Tien vragen aan... Falkland Toneel speelt 'Gouwe handjes (De belofte)' van Haye van der Heyden Andre Dekker 'Kunstgrasveld voorlopig veilig' 3 Vervolg van voorpagina: Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 12 OKTOBER 201 Gewijzigde trainingsschema's De voetbalverenigingen De Foresters en HVC gaan eveneens mee in het standpunt van de RIVM en de gemeente Heiloo. HSV- voorzitter Wim Leering: "Als de RIVM en de KNVB zeggen dat je erop kunt voetballen, dan volgen wij dit advies. Maar natuurlijk is ver sneld onderzoek belangrijk en vol gen wij de ontwikkelingen nauwlet tend. Ook snap ik de ongerustheid bij ouders. Daarom is onze vereni ging bereid te schuiven met wed strijden als blijkt dat teams niet op het kunstgras willen spelen. Maar dat verzoek kregen we nog niet." Ook het bestuur van voetbalver eniging De Foresters gaat ervan uit dat het spelen op de kunstgras velden met de granulaat korrels geen gezondheidsrisico's met zich meebrengt. Ook De Foresters gaat serieus in op vragen van trainers, spelers en hun ouders. Zo vraagt het bestuur aan de teams te mel den of zij wel of niet op kunstgras veld willen blijven spelen. "Vijf van de in totaal vijfendertig teams weigeren dit en kiezen voor echt gras. Het is daarom aannemelijk dat het trainingsschema hierdoor moet wijzigen", aldus voorzitter Bas Michielsen. De voetbalclub blijft de ontwikkelingen volgen en speelt snel in op de recente berichtgeving. "We zoeken mensen met een che- mische achtergrond die ons kun nen bijpraten. Daarnaast denken we erover een protocol te maken voor de spelers. Moeten de spelers een sweater met lange mouwen en een trainingsbroek aan en moeten ze zich verplicht wassen na afloop? Hierover gaan we ons buigen." 'Geen standpunt' FC Castricum bezit eveneens kunstgras met rubberkogels en laat de trainingen en wedstrijden hier op doorgaan. De club sprak over het onderwerp met de gemeente Castricum, de leverancier van het kunstgras, de KNVB en huisarts Leemhuis. Toch neemt de vereni ging drie voorzorgsmaatregelen. Keepers trainen niet meer op kunst gras en waar mogelijk worden wedstrijden op kunstgras niet inge pland. Verder vraagt de club aan de gemeente Castricum om versneld de toplaag van het kunstgrasveld te vervangen. Voetbalvereniging Meervogels in Akersloot heeft geen kunstgrasveld en neemt nog geen standpunt in over wel of niet spe len op kunstgras tijdens uitwed strijden. "We houden het wel in de gaten", aldus een woordvoerder. Ook VV Limmen nam geen kunst gras en nam nog geen beslissing. Volgens een woordvoerder van die club zijn er niet veel vragen gesteld over het onderwerp. Ook binnen de voetbalverenigingen Egmondia in Egmond aan Zee en Sint Adelbert in Egmond-Binnen is er nauwelijks discussie. Ook deze clubs hebben geen kunstgrasveld. Secretaris Monica van Hemert van Voetbalvereniging Zeevogels in Egmond aan den Hoef heeft een ander verhaal. "De jeugdcommis sie vraagt het bestuur of uitspe lende jeugd nog wel op kunstgras moet voetballen. Hierover gaat het bestuur zich buigen". De voet balverenigingen Duinrand S. in Schoorl en VV Bergen hebben elk een kunstgrasveld. Duinrand S. gaat preventief de keeperstrainingen ver plaatsen naar het verlichte C-veld, omdat keepers veel contact hebben met de grond. De club raadt keepers aan tijdens wedstrijden met lange broek en lange mouwen op kunst gras met rubbergranulaat te keepen. Het bestuur van VV Bergen besloot het A-veld zeker twee weken niet te gebruiken. De vereniging vraagt begrip voor afgelastingen, ook als het uitwedstrijden betreft. Ruim 90% van de ruim achttien honderd kunstgrasvoetbalvelden in Nederland is met rubbergra nulaat ingestrooid. Meer weten? Bekijk dan het tijdelijke dossier over kunstgrasvelden op www. sportengemeenten.nl. Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van De Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden over genomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op EL3 HEILOO - In de Vlaamsche pot, Kees Co, Kinderen geen bezwaar, Baan tj er... Zomaar een greep uit het repertoire van schrijver Haye van der Heyden. Falkland Toneel speelt het bekroonde stuk 'Gouwe handjes' dat speciaal voor John Kraaijkamp geschreven is. Arme Louis.Plotseling komt hij alleen te staan als zijn veel jongere vrouw overlijdt. Nou ja, ook weer niet helemaal alleen. Zijn dochter en zijn schoonzuster weten natuurlijk wel wat goed voor hem is en ook de huishoudelijke hulp die zwabberend zijn leven binnenstormt, bekom mert zich niet alléén om het huis. Louis is tenslotte een charmante en gefortuneerde weduwnaar en die laat je natuurlijk niet zomaar lopen, toch? Maar dan is daar opeens de jonge en beeldschone Claire. Zomaar, uit het niets. Hoewel.? Heeft de belofte die Louis Emma moest doen op haar sterfbed er iets mee te maken? Speelt Emma zelf misschien nog een rol? Haye van der Heyden heeft er een onvervalste tragikomedie van gemaakt, boorde vol humor en verrassende wendin gen. De voorstellingen zijn op zater dag 29 oktober (20.15 uur) en zondag 30 oktober (14.