Heel Heiloo stemt! Teesti Zwaar vuurwerk in busje BEDRIJF BELICHT Verse koffie, Tosti's, Take Away en meer Darttoernooi Journalisten in Bibliotheek Heiloo Recensie: Asko kamerkoor bij Cultuurkoepel ■REGua Paul de Leeuw in De Waaier EpOR3 Goud voor trampolinespringers ESOR3 HZV Stabiel in Middenmoot ESOR3 Nederlaag damclub Heiloo ESOR3 Prijzenfestijn voor Dojo 't Loo ESOR3 VV Limmen ontvangt ARAG certificaat E3OE3 Tennis Club Heiloo United UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2016 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Het is dit jaar alweer de vijfde keer dat ondernemers vereniging Ondernemend Heiloo de Ondernemingsverkiezing organiseert. De verkie zing bestaat uit drie prijzen: de Ondernemingsprijs, de Rabobank In de Kijkerprijs, en de Publieksprijs. Voor de laatst genoemde prijs worden alle inwoners van Heiloo opgeroe pen om te stemmen. Heel Heiloo stemt! Want ondernemers zijn belangrijk voor iedere gemeen te, dus zeker ook voor Heiloo. Ondernemend Heiloo (OHO) hangt ieder jaar een thema aan de Ondernemingsverkiezing. Dit jaar is er gekozen voor 'vernieuwend'. Ten eerste is dit omdat het een ruim begrip is en er op diverse niveaus invulling gegeven kan worden aan het thema. Wie is er in Heiloo 'ver nieuwend'? Er valt te denken aan een product, een bijzondere marke tingstrategie, lokale activiteiten, de manier van omgaan met medewer kers, origineel gebruik van sociale media, etcetera. Ten tweede is het thema 'vernieuwend' ook intern doorgevoerd. Dit jaar roept OHO voor het eerst alle inwoners op om te stemmen op de Publieksprijs, zowel voor leden als voor niet- leden. Welke ondernemer in Heiloo weet zich volgens u écht te onder scheiden? U brengt toch ook uw stem uit? U kunt uw stem uitbrengen op de website www.ondernemendheiloo. nl/stem. De gehele maand novem ber staat de stemcomputer open voor uw aanbeveling met motiva tie. Juist de omschrijving - waarom u vindt dat deze ondernemer zou moeten winnen? - is belangrijk. De onderneming met de meeste, unie ke stemmen mét motivatie wint de Publieksprijs. Er zijn drie verschillende prijzen van de Ondernemingsverkiezing: De 'Ondernemingsprijs' is een erkenning voor de onderneming die zich het thema - vernieuwend - eigen heeft gemaakt. Natuurlijk wordt er door het Comité van Aanbeveling én een deskundige jury ook gekeken in hoeverre het bedrijf een maatschap pelijke waarde vertegenwoordigt voor Heiloo. De 'Rabobank In de Kijkerprijs' is een erkenning voor de gedreven heid van een (startende) onderne ming in Heiloo. Een vernieuwde onderneming met lef. De aanbeve lingen van het comité worden aan de vakjury overgedragen waarna de jury een winnaar selecteert op basis van de vastgestelde criteria. De 'Publieksprijs' is een erken ning voor een onderneming binnen Heiloo waar de meeste, unieke en gemotiveerde voorkeursstemmen heen zijn gegaan. Iedereen mag zijn of haar voorkeursstem uitbrengen op de gewenste onderneming. Tekst: Marije Smit Stationsweg 89 A1, 1851 LJ Heiloo, 072-5822789 e-mail: info@teesti.nu www.teesti.nu (volg Teesti ook op Facebook en Instagram) Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur, zaterdag 10.00 - 17.00 uur In de steden zijn ze er al lang: kleine, sfeervolle koffietentjes waar u de dag begint met een goede kop koffie, waar u lekker kunt lunchen of, als u haast hebt, de koffie met lekkers gewoon meeneemt naar het werk. Sinds mei dit jaar kan dat in Heiloo bij Teesti. De ligging naast station Heiloo maakt het ook de aange wezen plek om voor of na het treinen koffie, verse jus d'orange of een lekker broodje op te halen. Alles op de kaart kan namelijk worden ingepakt. Voor jong en oud Teesti heeft meer te bieden dan de Take Away-service. In het lichte, indu strieel ingerichte restaurant zit u gezellig met vrienden, maar ook alleen. Met mooi weer kan dit in de zon op het terrasgedeelte en binnenkort ook comfortabel onder de nieuwe zonneschermen en terras-heaters. Binnen is gedacht aan extra stopcontacten om telefoons of laptop op te laden en te werken. Eigenares Astrid Roda vertelt: "Iedereen is hier welkom, van jong tot oud. Zo zien we op woensdagmiddag veel ouders met kinderen en op zaterdag stellen die aan het winkelen zijn in het Stationscentrum, of dames die een wijntje komen drinken. In het hoekje met de bank zit ten soms jongeren tijdens een kop koffie hun telefoon te checken. Ook zijn er vaste klanten die in hun eentje even tijd voor zichzelf nemen of werken. De Afternoon Tea, met een selectie van onze zoetigheden, is nu al een succes." Tosti's en meer Astrid (51 jaar) heeft jarenlange horeca-ervaring in bekende zaken in de regio. Na een korte uitstap naar ander werk kwam ze vrij spontaan op het idee om voor zichzelf te beginnen. Astrid: "Ik zag deze locatie en dacht dat het wel een heel fijne plek was om een kleinschalige zaak te begin