'Opnieuw gezonde begroting voor gemeente Heiloo' 25 jaar Zonneveld Optiek D&M PC Service BEDRIJF BELICHT UITKIJKPOST 1 9 OKTOBER 2016 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Hoefsmid 1, Heiloo, telefoon: 06-20997552, website: www.dmpcservice.nl, e-mail: hulp@dmpcservice.nl HEILOO - In het pand aan de Hoefsmid 1 spreek ik met de enthousiaste, gedreven en jonge ondernemer Martijn Apeldoorn. Martijn, die in het pand zijn tweede bedrijf 'Specialist in web sites' runt, startte drie jaar geleden D&M PC Service. In maart 2014 stond het bedrijf, dat erop gericht is om inwoners van Heiloo en omstreken te helpen bij het gebruiksklaar maken van computer )technologie, ook in deze rubriek. Inmiddels is het uitgegroeid tot een volwassen, solide onderneming, met meer dan vierhonderd klanten. Oplossen van computerproblemen, privéles en meer D&M PC Service richt zich op klanten die een computer hebben en tegen problemen aanlopen met bijvoorbeeld de snelheid, internet, het installeren van software of een computer die vastloopt. Ook geven zij privélessen aan degenen die misschien voor het eerst een computer of iPad hebben aangeschaft en daarin wegwijs gemaakt willen worden. Ook voor wat oudere computers, die wellicht wat traag zijn of niet helemaal meer aan uw wensen voldoen, kan vaak een oplossing wor den gevonden. En bent u toe aan een nieuwe computer, tablet, laptop of software, dan kan D&M PC service u hierin adviseren. Vaak kan een 'computer op maat' worden geleverd, afgestemd op uw wensen. Daarbij werken ze nauw samen met WDB Trading in Heiloo. Martijn vertelt: "Iemand is nooit te oud om te beginnen. Een van onze vaste klanten is zelfs boven de negentig. We geven een-op-een les bij de mensen thuis en nemen de tijd om rustig uit te leggen hoe bijvoor beeld de aangeschafte iPad werkt en hoe je kan mailen met familie of een kaartspelletje kan doen. Maar ook voor iemand die al jaren werkt op de pc kan een hulpvraag zich aandienen en dan is het fijn dat wij snel daarop in kunnen springen". Kwaliteit, service en een rustige en duidelijke uitleg Na het eerste artikel in de Uitkijkpost werden de jongens overstroomd met aanvragen. Blijkbaar is er, met name onder de doelgroep 50+, een grote behoefte aan ondersteuning bij het werken met computers, lap tops en tablets. Als u belt krijgt u Ben Lieferink aan de lijn. Ben, 22 jaar, studeert ICT-beheer en werkt daarnaast alweer 2,5 jaar met veel plezier voor D&M PC Service. Hij heeft altijd een passie gehad voor techniek en vindt het fijn om zijn kennis op een rustige en duidelijke manier uit te leggen aan de klant. Hij vertelt: "Zo had iemand laatst een langzame computer, die na het plaatsen van een nieuwe harde schijf weer binnen tien seconden opstartte. Het is heel dankbaar om dan de enthousiaste reactie van de klant te zien!" 15,- per half uur, plus 8,- 'voorfietskosten' Na de telefonische inventarisatie van het probleem komt Ben, of een van de andere medewerkers, meestal binnen 24 uur bij u langs. Vaak kan het probleem ter plekke opgelost worden. Ben weet uit ervaring dat de meeste problemen gemiddeld binnen een uur zijn op te lossen. Indien nodig, bijvoorbeeld bij installatie van nieuwe software, wordt het apparaat meegenomen voor reparatie. U krijgt altijd een heldere inschatting van de benodigde tijd en kosten. Ter indicatie: voor €175,- kan een pc vaak weer als nieuw worden geüpdatet, zodat het niet nodig is om een nieuwe aan te schaffen. HEILOO - Het college van bur gemeester en wethouders