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree: 10 euro. Kaartverkoop vanaf veer tien dagen voor de uitvoeringen bij Boekhandel de Schrijverij (Stationscentrum en Het Hoekstuk) en Boekhandel Bruna ('t Loo) in Heiloo. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrijgen aan de kassa van Theater De Beun. Reserveringen en infor matie: www.falklandtoneel.nl of bij Irene Schols (072 - 533 2163). Een charmante en gefortuneerde weduwnaar laat je natuurlijk niet zomaar lopen, toch? Foto: Peter Bijkerk Mijn naam is Andre Dekker. Gepensioneerd maar bijna vijftig jaar op administratief gebied werkzaam geweest. Inmiddels drieenveertig jaar getrouwd met Gina Brakenhoff, vader van drie kinderen en de trotse opa van drie, bijna vier, prachtige kleinkinderen. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Limmen. Geboren op de Hogeweg in de omgeving van de Amsterdamse buurt en op hele jonge leeftijd is ons gezin verhuisd naar de Kerkweg waar ik tot mijn trouwen heb gewoond. Na ons huwelijk hebben we een huis aan de Koningsdam betrokken en daar wonen we nog steeds. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Alhoewel het voor veel beroepsmuzikanten financieel best moei lijk is om de eindjes aan elkaar te knopen, zou ik dan uiteraard slagwerker in een groot orkest zijn. 3. Wie zou je graag ontmoeten? Andre Rieu. Ik heb heel veel waardering voor de manier waarop hij zijn publiek weet te boeien voor zijn muziek en wellicht kunnen we daarin wat van hem leren. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? We hebben op de Kerkweg een fijne en onbezorgde jeugd gehad. We hadden een grote tuin dus veel ruimte om ons heen en we konden nog gewoon op straat spelen. Het jaarlijkse drumbandcon cours op de Kerkweg staat mij natuurlijk nog steeds bij. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Limmen? Limmen heeft heel veel mooie plekjes, denk maar aan de omgeving rond de Hervormde Kerk met de hortus en de prachtige, in oude stijl gerenoveerde, Oude School. Maar ik woon langs 't Stet en geniet iedere dag volop van die omgeving en kies dus de omgeving rond 't Stet met de prachtige treurwilgen als mooiste plekje. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Een ijsje van ijssalon Di Fiorentia uit Heiloo gaat er altijd wel in. 7. Wat is het beste advies wat je ooit kreeg? Koop maar zo snel mogelijk een woning en daar heb ik nooit spijt van gehad. 8. Wat weten de meeste Limmers niet van je? Dat ik in 2013 een koninklijke onderscheiding heb ontvangen maar ook dat ik naast lid van de muziekvereniging best een fanatieke sporter kan zijn en zeker twee keer per week zweetdruppeltjes laat vallen bij Full of Live. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Alhoewel de burgemeester niet verantwoordelijk is voor alle politieke besluiten zou ik in die functie mijn uiterste best doen om de verminderingen op de subsidies voor cultuur te verzachten. Die zijn de laatste jaren in een veel te snel tempo verminderd. 10. Persoonlijke vraag: 'Wat is de grootste verandering die je in al die jaren hebt gezien hebt in het verenigingsleven?' Het antwoord op deze vraag wil ik graag splitsen in tweeën, te we ten betrekking hebbend op de slagwerkgroep en op verenigingen in het algemeen. Wat de slagwerkgroep betreft is de grote verande ring natuurlijk het gebruik van het instrumentarium. Dat bestond eerst uitsluitend uit ongestemd slagwerk en door de uitbreiding met het melodische slagwerk zijn wij tot veel meer in staat. Over het algemeen, maar juist niet bij de slagwerkgroep, vind ik dat de betrokkenheid van de leden verandert. Heel veel komen alleen nog voor uitoefening van de hobby maar zijn steeds minder bereid om daarnaast ook nog hand en spandiensten te verlenen om de hobby mogelijk te maken. Ik nomineer Max Nuyens voor de volgende 10 vragen. Max is een grote inspirator rond de zo voor Limmen onmisbare Hortus Bulborum. Mijn vraag aan hem is: 'Max, het lijkt of er buiten het seizoen niet zoveel is te doen bij de Hortus Bulborum, stopt het werken voor de hortus wel eens?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3