Veiling voor jeugd en kerk Limmen groot succes Academici in het vmbo op de BSG Sint Nicolaas en Zwarte Piet stomen op naar Akersloot Wijkschouw door Egmond-Binnen Rossenbacker op dreef in 'Laat Zwaantje maar schuiven' Sinterklaas op 13 november in Limmen regio 12 Ook dit jaar laat Sinterklaas zich in een koets door Akersloot rijden. Foto: via Google.nl 9 NOVEMBER 2016 LIMMEN - Drie grote klok ken luidden vrijdagavond 5 november over Limmen om de inwoners op te roepen richting De Burgerij te komen voor de jaarlijkse veiling voor de R.K. Parochie H. Cornelius Limmen. Het was dan ook rond 19.30 uur al een gezellige drukte bij binnen komst van het koperspubliek. In de daaropvolgende uren kwam steeds meer publiek naar de veilingzaal. Er werd vlot en snel geboden en de prijzen stegen per uur, mede doordat steeds interessanter kopen onder de hamer kwamen. De excur- sies en fiets- en solextochten gingen heel snel van de hand, mede omdat met zogenoemd keur werd geveild. Dat betekent dat de koper meerdere kavels van hetzelfde artikel voor dezelfde prijs mag kopen. Hierdoor kan iemand met een groep vrienden of familie deelnemen aan een evene ment. Toen om 23.15 uur de teller stond op 227 verkochte kavels met een bedrag van 21.000 euro kwamen daarna de klappers van de avond met bijzondere voetbalwedstrijden inclusief diners en een derde helft in de George Kessler lounge, brunches en poolbiljarten. Daarbij mag het sluitstuk van de avond niet vergeten worden: de zes kavels golfen, een Flight voor vier personen, en vijf kavels Footgolf voor vier personen. In totaal waren er driehonderdvier entwintig kavels. Het resulteerde in een eindbedrag, inclusief de lote rijen van het Rad van Avontuur van 39.705 euro. De organisatie van de veiling en uiteraard de pastor waren zeer verheugd met dit prachtige resultaat. Pastor Johan Olling sprak ook zijn dank uit aan de schenkers en de kopers van de kavels. Limmen heeft zich opnieuw van haar beste kant laten zien. AKERSLOOT - Een dag na de landelijke aankomst van Sint- Nicolaas bezoeken de Sint en zijn Pieten op zondag 13 novem ber Akersloot. Zij varen rond 12.00 uur de jacht haven A.R.Z.V. binnen. Na aankomst in de haven laat Sinterklaas zich in een open koets door Akersloot rondrijden. Daarna bezoekt hij de Rooms-Katholieke Kerk van Akersloot. Daar zit de sfeer er goed in, want de aanwezige band zal zeker de stemmen al hebben los gemaakt. Ook burgemeester Toon Mans en Pastor Hudepolh begroe ten de Sint namens de gemeente en kerk in Akersloot. Alle kinderen die een tekening of ander werkstukje voor de Sint gemaakt hebben, kun nen deze aan de Pieten overhandi- EGMOND-BINNEN - De jaarlijke wijkschouw in Egmond-Binnen vindt plaats op woensdag 16 november. Bestuursleden van de Vereniging Dorpsbelangen Egmond-Binnen fietsen dan samen met bewoners door het dorp. Ook hierbij aanwezig zijn wijkwethouder Hugo Snabilie en vertegenwoordigers van de gemeen telijke organisaties die betrokken zijn bij de aanleg en het onderhoud van de openbare ruimte. Tijdens de tocht bezoeken zij locaties die om verbetering vragen met betrekking tot overlast, veiligheid, achterstallig onderhoud,verbetering van de leef baarheid en ergernissen van bewo ners. De Vereniging Dorpsbelangen Egmond-Binnen wil goede idee- en bekijken op haalbaarheid en gen tijdens de intocht. Voorzie deze wel van naam en adres, want mis schien win je wel een prijs voor de mooiste tekening. Veiligheid Net als andere jaren worden er veel mensen verwacht die de Sint willen inhalen. In de jachthaven geeft dit (nog) geen problemen. In de kerk wordt het echter steeds voller. Wegens het succes van de stewards