heeft de programmabegroting voor 2017 voorgelegd aan de raad. Volgens de gemeente laat de begroting, net als in 2016, een positief structureel resultaat zien. Het resultaat voor 2017 bedraagt 285 duizend euro. Ook voor de periode 2018-2020 ver wacht de gemeente een positief saldo. Eenmalige uitgaven van 303 duizend euro leiden tot een negatief saldo van 18 duizend euro in 2017 over de gehele begroting van 47,4 miljoen. Vooruitlopend op de officiële start van de BUCH-werkorganisatie, de samenvoeging van de ambtelijke organisaties van Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo (BUCH) op 1 januari 2017, hebben de vier gemeenten de indeling van de pro gramma's op elkaar afgestemd. In de begroting staan vaste beleids- indicatoren opgenomen waardoor het mogelijk is om de cijfers van de onderlinge BUCH-gemeenten over diverse beleidsvelden te vergelij ken. De begroting van de BUCH- werkorganisatie volgt in december. De gemeente benoemde een aan tal speerpunten voor de begroting 2017. Inwoner en ondernemer centraal Binnen de BUCH-organisatie wil Heiloo verder werken aan het beter betrekken van inwoners en onder nemers bij het maken van beleid. Daarnaast wil de gemeente blijven werken aan het betrekken van inwo ners bij producten en diensten. De gemeente wil nog beter in contact blijven. Met dit samenspel is Heiloo al aan de slag gegaan op verschil lende terreinen. In dat kader willen we in 2017 bijvoorbeeld onderzoe ken of er een aantal gemeentelijke belastingen kan worden afgeschaft. Daarnaast werken we aan het terug dringen van het aantal regels met betrekking tot APV en welstand. Het experiment in een aantal wijken in Heiloo waar welstandsluw gebouwd mag worden, wordt verlengd. Ruimtelijke inrichting De kwaliteit van de openbare ruimte is een van de sterke punten in het dorp Heiloo. Niet alleen qua groen, maar ook qua infrastructuur en ruimtelijke inrichting. Komend jaar gaat de gemeente zich inzetten om verpauperde panden in Heiloo waar mogelijk aan te pakken. Per locatie wordt gekeken wat nodig is om de situatie te verbeteren of om er aantrekkelijke bebouwingsloca ties van te maken. Lopende projecten In 2017 treft de gemeente ver dere voorbereidingen voor een aantal grote projecten zoals de ondertunneling van het spoor, de installatie van de geluidsschermen langs het spoor en de aansluiting A9. Daarnaast vindt er op diverse locaties in Heiloo woningbouwont- wikkeling plaats. Denk daarbij aan Zuiderloo, Zandzoom, Varne Buiten, Melco en de Oosterzij. Met de komst van deze nieuwbouw hoopt de gemeente jonge gezinnen aan te trekken en te behouden in Heiloo. Hierdoor kan de gemeente samen met de inwoners en ondernemers het voorzieningenniveau op pijl hou den en behoudt Heiloo zijn nomi natie als aantrekkelijkste gemeente van de regio om te wonen. Betrokken samenleving Heiloo is een sociale gemeente. Dat zie je bijvoorbeeld terug in het aantal inwoners dat betrokken is bij vrijwilligerswerk en ondernemers die op vele manieren een bijdrage leveren aan evenementen en sport activiteiten in ons dorp. Om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk inwo ners betrokken zijn bij de samen leving, heeft de gemeente tot taak om zelfredzaamheid en participa tie te versterken. Hieronder vallen bijvoorbeeld het terugdringen van de eenzaamheid en het betrekken van inwoners zonder werk bij de arbeidsmarkt. In 2017 ondersteunt de gemeente dan ook instanties die dagactiviteiten, mantelzorg of vrij willigerswerk verzorgen en zet zij