J Romeins feestje bij Huis van Hilde Wereldrecordpoging met Het Kleurenorkest Wat kun je doen met een pompoen? Museumhoeve Overslot moet nog dit jaar sluiten NK Keezen in Akersloot REGIO ^tLEWIN 9 i-W-, IS i&sï De loondoorbetalings plicht bij ziekte in Nederland, uniek! UITKIJKPOST 12 OKTOBER 201 Het Romeinse leger... Aangeleverde foto CASTRICUM - Hilde is jarig! Op deze dag, zondag 16 oktober, bruist het bij Huis van Hilde in Castricum van de activiteiten. Er is een Romeins festival met muziek- en toneelvoorstellingen, er zijn demonstraties en work shops en heel veel andere leuke dingen om te doen. En natuurlijk is er taart en een cadeautje voor iedereen. Neem een kijkje bij het Romeins kampement of bij de Romeinse ambachten, zoals weven, tin gieten en smeden. Kom naar de Romeinse schoonheidssalon of volg een gevechtstraining met Romeins schild. Voor kinderen zijn er voorstellingen, rondleidingen, games en allerlei andere dingen om te doen en te ontdekken. Het feest gaat in de herfstvakantie gewoon door. Er staan dagelijks activitei ten op het programma. In de nieu we ArcheoHotspot kun je zelf als archeoloog aan de slag. Kijk voor het programma op de website naar 'Hildes Verjaardag' (16 oktober). In de herfstvakantie duurt de feestweek van 15 tot en met 23 oktober. Zie www.huisvanhilde.nl. LIMMEN - De kinderen van de groepen 5, 6, 7 en 8 van basis school Het Kleurenorkest in Limmen doen vrijdag 14 oktober mee met een poging het wereld record programmeren te verbe teren. Op initiatief van de Stichting CodeUur doen ruim tienduizend leerlingen van meer dan vierhon derd scholen mee aan deze officiële wereldrecordpoging. De bedoeling is dat die ochtend zo veel moge lijk scholieren inloggen om een les programmeren te volgen. "Op het Kleurenorkest wordt al veel aandacht besteed aan programme ren met Scratch of een van de vele games van CodeUur. Vorig jaar waren de kinderen zeer enthousiast over het programma Bomberbot, dit jaar gaan we het op deze manier onder de aandacht brengen", aldus techniek-coördinator Bor Wijnker van het Kleurenorkest. "Dit jaar organiseren we ook de Coderdojo in de aula van onze school, waar kinderen - ook van andere scholen - van 7 tot 17 jaar kunnen leren pro grammeren." Woensdag 12 oktober is de eerste. Opgeven hiervoor kan via www.coderdojo.nl. Het startsein voor de wereldre cordpoging wordt in Amsterdam gegeven door prins Constantijn. Het huidige record staat op 9782 en is deze zomer gevestigd in Australië. Na inloggen wordt de program- meerles geopend door Laurens de Groot, presentator van 'Ivory Wars' en 'Wildlife Conservation' op Discovery Channel. De kinderen gaan een (virtuele) drone program meren om olifanten te redden. EGMOND-BINNEN - Heeft u zin in een leuke creatieve work shop? Wilt u een mooi herfststukje in huis en ook nog kunnen zeggen dat het zelfgemaakt is? Lijkt het u leuk om weer eens wat nieuwe mensen te ontmoeten? Kom dan 27 okto ber om 14.00 uur naar de Schulp EGMOND AAN DEN HOEF - De gemeente Bergen wil museum hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef nog dit jaar sluiten. Dat schrijft de gemeente Bergen in een brief aan deze instan tie. De gemeente wil aan het Slotwartier een nieuwe impuls geven. Voor het gebruik van het gebouw is de stichting een gebruiksovereen- komst aangegaan met de gemeente Bergen. Vervolgens besloot het col lege op 19 juli de overeenkomst voor de ruimte aan de Slotweg 42 te beëindigen. Het College van B&W vraagt nu het gebouw uiter lijk op 31 december op te leveren. Hoeve Overslot huurt sinds 1998 dit oude rijksmonument, gebouwd omstreeks 1555. Hier vinden cultu rele activiteiten plaats. Denk aan concerten, een schelpenmuseum en het bekijken van antiquiteiten, hedendaagse kunst en stokoude bodemvondsten. Dit alles op ver zoek van de gemeente met vrij willigers en zonder subsidie. "Na een vliegende start met zeer goed bezochte exposities van vooral regionale kunstenaars, is museum hoeve Overslot niet meer weg te denken uit het culturele leven in de Egmonden. Mede door het unieke schelpenmuseum en de wekelijks goed bezochte huiskamerconcer ten op de zondagmiddag groeide het aantal bezoekers in de loop der jaren gestaag. Zo ontvingen we onlangs de honderdduizendste bezoeker", zo laat een woordvoer der van Hoeve Overslot weten. 