Lancering van Stichting Gezelschapsdier Romeins festival voor Hildes verjaardag groot succes NIEUWS UIT DE REGIO Meer treinen in spits via Castricum en Heiloo En de winnaar is... Museumhoeve Overslot laat zich niet wegjagen regio 29 Monique wint boek 'Haren invlechten' via Facebook Romeinse sfeer bij het Huis van Hilde. Aangeleverde foto CASTRICUM - Het Romeins festival, dat zondag in Huis van Hilde en op het Westerplein werd gehouden, was een groot succes. Meer dan tweeduizend bezoekers, waaronder zeven honderd kinderen, kwamen op het evenement voor Hildes ver jaardag af. Het was een gezellige drukte in het archeologiecentrum. Vijftig kilo Romeins speenvarken aan het spit was aan het eind van de dag schoon op. Ook in de herfstvakantie is het nog feest in Huis van Hilde; er is een speciaal activiteitenpro gramma. Een van de hoogtepunten was het historisch kampement met Romeinse soldaten die exercities hielden en hun wapenrusting lie- ten bewonderen. Kinderen volgden een Romeinse gevechts-clinic of lieten zich in de schoonheidssalon een Romeins kapsel aanmeten, om daarna Romeins op de foto te gaan. Buiten trokken ambachten - zoals manden vlechten, weven en smeden - veel publiek. Klein en groot genoot van de muziek en het historisch ver teltheater. Een bezoeker schreef in het gastenboek: 'Een fantastisch evenement waarin de geschiedenis helemaal tot leven komt'. Nieuw was de ArcheoHotspot, mede in het kader van de Nationale Archeologiedagen. Veel kinderen gingen direct met vergrootglas en pincet aan de slag. Daar kun je ook komende week nog de wondere wereld van de archeologie zelf ont- dekken. Dit jaarlijkse evenement rond Hildes verjaardag wordt mede mogelijk gemaakt door de provin cie Noord-Holland en de gemeente Castricum. Herfstvakantie feestweek Het Romeins festival was een malig, maar ook in de herfst vakantie is het feest. Er staan fantastische activiteiten op het programma zoals workshops, gra tis rondleidingen, Romeinse speur tochten, ArcheoGames, ArcheoLab Belevenis en de ArcheoHotspot. En natuurlijk trakteert Hilde nog deze week. Voor het programma, zie www.huisvanhilde.nl/activiteit/ herfstvakantie-feestweek. CASTRICUM - Tijdens de bij eenkomst van Transition Town Café op 7 oktober heeft de lancering van Stichting Gezelschapsdier plaatsgevon den. Deze stichting biedt een oplossing aan ouderen die graag een huisdier willen, maar zich bezwaard voelen een dier te nemen. Zij zijn bezorgd dat het dier hen overleeft en dat er dan geen opvang is voor het dier. Maarten Nijman heeft tijdens de bijeenkomst de inleiding namens Transition Town Castricum ver zorgt. Er was een presentatie door dierenarts Marjolein Liewes- Schellekens over dierenwelzijn en Marcel Steenman heeft de rol van de gemeente inzake mensenwelzijn met een accent op eenzaamheid kunnen toelichten. Tot slot heeft Arie Meijboom de ontstaansgeschie denis en actuele oprichting toege licht. Stichting Gezelschapsdier speelt in op het dilemma waarin veel ouderen verkeren. De ouderen zouden graag een hond of kat wil len hebben, die geeft 'aanspraak' en gezelschap. Het verzorgen van een dier geeft voldoening en boven dien dwingt een hond het baasje meerdere keren per dag, weer of geen weer, de deur uit te gaan. Hierbij krijgt men beweging, frisse lucht en contact met andere hon- denuitlaters, waardoor ook het risico op vereenzaming wordt gere duceerd. Ondanks alle voordelen voelen veel ouderen zich bezwaard een huisdier te nemen omdat het dier hen wellicht overleeft. Ze wil len de kinderen er niet mee opzade len. Stichting Gezelschapsdier bemid delt in gezelschapsdieren en zorgt ervoor dat bij langdurige opname in het ziekenhuis, verpleeghuis of bij overlijden van het baasje direct een oplossing wordt gezocht voor de door de stichting geplaatste dieren. Dit kan een tijdelijke opvang zijn in een gastgezin of blijvende opvang bij een ander persoon in de doelgroep. Het dierenwelzijn staat hoog in het vaandel van de organisatie. Er is een samenwer king aangegaan met de dierenam bulance en met een dierenarts, die de dieren screent en de inen tingen verzorgt. Daarnaast zijn er mensen die periodiek bezoeken gaan afleggen om te controleren of het goed verloopt tussen het baasje en het geplaatste dier. Ouderen kunnen nu dus onbezwaard via Stichting Gezelschapsdier een huis dier aanvragen. Voor de regio Castricum en omstreken worden nog gastge zinnen gezocht: voor opvang van maximaal acht weken en nood- opvangadressen, voor de opvang van maximaal twee weken. Natuurlijk zijn ook sponsoren van harte welkom om zich te melden. Meer informatie kunt u vinden op www.stichting-gezelschapsdier.nl. CASTRICUM - De nieuwe dienst regeling van de NS start zondag 11 december. Op zeven trajecten gaan meer treinen rijden. Een belangrijke wijziging voor Heiloo en Castricum is dat er in de spits meer treinen stoppen (van twee naar vier per uur). Ook gaan er extra treinen in de spits rijden tussen Alkmaar en Schagen. Op een aantal trajecten wordt de reis korter, komen er meer recht streekse verbindingen en zijn er kortere wachttijden op stations. Met deze nieuwe dienstregeling wil de NS de komende jaren groei op het spoor mogelijk maken. De dienstregeling voor 2017 is nieuw ontworpen en brengt veel veranderingen met zich mee. Voor bijna alle reizigers veran dert er iets aan hun treinreis: van kleine wijzigingen in vertrektijden tot andere routes, extra of juist minder overstappen en andere aansluitingen. CASTRICUM - Het was wikken en wegen op de redactie. De inzendingen van de fotowedstrijd, die op Facebook Uitkijkpost editie Castricum was georganiseerd, waren allemaal even mooi. Totdat we ineens het licht zagen! De Regenboogzebra was veel in het nieuws de afgelopen week. De regenboogfoto van Tessa Peters bij de Heemstederweg is dan wel heel toepasselijk. Van harte gefeliciteerd Tessa, jij gaat genieten van koffie met gebak voor twee personen bij banketbakkerij de Roset! Alle deelne mers, bedankt voor het insturen. Foto: Tessa Peters Aangeleverde foto Marlene Roodbol (links) en Monique Klappe. Aangeleverde foto CASTRICUM - Monique Klappe ontving afgelopen week uit handen van Mariene Roodbol het boek 'Haren invlech ten'. Zij won dit exemplaar via een like&win-actie op de Facebookpagina van Uitkijkpost, editie Castricum. Monique was heel blij met het boek en ze gaat nu dan echt beginnen met invlech ten. Voor meer vlechtideetjes, kijk op www.hareninvlechten.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 27