Shopping Night én optreden Lange Frans in Middenwaard Ingestorte St. Agnuskerk herrijst op strand van Egmond Reconstuctie Geesterweg regio 19 Meel van oergraan voor ioo-jarige bakker Spectaculaire act tijdens 4e Fjoertoer Egmond Expositie Historische Vereniging Oud-Akersloot shopping HEERHUGOWAARD - Een Shopping Night in de win termaanden? Het kan in Middenwaard. Op vrijdag avond 25 november is het weer Shopping Night in Middenwaard. De winkels zijn op deze avond weer tot 23.00 uur geopend en bieden aantrekkelijke (kortings) acties. Dus sla alvast uw slag voor de komende feestdagen! Maar er is meer. Zo draaien er diverse dj's, zijn er dansoptredens, vinden er weer een aantal modeshows plaats en komt Wild FM Hitradio live uit zenden vanaf het Friethoffplein. Ook komt Lange Frans naar Middenwaard voor een minicon- cert! De bekende rapper en radio- televisiepresentator treedt om 21.00 uur op het ANWB plein op. Daarnaast wordt de stand van de Linda Foundation geopend op Shopping Night. Onder het motto 'geven is leuker dan krijgen' worden er diverse acties op touw gezet voor het goede doel. De acties van de Linda Foundation lopen door tot en met 4 december. Shopping Night Middenwaard is te bezoeken op vrijdagavond 25 november 2016 van 18.00 tot 23.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.middenwaard.nl. Fjoertoer Egmond aan Zee 2015, Foto: via Google.nl EGMOND/BERGEN - Met laser- lijnen op een scherm van neer vallend water herrijst de Sint Agnuskerk tijdens de vierde Fjoertoer voor één keer op het strand van Egmond. Op die plek stond de kerk, voor dat in 1741 de zee tijdens een zware storm de toren en een deel van de kerk opslokte. De act met de naam 'Torenval' is toepasselijk, want het thema van de Fjoertoer zaterdag is 'de zee geeft en de zee neemt'. Tom Limmen, eventmanager bij Le Champion en verantwoordelijk voor de organisatie van Fjoertoer 2016: "Deze act is de kroonjuweel van de Fjoertoer 2016. We zijn dan ook erg blij met de donatie van de Provincie Noord-Holland, Gemeente Bergen en de medewerking van de brand weer." Wethouder Odile Rasch: "Dit is echt een unieke act en precies waar het geld uit het Toerisme- en Innovatiefonds voor is bedoeld: het is innovatief en het zet Bergen op een spectaculaire manier op de kaart. We hebben zo'n rijke historie, wat is er nu mooier dan die historie op zo'n manier te kunnen herbele ven en zichtbaar te maken?" Provincie Noord-Holland en gemeente Bergen ondersteunen deze act met een donatie. De brand weer van Bergen verleent ook zijn medewerking. De officiële opening van de Torenval vindt zaterdag om 19.00 uur plaats op het strand bij Egmond aan Zee, nabij de hoofdstrandaf- gang. Kijk voor meer informatie over het evenement op www.fjoer- toereg-mond.nl. Bron: Gemeente Bergen Rapper Lange Frans. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Na het kappen van een groot aantal Populieren, Elzen en andere bomen aan de Geesterweg werd maandag 14 november gestart met de recon structie van de Geesterweg. Dit gebeurde ten behoeve van de aanleg van een vrijliggend fietspad van de pont tot aan 'De Noord.' De slingers in de Geesterweg nabij de Rembrandschool en de Vakgarage Akersloot worden ver vangen door plateaus. De fiets-/ voetgangersoversteekplaatsen bij kruispunt Strammersboogh en Roemersdijk worden veiliger door het bouwen van eilanden tussen de rijrichtingen waarop het verkeer kan stilstaan. Bovendien komt er een duidelijker fietspad langs de rotonde Heer Derckplantsoen. Volgend jaar wordt fase 2 van de reconstructie hervat van de rotonde Veldbloemenlaan tot aan de krui sing Roemersdijk. Tijdens deze werkzaamheden blijft de doorgang voor het verkeer in twee richtingen mogelijk. Buiten de spitstijden wor den de wegen versmald, waarbij de werkzaamheden via een om-en-om regeling gepasseerd kunnen wor den. De pont blijft altijd bereikbaar. De start van deze fase is afhankelijk van de weersomstandigheden deze winter. In totaal gaan deze werk zaamheden zes weken duren waar bij in zeven nachten het asfalt wordt vervangen. AKERSLOOT - Een expositie met oude groepsfoto's van verenigingen is tot eind november te zien in de bibliotheek in Akersloot. De Historische Vereniging Oud-Akersloot maakte een mooie selectie uit hun rijke beeldbank. Tijdens de openingstijden van bibliotheek Akersloot is deze expositie te zien in het Historisch Informatiepunt. Kijk ook eens op de website www.oudakersloot.nl. Onder het kopje 'Beeldbank' zijn nog veel meer foto's over Akersloot en zijn inwoners te bewonderen, zo laat de Historische Vereniging Oud-Akersloot weten. Bovenstaande foto is van Meervogels B1 uit 1970. Aangeleverde foto Foto: via Google.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17