Gewestelijk Kampioenschap eerste klasse driebanden Obs Meander prolongeert schaaktitel Bergen weigert Kustpact te tekenen Hightech rolstoel uit Akersloot te zien in film Dick Maas SPORT/REGIO 23 Vijfde editie Duinlopers Snertloop treft het met slecht weer UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2016 Het schaakplezier straalt ervan af. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Akersloot is vrij dag 25, zaterdag 26 en zondag 27 november het strijdtoneel van het kampioenschap eerste klasse driebanden. In biljartcentrum De Vriendschap gaan acht finalisten van de district finales tegen elkaar strijden om zo toegang te krijgen in de finale van het Nederlands kampioenschap. Het district Noord-Holland-Midden wordt vertegenwoordigd door dhr. C. Nootenboom uit Edam en dhr. P. Lodder uit Alkmaar. West-Friesland heeft een zeer sterke vertegenwoor diging met als de eerste geplaats te J. Houtman en de als derde geplaatste dhr. F. Knijn uit Obdam. Kennemerland is vertegenwoordigd door dhr. M. Orru uit Beverwijk. De aanvang op vrijdag 25 november is 19.00 uur, zaterdag is de eerste ronde om 10.00 uur. Zondagmiddag is de start om 13.00 uur. HEILOO - Na een zorgvuldig en door de kinderen georganiseerd toernooi op school zijn de drie schaakteams van obs Meander uit Ypestein samengesteld. Veel kinderen uit de groepen 6 tot en met 8 streden de afgelopen wekenom de plekjes in de wed strijdteams om deel te nemen aan het scholenschaaktoernooi van Heiloo. Het team bestaande uit Lucas, Laura, Rens en Mitch nam de wisselbeker voor het beste schaak team van de Heilooër basisscholen wederom mee naar Meander. Dat gebeurde na een spannende fina le. Een prolongatie van hun titel! Daarnaast won het tweede team de tweede prijs in de categorie 'aan stormend Talent', dus dat belooft wat voor volgend jaar. EGMOND-BINNEN - Alweer voor de vijfde keer organiseerde Loopgroep de Duinlopers zater dag 19 november haar jaarlijkse Duinlopers Snertloop. Ongeveer veertig hardlopers namen deel aan deze zogenoemde trailrun, waarbij men kon kiezen uit 5 of 10 kilometer hardlopen over voor namelijk onverharde paden door bos en duin bij 't Woud. Bij de finish wachtte hen een glimmende medaille, een 'aangeklede' huisgemaakte kom snert en volop gezelligheid in de Snert- Zopie-tent. Foto: Martine Keijser BERGEN - De gemeente Bergen voelt er niets voor om het nationale Kustpact ter bescherming van de natuur waarden van de kust te onder tekenen, omdat tegelijkertijd vanuit een ander ministerie de Rijksstructuurvisie wordt vastgesteld die de hele kustlijn voorziet van windmolenparken op zichtafstand. De Bergense gemeenteraad nam daarom op 27 oktober een motie aan om het kustpact niet te onder tekenen. Wethouder Odile Rasch voelt zich gesteund door de motie: "Het vrije uitzicht is notabene één van de belangrijkste waar den uit het Kustpact." Ook in de raden van Noordwijk, Zandvoort en Wassenaar is een soortgelijke motie ingediend en aangenomen. Gemeente Bergen is voorstander van het beschermen van de natuur- waarden van de kust. "Het kan ech ter niet zo zijn dat diezelfde regering haar handtekening zet onder een structuurvisie die ervoor zorgt dat er straks van Hoek van Holland tot Den Helder windmolens te zien zijn vanaf de kust", meent Odile Rasch. "Dan heeft afspraken maken weinig zin. Bovendien is het inconsequent. Daarom willen we het Kustpact niet te tekenen." Alternatieve locatie De Tweede Kamer voert op 17 november het laatste debat over de Rijksstructuurvisie Windenergie op Zee. Daarin worden gebieden aangewezen waar nieuwe windmo lenparken gebouwd mogen worden op slechts 18,5 kilometer uit de kust. Dat is dichterbij dan de eer der afgesproken 22,5 kilometer. De gemeente Bergen is vóór windener gie, maar niet zo dicht op de kust. Samen met andere kustgemeenten en de Provincies Noord- en