Meel van oergraan voor 100-jarige bakker Oplichting met pannensets en pas op voor gebakken spons Radio en TV80: Fjoertoer live Kennismaking met nieuwe Egmonders Solo-violisten gezocht REGIO LEWIN 19 Terug aan het werk na een rechtszaak INGEZONDEN MEDEDELING Pieten krijgen eigen 'Pietenplein' in Winkelcentrum Middenwaard Rommelmarkt Sportpaleis ADVOCATENKANTOOR UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 201 HEERHUGOWAARD - De Pieten hebben sinds 19 november tot en met zondag 4 december een eigen Pietenplein in Winkelcentrum Middenwaard. Diverse Pieten komen langs om kinderen op te leiden als échte hulppiet. Op het Pietenplein zijn er diverse activiteiten. Kinderen kunnen hier onder andere knutselen, een Pietendiploma halen, Pietendansenles krijgen en zij mogen natuurlijk ook hun schoen zetten. Uiteraard komt Sinterklaas langs. Op zaterdag 26 november is er vanaf 13.00 uur een meet greet met Sinterklaas. Wil jij ook een Pietje worden? Tot en met zondag 4 december kun je terecht op het Pietenplein ter hoogte van de ANWB-winkel. Houd voor het complete programma de Facebook pagina van Middenwaard in de gaten of kijk op www.middenwaard.nl. AKERSLOOT - Ambachtelijk bakker Van Baar in Akersloot bestaat honderd jaar en dat wordt onder meer gevierd met de productie en de verkoop van ouderwetse kruidige Akersloter Plakken, gemaakt met tarwe bloem van het oergraan spelt. De leverancier van dit meel is sinds mensenheugenis korenmolen De Oude Knegt. Een delegatie van de molen verraste bakker Peter van Baar onlangs met een bezoek. Ze hadden hun bezorgkar voor de gelegenheid feestelijk opgetuigd en REGIO - Twee waarschuwingen van de politie: de eerste is voor oplichters die pannensets pro beren te verkopen. Een tweede waarschuwing is voor katten- en hondenbezitters in Akersloot en omgeving. De oproep luidt: pas op voor gebakken spons. De politie waarschuwt voor oplichters die in Heiloo en Castricum pannensets proberen te verkopen. In deze gemeenten raak ten de afgelopen maanden meerdere mensen gedupeerd. De goederen die worden verkocht hebben nagenoeg geen waarde, ondanks de mooie verpakking. Ook zijn de goederen van slechte kwaliteit. Ze worden tegen hoge bedragen, zelfs vaak veel meer dan duizend euro, verkocht. De verkopers maken misbruik van de onkunde van de kopers. De poli tie vraagt om oplettendheid en ver zoekt mensen ook bijvoorbeeld hun (oudere) buren of familieleden te waarschuwen voor de oplichtings praktijken. Ook waarschuwt de politie katten- en hondenbezitters in Akersloot en omgeving hun dieren goed in de gaten te houden. In de omgeving van het Wilhelminaplein in Akersloot vond de politie maan dag stukjes gebakken spons. Spons kan zeer gevaarlijk zijn voor niets vermoedende huisdieren. Door het te bakken in vet worden ze smake lijk en eten honden en katten het op. Wanneer een dier stukken spons naar binnen werkt kan dit een dode lijke afloop hebben want spons zet uit in de maag. EGMOND/ BERGEN - Radio en TV80 besteden zaterdag 26 november aandacht aan de Fjoertoer, de lichtjeswandel tocht door de Egmonden en Bergen aan Zee. Radio 80 doet verslag van 16.00 uur tot 23 uur. TV 80 verzorgt een liveverslag waarbij meerde- re teams langs de route beelden laten zien en mensen interviewen. De tv-uitzending duurt van 20 tot 23 uur. Meekijken en luisteren? Radio 80 is te horen op 105.9 FM en 96.5 kabel en via www. rtv80.nl (klik op 'radio' en 'luister live'). TV80: analoog kanaal S12+ en in de regio via Ziggo kabel TV digitaal: kanaal 44. als cadeau kreeg de bakker twee balen spelt en een bos bloemen aan gereikt. Peter van Baar (de vierde generatie in het bedrijf) is blij met het meel van de molen, want er is een groeiende vraag naar gezond speltbrood. Door de toenemende belangstelling voor verse, ambach telijke producten kan het bedrijf de concurrentie met de supermarkten weer beter aan. In de jaren veertig telde het dorp met toen nauwelijks tweeduizend inwoners nog zes warme bakkers. Uitsluitend Van Baar is daar nog van over. EGMOND - Misschien woont u al een tijdje in Egmond of staan de