Dierendag in Beestenboetje V Spreekuur Heiloo 2000 en CDA Heiloo 0 De Participatiewet en de rol van gemeente en bedrijven 9 de Bibliotheek de Bibliotheek INGEZONDEN MEDEDELING 'Het was werkelijk een gouden dag' CDA-Heiloo Witte Kerk dankt bezoekers Heiloo Heiloo UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 201 Wat is de Participatiewet? Op 1 januari 2015 heeft de over heid de Participatiewet inge voerd. Het is de verantwoor delijkheid van de gemeente dat iedereen die kan werken, vanuit deze uitkering aan de slag gaat en waar nodig wordt ondersteund. Het gaat om mensen met of zonder arbeidsbeperking. Daarvoor ontvangen gemeenten budget van de Rijksoverheid. Wethouder Fred Dellemijn is vanuit Heiloo belast met de uitvoering van deze wet. Dellemijn: "Men voelt zich over het algemeen gelukki ger met werk. Wij zetten ons daarom graag in voor inwo ners die wat extra steun nodig hebben bij het vinden van een geschikte arbeidsplek. Daarbij kijken we vanuit de mogelijkhe den die de Participatiewet ons biedt." Interessant voor bedrijven Voor bedrijven is het aan nemen van zo'n werknemer interessant. De gemeente biedt verschillende faciliteiten en subsidies voor bijvoorbeeld ver- zuimkosten door ziekte. Hier door worden de kosten voor de ondernemer gedrukt en het risico beperkt. Het is overigens ook zo dat bedrijven met vijfentwin tig of meer werknemers een verplichting hebben om iemand uit deze doelgroep een baan aan te bieden. Zij kunnen bij de gemeente aangeven welke klus zij in gedachten hebben en de gemeente zoekt vervolgens een goede match. Daarbij be staat de mogelijkheid om eerst een proefplaatsing te realiseren van drie maanden. De werk nemer gaat dan met behoud van uitkering aan de slag. Wethouder Fred Dellemijn. Aangeleverde foto Fred Dellemijn: "In Heiloo heb ben we veel betrokken onder nemers. Dat zie je terug in de initiatieven die ze met elkaar nemen. Vanuit MVO oogpunt (Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen) is het prettig als bedrijven in Heiloo zich hard willen maken om werk te creë ren voor inwoners die dat nodig hebben. Het hoeft geen fulltime job te zijn, het kan ook om een paar uur in de week gaan. Wij als gemeente ontzorgen deze bedrijven. De kosten worden gedrukt en het risico is be perkt. Een mooi voorbeeld zag ik onlangs bij WNK Post. De medewerkers hadden plezier in het werk en met elkaar. Het is heel fijn als we goede matches kunnen maken. Zo werken we samen aan een duurzaam en sociaal Heiloo." Voor meer in formatie kunnen ondernemers contact opnemen met mevrouw P. Schreuder via 072-535 66 44. De komende twee weken leest u op deze plek een voorbeeld uit de praktijk waarbij vanuit de Participatiewet een succesvolle match tot stand kwam tussen medewerkers en bedrijfsleven in Heiloo. HEILOO - "Wij mochten op woensdag 7 september een dagje naar Texel. Het was werkelijk een 'gouden dag'. Niet alleen het weer was prachtig, maar ook de rest van de dag." "We werden op 9.00 uur opgehaald door Frank (chauffeur) en Flora (vrij willigster bij Gouden Dagen Heiloo). De rolstoel en rollator werden inge laden en we konden op weg naar de veerboot. Ook de zee had een gouden dag: die was zo glad als een spiegel. In den Burg dronken we koffie en toen gingen we naar het vroegere kampeerterrein waar mijn man in 1956 polio kreeg. Het enige wat nog in oude staat was, was de kantine. De boerderij was er niet meer, wel veel luxe vakantiehuisjes. Daarna gingen we lunchen bij Paal 17, een vrij nieuw paviljoen. Vroeger was dezelfde strandafgang een bunker en een paadje naar het strand. Toen reden we naar de andere kant van het eiland, naar boerderij Bloemwijk. Daar hebben wij met de kinderen met een tent gekampeerd. Het zag er nog precies zo uit. De jeugd van Heiloo zou de boer, inmiddels eenennegentig jaar en gezond, nog ken nen. Hij was de baas van de rovershut. HSV ging daar altijd met de jeugd kamperen.Wij stapten weer in en met veel goede herinneringen gingen we weer op weg terug naar Heiloo. Het was een dag om nooit te vergeten." Gouden Dagen Heiloo biedt alle ouderen uit de gemeente Heiloo de kans hun (niet-materiële) wens in vervulling te laten gaan. Jan en Nel Reek HEILOO - Dierendag wordt zondag 2 oktober in het Beestenboetje op grootse wijze gevierd. Dat gebeurt van 10.00 tot 14.00 uur. Alle kleine bezoekers kunnen een ritje maken in de ezelkar, een kleurplaat kleuren, en springen op het springkussen. Kinderen kunnen zich laten schminken, hun nagels laten lakken, een vers broodje roos teren boven het vuur of een heerlijk ijsje eten. De ballonclown maakt de prachtigste dieren. Verder zijn er leuke spelletjes te spelen zoals eendje opvissen. Ook het eigen knuffeldier staat centraal. "Echte artsen zijn aanwezig, dus neem je knuffeldieren mee voor een volle dige check-up. Laat hem goed nakij ken tussen 12.00 uur en 13.00 uur", luidt het advies. Dit jaar is er een speciale