Wie shopt er in Castricum? Afscheidsviering pastor Overmars Rommelmarkt in het Sportpaleis Ruim 300 kinderen geboeid door presentatie Helma Camp REGIO 1 INGEZONDEN MEDEDELING Live muziek op de vrijdagavond bij Grandcafe Mezza Luna CASTRICUM - Veel mensen hebben er lang op moeten wachten maar, aanstaande vrijdagavond, 21 oktober, kunnen we weer genieten van een fantastische coverband bij Mezza Luna. Les van de KunstKoets/ISOB Leerlingen Stolbergschool tekenen en kleien opa's en oma's Marianne UITSLAGEN KORTOM G E S L A A G D UITKIJKPOST 19 OKTOBER 2016 Dit keer zal de Castricumse coverband Kleedkamer 2 garant staan voor een avondvullend programma met één groot feest van herkenning. Veelzijdigheid is een handelsmerk van Kleedkamer 2. Niet alleen hits uit de jaren 70 en 80 komen voorbij maar ook recente meesterwerken van Eddy Floyd via The Police naar Douwe Bob en van The Cure naar Claudia de Breij door naar Pink Floyd. Kleedkamer 2 is een zeer hechte groep muzikanten die vanuit enorm veel plezier en passie graag een mooi avond muziek willen geven. De zang wordt verzorgd door Paulien Zwikker, elec- trische gitaar wordt virtuoos bespeeld door Michael Louwinger, Ron Moed verzorgt de drumpartijen, Jeroen Visser de basgitaar en Elbert Min neemt de toetsen en akoestische gitaar voor zijn rekening. Komt dus allen genieten van een fantastische swingende muziekavond bij Mezza Luna. Stilzitten zal geen optie zijn, er kan lekker uitgebreid gedanst worden. De aanvang is 21.00 uur. Zie ook www.grandcafemezzaluna.nl. CASTRICUM - De groepen 6 en 8 van de Juliana van Stolbergschool uit Castricum kregen les van De KunstKoets/ISOB. Dat gebeurde vanuit het thema van de Kinderboekenweek 'Opa's Oma's, voor altijd jong!' De kinderen schetsten hun opa of oma met behulp van hulplijnen. Daarbij moesten zij goed letten op de verhoudingen. De kinderen tekenden de hoofden met veel plezier en hadden veel lol. Zij maakten kennis met ver houdingen, snotgootjes, neusvleugels, aardbei-neuzen en blije mondhoe ken. Sommige kinderen konden niet kiezen dus maakten zij een mix van beide opa's. Wat zijn de kenmerken van jouw opa of oma, was de vraag. De kinderen dachten hierover na en zetten hun gedachten om in klei. Hierbij was het aansmeren van de klei, eventueel met behulp van slib, een belangrijk les doel. De opa's en oma's werden doormidden gesneden zodat één hoofd een set boekensteunen werd. De opa's en oma's zijn gebakken en gegla zuurd en stralen in de etalage van boekhandel Laan. EGMOND-BINNEN - Pastor Overmars neemt zaterdag 22 oktober om 19.00 uur afscheid van de Egmondse parochies. Pastor Overmars en Pastor Mantje gaan voor in de viering in de ALKMAAR/EGMOND - Zin om ouderwets gezellig te struinen? Bezoek dan de rommelmarkt op zondag 23 oktober in het Sportpaleis aan de Terborchlaan in Alkmaar. Stichting Rommelmarkten Egmond organiseert deze markt. Ongeveer tweehonderdveertig standhouders verkopen hun twee dehands spullen. Denk bijvoorbeeld aan speelgoed, kleding, gereed schap, lp's en huishoudelijke artike len. De deuren zijn open van 10.00 tot 16.00 uur. De entree bedraagt 2,50 euro vanaf 13 jaar. Bel voor meer informatie 06-20114461 of kijk op www.st-re.nl CASTRICUM - Onze speciale verslaggeefster Monique de Vries sprak met voorbijgangers afgelopen zomer. Wat deden zij op een zonnige ochtend in het centrum van Castricum? We blikken nog even terug op deze vrolijke kiekjes. Vanuit de Verdistraat komen Albert en Joke op de fiets naar de Burgemeester Mooijstraat. Als een fris, verliefd stel poseren ze lachend voor de camera. Joke heeft (als trouwe klant) bij parfumerie Visser make-up gekocht. Vorige week kocht ze nog een mooie blouse bij Van Vuuren. Ze zijn ook nog even bij de buren (Kruidvat) geweest voor geneesmiddelen. Ze komen vaak in de Burgemeester Mooijstraat. De kwaliteit en de diversiteit aan winkels vinden ze er geweldig. De boodschapjes zijn inmiddels bin nen. Gelukkig was er nog genoeg tijd over om de ochtend af te sluiten met een kopje koffie en wat lekkers bij De Roset. Glunderend loopt hij achter de duo kinderwagen: Tom. Het is zijn (vrije) oppasdag. Hij past wel vaker op Marley en Roef, de kindjes van zijn zussen. Tijdens de wandeling is de Max O'Larry's een aangename tussenstop; ze komen er best vaak. Over de keuze hoeven Tom (en vriend Mike) niet lang te twijfelen: de oreo-smaak is bij beiden favoriet. De kindjes ogen net zo zoet als het ijsje. De vrienden gaan