verhuisdozen juist nog bij u in de kamerStichting Welzijn Bergen nodigt iedereen die tussen nu en januari 2015 in Egmond is komen wonen uit voor het bijwonen van een ken nismakingsbijeenkomst van het Sociaal Team Egmond. De bijeenkomst is op donderdag 24 november van 16.00 tot 18.00 uur bij Post aan Zee aan Voorstraat 82A in Egmond aan Zee. U kunt dan ken- nismaken met het verenigingsleven van Egmond, met andere 'nieuwe' inwoners én met het Sociaal Team. Ook de wijkverenigingen van de Egmonden stellen zich dan op ludie ke wijze aan u voor. Interesse? Opgeven kan via m.vlaar@welzijnbergen.nl, of bel naar Gea Klercq via 06-52 87 98 03. Wilt u graag komen, maar heeft u vervoersproblemen? Laat het weten aan Stichting Welzijn Bergen, de organisatie vindt met u een oplossing. EGMOND-BINNEN - De Stichting Hafre Productions heeft zondag 25 december het derde concert van de cyclus 'Poëtrias Documentras' gepland in de muziektent op het kerk plein van Egmond-Binnen. Poëtrias Documantras werd der tig jaar geleden als drie uur duren- de film door Hafre Productions uitgebracht. Deel 1, 'Aarde', werd op 27 maart uitgevoerd in JOEB in Egmond-Binnen, deel 2, 'Water', werd op 5 mei uitgevoerd in Museumhoeve Overslot in Egmond aan den Hoef. Voor deel 3, 'Vuur', zoekt Hafre naar solo-violisten. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met hafre@planet.nl. ALKMAAR/ EGMOND - De laatste rommelmarkt van dit jaar in het Sportpaleis in Alkmaar vindt op zondag 27 november plaats van 10.00 tot 16.00 uur. De overdekte wielerbaan is dan weer compleet gevuld met aan bieders van een grote verscheidenheid aan tweedehands spullen. De orga nisatie Stichting Rommelmarkten Egmond verwacht dat op deze markt ook veel zelfgemaakte kerstspullen te koop zijn. De entree bedraagt 2,50 euro voor bezoekers vanaf dertien jaar. Het adres: Terborchlaan 200, Alkmaar. Meer informatie is verkrijgbaar via 06-20114461 of via www.st-re.nl. mr Hanneke Lewin advocaat arbeidsrecht en registermediator In 2015 is het ontslagrecht veranderd. Rechters mogen arbeidsovereenkomsten pas ontbinden als sprake is van een voldragen ontslaggrond. Zonder voldragen ontslag grond geen ontbinding. Voorheen kon de rechter de werknemer die zijn baan verloor nog compenseren door een hogere vergoeding toe te kennen. Dat mag niet meer. Alle werknemers die hun baan verliezen worden gelijk behan deld en hebben recht op de Transitievergoeding. Dit is alleen anders als of de werk gever of de werknemer ernstig verwijtbaar heeft gehandeld. Hoewel statistisch het aantal afwijzingen door kantonrech ters meevalt, zijn er ook geval len bekend waarin de rechter besliste dat de werknemer nog een kans verdient om zijn baan te behouden. Terug aan het werk na een rechtszaak gericht op beëin diging van de arbeidsrelatie is altijd lastig. Dit vereist: een flexibele mindset van de werkgever; mentaal heeft men afscheid genomen en dat gaat niet door; sommige managers vrezen voor gezichtsverlies ondanks dat dit niet nodig is (mensen hebben doorgaans res pect voor managers die durven te erkennen dat zij het niet bij het rechte eind hadden); lef van de werknemer; de con frontatie met collega's terwijl zij weten dat er een rechtszaak heeft plaatsgevonden is span nend en soms is men bang dat het functioneren alleen maar bezien wordt vanuit een nega tieve basishouding; een goed gesprek en een geza menlijk plan hoe men het beste maakt van een voor alle betrok kenen moeilijke en (on)wense- lijke situatie. Als advocaat en MfN- registermediator gespecia liseerd in arbeidsconflicten komen wij regelmatig in aanra king met dit soort situaties en zien wij hoe het fout kan gaan als de nieuwe start niet met beleid wordt gemaakt. Herkent u deze situatie of wilt u dit voorkomen? Neemt u gerust contact met ons op. Wij zijn telefonisch bereikbaar op 0251-362022 of per e-mail via lewin@advocaatlewin.nl. k - i mater DVt3 Moeder Judith en bakker Peter van Baar (haar zoon) met bloemen bij de feestelijk versierde bezorgkar van leverancier Molen de Oude Knegt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 19