Duurzaamheidsmarkt en duurzame huizenroute Natuurwerkdag Landgoed Ter Coulster Sam en Falko 'breaken' gesloten BukBuk open I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Vervolg van de voorpagina: De twee vrienden noemen hun rap-passie een uit de hand gelo pen hobby. Falko: "We traden in 2011 en 2012 drie keer per week op en gingen knetterhard door. Toch ontbrak er iets: we konden de mensen niet vasthouden en iets meegeven om naar te luisteren na een optreden. We hadden nog geen Facebookpagina, website en cd. Dat vonden we een gemis. Daarom kreeg het maken van een eerste album prioriteit boven optreden. De afgelopen vier jaar werkten we vrijwel aan één stuk door aan de nieuwe cd." Nivon: sokken leren breien Geslaagde CDA-fietsronde Open dag met herfstvoorstelling op CBS de Duif WERKDAG UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2016 Sam en Falko creëerden een eigen opnamestudio op de zolder van Falko. Sam: "Al ons spaargeld zat daarin en we oefenden twee jaar lang intensief om mooie opnames te kunnen maken. Toen waren we pas tevreden." De jongens zijn blij dat een professional het album af mixt zodat het geluid optimaal klinkt op de cd. Ook zijn ze blij dat de bandleden van de bekende rappers Dio en Gers Pardoel enkele tracks inspeelden. Falco: "Wij ontmoetten deze muzikanten tijdens een optre den in Amsterdam, we speelden toen samen een nummer. Zij waren enthousiast om mee te werken. Trouwens: ook super dat ze ook tij dens het optreden in BukBuk van de partij zijn en enkele nummers mee spelen." De jongens zingen liedjes die gaan over hun eigen leven. Sam: "We zin gen over gekke dingen die we mee maakten en zetten onszelf graag voor schut. Ook komen serieuzere belevenissen aan bod: zo hadden onze moeders allebei borstkanker. We willen dus oprecht delen wat we meemaken. Tof om dat op een cd te hebben." Verder zoeken de Heilooënaren tijdens optredens con tact met het publiek en houden ze van interactie. Sam: "Als we bijvoor beeld iemand iets horen zeggen, dan reageren wij hierop. Zo is elk optre den anders en blijft er dynamiek zit ten in wat we doen." Sam en Falko kijken reikhalzend uit naar hun BukBuk-optreden waarbij ze gelijktijdig hun eerste album uitbrengen met twintig tracks en een coverfoto die is geschoten in de gymzaal Capel-acker waar het Hiphopduo les geeft. De twee vrien den willen "keihard doorgaan" met hun werk en hopen nog veel shows te geven. Sam studeert Economie en Falko volgt de sportopleiding ALO. Toch heeft muziek maken en optreden voor hen prioriteit. Falko: "Muziek maken staat op nummer één en dat zal altijd zo blijven." Sam en Falko treden op in de BukBuk op vrij dag 25 novem ber. Dit is op deze locatie een eenmalig optreden. De cd komt dan officieel uit (albumrelease). Aanvang: 20.00 uur. Het adres: Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. Zie ook www.samenfalko.nl. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Wethouder Rob Opdam opende zaterdagmorgen om 10.00 uur de duurzaamheids- markt in de Witte kerk. In zijn openingstoespraak ging hij in op de mogelijkheden die er zijn voor particuliere woningbezitters en bedrijven om maatregelen te nemen om energie te besparen. "Vaak hoor je mensen zeggen: dat is niets voor mij, ik woon in een oud, bestaand huis en daar valt niet veel aan te ver beteren." Deze markt laat zien dat er wel degelijk mogelijkheden zijn om een huis duurzaam te maken. Zo is er nu ook de mogelijkheid om, wanneer het eigen dak niet geschikt is, zon nepanelen aan te schaffen op daken van gemeentelijke gebouwen, zoals de sporthal. Organisaties, installa teurs en de gemeente gaven infor matie over verbouwingsmogelijkhe den en subsidies. Meerdere standhouders beant woorden vragen, zoals Ronald Wernsen van Installatiebedrijf De Noord. Hij bedacht een flyeractie waarbij hij een cv-ketel weggeeft. De Uitkijkpost maakt de winnaar van de cv-ketel volgende week woensdag (16 november) bekend. Wethouder Rob Opdam liet het volgende weten: "Gemeente Heiloo wil met haar duurzaamheidsbeleid sturen in de richting van een kring loopsamenleving, waar mensen in goede samenwerking met elkaar voor hun (toekomstige) leefomge ving zorgen. De grootste opgave daarbinnen is het beperken van de CO2-uitstoot. Daarom ligt het accent van deze duurzaamheidsdag op energiegebruik en energiebe sparing. Dat doen we samen en het is goed om onze kennis te delen. Iedereen draagt een steentje bij en zo zijn we samen op weg naar een duurzaam Heiloo." 