Heilooër Pieter Boskma genomineerd voor Cultuurprijs Letteren De jeugdvogelclub gaat weer op pad Matinee Gemengd koor De Vredeburgers Vroege herfst in de Wimmenummer duinen Uitbreiding Historisch Informatiecentrum Egmond aan den Hoef regio 17 Klaverjasdrive in Akersloot Klaverjasdrive Egmond-Binnen Talent van De Vredeburgers. Aangeleverde foto 28 SEPTEMBER 2016 Pieter Boskma. Aangeleverde foto REGIO - Al een aantal jaren organiseert de Vogelwerkgroep Midden-Kennemerland excur sies voor de jeugd. Deze worden begeleid door minimaal twee ervaren vogelaars van de vogel werkgroep. Zij laten graag zien dat naar vogels kijken leuk en spannend kan zijn. De najaar-excursies staan in het teken van de vogeltrek. Zo bezoekt de jeugd onder andere het vogelringstation Castricum aan de Vinkenbaan. In de winter worden nestkastjes getimmerd, braakbal- len geplozen of worden vogels gefotografeerd of getekend. Ook gaan de vogelliefhebbers op zoek naar Bosuilen. In het voorjaar zijn er een ganzen/weidevogel- en een zangvogelexcursie. Het seizoen wordt afgesloten met een excursie Huiszwaluwen tellen. Een gevari eerd programma dus. deelnemers vertrekken met de fiets van achter het station Castricum om naar het strandplateau bij Castricum aan Zee te gaan. Hier kij ken ze naar de vogeltrek en tellen ze de soorten die op weg zijn naar hun overwinteringsgebied in het zuiden. Ook mee? Aanmelden kan bij jon- gerenexcursies@vwgmidden-kenne- merland.nl. Voor meer informatie zie de jongerenpagina van www. vwgmidden-kennemerland of bel met Cees Baart via telefoonnummer 06-43677458. De excursies (doorgaans op de fiets) vinden meestal plaatst op elke tweede zondagochtend van de maand, van 9.30 tot 12.00 uur. De plaats van vertrek is achter het NS-station Castricum en dat is ook de plaats waar de excursies eindi gen. Deelname is gratis en lidmaat schap van de vogelwerkgroep is niet verplicht. De eerstvolgende excursie is op zondag 9 oktober. De Jeugd speurt naar vogels. Foto: Cees Baart LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers, onder leiding van Gerard Leegwater, geeft zon dag 2 oktober een kort, infor meel concert in de PKN-kerk in Limmen. Als solisten treden twee jonge talentvolle zangeressen op: Suzanne Leegwater en Sara Harrell. Janneke Koetsier begeleidt koor en solis ten aan de piano. Het programma is licht en vrolijk met liederen uit opera's van onder andere Mozart, Verdi en von Flotow. Na afloop is er gelegenheid tot een gezellig samen zijn onder het genot van een drankje a 2 euro. Aanvang: 15.00 uur, entree 5 euro (donateurs mogen gratis naar binnen). Graag vooraf aan melden bij Clementine Bruschke (072-5052087) of Ria Hooijboer (072-5052235). EGMOND AAN DEN HOEF - INV organiseert zondag 2 oktober een wandeling door de duinen van Egmond. De tocht gaat langs de binnenduinrand, waar het wat beschutter is, en meer door het open duin. "We kijken naar typische herfst- verschijnselen zoals verkleurende bladeren, paddenstoelen, allerlei vruchten, zaden en bessen, maar ook naar nog even opbloeiende zomerplanten. Misschien zijn de typische wintervogels, zoals de Kramsvogel, al gearriveerd", vertelt een woordvoerder van PWN. Deelnemers vertrekken om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad, aan de noord kant van Egmond aan den Hoef. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Van tevoren opgeven is niet nodig, wel dient u zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord Hollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nade re inlichtingen kunt u een e-mail sturen naar hanneke@ivnnkl.nl of bellen naar 072-5337601. Kijk ook eens op www.ivnnkl.nl voor meer informatie. HEILOO/BERGEN - De uitrei king van de Cultuurprijs Letteren 2016 vindt plaats op zondagmiddag 2 oktober in de Ruïnekerk in Bergen. Amir Chitzan, JP den Tex en Heilooenaar Pieter Boskma zijn door de vakjury genomineerd voor deze prijs. De in Alkmaar wonende Iraanse schrijver Chitzan debuteerde in Nederland in 2015 met 'Hyena's en de meisjes van maneschijn'. Hij werkte twaalf jaar aan de in het Nederlands geschreven roman. Zijn taal is helder en poëtisch en ver sluiert de boodschap niet. JP den Tex noemt de jury een boeiende 'outsider' door de combinatie van AKERSLOOT - Het klaverjas- seizoen in Café de Vriendschap in Akersloot gaat weer van start. Traditiegetrouw is er een keer in de maand een drive. De drives zijn altijd op zaterdagavond en iedereen is welkom. De aanvangs tijd is 20.00 uur en liefhebbers kunnen zich telefonisch opgeven via 0251-312866 of per e-mail naar info@vriendschapakersloot.nl. Er zijn schitterende prijzen te win nen, zoals Senseo koffiezetappa- ratuur, weerstations, pannensets, fruitmanden, paling, besteksets, koffers en levensmiddelen. Naast de drive vindt er ook altijd een superverloting plaats waar dezelf de prachtige prijzen te winnen zijn. De volgende data voor 2016 zijn 22 oktober en 12 november. De altijd uiterst sfeervolle kerst drive staat dit jaar gepland op vrijdag 23 december. proza met muziek. Hij bracht een groot deel van zijn jeugd door in Bergen, waar een aanzienlijk aan tal verhalen zich afspelen. De in Heiloo woonachtige Pieter Boskma heeft inmiddels twaalf dichtbun dels op zijn naam staan, waarvan Doodsbloei, Mensenhand en Zelf de meest recente zijn. Hij schreef de bundels na de dood van zijn vrouw om zich te ontworstelen aan de waanzin van de rouw. Ronald Giphart presenteert de schrijvers en hun boeken. Aanvang: 15.00 uur. Inloop vanaf 14.30 uur. De toegang is gratis. Vooraf aan melden wordt op prijs gesteld. Dat kan door een e-mail te sturen naar letteren@rabobankcultuurprijs.nl. EGMOND-BINNEN - Seniorenvereniging Egmond- Binnen organiseert een keer per veertien dagen een klaverjasdrive. De vereniging zoekt vrijwilligers die het leuk vinden om te helpen. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met Barbel Ladage via telefoonnummer 072 5072343. i 'S,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15