Tien vragen aan... Hoor wie klopt daar, ouderen? i Willem Gomes in de opera 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 201 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van De Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden over genomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Sf Pruil mi; Y1I1111II1 Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op DQ Mijn naam is Elvin Sisanovic, ik ben vijfentwintig jaar oud. Ik ben de oudste van drie kinderen en werk bij Rotonde Schoenma kerij in Heiloo. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Derventa, Bosnië en Herzegovina, en getogen in Heiloo. Inmiddels woon ik al ruim vierentwintig jaar in Heiloo. De eerste veertien jaar woonde ik met veel plezier op de Patrijsakkers. Daarna zijn we verhuisd naar de Heerenweg waar ik tot op heden met veel plezier woon. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Ik doe graag aan vechtsporten, dus dan zou ik een professioneel mixed martial arts vechter of iets dergelijks van beroep zijn. 3. Wie zou je graag ontmoeten? Richard Branson. Ik heb heel veel waardering voor hem als persoon en ondernemer. In mijn optiek een waar voorbeeld voor velen! 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Hoewel ik zelf nog relatief jong ben, vond ik het onbezorgd buiten spelen met de overige kinderen uit de buurt geweldig. Als ik kijk hoe het er tegenwoordig bij de jeugd aan toe gaat, met de opkomst van de mobiel en social media, dan besef ik eigenlijk wat een ge weldige tijd het 'vroeger' was. Verder heb ik aan het samenkomen van iedereen uit de Patrijsakkers tijdens het EK en WK - om het Nederlandse elftal aan te moedigen - mooie herinneringen. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo of omgeving? Heiloo kent heel veel mooie plekken. Maar voor mij persoonlijk is het Maalwater het mooiste plekje van Heiloo. Ik jog daar regelma tig en vooral zomers, net als de zon ondergaat, is het een adembe nemend plaatje. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Voor de kookkunsten van mijn moeder. 7. Wat is het beste advies wat je ooit kreeg? Mijn ouders zeiden altijd tegen me: hard werken wordt beloond. Het klinkt misschien heel cliché, maar als vluchtelingen uit Bosnië zijn we met letterlijk niks in Nederland aangekomen. Als ik kijk naar de dag van vandaag, naar wat mijn ouders hebben opgebouwd door heel hard te werken, dan kan ik daar alleen maar heel erg trots op zijn. Zij hebben mij laten zien dat het echt zo is. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik ben gek op koken. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Veel meer controle op de gele zakken. Ze worden nu soms meer dan een week voor ophaaldata al opgehangen. Dit geeft een beeld op straat dat niemand wil zien. 10. Persoonlijke vraag: Elvin, hoe ben jij op het idee gekomen om een webshop in pantoffels te beginnen? Ik kom uit een ondernemend gezin en daarmee gezegd zit het ondernemen echt in mijn bloed. Mijn ouders zijn vijftien jaar geleden begonnen met het produceren van de pantoffels in Bosnië. Van jongs af aan werk ik in de Schoenmakerij van mijn ouders, genaamd Rotonde. Sinds de dag dat ik begon, heb ik altijd als doel gehad om Rotonde uit te breiden in meerdere marktsegmenten. Tijdens mijn studie kwam er een mooie gelegenheid, ik moest een onderneming beginnen tijdens een minor. Daaruit ontstond de webshop Rotonde pantoffels en daarmee het begin van een droom, het uitbreiden van Rotonde. Ik nomineer Bob Erkamp voor de volgende 10 vragen. Bob is eigenaar van Bobs bromshop in Heiloo, de brommerspe cialist van Heiloo en omstreken. Mijn vraag aan Rob Erkamp is: 'Bob, is de stap om met de bromshop naar het stationscentrum te verhuizen tot nu toe bevallen?' HEILOO E.O - Sandra Mulder en haar zoon Boet (tien jaar) uit Heiloo hebben een warm hart. Ondanks het feit dat ze zelf hard moet werken om haar hoofd boven water te houden, denkt Sandra ook aan haar medemens. Ze organiseert ieder jaar rond de feestdagen een actie voor hulpbehoevenden in en