Collecte Leger des Heils HAF sterk in regionale wedstrijd 15 Nieuwe expositie in Dorpshuis Hanswijk Stormschade in Heiloo en omgeving INGEZONDEN BRIEF Succesvolle griezeltocht voor Stichting Samen Spelen Presentatie boek over Congregatie van de H. Juliana van Falconieri Sterk tegen MS UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2016 HEILOO - Vrijwilligers van het Leger des Heils gaan van 28 november tot en met 3 decem ber langs de deuren met de col lectebus. De opbrengst van de jaarlijkse deur-tot-deurcollecte is bestemd voor het sociaal maatschappelijk werk van het Leger des Heils. Ondanks een economische groei in Nederland doen steeds meer mensen een beroep op het werk van het Leger des Heils. In 2015 kwamen bijna negenentachtigdui zend mensen in aanraking met het Leger des Heils, ongeveer tiendui zend meer dan het jaar daarvoor. Zij namen bijvoorbeeld deel aan hulpvormen als kledingwinkels, de huiskamer in de buurt, scouting en schuldhulpverlening. "Het wordt in Nederland steeds belangrijker om in de eigen buurt naar elkaar om te kijken. Het Leger des Heils wil uitsluiting en eenzaam heid bestrijden door actief aanwezig te zijn in de buurt met activiteiten en faciliteiten", stelt commissioner Hans van Vliet, commandant van het Leger des Heils in Nederland. "De deuren van buurtsteunpun- ten en kerkgebouwen staan voor iedereen open en wekelijks wor den inloopochtenden, gezamenlijke maaltijden en andere activiteiten georganiseerd." HEILOO E.O. - De storm zorgde dit weekend op diverse plaatsen in Heiloo en omgeving voor overlast en schade. Op de foto's de afgewaaide dakbedekking van een woning aan de Goodeslaan in Heiloo en forse schade aan een auto waar een boom op viel op de Docter Jacobilaan in Castricum. De brand weer verwijderde de boom. Aangeleverde foto's AKERSLOOT - De Stichting Samen Spelen uit Akersloot heeft voor het vijfde achtereenvolgende jaar een zeer succesvolle griezeltocht georgani seerd, deze keer bij Camping Geversduin in Castricum. Op vrijdag 11 en zaterdag 12 november liepen in totaal ruim vijfhonderdvijftig mensen de griezeltocht, waarbij ze orks, zwarte geesten en andere figuren tegenkwa men. De Stichting is blij dat het weer zo'n groot succes was en bedankt alle mensen die hierbij een steentje hebben bijgedragen. Met uw deelname hebben wij voldoende geld opgehaald om aankomend jaar weer veel te kunnen betekenen voor onze doelgroep, zieke en/of gehandicapte kinde ren. Wij hopen dat u zich allen heeft vermaakt en we zien u graag volgend jaar terug. Houd onze Facebookpagina of onze website in de gaten voor actueel nieuws. Zie ook www.stichtingsamenspelen.nl. Atie Schoon, Stichting Samen Spelen 'Griezels' laten zich graag zien... Aangeleverde foto HEILOO - De Stichting Echo presenteert donderdag 24 november het boek 'Geloven met hart en hand' over de honderdjarige Congregatie van de H. Juliana van Falconieri. Dat gebeurt in het Julianaklooster aan de Hoogeweg 65 in Heiloo. De zusters woonden tot 2005 in het Julianaklooster in Heiloo. Tegenwoordig is de congregatie gevestigd in Limmen. Het boek beschrijft het werk en leven van de Zusters van de Congregatie van de H. Juliana van Falconieri, geplaatst tegen de achtergrond van de ontwikkeling van kerk en maatschappij in de twintigste eeuw. De leden van de Congregatie van de H. Julia van Falconieri - waarvan er thans nog zeven in leven zijn - hebben zich in de afgelopen eeuw ingezet voor de zorg in arme gezinnen. EGMOND AAN DEN HOEF - De expositie van kunstschilder, muzikant en organisator Fred Valkering Simoncic (1955) is te zien in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Fred maakte zijn eerste olieverfschil derij op elfjarige leeftijd bij zijn tante Afie van het Nobelhuis in Egmond-Binnen. Sindsdien is hij verknocht aan schilderen. Fred is er zeer trots op dat hij nu in Dorpshuis Hanswijk een bloemle zing van zijn schilderijen en teke ningen mag exposeren. Dorpshuis Hanswijk is te vinden aan de Hanswijk 1 in Egmond aan den Hoef. De openingstijden zijn van maandag tot en met don derdag van 9.00 tot 22.00 uur en vrijdag t/m 17.00 uur. HE ILOO - De Heilooër Amateurfotografenvereniging HAF presteerde zeer goed tij dens de regionale fotowedstrijd met als thema 'Spanning'. De jury selecteerde dertig foto's voor de reizende tentoonstelling. Maar liefst negen foto's daarvan waren van leden van de HAF. Als klap op de vuurpijl ging Tineke Leering van de HAF met de eerste prijs aan de haal. De foto's zijn bin nenkort te zien op de website van de HAF: www.fotoclubheiloo.nl. In een goed gevulde zaal besprak de jury de dertig foto's. Er was opval lend veel zwart-wit-werk. Verder was er een grote diversiteit te zien in de benadering en uitwerking van het thema 'spanning'. Volgend sei zoen mogen de clubs zich vastbijten in het thema 'Onbalans'. Ook dit thema leent zich voor een letterlijke benadering maar ook nu weer gaat de jury zoeken naar een originele, minder voor de hand liggende uit werking. REGIO - Het Nationaal MS-Fonds collecteert tot en met 26 novem ber de landelijke huis-aan- huiscollecte. De opbrengst van de collecte wordt gebruikt voor het verbeteren van de kwaliteit van leven van mensen met MS én voor innovatieve onderzoeken om MS te genezen. De collecte is van belang: over de ziekte Multiple Sclerose (MS) is nog veel onbe kend. Men weet nog niet waar door MS veroorzaakt wordt en hoe we het kunnen genezen. Kijk op de website www.mscollecte.nl voor meer informatie over de MS Collecteweek. Voor het goede doel. Aangeleverde foto Aangeleverde foto Gezicht Foto: Tineke Leering

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15