Finale Rabobank Cultuurprijs 2016 Zondagmiddagconcert Witte Kerk Tien vragen aan 3 urpnjs Vervolg van de voorpagina omgeving? UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 201 Pé Okx De multimediale visuele kun stenaar Pé Okx uit Alkmaar won de Rabobank Cultuurprijs 2016. De Alkmaarse burgemeester Piet Bruinooge las als voorzitter van de jury het rapport voor. Los van het vergelijken van appels en peren blijft het vergelijken van de indivi duele kwaliteiten van de genomi neerden voor de vakjury lastig. Pé Okx is een visueel kunstenaar die gefascineerd is door de verganke lijke natuur enerzijds en door de technische mogelijkheden ander zijds. Zo legde hij het verglijden van de seizoenen bij de Westfriese Omringdijk vast. Dat deed hij door gedurende het jaar langs elke drie meter van de dijk foto's te nemen en deze tot een film te monteren. Overgangsgebieden intrigeren hem, hij zoekt naar de verborgen invloed van de mens in de omgeving. Een door een buizerd gedode kraai laat hij in geprepareerde toestand met uitgespreide vleugels zweven in een magneetveld. Okx vindt het een uitdaging om diverse disciplines te combineren - het gaat zowel de wetenschappelijke kant op als de filosofische. Pieter Boskma, dichter uit Heiloo en op 2 oktober prijswinnaar van de Rabobank Cultuurprijs 2016 in de categorie 'Letteren': "Ik wil de werkelijkheid uitkleden, wat ik zie is zo bijzonder, dat zouden andere mensen ook moeten zien, daar moet ik iets mee. Kunst is juist waardevol omdat zij de waarneming van de werkelijkheid verruimt." Tekst: Felix Hogeboom .tui iJ.m JeHrnH Maja Zomerdijk, Pé Okx en Mikki Zomerdijk. Foto: Felix Hoogendoorn De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van De Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden over genomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. HEILOO - Op zondag 27 novem ber vindt het tweede zondag middagconcert van de serie 2016/2017 plaats in de Witte Kerk van Heiloo. Tijdens een virtuoos program ma presenteert het Amsterdamse Barokensemble Odyssee, onder de titel Concerto for a Small Flute, muziek van Babell, Handel, Vivaldi en Sammartini. Het concert neemt de luisteraar mee op reis naar het Londen van het begin van de acht tiende eeuw. Naast werk van de genoemde bekende meesters klinkt voor het eerst in de eenentwintig ste eeuw van de zelden gespeelde componist William Babell diens Sinfonie in A, waarschijnlijk het eer ste Engelse klavecimbelconcert. De uitvoerenden zijn Anna Stegemann (blokfluit), Eva Saladin en Ivan Iliev (viool), David Alonso Molina (altvi ool), Agnieszka Oszaca (cello) en Andrea Friggi (klavecimbel). De aanvangstijd is 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 15 euro (jon geren 10 euro). Een abonnement voor vijf concerten kost 60 euro, voor acht concerten 90 euro. Een consumptie is inbegrepen. De web site geeft nadere informatie en een bestelformulier. Na afloop kunt u napraten onder het genot van een drankje. Reserveren kan via www. concertenwittekerk.nl of via 06-45184525. Kaarten zijn ook ver krijgbaar bij de Schrijverij aan Heerenweg 199 in Heiloo. U kunt de middag extra feestelijk afslui ten met een diner bij de 'Loocatie' (tegenover de Witte Kerk) tegen het gereduceerde tarief van 25 euro (op vertoon van uw toe gangsbewijs, vooraf reserveren via 072-5333352). Anna Stegmann. Aangeleverde foto Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Mijn naam is Joop Hofland, ik ben vijftig jaar. Ik werk als belangenbehartiger bij Vakbond De Unie en ben mediacoördi- nator bij Stichting Dolfinn. 1. Waar ben je geboren en getogen? In de binnenstad van Alkmaar aan de Kanaalkade, op steen worp afstand van het Waagplein met de kaasmarkt en gezellige cafés. In 1995 kwam ik in Heiloo terecht aan het Zandstuk. Na een omzwerving ben ik in 2000 aan de Ronde Laan gaan wonen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan nu hebben? Helaas zijn het niet echt mijn hobby's geworden, maar ik droomde ervan om cameraman, rally coureur of helikopter vlieger te worden. Uiteindelijk werd het belangenbehartiger bij Vakbond De Unie. Minder opwindend, maar wel zeer dankbaar werk. 3. Wie zou je graag ontmoeten? Ik zou wel eens een biertje willen drinken met mijn held Bruce Willis, uit de 'Die Hard'-films. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? De hele zomervakantie logeren in het strandhuisje van mijn oom en tante op Bad Noord in Egmond aan Zee. 's Ochtends zo uit je bed de zee in duiken en op de onderkant uit een rubber bootje surfen in de golven. Een geweldig gevoel van vrijheid en onbezorgdheid. 5. Wat vindt je het mooiste plekje van Heiloo of Overal waar een evenement van Stichting Dolfinn aan de gang is! Volgend jaar zijn dat Natte Voetjes op 6 mei in het Baafje, Dolfinn Golf aan de Lagelaan op 10 juni en als alles goed gaat ook een vernieuwde Dolfinn Rocks eind augustus bij... (maar dat blijft nog even een verrassing). 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Nou eigenlijk liever niet, maar als er een pitabroodje kaas en tomaat klaar staat wil ik er wel voor opstaan. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Het advies "NUMBER 1" van oud-collega Ton Vonhoff. Het staat voor: aan het einde van de dag is er maar een persoon die voor jou zorgt en dat ben je zelf. Niet in egoïstische zin, maar wel goed om ook altijd op je eigen belangen en grenzen te passen. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik een grote Star Wars-fan ben! Vooral R2-D2, Grandmaster Yoda en de Ewoks vind ik geweldig. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou zeker zorgen dat er in ons snel verouderende dorp veel meer sociale woningbouw komt, zowel huur als koop. Jonge Heilooërs kunnen nu nergens terecht. Ook mijn eigen dochters verlaten ons mooie Heiloo, omdat er simpelweg geen betaalba re woonruimte voor hen te vinden is. Een slechte zaak voor een bruisend Heiloo in de toekomst. Dus Hans, als je dit leest. 10. Persoonlijke vraag: 'Hoe ben je bij Stichting Dolfinn terecht gekomen?' In 2012 twitterde Dolfinn dat ze een mediacoördinator zochten. Ik retweette het berichtje en dacht vervolgens. waarom zou ik niet zelf reageren? Met heel veel plezier ben ik nu vrijwilliger in het evenementenkernteam. Het is veel voorbereidend werk, maar supergaaf als je uiteindelijk midden tussen de gezellig heid staat en alles geslaagd is. En dat nog voor het goede doel ook. Ik nomineer Ger de Haas voor de volgende 10 vragen. Ger is docent geschiedenis aan het Luzac College. Mijn vraag aan Ger is: "Hoe bevalt je carrièreswitch naar het onderwijs?" Volg de Uitkijkpost ook op OQ

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3