Zuid Holland maakt de gemeente zich hard voor een alternatieve locatie verder uit de kust, het zogenaamde 'IJmuiden Ver'. AKERSLOOT - Voor de film Prooi van Dick Maas, die onlangs in première ging, is de speciale Action Trackchair- rolstoel van Auke de Vries uit Akersloot gebruikt. Auke zelf gebruikt deze rolstoel om het buitenleven weer te kunnen ervaren. Auke de Vries (48) liep op der tienjarige leeftijd een gedeeltelijke dwarslaesie op als gevolg van een auto-ongeluk, waardoor hij in een rolstoel terechtkwam. "Mijn twee lingdochters Estelle en Veronique kwamen op het idee van zo'n actie rolstoel. Ze vonden het jammer dat ik nooit eens met ze mee kon naar de paarden of de paardenbak in. Op eigen houtje speurden zij inter net af naar een rolstoel die 'off the road' kon rijden en ze kwamen op een Amerikaanse site terecht. Ik bedacht me niet langer en besloot de Action Trackchair te gaan impor teren. Niet alleen voor mezelf, maar ook om anderen die rolstoelgebon den zijn de mogelijkheid te kunnen bieden om hun grenzen te verleg gen. Deze uitvinding is dé uitkomst voor iedereen die aan een rolstoel gekluisterd zit en daardoor beperkt is tot verharde wegen zonder obsta kels", aldus Auke. Rupsbanden De rolstoel is elektrisch aangedre ven en heeft rupsbanden waarmee de rolstoelgebruiker moeiteloos het strand op of het bos in kan rijden en bijvoorbeeld langs de waterkant kan vissen. Met deze inventieve rol stoel kan zonder problemen door twintig centimeter diep water wor den gereden. Auke reist tegenwoor dig graag af naar Winterberg voor een wintersportvakantie aangezien sneeuw nu ook geen issue meer is. Er zit een kantelbeveiliging op de rolstoel, dus steile hellingen vormen totaal geen belemmering meer. Met de geïntegreerde veiligheidsbeugels kun je zelfs goed stevig staan in dit goed doordachte vervoermiddel. Leeuw De mogelijkheden die de rolstoel te bieden heeft, met name het kun nen staan, was een van de redenen dat Dick Maas de Action Trackchair uitkoos voor zijn nieuwe thriller 'Prooi'. Auke: "Dick Maas benader de mij vorig jaar februari. Hij vroeg of hij de Action Trackchair mocht gebruiken voor deze film. De film- maker zocht een rolstoel waarmee een eenbenige jager 'off the road' op een leeuw kon jagen. Dus hij was bij mij aan het goede adres", ver telt Auke trots. Lachend: "Normaal gesproken gaat de stoer uitziende rolstoel slechts zes kilometer per uur, maar in de film scheurt het met honderdtwintig kilometer per uur door de bossen, bestijgt het steile trappen en is de rolstoel uitgerust met een houder voor een machine geweer en een kompas." Smal In de film is de oorspronkelijke Amerikaanse versie van de Action Trackchair ingezet. Die is drieën- negentig centimeter breed, wat grof is voor onze smalle Nederlandse (tuin)deuren, gangen, hekken en dergelijke. In Amerika hebben ze meer ruimte. Auke: "Daarom heb ik meegeholpen en advies uitgebracht om een smallere versie van vijfenze ventig centimeter breed te fabrice ren, wat veel praktischer is voor ons kikkerlandje. Ook voor bus en trein is de vijfenzeventig centimeter-ver- sie beter toegankelijk. Voor iemand die driehoog achter woont is deze rolstoel niet geschikt, maar hier in Akersloot en omgeving zeker!" Volgens Auke zou het zou mooi zijn als instanties zoals Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten en strandpavil joen- of hoteleigenaren zo'n rolstoel ter beschikking zouden stellen of te huur zouden aanbieden, zodat mensen in een rolstoel weer eens het échte buitenleven kunnen erva ren. "Voor mij is deze uitvinding een prachtige toevoeging op mijn dage lijks leven en het maakt me weer compleet!" Tekst: Anita Webbe Links Dick Maas, rechts Auke de Vries tijdens de filmpremière van 'Prooi' in Tuschinski. Foto: Vincent Bloothoofd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 23