 14