vanmiddag een vakantie uitzoeken. Ze hebben een seizoen hard gewerkt en wil len een verre droomreis maken. Het ijsje is inmiddels op en de kindjes zijn (al) bijna in dromenland. Ze komen er speciaal voor uit Alkmaar; de overheerlijke gebakjes van De Roset. Moeilijk kiezen, hoor! Gien is maar wat blij dat Vroni en Mart haar regelmatig op sleep touw nemen. Vroeger ging ze zelf, maar nu is ze minder mobiel. Ze was al drie keer eerder deze zomer bij De Roset. Het is zo lekker en zo vers. Ze zien wel wat de dag hen verder brengt. De dames willen straks nog bij wat leuke winkeltjes struinen. Mart gaat nog even op zoek naar een batterijtje. Ze genieten in Castricum van het lekkers, maar ook van de mooie omgeving. Jochem is op zijn vrije dag met zijn zoontje Noud boodschappen aan het doen. Ze hebben net wat verse broodjes gehaald en de boekhandel bezocht. Even wat stickers en vlagge tjes gekocht voor zijn dochtertje. Zij gaat morgen uitdelen in groep 3. Jochem woont in Limmen, maar komt vaker in de Burgemeester Mooijstraat. Hij vindt kwaliteit van voeding erg belangrijk. Niet zo gek, met een verleden als kok en zijn huidige baan als supermarktmana ger. De hooglanderburgers bij de Groene slager zijn favoriet. Het is de hoogste tijd om zijn dochtertje van school te halen. Er moeten vanmid dag ook nog cakejes gebakken wor den. Met de stickers en vlaggetjes van Laan wordt dat vast een mooie traktatie. Marianne Vos puft even uit van haar fietsroute door de duinen. Ze fietst wel vaker vanuit haar woonplaats Egmond aan Zee naar Castricum. De route ernaartoe vindt ze prachtig. Ze geniet op een bankje van het zonnetje en haar meegebrachte lunch. Ze komt hier speciaal voor de natuurvoedings winkel. Daar koopt ze iedere twee weken groente en havermout. Ze heeft er graag een fiets tochtje voor over. Ze com bineert het ook wel eens met een bezoekje aan Bossinade. Het ruime assortiment aan brillen en de aanwezig heid van een optometrist spreken haar aan. De lunch is inmiddels op. Genoeg energie om weer verder te gaan. Tekst: Monique de Vries Adelbertuskerk in Egmond-Binnen. Het koor Cantate Deo verzorgt de zang. Na afloop is er gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen en een kopje koffie te drinken. U wordt allen van harte uitgenodigd bij deze viering aanwezig te zijn. CASTRICUM - Boekhandel Laan had vorige week tien klassen met in totaal driehon derd kinderen op visite om de indrukwekkende presentatie van Helma Camp bij te wonen. En dat geheel gratis, elke klas kreeg zelfs een gratis exemplaar van haar eerste kinderboek 'Comavirus'. Dit boek speelt zich zowel in Nederland af als in de jungle, waar een kleinzoon moet zoeken naar een medicijn voor zijn vader. Het nieuw ste boek van Helma Camp heet 'Het verboden eiland' en speelt zich af op een fictief eiland in de Noordzee. Helma maakte vele reizen en is zon der geld komen te zitten. Ze maakte toen onder andere kettingen om in haar eigen levensonderhoud te voorzien. Helma Camp is zelf ook oma maar zeker geen saaie: ze gaat binnenkort voor vijf maanden naar zuid-oost Azië, zonder reisdoel of veel geld. Hopelijk gaat deze reis haar weer kunnen inspireren tot een mooi en spannend kinderboek. Afgelopen zondag kregen dertig grootouders en kleinkinderen een mooie placemat uit handen van Rachel de Wit. Dit naar aanleiding Uitslagen damesbridgeclub sans atout van de schrijfactie die Boekhandel Laan had opgezet van 'Grootouder en kleinkind'. De grootouder gaf een wijze raad aan het kleinkind en het kleinkind gaf aan wat hij of zij zo mooi vond aan opa of oma. Genieten van de presentatie van Helma Camp. \y Foto: Dyllan Bons 12 oktober 2016: A-lijn: 1. ds. Schaffer-Mak 65,10; 2. Kuijt-v. Lochem 64,06. B-lijn; 1. ds. Oosterwijk-Warmenhoven 56,77; 2. Krul-Beerepoot 55,21. C-lijn: 1. ds. Buisman-Grippeling 63,89; 2. Admiraal-de Graaff 61,11. EGMOND - Radio en TV80, de lokale omroep van de gemeente Bergen, verslaan zaterdag tus sen 12.00 en 15.00 uur de Derp Bikers Beachrace, een mountain bikewedstrijd van 42 kilometer over het strand. De verslaggevers volgen de wedstrijd van start tot finish. EGMOND AAN DEN HOEF - Wist u dat... Carlo Peetoom uit Egmond aan den Hoef is geslaagd voor Midden Kader Functionaris Restauratie MBO 4 aan Koning Willem College in 's-Hertogen- bosch? Kijk op zijn website www.woodatwork.nl. Het grote opa- en omaboek $ir.t!eiBo*l;enWe*k 2016

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 29