nen met goede koffie en meer." Als moeder van drie grote zoons (16, 18 en 20 jaar) werd thuis het tostiapparaat erg veel uit de kast gehaald. In Amsterdam zag Astrid het voorbeeld van een zaak waar tosti's prominent op het menu staan. Zodoende kwam ze op het idee en werd Teesti gebo ren. Een tosti is niet alleen het bekende geroosterd broodje met ham en kaas, maar is er in vele varianten, zoals met gerookte zalm, brie of humus. Er wordt altijd rauwkost en een sausje bij geserveerd. Er is keuze uit spelt-, bruin of licht brood. Maar er is meer. Naast huisgemaakte kokos- bollen, boterkoek en cheesecake staan er op de kaart bijvoorbeeld ook pistolets met huisgemaakte tonijnsalade, kipfilet met bacon, sla en pesto- mayonaise, of geitenkaas. Er is 'Teesti bacon eggs', hotdog en huisge- maakte salade. Astrid: "Ik zit vol ideeën, dus we proberen regelmatig iets nieuws uit. Binnenkort serveren we ook soep. Ik ben er trots op dat ik deze uitdaging aan ben gegaan. Je bent nooit te oud om een nieuwe stap te zetten. Het is leuk om te zien dat mijn zoons regelmatig even helpen in de zaak en dat veel klanten ons in korte tijd al hebben gevonden." Ook voor een besloten groep Buiten de openingstijden om kan de ruimte eventueel ook worden gere serveerd voor besloten groepen. In overleg met Astrid kan gekeken wor den naar de mogelijkheden voor bijvoorbeeld een vergadering of borrel. Er wordt geen sterke drank geserveerd, wel bier en wijn. Indicatie van het aantal personen is 20 zitplaatsen en rond de 35 personen voor een 'staande borrel'. HEILOO - Twee mannen uit Heiloo zijn afgelopen woens dag aangehouden met 400 kilo zwaar vuurwerk in hun bus. Dat meldt de regionale omroep NH. De douane spotte de twee man nen van tweeëndertig en zeven endertig jaar in een busje op een parkeerplaats langs de A1 bij het Twentse Deurningen. Omdat zij een motor in hun voertuig had den staan, besloten de douaniers de bestuurder te controleren. Naast de motor bleken er ook 23 dozen zwaar vuurwerk in de bus te staan. Vermoed wordt dat het vuurwerk uit Polen komt: de partij lijkt niet op gewoon consumenten vuurwerk. Omdat de mannen geen papieren konden laten zien voor het vuurwerk en het transport ervan werd de politie erbij gehaald. De agenten hielden de mannen aan en hebben het vuurwerk in beslagge nomen. In verband met de veiligheid moest een speciaal vervoersbedrijf de dozen ophalen. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de herkomst van het vuurwerk. HEILOO - Op zaterdag 12 november vindt het zevende Paul Pesser dart- toernooi plaats in het Oosthonk in Heiloo. Dit prestigieuze toernooi kent een grote populariteit onder de darters in Noord-Holland en trekt ook dit jaar weer veel mensen naar het Oosthonk. De kosten voor deelname bedragen 5 euro. Het toernooi start om 20.00 uur en de deur gaat als altijd een uurtje eerder open. Het Oosthonk vindt u aan de Oostkanter 14 in Heiloo. Zie voor meer informatie www.oosthonk.nl of bel 06-46331274, 06-33747770 of 072-5336326. HEILOO Bibliotheek Heiloo organiseert zondag 13 november een inkijkje in de achterkamertjes en de wandel gangen van Den Haag. Parlementair journalist Dominique van der Heyde - bekend van Nieuwsuur - en jour naliste Annet de Jong zijn hierbij aanwezig. lees verder op www.uitkijkpost. HEILOO Het Asko kamerkoor verzorgde zon dag 30 oktober in de Cultuurkoepel van Heiloo een scenisch concert waarbij het tweeluik Passages werd uitgevoerd. Een recensie van Felix Hogeboom. lees verder op www.uitkijkpost. Paul de Leeuw opent op 10 november om 14.30 uur de zesde Beursvloer die Stichting De Waaier organiseert in het AFAS Stadion in Alkmaar. lees verder op www.uitkijkpost. De Heiloose trampolinespringsters (Triffis) Niamh Slattery en Pascal Wiebering kijken terug op een topweekend tijdens een belangrijk toernooi in Engeland. lees verder op www.uitkijkpost.nl Tegen de reserves van Hovocubo uit Hoorn werd na een 0-3 achter stand, bijna nog een overwinning uit het vuur gesleept... lees verder op www.uitkijkpost.nl De dammers uit Heiloo speel den in de eerste ronde van de Kennemerdamkring een wedstrijd in Akersloot tegen de Broeikas. lees verder op www.uitkijkpost.nl Nadat vorige week de voorrondes in de afdelingen waren gespeeld, stonden dit weekend de titels van het Noord-Hollands kampioen op het spel in Beverwijk. lees verder op www.uitkijkpost.nl Onder toeziend oog van geno digden en belangstellenden kreeg zaterdag VV Limmen het ARAG certificaat uitgereikt. lees verder op www.uitkijkpost.nl Na de herfstvakantie zijn de ten- nislessen weer gestart bij TCHU. Hoofdtrainer Rob Buntsma is zeer blij met het grote aantal jeugdspe lers dat zich heeft ingeschreven. lees verder op www.uitkijkpost.nl Tekst en foto: Natalie Bottemanne De winnaars van vorig jaar. Foto: Iwan Bronkhorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5