tijdens voorgaande jaren, worden zij ook dit jaar ingezet om het feest in goede banen te leiden en de veiligheid van de aanwezigen te waarborgen. De organisatie vraagt de aanwijzingen van de stewards op te volgen, zowel in de kerk als bij de jachthaven. Ouders wordt gevraagd de gangpaden begaanbaar te hou den. het maken een plan van aanpak. Maatregelen die op korte termijn te realiseren zijn worden zo spoedig mogelijk uitgevoerd. Verzoeken en klachten die via Meldpunt Openbare Ruimte zijn ingebracht en nog niet zijn gereali seerd beoordeelt de stichting ook. Bewoners kunnen verzoeken voor verbetering van de openbare ruimte indienen tot uiterlijk maandag 14 november. Dat kan op de website van de Vereniging Dorpsbelangen Egmond-Binnen. Stuur uw verzoek naar info@ dorpsbelangenegmond- binnen.nl. De fietstocht op woensdag 16 november start om 10.00 uur bij de Thuiskamer aan de Herenweg 72c in Egmond-Binnen (naast het kinderdagverblijf). BERGEN - Het vmbo kampt lan delijk met een imagoprobleem. Op de BSG is de vmbo-afdeling een van de succesvolste afdelin gen met hoge slagingspercenta ges (elk jaar tussen de 96% en 100%). De vmbo-afdeling heeft tevens een goede doorstroom en tevreden leerlingen en ouders. Op de BSG doen alle vmbo-leer- lingen eindexamen in zeven vak ken en staan naast tweedegraads docenten tevens academici voor de klas, bijvoorbeeld voor de vakken Duits, Economie, Maatschappijleer en Aardrijkskunde. Volgens Dries de Jong, academicus en docent Duits in 4 vmbo, vraagt lesgeven op het vmbo meer van een docent dan enkel het gestructureerd aanbieden AKERSLOOT - Rossenbacker speelde op 28 en 29 oktober in de 'theaterzaal' van de Lelie in Akersloot. Een terugblik. Zwaantje van Os is een heerlijke rol en op het lijf geschreven van Joke Duin, als huishoudster van Germaine Goedgeluk (Ans Bakker). Germaine hield zich staande in haar milieu. Zwaantje hield alles in de gaten, ook het liefdesleven van Joost Goedgeluk, gespeeld door Emiel Schoon en zijn vrouw Laetitia (Maartje van Lammeren). Prima spel in de liefde met ruzietjes! Een megaproject zorgde voor problemen, zeker als het bijna om een miljoen euro's ging. Bedrijfsspionage gooite roet in het eten. Robbert Leeflang speelde de boer die zijn land niet wil verko pen en Bart van Vliet de vader van Laetitia, een komische rol. Tenslotte was er Carla Swart die vol emoties de rol van Colette Goudappel speel de. Zij is in het stuk de biologische moeder van Laetitia en hing haar politieke carrière aan de wilgen. Carrières, verhoudingen en affai res zorgden voor een prachtig emo tievol spel van de spelers, doorspekt van komische accenten. Gelukkig van kennis. "Het lesgeven op het vmbo houdt me scherp. De lessen moeten goed gefaseerd zijn om de motivatie hoog te houden. Vmbo'ers zijn vaak lekker direct en wat 'aan hankelijker' dan havisten of hoger. Ze houden je een mooie spiegel voor: gaat het een dag minder met mij, dan zie je dat direct terug in de reactie vanuit de klas. Verder vind ik het leuk om mijn meer op theorie rustende manier van denken om te zetten naar een praktische uitwer king." Nieuwsgierig geworden naar het onderwijs op de BSG? Donderdag 24 november is er een ouderinfor matieavond in de aula. Aanvang 19.30 uur. zorgde Zwaantje ervoor dat alles op zijn pootjes terecht kwam. De lichteffecten en het geluid waren in de professionele handen van Marcel Dries de Jong, academicus en docent. Aangeleverde foto den Dunnen. Een mooi en functio neel decor maakte het speelplezier voor de Rossenbackers en regisseur Cees Slop compleet. Lief en leed in huize Goedgeluk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9