Jean Thomassen in de voetsporen van Jeroen Bosch Drie woningen op locatie 'Houtenbos' Tien vragen aan 3 Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 19 OKTOBER 201 Schoppen negen' van Jean Thomassen - 1972 Aangeleverde foto Mijn naam is Max Nuyens. Ik ben 72 jaar oud en inmiddels alweer negen jaar met pensioen. Ik ben getrouwd met Tini Admiraal, we hebben samen twee zonen, twee schoondochters en vier kleinkinde ren. In mijn actieve periode was ik directeur van Agrarisch Cen trum Nuyens, gelegen aan de Uitgeesterweg (nu Nuyens Tuin- en Groenshop). 1. Waar ben je geboren en getogen? In de Limmerbuurt aan de Rijksweg in het pand van Zomerdijk Keukens. Na mijn trouwen hebben wij nog twee jaar in Castricum gewoond maar daarna snel terug naar Limmen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Ik heb mijn werk altijd een beetje als mijn hobby beschouwd, dus als ik alles over mocht doen, dan zou ik toch weer voor hetzelfde beroep gaan. 3. Wie zou je graag ontmoeten? Ofschoon ik onze koning, Willem-Alexander al eens heb ontmoet, zou ik hem graag samen met Koningin Maxima rond willen leiden op de Hortus Bulborum. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Dat zijn er uiteraard vele, doch vroeger was de jaarlijkse Limmer kermis een absoluut hoogtepunt. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Limmen? Het mooiste plekje in Limmen is onbetwist de omgeving van de museale driehoek. Als dan in het voorjaar op de Hortus Bulborum, de bloembollen en aan het Jan Thijnpad de Prunussen roze bloeien, met op de achtergrond de oude PKN kerk en Ons Huis, dan waan je je in een oase. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Over het algemeen ben ik erg op mijn nachtrust gesteld maar de belofte naar een goed concert te gaan, wijs ik dan niet af. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? In de tachtiger jaren van de vorige eeuw heb ik het advies gekregen om ons bedrijf van de Rijksweg naar de Uitgeesterweg te verplaatsen. Ofschoon dat toen een enorme investering was, is dit een goede beslissing gebleken. 8. Wat weten de meeste Limmers niet van je? Dat ik al veertig jaar lid ben van Zangvereniging de Vredenburgers en ook al vijfenveertig jaar optreed als veilingmeester op onze jaarlijkse kerkenveiling. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Als ik Burgemeester was, dan zou ik het VVV-kantoor verplaatsen naar bijvoorbeeld een reisbureau, een boekhandel of naar De Hoep zodat de openingstijden verruimt kunnen worden. Vervolgens het kantoor bemannen met professionele mensen. Op de huidige plek vindt de toerist de deur vaak gesloten. Een gemeente die zich wil profileren als 'toeristisch' dient voor inlichtingen beschikbaar te zijn. 10. Persoonlijke vraag: 'Het lijkt of er buiten het seizoen dat de bollen volop in bloei staan niet zo veel te doen is op de Hortus Bulborum, maar stopt het werk voor de Hortus wel eens?' Vrijwilliger zijn bij de Hortus Bulborum is een 'jaar-rond-activiteit'. Wij beginnen in oktober met het planten. Daarna strodekken, bemesten, onkruidbestrijding en wekelijks ziekzoeken. Tijdens de openstelling in het voorjaar ontvangen we duizenden bezoekers. We organiseren ook rondleidingen. In juni/juli rooien en peilen we ruim vierduizend ver schillende soorten bollen. In augustus maken we het land klaar voor de groenbemesters en inmesten. Daarna volgt weer het klaarmaken van de verkochte bollen naar export en particulieren. Dan hebben we nog een grote voor(show)tuin die ook zijn verzorging vraagt. Gelukkig hebben we zo'n vijftig vrijwilligers die actief zijn op de Hortus. Want het werk is hier nooit klaar. Ik nomineer Piet Apeldoorn voor de volgende 10 vragen. Piet is een geboren en getogen bloembollenman met een enorme passie voor dit mooie vak. Mijn vraag aan Piet Apeldoorn is: 'Waar ben je naast je bestuurswerk voor Hortus en Keukenhof nog meer druk mee?' De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van De Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden over genomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Printing. Naturally. Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op BQI HEILOO/ZEIST - Een drieluik van Jean Thomassen uit Heiloo trok veel bekijks in Brabant en is nu ook te zien in een galerie in Zeist. Vijfhonderd jaar geleden stierf Jeroen Bosch en dat wordt dit jaar groots gevierd met negentig mani festaties in ons land. De tentoon stelling in het Noord-Brabantse museum trok meer dan 420.000 bezoekers, maar ook museum Slager was zeer tevreden over het aantal bezoekers die het drieluik van Jean Thomassen uit Heiloo trok. In het kader van deze mani festaties is in Galerie van Schaik in Zeist een unieke tentoonstelling te zien met schilderijen, sculpturen en glaswerk van een aantal internatio naal bekende vertegenwoordigers van het Fantastisch realisme, die duidelijk door Jeroen Bosch wer den geïnspireerd en niet eerder in ons land te zien waren. Denk aan Micha Lobi (Rusland), Lukas Kandl (Tjechië), Borowski (Frankrijk), Thomek Setowski (Polen) en Hans Peter Mader (Duitsland). Natuurlijk mocht in dit gezelschap Jean Thomassen uit Heiloo niet ontbre ken. Van hem is onder andere het schilderij 'Schoppen negen' te zien. Dit is een vroeg en onbekend werk dat nooit eerder tentoongesteld werd. De expositie is in de maand oktober iedere woensdag tot en met vrijdag te bezichtigen van 12.00 tot 17.00 uur. Er zijn inmiddels vergaande plan nen voor een museale overzichts tentoonstelling met het werk van Jean Thomassen. Deze expositie moet op zijn zeventigste verjaardag (2019) worden gerealiseerd. De ten toonstelling geeft een overzicht van de belangrijkste werken die hij de afgelopen vijftig jaar maakte. HEILOO - Er wordt hard gewerkt op het terrein aan de Heerenweg 246 in Heiloo waar voorheen Bloemenshop Houtenbos was gevestigd. Aannemer Theo Kruijer bouwt op die locatie drie vrijstaande woningen. De grond is onlangs bouwrijp gemaakt en inmiddels liggen de verdiepingsvloeren erop. Volgens Maurice Zuurbier van het architectenbureau Valtos ADD Architecten worden de wonin gen, in samenwerking met Böhm Bouwadvies, gebouwd in de stijl van de zogenoemde 'Heilooer Punthuisjes'. "De eerste woon laag, de begane grond, heeft rechte muren. Vanaf de verdiepingsvloer begint het puntdak. Dit type woning past qua stijl bij de huidige bebou wing aan de Heerenweg." De percelen waarop de wonin gen komen te staan, hebben vol gens Zuurbier een oppervlakte van ongeveer vierhonderd vierkante meter. De woonoppervlaktes van de huizen variëren van 150 tot 180 vierkante meter. Zuurbier vertelt dat de bewoners hun eigen wensen kenbaar mochten maken door mee te denken over de door hen gewens te indeling: "Zo heeft niet elke aanbouw naast en achter het huis dezelfde gebruiksfunctie: sommige aanbouwen worden garages, andere ruimtes krijgen een andere bestem ming." De woningen worden voor zien van een ruime tuin aan de ach terzijde. Om bouwen van woningen mogelijk te maken, was een bestem mingsplanwijziging van 'detailhan del' naar 'wonen' noodzakelijk. De opleverdatum van de nieuwe wonin gen is nog niet bekend, aldus een woordvoerder van Theo Kruijer. Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser De huidige situatie (links) en een 3D-impressie van de toekomstige woningen aan de Heerenweg in Heiloo. Foto links: Evert Visser. Foto rechts: ADD Architecten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3