poppen kastvoorstelling. Er zijn twee voor stellingen om 11.00 uur en om 12.15 uur. Verder is er een echte wedstrijd met de kleurtekeningen. Kinderen die de tijd missen om de tekening op het Beestenboetje af te kleuren, mogen het ook thuis verder afma ken en voor de herfstvakantie inle veren op het Beestenboetje. Er zijn leuke prijzen te winnen. Uiteraard vinden de dieren het geweldig als je ze komt knuffelen, of de varkens, ezels en konijnen komt borstelen. De kinderen maken gezamenlijk een grote dierentaart voor de verschillende dieren. Neem daarom iets lekkers mee, zoals een wortel, een krop sla, een stukje bloemkool of een appel. Om 12.00 uur gaan we de taarten aan de dieren geven. Kom jij ook? Dieren en dierenvrienden beleven een mooie Dierendag. Aangeleverde foto HEILOO - Twee politieke partij en in Heiloo houden deze week een spreekuur. Heiloo 2000 Inwoners van Heiloo kunnen don derdag 29 september met de politie ke partij Heiloo 2000 zaken bespre ken die hen bezighouden. Het kan gaan over algemeen gemeentelijk beleid of over zaken die met uw wijk te maken hebben of u persoon lijk treffen. Heilooenaren zijn om 20.00 uur welkom - voorafgaand aan de fractievergadering - in het gemeentehuis (oude ingang). De partij vraagt u vooraf even melding te maken van uw komst aan frac tiesecretaris/raadslid Rob Levie via 06-54901626 of via rob.levie@ heiloo-2000.nl. Kijk voor ons ver gaderschema op www.heiloo-2000. nl. Tot slot: per abuis plaatste de Uitkijkpost in de krant van 14 sep tember een aankondiging voor 8 september. Dit was niet de bedoe ling. HIerbij een rectificatie. Donderdag 29 september om 19.30 uur houdt de CD A-fractie weer haar maandelijkse spreek uur. Wilt in gesprek over een actu eel onderwerp, of heeft u zelf een andere prangende vraag of u wilt 'gewoon' met de fractie kennisma ken? U bent van van harte welkom. Graag vooraf aanmelden via Hessel Hiemstra (jhhiem@quicknet.nl of 8500490). HEILOO - Tijdens de opstelling van de Witte Kerk in de zomermaanden bezochten honderden mensen de kerk. Bijna zeshonderd bezoekers kwamen een kijkje nemen tijdens de orgelconcerten die iedere woensdag werden gehouden. De nationale Monumentendagen waren goed voor bijna driehonderd bezoekers aan de kerk. Graag bedankt Stichting Monument Witte Kerk Heiloo alle bezoekers voor de financiële bijdragen die zij deden, bijvoorbeeld door het kopen van een fotokaart. De opbrengsten van de verkoop komt ten goede aan de renovatie van de kerk. Wilt u ook hel pen de kerk in stand te houden? Volg het voorbeeld van burgemeester Romeyn en word ook 'Vriend' van de Witte Kerk. Meer informatie vindt u op de website www.wittekerkheiloo.nl. Pop-upwetenschapper Zaterdag1oktober, 10.30- 11.30uur. Wetenschapper PietBartels geeft een interactieve presen tatie 'voor hel; hele gezin (kin deren vanaf groep 6).Toegang Brij, opgave vooraf. Cursus Digisterker deren omgaan met de digitale overheid (4 dagdelen). Een nieuwe reeks start op dins dag 4oktober, 14.00 tot 16.00 uur. Opgave voordf. Kinderboekenweek-feest aWaonetanlsdzeaegr5uoitketeonbleorp,ende lezin- 15.00 - 17.00 uur. De Kinderboekenweek gaat fpetterend van start met een groot feest. Komt allen! dinderboekenweek voorlees- teestje Woensdag 12 oktober, 14.30 uur. Neem j e op a oh oma mee naar dit extra leuke voorlees- feeshje! De zussen Van Gogh bDeintasldeang. 11 oktober, b0.00 - 21.30 uur. Weinig mensen weten dat Vincent en Theo naast een jonger broertje, Cor, ook nog drie zussen hadden: Anna, Lies en Wil van G ogh. Willem-Jan Verlind en vertelt het leuens- ve?haal van de drie zussen Van Gogh tegen de achtergrond van eenucatirige perloue in de geschiedenis. Opgave vooraf. Optreden leerlingen Muziekschool Woensdag 12 oktober, 15.00 - 16.00 uur. Leerlingen van de Muziek- en Dansschool geven een heriot- eoneert in Bibliotheek Heiloo. En dat doen zij op diverse instrumenten zoals piano blok- uluit, klarinet, gitaar en dwars fluit. Deze optredens nijn leuk goor iedereen! Tablntcafè Donderdag 13 oktober, 1h30 - 20.00uur. De bedoeling van een tabletcafé is, dat de dkelnemars elkaar verder op weg helpen. lïen bibliotheekmedewerker en een student van D&M PC services helpen u graag met al uw vra- gun. JeuVgodlga ctBivibitleioitehneeink dHeeiloo ook hnfstvakantie: Er is in de herfstvakantie van ahes te doen in de bibliotheek, het is namelijk 'codeweek': Leer een robot programmeren, doe mee met de Minecraft Build Battle of ga naak de openbare schaakles. Opgave vooraf. Lees er- alles (aver op www. bibliotheekheiloo.nl Lezing over paarden: Conquest of paradise Woensuag 19 oktober, 10.30 uur. Imelda de Smet vertelt sver de redding van twee paar den die sindsdien werken alz natuurlijke coaches. Opgave vooraf. Kinderen 5-12iaar gratis. Westerweg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Fata: Hans Vrenegaar; De Neus Pradukties

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9