Barre Bullen internationaal in Heiloo Trias jeugd op dreef tijdens Crosscompetitie KP Biking: Henk Verdonk junior storm-en waterbestendig sport 23 Gezond leven is... terug naar onze oorsprong Obs Meander prolongeert schaaktitel Ria Penders rpenders@orthodietist.nl Gezonde activiteiten kalender HZV maakt dozijn vol Mees Knijnenberg neemt afscheid met Jong Oranje in zicht www.facebook.com/buurtsportcoachheiloo www.facebook.com/appeltje.eitje.heiloo 23 NOVEMBER 2016 HEILOO - De voetballers van Barre Bullen zijn in juni 2017 gastheer van het internatio nale voetbaltoernooi EASI. Er wordt gespeeld op landgoed Willibrordus. Ze hebben zich aangemeld bij de stichting Specsavers om in aanmer king te komen voor sponsoring. Het werkt als volgt: verzamel zoveel mogelijk stemmen! Dat meldt Stichting De Buitenkans. De stem- periode startte op 14 november. Roep uw achterban op om op EASI te stemmen zodat de Bare Bullen kans maken op financiële steun van Stichting Specsavers Steunt. U kunt eenmaal per vierentwintig uur per e-mailadres een stem uitbrengen. Op 12 december (16.00 uur) sluit de stemperiode. Krijgen de Barre Bullen de meeste stemmen, dan wordt er een jaar lang in de betref fende Specsavers-winkel voor uw doel gespaard. Kijk op www.de- buitenkans.org wie de Barre Bullen zijn. Enthousiaste voetballers wor den begeleid door enthousiaste medewerkers van de GGZ. Een mooie slogan is: Hup Hup de Barre Bullen win nen de EASI cup! Lekker stemmen met zijn allen, geef het door aan je netwerk. Zie www.stichting- specsaverssteunt.specsavers.nl/ alkmaar/easi-cup-2017_44247/. Donderdag 24 november Biologische markt 't Loo 12.00 - 17.00 uur, o.m. met Miss Bean (www.miss-bean.nl) Vrijdag 25 november Uitgifte biologische groente en fruit, direct van de boer. 11.15 - 12.00 uur, Kapellaan 140, Heiloogisch (heiloogisch@gmail.com) Maandag 28 november Kennismakingsmeditatie Appeltje Eitje 19.30 uur, door praktijk 'Het Licht' (tel. 072-5334703) Meer informatie of aanmelden via www.het-licht.net HEILOO - Ondanks de absentie van een kwartet vaste basis spelers was Vrone de afgelopen week geen partij voor een bij zonder gretig en onstuimig HZV. De vele toeschouwers werden verwend met maar liefst twaalf goals, waarvan twee keer een hattrick door Mats de Zeeuw en Lars de Vré. Lees voor het gehele wedstrijdverslag www. hzvhetvennewater.nl. LIMMEN - Mees Knijnenberg uit Limmen heeft een uitnodiging gekregen van turnbond KNGU voor de Jong Oranje-selectie. Dat heeft hij te danken aan de grote progressie en geboekte successen in de turnarena. Ondanks de grote eer heeft de 14-jarige turner en 3VWO-scholier besloten om te stoppen met topturnen. Lees verder op www.uitkijkpost.nl. Foto: Maurice Smeets GymPOWER© HEILOO - De eerste crosswed strijd in een serie van vier in het kader van de Noord-Hollandse Cross Competitie 2016/2017 betekende voor de Trias jeugd een thuiswedstrijd. Zaterdagmiddag werd er onder echte cross-omstandigheden - nat, koud en in een verdwaalde regenbui - gelopen door onder andere vijftig Trias-pupillen en junioren. AV Trias had in Het Maalwater een prachtig parcours uitgezet. De zeshonderd deelnemers van de vijftien atle tiekverenigingen waren het erover eens dat ze vooral zware benen kregen toen ze de sleeheuvel over moesten. Uiteindelijk was de finish bij het prachtige Trias-complex. De jeugdatleten van Trias deden het allemaal uitstekend. Er waren zelfs meerdere overwinningen behaald: Jasmien vd Kolk (A1), Gijs vd Kolk (D1), Ties Oosting (A1), Boet v. Hove (B pup) en Jurriaan Odekerken kwamen allemaal als eerste over de streep. Andere opvallende prestaties kwamen op naam van Dante Cronie (derde bij de mini), en Casper Peterse (JC), Max Aalders (D1), Mijntje Marees (D1) en Florian Meijer (jPB) werden alle vier vierde in hun categorie. En die oorsprong ligt in een heel ver verleden. Dat hoeft echter niet te betekenen dat we moeten gaan leven en eten als een holbewoner. Het is interessant om te kijken naar de factoren die er toe hebben bijgedra gen dat wij mens konden worden, dat onze hersenen konden groeien. Een van die factoren is te vinden in de voeding. AKERSLOOT - Henk Verdonk junior uit Egmond aan den Hoef pakte donderdagavond in Akersloot onder barre omstan digheden de winst in de weke lijkse rit om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbik ecup. Het slechte weer met harde wind en regen weerhield de renners er niet van met elkaar de strijd aan te gaan. Andermaal was het Henk Verdonk junior die de koers naar zijn hand zette en uiteindelijk afge rekend over de streep kwam. Voor de overige podiumplekken bleven er drie kanditaten over, respecti- velijk Henk Jan Verdonk senior, Wim Verdonk - beiden uit Egmond aan den Hoef - en de Alkmaarder Henk Louwe. Wim Verdonk leek het meest recht te hebben op de tweede plek maar de sterke Henk Louwe ging het hem toch nog moei lijk maken met een sterke Henk Jan Verdonk senior op geringe afstand. Tenslotte slaagde Wim Verdonk er toch in zijn tweede positie vast te houden. Ook de jonge Sven van Eerden uit Heemskerk reed zich met een mooie vijfde stek in de kij ker. Uitslag: 1. Henk Verdonk junior, Egmond aan den Hoef; 2. Wim Verdonk, Egmond aan den Hoef; 3. Henk Louwe, Alkmaar; 4. Henk Jan Verdonk senior, Egmond aan den Hoef; 5. Sven van Eerden, Heemskerk. Die hersenen hebben kunnen groeien onder andere door het eten van vissen. Die vissen leverden eiwitten, omega-3-vetzuren, jodium en selenium. Deze voedingsstoffen hadden we toen nodig, maar zijn nog steeds nodig om de hersenen goed te laten werken. Veel voe ding van tegenwoordig wordt bewerkt in de fabriek, maar we kunnen ook nu in de 21e eeuw nog steeds een supergezonde voeding samenstellen met pro ducten die we aten in de oertijd. Puur en onbe werkt, een voeding vol vers fruit, noten, zaden, wmT J eieren, vis gevogelte en af en toe wat vlees. Kijk voor info en tips: www.oergondischgenieten.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21