's Middags waren er fietstochten naar en bezichtigingen van wonin gen, scholen en bedrijven die flinke stappen hebben gezet op weg naar het voorzien in de eigen energiebe hoefte. Ondanks de hevige regen buien namen inwoners de moeite om zich te laten informeren over kansen en mogelijkheden om hun woning te verduurzamen. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op Landgoed Ter Coulster in Heiloo werd zaterdag hard gewerkt. Tweeëntwintig vrijwilligers sta ken de handen uit de mouwen om diverse werkzaamheden op het Landgoed uit te voeren. Locatieleider Bart van der Feen de Lille vertelt dat het onderhoud, met hulp van vrijwilligers, geheel in eigen beheer wordt uitgevoerd. De aanleg van takkenwallen trekt veel muizen en egels aan. Hier komen veel (roof)vogels op af, waaronder de buizerd, sperwer, slechtvalk, bosuil en in 2012 zelfs een oehoe. Door snoei- en zaagwerkzaam- heden worden de laan- en zoge naamde toekomstbomen vrijgezet. Toekomstbomen zijn bomen die overblijven in een perceel bos waar zaad van bomen neerkomt of door vogels terechtkomt. Hierdoor ont staan vele kleine boompjes, daar worden er een aantal van wegge haald. De bomen die overblijven heten toekomstbomen en kunnen zich volop ontplooien. Tijdens een koffiepauze vertelt Bart van der Feen de Lille enkele historische feiten aan de vrijwilli gers. Zo zijn nog kenmerken te zien van het roerige verleden van het Ter Coulster, bijvoorbeeld de res- tanten van het kasteel, het landhuis en de ijskelder. Ook heeft het Ter Coulster eeuwenoude laanbomen. Verder is het Ter Coulster het enige historische landgoed boven het IJ dat nog in particuliere handen is. De vrijwilligers wilden allemaal nog kwijt dat naast het goede werk van Bart van der Veen de Lille ook zijn vrouw in het zonnetje gezet mag worden. Zij verwent de vrijwilligers tijdens de werkzaamheden met kof fie en thee en tussen de middag met een overheerlijke lunch. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Het Nivon Heiloo start binnenkort weer de cursus sokken leren breien. U kunt deze techniek wekelijks leren in vijf lessen vanaf woensdag middag 23 november van 13.30 uur tot 15.30 uur. Dat gebeurt onder leiding van onze docente Maria van Veelen. De kosten bedragen 46 euro en leden krijgen korting. Wel dient u zelf uw materiaal te verzorgen. Tijdens de lessen leert u het opzetten en rondbreien op vijf naalden, de schacht, de hiel, de voet en de teen. Speciaal in deze wintermaanden is het een leuke bezigheid en u houdt er lekkere warme voeten aan over. Deze cursus vindt plaats in het Nivonlokaal in de Hofdijk, aan de Mariënstein in Heiloo. Voor inlichtingen en/of opgave kunt u bellen naar Reina Mulder: 072-5333127 of 072-5333217. U kunt haar ook per e-mail bereiken: info@nivonheiloo.nl. HEILOO - De fietsronde van CDA Heiloo afgelopen zaterdag was geva rieerd. Eerst werd men enthousiast ontvangen door Scouting Rurik én omwonenden. Daarna ging men door naar de nieuwe wijk Zuiderloo. Tot slot werd stilgestaan bij de verwikkelingen rond het mogelijke geluids scherm langs het spoor. In gesprek met onze inwoners: dat is waar het het om gaat. Indien ook u de CDA-fractie wilt spreken, meldt u zich dan aan voor het fractiespreekuur bij Hessel Hiemstra: jhhiem@quicknet.nl. HEILOO - De kleuters van groep 1/2A zijn druk bezig met de herfst. Ze tel len paddenstoelen, verzamelen eikels en kastanjes, en schilderen gekleur de bladeren. Ze werken aan de peutervoorstelling die plaatsvindt tijdens de open dag op 16 november om 11.00 uur. Daarmee laten ze zien dat presen teren één van de belangrijke pijlers is op De Duif. Ouders die op zoek zijn naar een goede basisschool kunnen samen met hun peuters van de voorstelling genieten. Aansluitend krijgen zij een rondleiding door de school en de buitenschoolse opvang van Forte Kinderopvang. Directeur Annemiek van de Vliet beantwoordt alle vragen over De Duif. Ouders kunnen dan zelf zien hoe de school modern en eigen tijds onderwijs vormgeeft in een open en respectvolle omgeving. Peuters kunnen meespelen op het kleuterplein of in de kleutergroepen. U bent van harte welkom op 16 november om 11.00 uur. Kunt u er niet bij zijn? Neem dan contact op met directeur Annemiek van de Vliet, tel: 072-5320874. CBS de Duif, Mariënstein 180, 1852 SN Heiloo. E-mail: deduif@tabijn.nl, internet: www.duif-tabijn.nl. ihapp' Alle vrijwillige deelnemers van de Natuurdag op het Landgoed Ter Coulster. Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7