Geslaagd concert 'Back to School' van harmonie Caecilia Succesvolle collecte Nierstichting Music Meeting Heiloo 2017, Muzikale Verbeelding INGEZONDEN MEDEDELING Burger van Heiloo bij Cafetaria de Eethoek De techniek van het dubbelbreien KORTOM Heiloo Energie organi seert duurzame renovatie helpdesk Bedrijfsuitje Melange/ Oud-Heilooër exposeert UITKIJKPOST 19 OKTOBER 2016 HEILOO - De Burger van Heiloo is inmiddels niet meer weg te denken uit ons dorp. Dit initiatief van Fotostudio IwanBronkhorst.nl in samenwerking met lokale horecaondernemers ondersteunt Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Als je als cafetaria al vele jaren bekend staat om de kwaliteit, dan is mee doen aan de Burger-actie bijna vanzelfsprekend. De Eethoek's Burger van Heiloo is een heerlijk sappige Black Angus rundvlees hamburger van 160 gram met sla, tomaat, kaas, gebakken ui en knapperige Lollo Bianco sla. Verkrijgbaar als losse burger én als menu met friet en sauzen! Elke verkochte Burger van Heiloo levert 1 euro op voor Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Da's lekker toch?! Een smakelijke Burger van Heiloo halen bij De Eethoek én een goed doel ondersteunen! Voor meer infor matie over de Burger van Heiloo, zie www.burgervanheiloo.nl en www. de-eethoek.nl. HEILOO - Irmgard Meulstee - wonende in Zwitserland - komt zaterdag 22 oktober naar Heiloo om bij het Nivon Heiloo de techniek van het dubbel- breien te verzorgen. In deze workshop gaat Irmgard haar methode door geven aan liefhebbers die deze techniek willen uitproberen. Deze techniek zorgt dat u zonder naden breit en de mogelijkheid hebt uw werkstuk ook aan beide kanten te dragen. U kunt deze zaterdag de techniek leren van 10.00 tot 12.00 uur en/of van 14.00 tot 16.00 uur. Nivon Heiloo hoopt op veel belangstelling en Irmgard Meulstee verheugt zich erop haar kennis door te geven. Nivon Heiloo vraagt haar bezoekers het volgende mee te nemen: een rondbreinaald van 80 centimeter tot eventueel 120 centimeter lengte. De woldikte is aange past aan de rondbreinaald, bijvoorbeeld pen 3 a 4. Kunt u al breien? Dan is dit iets voor u. Het Nivon vraagt een kleine bijdrage a 6 euro. De workshop vindt plaats in de Hofdijk aan Mariënstein 178A in Heiloo. Opgeven is gewenst en kan via telefoonnummer 072 5333127 of via e-mail: info@nivonheiloo.nl. HEILOO - Ruim 70.000 collecte- vrijwilligers gingen tussen 18 en 24 september in heel Nederland op pad voor de Nierstichting. In Heiloo leverde dat zo'n 7.500 euro op. De inkomsten zijn hard nodig om nierziekten klein te krijgen. Donaties zijn de enige bron van inkomsten van de Nierstichting, die geen subsidie ontvangt van de overheid. In de Uitkijkpost van 5 oktober werd door het verhaal van Carmilla Corporaal nog eens dui delijk hoe belastend een niet goed werkende nier kan zijn. Wie de collectant van de Nierstichting is misgelopen, kan alsnog een donatie doen. Ga naar www.nierstichting.nl of sms NIER naar 4333 voor een eenmalige dona tie van 2 euro. HEILOO - Harmonie Caecilia liet wederom haar kwaliteit zien tijdens een concert in de fraaie entreehal van PCC Heiloo, waar bij de brede trap van zitkussen tjes is voorzien en als tribune dient voor het in ruime mate toegestroomde publiek. Als eerste speelde Caecilia's jeugdorkest, onder leiding van Bob Kanne, twee stukken uit de Disneyfilm 'Pirates of the Caribbean' en het stuk 'Happy' als vrolijke afsluiter. Na een change ment bracht het A-orkest van de Heilooër harmonie Caecilia, onder leiding van dirigent Ton van de Kieft, het nummer 'Writings on the wall' uit de James Bond-film 'Spectre' ten gehore. Het volgende muziekstuk werd aangekondigd als een programmatisch werk in de vorm van een symfonisch gedicht over het bestrijden van mythische draken in grotten in de berg Pilatus nabij de Zwitserse stad Luzern. Het stuk begon poetisch met het rui sende geluid van geblazen lucht, waarna de muziek tot leven kwam vanuit een ondergrond van dro merige percussie; enkele blazers soleerden met helder, gedefinieerd geluid. Pauken en de grote trom voerden de spanning op waarbij het orkest op volle kracht te horen was. Er volgde een potpourri van muziek uit de musical 'Grease'. Daarna klonk een voorproefje uit het voorjaarsconcert met als thema 'Ierland' dat op zaterdag 14 januari 2017 plaatsvindt in samenwerking met folkband Unicorn. Een stuk over de Ierse stad Tullamore, whis key, drama en een prachtig land schap. Te horen waren vloeiende hoorns, saxofoons en dwarsfluiten HEILOO - Een verbouwing, nieuwe apparaten in de keuken, een cv vervangen, isoleren, zon