een jobcoach in om inwoners zo goed mogelijk terug te laten keren naar de arbeidsmarkt. Aantrekken toerisme Toerisme is een van de speer punten van het college. Naast eve nementen, gezellige horeca en een rijke archeologie en cultuurhistorie zijn er diverse fiets- en wandel routes. De verschillende evene menten en voorzieningen hebben een regionaal karakter. In 2017 zet de gemeente Heiloo in om meer dagjesmensen uit de regio naar Heiloo aan te trekken. Een veilige gemeente Het beleid voor Openbare orde en veiligheid staat omschreven in het Lokaal Integraal Veiligheidsplan 2015-2018. Preventie staat cen traal. Veiligheid is iets van ons allemaal. Daarom zoekt Heiloo ook de samenwerking met onder meer de Veiligheidsregio Noord Holland Noord, ondernemers, inwo ners, scholen en hulpverlenende instanties. Inwoners worden eigen lijk continu (indirect) aangespro ken op hun verantwoordelijkheid voor het verhogen van de veiligheid. In 2017 gaat Heiloo weer inves teren om inwoners deel te laten nemen aan Burgernet en stimu leren we de WhatsApp-groepen. Op 7 november stelt de raad de begroting vast. HEILOO - In de ruime optiek op de hoek van het Stationsplein in Heiloo vertellen de eigenaren Edith en Rob Zonneveld over het vijfentwintigjarig jubileum. "Toen wij op 1 november 1991 de brillenzaak Wuyts overna men, stond men nog aan het begin van het digitale tijdperk en werd het aanmeten van gla zen volledig handmatig gedaan. Zonneveld Optiek anno 2016 is een ruim opgezette en modieuze winkel waar met de nieuwste apparatuur oogmetingen wor den verricht", legt Rob het ver schil uit. Modern Aan één van de tafels bij Zonneveld Optiek zitten Rob en Edith te stralen onder de bijzon dere lampen. Edith: "De uitstra ling van de optiek is ruim en rustig en totaal anders dan de looks van vijfentwintig jaar geleden. Bovendien is de kijk op bril len behoorlijk veranderd". Rob: "Langzaam maar zeker werd een bril niet meer als puur noodzakelijk 'kwaad' gezien of als functioneel, maar steeds meer ook als mode-item en een toevoeging aan je persoonlijkheid. Vandaar dat wij een ruime collectie monturen hebben met merken als Rei, Mykita, J.F. Rey, Orgreen, Linberg, Face a Face, D&G, Prada, Dita en diverse grote zonnebrilmerken." D&M geeft computerles. Aangeleverde foto Oogmeting Op de vraag wat er de afgelo pen vijfentwintig jaar is veranderd voor de opticien, antwoordt Rob: "De techniek en digitalisering is nu veel exacter dan voorheen. Wij slijpen nog altijd zelf de glazen en plaatsen dit in een montuur. Dankzij de nieuwste technieken en onze vakkundigheid met daarbij de per soonlijke aandacht voor de klant, kan Zonneveld Optiek blijven groei en." Oogzorg staat voorop, vandaar dat er naast de oogmetingen door een opticien ook een mogelijkheid is om deskundig geholpen te wor den door de optometrist. Een opto metrist onderzoekt de gezondheid van de ogen om eventuele oogafwij kingen en oogziektes op te sporen. Het gaat een stuk verder dan de oogmeting." Contactlenzen Zonneveld Optiek is zelfs hofleve rancier van contactlenzen voor het AZ-team. Rob en Edith beseffen dat het succes van Zonneveld Optiek ook te danken is aan het personeel. "Onze medewerkers hebben echt hart voor de zaak. Zij blijven vaak ook jaren bij ons en zijn mede het gezicht van de zaak. Klanten voelen ongetwijfeld dat onze medewerkers met veel plezier werken en passie voor hun vak hebben." Het team van Zonneveld Optiek. Foto: Theo Zonneveld

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5