INGEZONDEN MEDEDELING Burger van Heiloo bij Os Steakhouse Het maken van Log Cabin Blokken Kèk Women en Opera Familia De Participatiewet: Werknemers bij restaurant Herberg Jan Ook NCPN indiener van moties Week van de jaren 60 in Overkerck BiIiÜKIJISiiensieN Praktijk dr. Gianotten is GESLOTEN van 17 tot en met 21 oktober Dr. Ruurda neemt waar tel. 072-5333080 UITKIJKPOST 12 OKTOBER 2016 HEILOO - De Burger van Heiloo is inmiddels niet meer weg te denken uit ons dorp. Dit initiatief van Fotostudio IwanBronkhorst.nl, in samenwer king met lokale horecaondernemers, ondersteunt Stichting Vrienden van de Vijfhoek bij de aanschaf van een loungebank voor ODC De Vijfhoek. Een nieuwe eigenaar en menukaart maar mét de bekende kwaliteit van Os Steakhouse! Dagelijks staat de super sappige Burger van Heiloo van de houtskoolgrill op het menu. De burger is een heerlijke Italiaanse bol met een stevige Black Angus hamburger van tweehonderd gram rundvlees, bacon, brie, rode bieten compote, knapperige ijsbergsla en tomaat. Stichting Vrienden van de Vijfhoek Elke verkochte Burger van Heiloo levert 1 euro op voor Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Heerlijk toch?! Een smakelijke Burger van Heiloo eten bij Os Steakhouse en een fantastisch goed doel ondersteunen! Voor meer informatie over de Burger van Heiloo, zie www.burgervanheiloo.nl en www.osheiloo.nl. HEILOO - Nivon Heiloo start donderdagavond 27 oktober van 19.30 tot 21.30 uur een vierwekelijkse patchwork/quiltcursus. Deze staat onder lei ding van Trudie Konijn en bestaat uit zeven lessen. De cursus vindt plaats in de Hofdijk aan Mariënstein 178A in Heiloo. Het thema is het aanleren van de Log Cabintechniek. U leert diverse variaties. Naar eigen inzicht kunt u de diverse blokken verwerken in kleine of grotere quilts, tafelloper, kussenovertrek, enzovoort. Voor de cursus zijn materialen nodig die u zelf aanschaft. Enige tijd voor de cursusstart ontvangt u een materialenbriefje. Wilt u deelnemen, dan is het noodzakelijk dat u de naaimachine kan hante ren. Denk niet te moeilijk: als u recht kunt stikken, is dit voldoende. Kunt u al stofmeten, snijden met behulp van een stofrolmes, een quiltliniaal en een quiltsnijmat? Kosten voor niet-leden: 63 euro exclusief materiaal. Nivonleden krijgen reductie. Opgeven kan via e-mail: mfo@nivonheiloo.nl of telefoonnummer 072-5333127 5333217. Zie ook onze website: www.nivonheiloo.nl. HEILOO - De Fashionshow van Kèk Women bij Wildschut Eten en Drinken verliep vorige week zaterdag zeer succesvol. Per abuis publiceerde De Uitkijkpost een foutief foto-onderschrift bij de foto die we in deze krant nog een keer laten zien. Op de foto staat Liesbeth, eigenaresse van Kèk Women (tweede van links), samen met Opera Familia. Zij gaven een fantastische openingsact voor de Fashionshow van 1 oktober met een zeer enthousiast publiek! HEILOO - Net als de PvdA was de politieke partij NCPN vorige week tijdens de gemeenteraads vergadering mede-indiener van een motie waarin de partij het college van B&W vroeg haast te maken met woonvisie. Het feit dat ook de NCPN de motie had ingediend, stond niet vermeld in het gemeenteraadsverslag in de Uitkijkpost van vorige week. Dat had wel gemoeten. De partijen wijzen op een tekort aan betaal bare woningen voor jongeren en benadrukken het belang van een evenwichtige bevolkingsopbouw in Heiloo. Het college is bezig met de voorbereiding van een lokaal woonwensenonderzoek en wil de uitkomsten hiervan uiterlijk in januari 2017 bespreekbaar maken. Ook was de NCPN indiener van een motie over windmolens, net als Heiloo-2000 en het CDA. De partijen zijn tegen het voornemen van de regering om honderden windmolens te plaatsen voor de Noord- en Zuid-Hollands kust op ruim twintig kilometer uit de kust. De partijen noemen de windmolenlocatie 'IJmuiden Ver' op zestig kilometer uit de kust een beter alternatief. HEILOO - Bij verzorgingshuis Overkerck in Heiloo is een jaren zestigweek gehouden. De aanlei ding was de komst van Stichting De Tijdmachine: de stichting had een woonkamer en keuken uit de jaren zestig opgezet in het res taurant van Overkerck. Het doel was om door herkenning erachter te komen wat de hobby's van vroeger waren en wat de wensen van de bewoners van Overkerck nu zijn. Corina Winter-Boon van Viva! Zorggroep vertelt dat de thema- week begon met een geweldig feest met muziek uit de jaren zestig. "De opkomst hierbij was groot. Het hoedenmuseum 'Zet 'm op' uit Andijk kwam een lezing houden en de week werd muzi kaal afgesloten door Trace and the old Dix. De voetjes gingen van de vloer! Het was een geweldige week met veel informatie over wat de senioren nu werkelijk nog willen." Aangeleverde foto ADVERTENTIE Twee weken geleden heeft u kunnen lezen wat de Partici