nepanelen aanschaffen? Wij helpen u op weg om uw woning comfortabeler en energiezuiniger te maken. Voorbeelden zijn te vinden op www.heilooenergie.nl/ particulieren. Is het betaalbaar? Zie www.energiebespaarlening. nl/particulieren. U bent welkom op donderdagavond 20 oktober, aanvang 20.00 uur, in de Ypsalon De Hucht 4, 1851 ZC in Heiloo. Heiloo Energie is een onafhanke lijk burgerinitiatief. Doel is met en voor de leden en inwoners van Heiloo energiebesparing te stimu leren, duurzame energie te produ ceren en duurzame ontwikkeling in het algemeen te realiseren. HEILOO - Melange7 bedankt haar hardwerkende team door op maandag 24 oktober samen te gaan genieten van een wel verdiend bedrijfsuitje. Melange7 Restaurant Shopping (ook onze bakkerij) is daarom die dag gesloten. Dinsdag 25 oktober staan we uiteraard weer vol enthousiasme voor u klaar. De bakkerij is dan weer vanaf 08.00 uur geopend, de winkel en het restaurant vanaf 09.00 uur. en kloeke bewegelijke klarinetten, ondersteund door trombone, bugel, trompet en de grote trom met pauk in opzwepende cadans. Enthousiasme spatte er vanaf Muziekdocent Rens Boerke van PCC Heiloo vroeg applaus voor een dansact op achtergrondmuziek van Maud en Iris. De meiden toon den durf en pit, sierlijke vloeiende gebaren wisselden elkaar af met expressieve ritmische armbewe gingen, afgesloten met een radslag. Harmonie Caecilia speelde hier na een medley, samengesteld uit muziek van Marco Borsato waarbij het nummer 'Dromen zijn bedrog' fris en vlot uit de verf kwam. Het 'Back to School'-concert bij PCC Heiloo werd afgesloten met body- HEILOO - Music Meeting Heiloo viert in het voorjaar van 2017 het eerste lustrum met opnieuw een prikkelend thema: muzikale verbeelding. De fotografen van de Heilooër Amateurfotografenvereniging (HAF) en de deelnemende koren, orkesten en ensembles zoeken samen naar beelden achter de muziek. Deelnemers kiezen dertig tot vijfenveertig minuten muziek uit het eigen repertoire. Een fotograaf bezoekt een aantal repetities. Hij of zij laat zich inspireren door de klanken, de gesprekken en het repe titieproces en maakt de foto's die het verhaal achter de noten vertel len. Dat kunnen (actie)foto's van de muzikanten zijn, maar ook bijvoor beeld een verbeelding van de sfeer van de vereniging of het gevoel dat hun muziek oproept. Tijdens Music Meeting Heiloo worden geluid en beeld gelijktijdig gepresenteerd. Bij alle concerten ziet het publiek de bijbehorende foto-impressies op een levensgroot scherm boven de muzikanten. De muzikale verbeel ding aan de macht. Nieuwsgierig geworden? Zoals elk jaar wil de organisatie de ama teurmuzikanten van Heiloo uitnodi gen om tijdens een informatieavond met ons na te denken over dit eve nement. Ook de leden van HAF worden hiervoor uitgenodigd; zij percussion door enkele leerlingen onder leiding van muziekdocent Rens Boerke. Hij zette in met een doffe hartenklop op de borst waar na de leerlingen hun leraar volgden. Vervolgens werd er ritmisch geklapt in gevarieerde patronen. Men hield goed maat, het enthousiasme spat te er vanaf. Vervolgens kreeg het publiek de kans om ritmes te klap pen en klanken te produceren op aanwijzing van de muziekleraar. Tot slot trad leraar Rens als rapper op waarbij hij de raptekst van Maikel Maduro las vanaf het scherm van zijn smartphone; harmonie Caecilia verzorgde de muzikale begeleiding. De rap besloot met een hartenkreet: 'Muziek moet terug op alle scholen'. Tekst: Felix Hogeboom zullen alvast een indruk geven van hun kunnen. Op deze avond worden de eerste contacten voor samen werking gelegd en is er uitgebreid gelegenheid tot wederzijdse inspira tie en de uitwisseling van ideeën. De informatieavond vindt plaats op vrijdag 28 oktober (vanaf 19.30 uur) in de Tuinzaal bij de Strandwal op het Willibrordusterrein in Heiloo. Meer informatie volgt op www.musicmeetingheiloo.nl en Facebook@musicmeetingheiloo. HEILOO/ALKMAAR - Eveline Elsinga start zondag 23 oktober haar expositie in het IJkgebouw in Alkmaar. "Ik ben actief als kunstenaar in Amsterdam, maar mijn roots liggen in Heiloo. Inmiddels ben ik succesvol in de kunst. Door de reis uit Heiloo naar de stad Amsterdam en de steden in de wereld kwam mijn kunst tot bloei. Voor het eerst in twintig jaar ben ik weer terug en wil ik graag aan Heiloo laten zien wat er allemaal uit ons dorp vandaan komt", vertelt ze aan de Uitkijkpost. Zie ook www. elsengeltje.com. Publiek, leden van Caecilia en leerlingen van PCC Heiloo musice ren met Rens Boerke. Foto: Felix Hogeboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7