Sjoerd Kunze presenteert boek 'Vader Klosak of Meneertje Koekebakker' Anky Floris: kerstverhaal in één lijn in het Trefpunt Engels Taaldorp op de Zuidwester 13 ■^éküawêajJÊBÊ INGEZONDEN BRIEF Defecte (auto)verlichting hebben. De werking van licht is daarbij een belangrijk element. Anky Floris is autodidact. Ze com bineert tekenen met het gebruik van digitale technieken. Van haar hand verschenen ook wenskaarten, het levenskunstspel, gedichtenbundel tjes, het boek 'Kindertekeningen, wat zeggen ze ons?' en kleurboeken, waaronder een kerst-kleurboek. de ZUIDWESTER Een advertentie, logo of een complete huisstijl nodig? Bel voor een vrijblijvende offerte Tanja: 06-14412476 Pedicure- schoonheidscentrum is verhuisd UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 201 Kerst - De hoop wordt steeds opnieuw geboren voor wie het wil zien. Aangeleverde foto HEILOO - Anky Floris maakte achttien kunstwerken die het kerstverhaal op een eigentijdse manier uitbeelden. Zij nodigt u uit bij het Trefpunt in Heiloo langs te komen en naar het kerstverhaal te komen kijken. De expositie duurt tot en met 6 januari. Anky maakt levens-kunst en meeleef-kunst in de vorm van Beeldhaiku©. Beeldhaiku zijn teke ningen uit één lijn, die door hun eenvoud een grote zeggingskracht Meer informatie is te vinden op www.ankyfloris.nl. Het Trefpunt is gevestigd aan Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. Telefoon: 072-533 1297. HEILOO - Onder warme belang stelling van familie, vrienden, buren en tennis- en zangmaat jes presenteerde schrijver Sjoerd Kunze (1940) zaterdag middag 19 november zijn boek 'Vader Klosak of Meneertje Koekebakker'. Dat deed hij in de kleine kapel van de Cultuurkoepel van Heiloo. Sjoerd Kunze is rasamsterdam mer en ging naar school in beton dorp Watergraafsmeer. Na de Mulo diende hij zes jaar bij de Koninklijke Marine als beroeps waarna hij zich uit overtuiging afkeerde van het militaire systeem. Hij begon vervolgens een studie voor het Praktijkdiploma Boekhouden. Nadat hij zich verder in het admini stratieve vak bekwaamde, werd hij hoofdboekhouder bij een bouwbe drijf in Beverwijk. Na enkele moei lijke periodes in zijn leven, waarbij hij afscheid moest nemen van een geliefde, besloot Sjoerd Kunze zijn familiaire problemen van zich af te schrijven. Een scheiding in 1977, het overlijden van zijn tweede vrouw en jeugdvriendin in 2000, een peri ode van internetdating en een afge broken relatie in 2010, leidden tot het kortstondig samenwonen met HEILOO - Basisschool De Zuidwester in Heiloo organi seerde ook dit jaar weer het Taaldorp. Net als vorig jaar stond de hele woensdagochtend in het teken van Engels. Op De Zuidwester wordt Engels gegeven vanaf groep 1. Hierdoor zijn leerlingen aan het eind van groep 8 beter voorbereid op het volgen van tweetalig onderwijs, als zij dat zouden willen. Een keer per jaar, tijdens Taaldorp, spelen de leerlingen Engelse spellen en doen ze mee aan andere activiteiten. Zo speelden de leerlingen 'Happy fami lies' (kwartetten) en 'Guess who?' (wie ben ik). Leerlingen die tweeta lig onderwijs volgen aan het Jac. P. Thijssecollege in Castricum bege leidden de spellen. Natuurlijk werd ook de inwendige mens niet ver- de eigen zoon in Sneek. Daarna vond Sjoerd in een vakantiewo ning in Spanje rust en inspiratie om te schrijven. Vorig jaar verhuisde Kunze naar Heiloo. Het schrijfwerk omvat inmiddels drie boekdelen en hij werkt nu aan een vierde deel. De auteur zegt tevens te werken