Schoentje zetten en voorleesavondje Najaarsconcert Koor sWing pAss mA WJr m hm' /- Ir7 -K I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N BR, Sinterklaastip: Pantoffels bij de Rotonde Voor het gemak kunt u ook terecht op onze webshop www.rotondepantoffels.nl. •v Sint Maarten bij Witte Kerk ■heiloo Sam en Falko in de Buk Uitkijkpost informeert u over twee activiteiten van Nivon Heiloo EpOR3 Zwart zegeviert bij SV Vredeburg De schakers van Vredeburg werk ten vrijdag hun achtste ronde van de competitie af. Meervogels - VVW 2 Na een vliegende start van Meervogels kwamen zij snel met 6-2 voor. Eindstand 25-25. INGEZONDEN BRIEF Vrijwilligers Telefooncirkel, bedankt KORTOM D66 organiseert openbare avond Opbrengst taxiritten Bokkentocht naar Stichting Kees UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2016 VI v HEILOO - Sinterklaas is weer in het land. Het was een barre en koude tocht richting Nederland. Aangekomen in Heiloo zocht de Sint naar een mooi en warm cadeau. Zodoende kwam hij bij Rotonde Schoenmakerij terecht want die hebben warme sloffen, die zitten echt perfect. De pantof fels van Rotonde zijn afgewerkt met een hoogwaardige schapenvachtvoe ring wat zich kenmerkt door een natuurlijk en aangenaam gevoel. Warme voeten in de winter zijn dus gegarandeerd. Meerdere modellen sloffen beschikken over een rubber anti-slipzool, dit verschaft de mogelijkheid de pantoffels niet alleen binnen maar ook buitenshuis te dragen. Mocht u met komst van Sinterklaas helemaal in het Spaanse element zitten, dan bieden wij u graag onze heerlijke Spaanse sloffen. Deze zijn in meerdere varianten bij ons verkrijgbaar. HEILOO - Kinderen tot en met zes jaar kunnen een speciaal schoentje zetten in Bibliotheek Heiloo. De vouwvellen liggen daar klaar. Zet het schoentje thuis in elkaar en versier het zo mooi mogelijk! Tot uiterlijk 1 december kunnen de gevouwen en versierde schoe nen worden ingeleverd bij één van de bibliotheken. Verder is er op 1 december om 19.00 uur in de biblio theek een voorleesfeestje, met voor lezen, knutselen, schoentje zetten en natuurlijk héél hard zingen en dan maar hopen dat Sint en Piet 's nachts iets in het schoentje doen. Kinderen mogen op 2 of 3 decem ber komen kijken wat Sinterklaas in de vouwschoenen heeft gedaan. Aan de papa's en mama's kunnen we het vast wel verklappen: in de vouwschoenen vinden de kinderen 'het cadeau', een schoenboekje, geschreven en geïllustreerd door Harmen van Straaten. Meer lezen Het schoenboekje is onderdeel van de leesbevorderingscampagne 't Heerlijk Voorleesavondje, dat dit jaar plaatsvindt op donderdag 1 december. Boekhandels en bibli otheken roepen ouders op om die avond minimaal vijftien minuten aan jonge kinderen voor te lezen. Met een kwartiertje per dag kan de lees- en taalvaardigheid van kin deren enorm toenemen, aldus een woordvoerder van de Bibliotheek in Heiloo. HEILOO - Het najaarsconcert 'In Vervoering' van het koor sWing uit Heiloo vindt op zater dag 26 november plaats in De Witte Kerk in Heiloo. sWing geeft op gevarieerde wijze invulling aan het intrigerende thema Vervoer(ing). Naast koorliederen zijn er gastoptredens van het duo Donna Musica, Hendrik-Jan Bosma (piano), het kwartet Achterom en een aantal leden van trekzakgroep Les Boutons Joyeux. Het belooft een heerlijke avond te worden waarbij ook het publiek de kans krijgt mee te zingen. HEILOO Kinderen startten hun Sint Maarten feest bij de Witte Kerk. lees verder op www.uitkijkpost.nl De BUK opent nog één maal haar sWing is een enthousiast gemengd koor dat onder leiding van dirigent Olaf van Rijn veelal vier stemmig zingt. Hendrik-Jan Bosma verzorgt de pianobegeleiding. Het najaarsconcert begint om 20.15 uur. De zaal is open vanaf 19.45 uur. Entree inclusief 1 con sumptie in de pauze bedraagt voor volwassenen 8,50. Kinderen tot en met veertien jaar betalen 4,50. De voorverkoop is bij de Schrijverij (Stationscentrum) en bij BRUNA ('t Loo). Tevens verkoop aan de kassa. Voor meer informatie, zie www.koorswing.nl. deuren met Sam en Falko. lees verder op www.uitkijkpost.nl lees verder