Podiumplaats bij Internationale skiwedstrijd voor Jasper Oudshoorn HSV 1 wint van medekoploper Vitesse'22 De kop is eraf bij SV Vredeburg Katerloop 2016 groot succes SPORT i 21 AMAK-Loop succesvol Jt Ontbijtzwemmen in Het Baafje UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2016 Knappe prestatie van Jasper Oudshoorn. Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 25 september stond de vroege topper in de 3e klasse B op het programma. In de eerste helft waren de Castricummers de bovenliggende partij en HSV kreeg weinig ruimte en tijd om op te bouwen, waardoor de lange bal veelvuldig gehanteerd moest worden. Hierdoor kwamen wel enkele kleine kansen, maar de spitsen Tom en Max wisten hieruit geen voordeel te halen. Gelukkig was de achterhoede van HSV heel attent en hoefde Indy de gang naar het net niet te maken. In de tweede helft kwam Vitesse binnen twee minuten twee keer alleen voor Indy te staan, maar 'met gevaar voor eigen leven' wierp hij zich in de banen van de schoten en bleef hij als winnaar overeind. Bij de tweede poging kreeg hij de bal van twee meter hard in de onder buik, waardoor hij moest worden opgelapt. HSV werd naarmate de tweede helft vorderde, toch wat sterker en kreeg daardoor ook enkele kansen. In de vierenzestig ste minuut was er weer een aanval over links, waarbij Cas Kaandorp de bal voor zijn rechter voet kreeg. Een paar keer dreigde hij met schie ten, tot hij in de goede positie stond en vanaf ongeveer dertig meter en schuin links voor het doel de trek ker overhaalde. Hierna viel de de bal in een mooie boog over de kee per in de uiterste hoge hoek: 0-1. De spanning liep hoog op omdat Vitesse nog meer aanviel, maar werd niet echt gevaarlijk. Tevens kreeg de HSV-achterhoede steeds meer vertrouwen dat het weer zou lukken. Toen de prima leidende scheidsrechter Reingoud na een minuut blessuretijd affloot, was de vreugde in het Heilooer kamp heel groot. Zondag aanstaande gaat HSV naar Volendam en dan volgt op 9 oktober de derby tegen Limmen. HEILOO - De elfjarige Jasper Oudshoorn uit Heiloo heeft afgelopen weekend meege daan aan een internationale skiwedstrijd, the Lowlands Championship. Hierbij streden de vier lage lan den van Europa (Groot Brittannië, Luxemburg, België en Nederland) tegen elkaar in de discipline sla lom. Per leeftijdscategorie waren de beste vijf skiërs per land gese lecteerd om deel te nemen aan deze wedstrijd. Jasper was uitgenodigd om Nederland te vertegenwoor digen in de categorie Boys Under 12. Op zaterdag behaalde Jasper een top tien-plaats met een mooie zevende eindtijd. Zondag bereikte Jasper, na twee zeer spannende slalomruns, een prachtige derde plaats op dit internationale podium. Tevens bleek Nederland de beste resultaten te hebben behaald in alle categorieën en werd het hiermee de winnaar van de Nationale Cup. Deze eerste internationale prijs is een mooie start van het nieuwe wed strijdseizoen. De schakers van SV Vredeburg spelen vrijdag 23 september de eerste ronde van weer een nieuw seizoen. Het drieënveer tigste in de clubgeschiedenis. De eerste ronde voorzag in maar liefst vijftien partijen. Spannende duels waren er zeker, maar echt verrassende uitslagen waren er nog niet. Jos Admiraal rekende met enige moeite af met Gertjan Hafkamp. Pionwinst in het midden spel leverde het beslissende voor deel op voor Admiraal. Even leek Jan de Graaf te stunten tegen de sterke Barry Blekemolen. Hij won een stuk tegen twee pionnen, maar in het eindspel blunderde De Graaf een toren weg en delfde hij alsnog het onderspit. Tars Wanders pro fiteerde van een onzorgvuldigheid in het ope- ningsspel van Marlies Sturk en bouwde het voordeel keurig uit naar winst. De twee oudste leden van SV Vredeburg, Jan Borst (83) en Kees Aafjes (77), speelden een leuke par tij, waarin volgens de grappende winnaar de ervaring de doorslag gaf. Jaap Limmen gooide wel erg snel het bijltje erbij neer toen hij in het vroege middenspel van zijn partij tegen Hidde Ebels een pion verloor en zijn defensieve stelling zag verzwakken. Het altijd leuke affiche van Remi Aafjes tegen zijn vader Dick leverde een spannende pot op. Senior bleek in het eind spel de scherpste en won een stuk. Harold Ebels en Theo Al speelden een Spaanse partij waarin Ebels eerst een pion, later een loper en daarmee het volle punt won. Niels Hageman gaf Jan Brantjes geen kans op tegenspel en wikkelde af naar een gewonnen eindspel met een pion meer. Gijs Pouw was afwe- zig zonder afbericht en bezorgde zo zijn papieren tegenstander Jan Levering een reglementair punt. Bert en Sandra Hollander versloe gen respectievelijk Adri Beentjes en Nico Pepping en kandideerden zich voor de plekken hoog op de rang lijst. Komende vrijdag ontvangen de schakers van Vredeburg hun goede vrienden en buren, de schakers van SV Oppositie, voor de jaarlijkse massakamp. De twee oudste leden: Kees Aafjes (links) en Jan Borst. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De tweeëndertigste editie van de AMAK trimloop in Akersloot werd zondag 25 september in Akersloot gelopen. Er was een trimloop over 5, 10 en 15 kilometer. Deze startte bij de handbalkantine aan de Boschweg 3 in Akersloot. Voor de eerste drie op iedere afstand waren leuke prijzen te winnen. De jeugd tot en met acht jaar liep de 1/2 mijl (805 meter) en de oudere jeugd (tot en met dertien jaar) liep de hele mijl (1610 meter). De jeugd kreeg na afloop een medaille en maakte kans op prijzen in de verloting. Kijk ook op www.amak.nu. LIMMEN - Na een gezellige avond in de feesttent met de band 'Big Bird' was het vorige week zondagochtend tijdens het Kermisweekend in Limmen weer tijd voor de traditionele Katerloop, aldus de Limmer IJsclub. De jeugd beet het spits af met de Parkloop. Wel vijftig kinderen gin gen hard van start. Zij streden voor een plaatsje op het podium. Daarna klonk het startschot voor de heren, dames en jeugd tot vijftien jaar voor de vijf en de tien kilometer. Het was mooi en warm weer. Langs de route stond veel publiek om de hardlo pers aan te moedigen. Net als vorig jaar was de grote winnaar van de tien kilometer Roy Frinking met een tijd van 35:18 minuten. Velen finishten nog na hem. De Limmer IJsclub kijkt terug op een geslaagde Katerloop. Nico Lute heeft weer prachtige foto's van de Katerloop en haar deelnemers gemaakt en deze zijn de bekijken via www.limmerijsclub.nl. leverde toto HEILOO - De vaste gasten van zwembad Het Baafje genoten tij dens het 'ontbijtzwemmen' in het zonnetje van verse broodjes, gesponsord door bakker Kaandorp in Heiloo. Ook deden ze zich tegoed aan verse koffie en een geweldige taart, speciaal gebak ken voor Het Baafje. Na het ontbijt stond het zwemmen van baantjes op het programma. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21