patiewet inhoudt voor onze gemeente. Deze week een (praktijk)voorbeeld van het met succes toepassen van deze wet. Aan het woord is Marjolein Bosch, eigenaar van restaurant/ grand café Herberg Jan aan de Kennemerstraatweg. Zij heeft op het moment twee medewer kers in dienst vanuit de Partici patiewet. "Wij werden in 2014 benaderd door een intermediair van de gemeente. Zij had iemand op het oog die wellicht in ons team zou passen. Omdat wij altijd open staan voor nieuwe, gemo tiveerde medewerkers, werd een eerste contact gelegd". Het ging om de heer Sahel (43), van origine afkomstig uit Afghani stan. Hij is in 2001 naar Neder land gekomen. Zijn vrouw en zoon hebben zich pas veel later, in 2014, hier met hem kunnen herenigen. Het spreekt voor zich dat het gezin een nieuw bestaan pro beert op te bouwen en daarbij is het hebben van een baan een noodzakelijk en gewenst doel. Door de taalbarrière is het ech ter niet zo eenvoudig om iets geschikts te vinden. De heer Sa- hel is afgestudeerd architect en was in Afghanistan klein onder nemer. Bij Herberg Jan werkt hij als assistent in de keuken en in de spoelkeuken en doet hij schoonmaakwerkzaamheden. "Na een proefperiode van twee maanden konden we van beide kanten spreken van een fijne match", vertelt Marjolein. "Het beviel zo goed dat meneer Sahel inmiddels alweer twee jaar bij ons werkt en we hem onlangs volledig in dienst hebben kun nen nemen met een contract voor onbepaalde tijd. Hij werkt twee a vier dagen in de week, vaak op oproep, in de avond en tijdens het weekend." De heer Sahel heeft het naar zijn zin en is dankbaar voor deze kans om zijn arbeidsproces weer op te kunnen pakken. Recent is ook het contact ge legd tussen René Bulthuis (54) en Herberg Jan. René is, na enige jaren in het buitenland te hebben gewoond, in 2013 vanuit Italië geremigreerd en zodoen de opnieuw zoekende in het ar beidsproces. Hij is gaan stude ren en is nu webdesigner. Zijn doel is om als erkend internatio naal webdesigner een eigen be drijf te starten. Na verschillende banen kwam hij terecht bij Her berg Jan. Hij wilde graag weer aan de gang en met collega's in aanraking komen. Doordat hij ook meubelmaker is en een technische achtergrond heeft, werkt hij als oproepkracht voor het uitvoeren van diverse tech nische dienst werkzaamheden. Marjolein: "In de praktijk gaat dat nu om gemiddeld één keer per week. Het voordeel is na tuurlijk dat René flexibel is qua tijd en dus snel beschikbaar is als wij hem nodig hebben." Meedraaien en financiële onafhankelijkheid Als werkgever heeft Marjolein wel haar bedenking over het feit of werken vanuit de Parti cipatiewet wel loont voor de werknemer. Ze zegt: "Deze men sen hebben een uitkering via de gemeente en het salaris dat zij bij ons ontvangen wordt vol ledig in mindering gebracht op die uitkering. Dat is op zich be grijpelijk, maar werkt niet altijd stimulerend". Dit is iets wat zij zelf signaleert en niet iets dat ze vanuit de medewerkers hoort. Zij zijn in eerste instantie blij om weer aan de slag te kunnen. Pauline Schreuder (Jobcoach) van de gemeente Heiloo voegt daar het volgende aan toe: "Aan de andere kant betekent dit voor de werknemers dat zij met behoud van uitkering werkervaring kunnen opdoen zonder daarbij het risico te lo pen zonder inkomen te komen. Het is een manier om geleidelijk weer financieel onafhankelijk te worden. De praktijk leert dat eenmaal op contract, uren vaak worden uitgebreid waardoor werknemers de achtervang van de uitkering op de lange termijn niet meer nodig hebben". Het (opnieuw) starten in het ar beidsproces heeft en kent een groter belang dan alleen het fi nanciële aspect. Sommige men sen hebben al geruime tijd niet deelgenomen aan het arbeids proces. Hierdoor is er een ach terstand ontstaan in het functi oneren binnen de maatschappij. Wanneer iemand (weer) start op de arbeidsmarkt heeft dat een positieve invloed. Het gevoel er (weer) bij te horen, andere mensen te ontmoeten dan die in de directe omgeving, een dag besteding (lees: werk) te heb ben, zorgt voor een positieve ontwikkeling in het sociale pro ces als mens in de maatschap pij. Daarnaast zijn er vanuit de Participatiewet mogelijkheden om een financiële stimulans te verstrekken. Deze heeft de heer Sahel ook ontvangen. Marjolein vindt het positief dat de gemeente stimulerend bezig is. De intermediairs zijn actief om de betrokkenen die onder de Participatiewet vallen te plaatsen in het bedrijfsleven. Recent heeft ze ook een evalu atiegesprek gehad met de ge meente en meneer Sahel omdat zijn tijdelijke aanstelling ver liep. Dat heeft dus geresulteerd in genoemde vaste aanstelling. Een geslaagd voorbeeld dus. Sadaquat in spoelkeuken Herberg Jan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7