op www.uitkijkpost.nl lees verder op www.uitkijkpost.nl HEILOO - "Goede morgen, lekker geslapen?" Wakker of nog slaperig klinkt een "goede morgen" terug. De dag begint opgewekt. Mijn tele foonpartner is er, ik werd gehoord, ik ben er. Het is een veilig gevoel. Het is toch leuk de morgen zo te beginnen. En als er toch geen con tact tot stand komt, staan mensen ter zijde die de nodige maatregelen nemen. Na enige huiveringen voor verplichtingen, angst voor het onbekende, werd ik lid van de telefooncirkel van het Rode Kruis Heiloo. Een keer in het jaar is er de mogelijkheid bij een gezellig samenzijn de leden, deelnemers en vrijwilligers te ontmoeten. Via deze weg wil ik alle vrijwilligers van de Telefooncirkel Heiloo bedanken voor deze dagelijkse contacten, de veiligheid die ze ons geven en de zorg die ze aan ons besteden. Bedankt, ik ben blij met jullie. Elfi Greijer Schaaltje maken met een kantstructuur Het Nivon Heiloo biedt een uitdagende workshop aan die uit één les bestaat en begeleid wordt door docente Wybrich Hornstra. Deze workshop vindt plaats op donderdagavond 1 december van 19.30 tot 22.00 uur. Van snippers stof en restanten garens wordt met behulp van in water-oplos baar-vlies en gebruikmakend van een naaimachine een nieuwe kantachtige stof gemaakt. Het werkstukje waar naartoe wordt gewerkt is een klein schaaltje met een kantstructuur. U leert op deze avond de techniek en mis schien inspireert dit u om thuis een groter werkstuk te gaan maken. De docente verzorgt het materiaal, dat in rekening gebracht kan worden. U neemt uw eigen naaimachine mee (die moet kunnen stoppen). De workshop vindt plaats in ons Nivonlokaal in 'De Hofdijk' aan Mariënstein 178A in Heiloo; Kosten: 13,50 euro. Nivonleden krijgen kor ting. Opgeven kan telefonisch via 072-5333127/072-5333217 of via de e-mail: info@nivonheiloo.nl. Zie verder www.nivonheiloo.nl. Japan tussen 'Yin' en 'Yang' Het Nivon Heiloo ontvangt zaterdagavond 26 november in het Trefpunt in Heiloo de familie Abspoel met hun nieuwe multimediashow over Japan. Zij reisden met het openbaar vervoer, een land vol tegenstellingen. De moder ne technieken staan tegenover de eeuwenoude tradities. Zakenlieden bid den bij de tempels en de monniken staan te bellen met hun smartphones. Grote moderne steden worden afgewisseld door eeuwenoude dorpjes met oude Japanse woningen en mooie tuinen. De opleiding tot Geisha bestaat nog altijd. Shinto is de oudste godsdienst van Japan en bestaat naast het Boeddhisme. Japanners zijn uitermate beleefd en zij houden er een bijzon dere etiquette en gebruiken op na. Deze speciale nieuwe lezing over Japan wordt gehouden op in het Trefpunt aan Abraham du Boishof in Heiloo. De aanvang is 20.00 uur. De kosten bedragen voor Nivonleden 5 euro en voor belangstellenden 6 euro. Wij verzoeken u zich vooraf op te geven bij fami lie Mulder via telefoonnummer 072 5333127 of via e-mail: info@nivonheiloo.nl. 'In Vervoering', het najaarsconcert van sWing. Aangeleverde foto HEILOO - D66 Heiloo organiseert op 29 november een openbare avond met de Van Mierlo Stichting over de vijf Richtingwijzers van D66. Deze vormen de basis van het denken en handelen van D66. Wij zijn verheugd dat onze oud-plaatsgenoot Ad van Vugt deze - wat hem betreft - interactie ve avond zal verzorgen. Het is een mooie opfriscursus voor leden en een goede kennismaking met D66 voor belangstellenden, met de gelegenheid tot het stellen van vragen over D66. De openbare avond vindt dinsdag 29 november plaats in de Tuinkamer van de Strandwal, aanvang 20.00 uur. Meer informatie over Ad van Vugt en deze avond vindt u op www.d66-heiloo.nl. HEILOO - Frans de Ruiter over handigde onlangs een mooie cheque aan Johan Leering van Stichting Kees. Dat deed hij uit naam van De Bokkentocht- organisatie (dé fiets- en bierhit van Heiloo en Limmen) en Taxi Blauw. Elke taxirit tijdens de tocht leverde een euro op en de opbrengst daarvan ging dit jaar naar de Stichting Kees. uofchrnlBtfita stichting «0= Johan Leering (Links) en Frans de Ruiter. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7