aan een boek over zijn nieuwe vriendin Anna en merkt op prettig te wonen in een comfortabel appartement in Heiloo. Hierbij bevalt ook het ver enigingsleven hem. Wim Weber interviewde Sjoerd Kunze voor 251TV uit Heemskerk en vroeg naar diens motivatie om te gaan schrijven. "Ik heb een jeugd gehad waarbij ik niet geheel werd begrepen door mijn moeder en vrij onverschillig werd behan deld door mijn vader. Daar zijn dingen gebeurd die mij heel lang hebben dwarsgezeten en die erva ringen heb ik dus met dat boek van me af geschreven. Ik begon met de geboorte van mijn zuster in 1938." De boektitel 'Vader Klosak of Meneertje Koekebakker' ver wijst naar de moeilijke vader en de onhandige zoon. 'Vader Klosak' her innert aan de uitroep van een langs fietsend Maleis jongetje over de tuin naar het ouderlijk huis in Indonesil. geten: in the SouthWest Tearoom genoten de leerlingen van een kopje thee met een scone, een brownie, of een plakje cake. Gelukkig heeft De Zuidwester veel bereidwillige ouders die het bakken van al dat lekkers voor hun rekening namen. Mede dankzij hen en de groep enthousiaste leerlingen van Jac. P. Thijssecollege kijkt de school terug op een zeer geslaagde ochtend. openbare basisschool Kunze kiest als schrijver voor het pseudoniem Manus Narcis wat getuigt van enige zelfspot - door inti mi werd hij ooit narcist genoemd. Het valt ook zien als Amsterdamse humor die juist dient om pijnlijke zaken te relativeren. Tot besluit las Sjoerd Kunze een korte passage uit zijn boek voor. Alter-ego Sieuwert komt bij de bar bier van de kazerne Soetebier tegen. Hij haalt hem over tot het bezoek aan een jazzconcert van Thelonious Monk waarna zij nachtclub The Blue Note in de Leidsedwarsstraat aandoen. Hierna volgen feestjes met rum-cola in huiselijke sfeer; het is de kwestie om een dame te versieren. Soetebier heeft succes, Sieuwert komt niet verder dan chaufferen in zijn gehuurde Volkswagen. De namen van personen in het boek zijn verzonnen, situaties zijn niet te herleiden tot ware gebeurtenissen, al is het werk wel grotendeels auto biografisch. 'Vader Klosak of Meneertje Koekebakker' is uitgegeven bij free- musketeers en is via de boekhandel en internet verkrijgbaar. Tekst: Felix Hogeboom ADVERTENTIE HEILOO - Het is schrikbarend hoeveel bestuurders in deze donkere en veelal natte dagen met ondeugdelijke verlichting rijden. Meestal is sprake van een koplamp die het niet (goed) doet. Hierbij wordt bewust de verkeersveiligheid genegeerd, want dit kun je natuurlijk zelf ook direct opmerken, bijvoorbeeld als je in de file staat of ergens parkeert. Dat ver haal dat de lamp zojuist is stukgegaan, gelooft natuurlijk niemand, dus er is vrijwel nooit een geldig excuus. Zoals zo vaak is dit vooral een kwestie van de mentaliteit anno 2016. En dan heb ik het nog niet eens over fietsers zonder licht, liefst in donkere kleding, zonder reflecterende banden en aan het bellen of met een koptelefoon op. Het wordt de hoogste tijd dat de dorpsveldwachters terugkeren in Heiloo. Heiloo, Ton Förch HEILOO - We laten u graag weten dat het Pedicure- schoon heidscentrum is verhuisd naar Westerweg 293 A in Heiloo. Ook laten wij u weten dat u vrijblijvend langs kunt komen om te kij ken of een afspraak te maken. U bent van harte welkom! U kunt ook op de website kijken: www.pedicurecentrumheiloo.nl of con tact opnemen via 072-5333033. Aangeleverde foto Sjoerd Kunze. Foto: Felix Hoogeboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 13