'Een pareltje' Het bestuur van Hoeve Overslot is niet blij met de naderende sluiting. Een woordvoerder laat het volgende weten: "Dit gaat al terug naar het moment dat de gemeente Bergen het pand bij de Provincie Noord-Holland opgaf voor 'Herbestemming van langdu rig leegstaande Rijksmonumenten' om op deze manier een graai in de Provinciale subsidiepotten te kunnen doen. Het bleek dat deze regeling echter ook geldt voor toe komstige langdurig leegstaande Rijksmonumenten. Sindsdien wordt er geen middel meer geschuwd om museumhoeve Overslot leeg te krij gen. En dat terwijl Hoeve Overslot 'een pareltje' is waar iedere gemeen te trots op zou zijn." Museumhoeve Overslot is te vin den aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef en is ieder weekend vrij te bezoeken vanaf 14.00 uur. Donkere wolken pakken zich samen boven Hoeve Overslot. Aangeleverde foto aan Visweg 45 in Egmond Binnen en ontdek onder leiding van Ellen Liefting van Firma Hopman wat je allemaal kunt doen met een pom poen. De kosten zijn 7,50 euro, inclusief materiaal en koffie of thee. Opgeven kan tot 20 oktober bij Stichting Welzijn Bergen via 072 5065204 (tussen 9.00 en 12.00 uur) of bel Els Mizee op 06-15870387. AKERSLOOT - De vijfde editie van het NK Keezen start zater dag 15 oktober in Café par tycentrum de Vriendschap in Akersloot. Dit is sinds 2012 een terugkerend fenomeen dat ieder jaar groter, spannender en voor al gezelliger wordt. Het NK wordt georganiseerd door de Nederlandse Keezbord Organisatie (N.K.B.O.). Teams van uit heel Nederland gaan strijden om de beker en de mooie prijzen. Tijdens het NK worden er voorron des gespeeld waarin om een finale- plek wordt 'gekeezd'. Per voorronde kunnen er tachtig teams worden ingeschreven. Na de laatste voor ronde worden de geplaatste teams bekendgemaakt en krijgen de teams die de finale hebben gehaald een uitnodiging. De eerste voorronde vindt plaats op zaterdag 15 oktober, de tweede voorronde op zaterdag 29 oktober en de derde voorronde op zaterdag 5 november. Van de drie voorron den gaan de 80 best scorende teams door naar de finale. Deze vindt plaats op zaterdag 19 november, waar gestreden wordt voor eeuwige roem en prachtige prijzen. Voor alle voorronden zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Lijkt het je leuk mee te doen? Schrijf je dan nu in voor een van de voor rondes en wie weet ga jij met de titel Nederlands Kampioen Keezen naar huis! Inschrijvingen via www.nk.keezbord.nl. Foto via Google Deze zomer ben ik, Esmée Kuyt, afgestudeerd aan de UvA en mag ik mijzelf W. Kuyt' noemen. Sommigen kennen mij al, omdat ik de afgelopen drie jaar naast mijn studie aan de UvA één dag per week bij Advocatenkantoor Lewin werk te. Nu ben ik hier fulltime als jurist aan het werk. Dit is mijn eerste column. Iedereen is wel eens ziek, maar als een werknemer langere tijd afwezig is door ziekte heeft dat in Nederland grote financi- ele gevolgen voor werkgevers. Nederlandse werkgevers zijn wettelijk verplicht minimaal 70% van het loon door te betalen gedurende maximaal twee jaar (104 weken). Deze verplichting kan door UWV met 52 weken worden verlengd als de werkge ver niet genoeg aan re-integratie heeft gedaan. Alleen voor werk nemers die de AOW-gerechtigde leeftijd hebben, is er een korte periode waarin het loon moet worden doorbetaald (nu nog 13 weken en dat wordt 6 weken). De lengte van deze verplich ting is uniek voor Nederland. Er is geen ander land, niet in Europa en ook niet in de rest van de wereld, met een dergelijk systeem. Het gemiddelde van de loondoorbetalingsplicht in ande re Europese landen is namelijk twee weken(!). Daarna neemt de overheid de betalingsver plichting aan de werknemer voor haar rekening. Daarnaast kent Nederland niet het onderscheid tussen 'risque social' (ziekte door oorzaken buiten het werk) en 'risque professionel' (werk- gerelateerde ziekte en arbeids ongeschiktheid). Het maakt in Nederland dus niet uit of de werknemer arbeidsongeschikt is geworden door een sportbles sure of niet kan werken door een bedrijfsongeval of een beroeps ziekte. Ook dit is binnen Europa uniek. Er zijn genoeg stemmen die het huidige systeem oneerlijk vin den. Toch is de regering niet bereid veranderingen door te voeren. Heeft u juridische vragen? Ik beantwoord deze graag. Mijn e-mailadres is: esmee.kuyt@ advocaatlewin.nl. U kunt mij ook volgen op Twitter: @mrEsmeeKuyt. ADVOCATENKANTOOR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9