rondom Heiloo. Haar zoon Boet doet met haar mee. Het idee ontstond na de aan slagen in Parijs. Boet maakte zich als negenjarige veel zorgen over alle ellende in de wereld. Sandra: "Ik vertelde hem dat we daar zelf niet zoveel aan kunnen doen, maar dat als iedereen iets doet voor een ander de wereld toch een stuk je mooier kan worden". Samen bedachten ze een actie. Moeder en zoon zamelden speelgoed in voor kinderen die tijdens de feestdagen niet of nauwelijks cadeaus krijgen. De reacties waren overweldigend. Buurmeisjes verkochten hun speel goed en brachten hun zuurverdien de centjes. Een oudere dame bood aan om met haar auto het speelgoed bij sponsors op te halen. Door het succes van de actie konden Sandra en Boet naast kinderen in Heiloo ook nog kinderen in het Blijf-van- mijn-lijf-huis in Alkmaar blij maken. Dit jaar gooien zij het over een andere boeg. Sandra werkt in de ouderenzorg en weet dat er heel veel ouderen zijn die de feestdagen noodgedwongen in eenzaamheid doorbrengen. Met Sint en Piet in haar kielzog bezoekt ze deze men sen rond de feestdagen en brengt zij hen een kleinigheidje en iets lek kers. Sandra: Buiten de presentjes gaat het natuurlijk vooral om de aan- dacht en het praatje." Sandra plaats te een oproep op Facebook en de reacties stromen binnen. Een van de reacties komt van de HEMA Heiloo. Zij hebben een bedrag beschikbaar gesteld waarmee Sandra binnenkort cadeau-artikelen mag uitzoeken. Sandra: "Dit is natuurlijk geweldig maar ik benadruk dat we blij zijn met alle reacties." Zij doet dan ook hierbij een oproep aan mede-Hei- looërs. Zij kan de volgende spullen goed gebruiken (of een donatie om deze aan te schaffen): chocolade letters, banketstaven, borstplaat, badschuim, zakdoeken, shawls en sokken voor dames en heren, inpak- papier en zakken om de present jes in te vervoeren. Sandra streeft ernaar zes dagdelen op pad te gaan. Ze zoekt mensen die willen rijden en Sinterklazen en zwarte pieten die met haar mee willen gaan. Dit hoeft uiteraard niet alle zes dagde len, ze maakt in overleg een rooster. Sandra zit al behoorlijk vol, maar als u zelf mensen kent die de feest dagen alleen moeten doorbrengen, dan hoort ze dat graag. Sandra kan het niet garanderen, maar probeert ook deze mensen te bezoeken. Saillant detail is dat Sandra momenteel geblesseerd is en met krukken loopt. De Uitkijkpost wenst haar dan ook veel sterkte en hoopt dat ze op tijd weer op de been is! U kunt Sandra bereiken via haar e-mailadres sandramarco@live.nl of via haar facebookpagina Sandra Mulder- Velseboer. Tekst: Margreeth Anema Sandra en Boet gunnen iedereen mooie feestdagen. Foto: Margreeth Anema Willem Gomes Aangeleverde foto Naast zijn bekend heid in ons dorp als raadslid voor de NCPN vanaf 2002 heeft Gomes heel veel werk gedaan op kunstzinnig gebied, zoals dus opera en verder toneel, film en reclame. Sinds 1982 ver vulde hij bij de opera vele tientallen rollen, eerst in de Schouwburg en sinds 1986 in het Muziektheater in Amsterdam. Gecombineerd met het vele gemeentelijke raads werk, waar hij na een korte periode van hulp overal alleen voor staat, leidt dit tot een zeer vol en gevarieerd bestaan. De repetitieperiode voor Jephtha is al enkele weken aan de gang; bijna dagelijks tot de première op 9 november. Daarna HEILOO- Ondanks zijn gevor derde leeftijd - waar de Uitkijkpost op 13 juli van dit jaar boven een interview met Willem Gomes schreef "Gomes 80 jaar en nog steeds gedre ven" - is Gomes opnieuw door de Nationale Opera en Ballet (dit jaar gekozen tot beste operahuis ter wereld) uitgeno digd voor een rol, te weten die van Koning Sephtha in de opera Jephtha van Georg Friedrich Nandel (1685-1739). volgen nog zeven voorstellingen met een internationale bezetting van hoog vocaal niveau. De Russische regisseur van de opera Prins Igor van Alexander Borodin vroeg Willem Gomes vrijdag om een rol te spelen in die opera. Dit is een groots Russisch werk dat in februari in het Muziektheater in Amsterdam gepland staat.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3