Tien vragen aan... Wijkvereniging Plan Oost neemt wijkgebouw 't Oosthonk over Willibrordus Draait Door krijgt vervolg Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2 0 1 i Wethouder Fred Dellemijn en bestuursleden van de Wijkvereniging Plan Oost. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 22 sep tember is formeel de overdracht bekrachtigd van wijkgebouw 't Oosthonk aan Oostkan ter 14 in Heiloo. Dat gebeurde onder toeziend oog van wethouder Fred Dellemijn en bestuurs leden van de Wijkvereniging Plan Oost. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van De Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden over genomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. De wijkvereniging is daardoor, met een recht van opstal, zelf ver antwoordelijk voor het beheer en de instandhouding van het wijk- gebouw. De grond blijft bij de gemeente in eigendom. Als gevolg van de invoering van de maatschap pelijke huurtarieven is voor het wijkgebouw 't Oosthonk een maat schappelijk huurtarief vastgesteld. Dit leidde ertoe dat de wijkvereni- ging in de toekomst meer kosten aan het gebouw zou hebben. De wijkvereniging heeft het gebouw van de gemeente overgenomen, ook omdat de wijkvereniging al in de praktijk grotendeels zelf verant woordelijk was voor het onderhoud en de instandhouding. De gemeente en de wijkvereniging bespraken samen de voorwaarden, waaronder deze overdracht kon plaatsvinden. Het resultaat is dat de wijkvereni- ging het gebouw nu officieel heeft overgenomen. De overdracht sluit aan bij het gemeentelijk beleid om, waar moge lijk, mee te werken als gebruikers werkzaamheden en/of accom modaties van de gemeente willen overnemen. Volg de Uitkijkpost ook op DQ HEILOO - Het Willibrordus Draait Door festival werd twee weken geleden op het Landgoed Willibrordus gehouden. Gedurende drie dagen genoten ongeveer vijfduizend bezoekers van de muziek, theater en ver halen. Het bestuur van het festival bedankt alle betrokkenen: het publiek dat er samen een mooi feest van maakte, de artiesten die elk op hun manier mooie optredens ver zorgden, de vele vrijwilligers zonder wie een gratis toegankelijk festival onmogelijk is, de GGZ-NHN die het Landgoed en diverse faciliteiten ter beschikking stelde en de sponso ren, met name de hoofdsponsoren Rabobank en het TAQA cultuur fonds. Terwijl er nog nagenoten wordt van de diverse indrukken heeft het bestuur reeds een nieuwe datum voor volgend jaar vastgesteld: op 15, 16 en 17 september wordt het derde Willibrordus Draait Door-festival gehouden. Mijn naam is Loek Rijs, ik ben getrouwd met Elles Grootendorst en wij hebben een dochter, Lotte. Ik werk mijn hele leven al in de grafische industrie waarvan de laatste tien jaar bij een Direct Marketing bureau. Ik ben tevens bestuurslid bij de stichting Bloemendagen Limmen. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik woon mijn hele leven al in Limmen, waarvan de eerste vijfen twintig jaar in de Limmerbuurt. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Ik had met mijn vader een bijzondere passie/hobby, 'motoren', in de breedste zin van het woord. Er is geen beroep die deze lading kan dekken. Mijn natuurlijke hobby is regelen en organiseren, vanuit dat oogpunt heb ik nu de perfecte baan. 3. Wie zou je graag ontmoeten? Drie mensen die er bovenuit steken, met dezelfde drive, passie en talent in drie verschillende disciplines: de kunstenaar Michelan gelo, de muzikant en dichter Jim Morrison en de visionair Steve Jobs. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Een vakantie met mijn vrienden op een camping in Terwolde. De tails zal ik jullie besparen maar in die week hadden wij 24/7 lol. Dat er vijfendertig jaar later nog regelmatig anekdotes van deze memorabele week de revue passeren, zegt voldoende. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Limmen? Rijksweg 92 en/of 29. De Rijksweg heeft mijn hele leven al een bijzondere aantrekkingskracht op mij. Het ligt centraal, er is altijd reuring maar ook weer rustig en anoniem. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Een goede spaghetti aglio olio. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Doe waar je goed in bent! Zodoende ben ik in 1984 naar de 'Grafische School' gegaan. 8. Wat weten de meeste Limmenaren niet van je? Ik zou bijna zeggen de dingen die niemand iets aangaan, maar ik ben een gezelschapsmens, heb een gezonde dosis 'droge' humor, hou niet van hypes en commerciële tv-zenders en ik kan moeilijk iemand om een gunst vragen. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Er is al téveel veranderd, ik zou de huidige identiteit van het dorp proberen te behouden. 10. Persoonlijke vraag aan Loek: 'Kun je al een tipje van de sluier oplichten voor 'Bloemendagen Limmen 2017'? Zoals Michelangelo van de Sixtijnse Kapel vijfhonderd jaar geleden een kunstwerk maakte, zo doen vele Limmenaren dat al vierenzestig jaar, tijdens de Bloemendagen, met 'ons dorp'. Dat is uniek! Het bestuur van de Bloemendagen ziet vooral het belang hiervan voor het dorp en zal er te allen tijde alles aan doen om dit prachtige evenement voor Limmen en omgeving te behouden, en steeds verder te laten groeien. Dit kan natuurlijk niet zonder alle fantastische vrijwilligers, deelnemers, bedrijven en instellingen die zich ieder jaar weer voor dit festijn inzetten. Als lid van prikploeg 'MAg van Annie' kan ik alvast verklappen dat wij de 'Zilveren Tulp' volgend jaar met verve zullen verdedi gen! Ik nomineer Frank Mous voor de volgende 10 vragen. Frank is sinds 2015 voorzitter van de Stichting Bloemendagen Limmen. Mijn vraag aan hem is: 'hoe kijk je terug op de afgelopen jaren als voorzitter?' Eén van de juweeltjes van het festival: De groep SYA op de 'Oase van Rust'. Bron foto: Willibrord draait door

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3