Kees Burger: nieuwe slagers én eigenaar 'Red jezelf-brevet in zwembad Loos Inwoners investeren in zonnepanelen op dak Het Vennewater Kees Burger 9 INGEZONDEN MEDEDELING Winterbarbecue in stationscentrum GGZ vervaardigt speelgoed UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 201 m HEILOO - Het is een drukke woensdagmorgen bij keurslager Kees Burger. Alle medewerkers zijn druk in de weer, de opmer king 'goedemorgen, kan ik uw helpen?' is constant te horen. Ook achter de schermen wordt hard gewerkt. Er is zojuist hon derdtachtig liter verse goud bekroonde erwtensoep gemaakt en die gieten de nieuwe sla gers Robin Tuijp (20) en Rick Janssen (22) in literemmers. Robin is de nieuwe medewerker. Hij werkt sinds twee maanden bij keurslager Kees Burger, maar deed daarvoor al zes jaar lang ervaring op bij een keurslager in Edam. Hij is sinds kort volleerd winkelslager en is enorm trots op zijn diploma, net als Rick, die ook onlangs slaagde voor vleesbewerking. Rick werkte als slager in een supermarkt voor aanvang van zijn carrière bij Kees Burger. Met hun diploma's gaan de twee trots op de foto, samen met Marcel Scholten (45). Marcel is sinds 2008 mede-eigenaar bij het bedrijf en hij wordt vanaf 2017 de nieuwe eige- naar van het Kees Burger filiaal in Heiloo. De andere mede-eigenaar Pieter Krom (46) wordt de nieuwe eigenaar van het filiaal in Egmond aan den Hoef. Kees Burger gaat namelijk zelf de keurslagerij verla ten. Na het fotomoment gaan de medewerkers snel naar achteren: de goud bekroonde spareribs zijn klaar. De jongens zijn net als alle andere werknemers constant druk, maar het harde werken wordt beloond: er zijn enorm veel blije klanten, te zien in de video op www.uitkijkpost.nl. HEILOO - Op vrijdag 9 december wordt in Heiloo een winterbarbecue gehouden. De plaatselijke horecabedrijven in het stationsgebied (Tumi, Wildschut, Plaza Cinco, Il Corso Queens en Café de Wit) sloegen de han den ineen en begonnen met veel enthousiasme aan dit evenement. Het wordt de tweede editie. Vorig jaar viel het een beetje in het water door het hele slechte weer maar dat mocht de pret niet drukken. Het was een leuke, knusse barbecue met z'n allen in de tent. Wat kunt u verwachten? De horecabedrijven bedachten verschillende streetfood gerechtjes die gemaakt worden op Green Eggs. Het wordt een knusse barbecue, verzorgd door de horeca op het Stationsplein, met (kerst)muziek, hapjes en drankjes. Dit alles met gratis marshmallows voor de kids, curly dogs, ijs, popcorn-cups en vooral veel gezelligheid. De win terbarbecue duurt van 16.00 uur tot 23.00 uur. De toegang is gratis! Tussen het eten en drinken door kunt u ook nog even kerstinkopen doen want het is koopavond. HEILOO - De GGZ gaat het productieproces voor de vervaardiging van educatief houten speelgoed van WIZZWIZZ op zich nemen. Het doel is een structurele langdurige samenwerking, meldt Henry van Zijl van WIZZWIZZ. Het speelgoed is therapeutisch, duurzaam en maatschappelijk verant woord geproduceerd en bedoeld voor kinderen van tweeëneenhalf jaar tot acht jaar. Daarnaast is het speelgoed voor dementerenden en mensen met reumatische aandoening aan de handen zeer geschikt. Het speelgoed gaat bijvoorbeeld naar diverse basisscholen, buitenschoolse opvang, kinderdag verblijven, kindertherapeuten en instellingen voor dementerend of gees telijk gehandicapten. Vijf procent van de omzet gaat naar goede doelen. Onlangs werd het WIZZWIZZ-speelgoed geintroduceerd. Dat gebeurde op 30 oktober tijdens een succesvolle wijnproeverij in de Witte Kerk. HEILOO - Zwembad Loos kreeg woensdag 16 november al vroeg veel kinderen op visite. Zij stonden in hun T-shirt, korte broek en met waterschoenen klaar om te laten zien dat ze zichzelf al goed in het water kunnen redden, zowel op hun buik als rug. Alle kin deren gingen trots met hun 'Red jezelf-brevet' naar huis. V.l.n.r: Rick, Marcel en Robin met hun diploma's en de gouden oorkondes voor de runder metworst, spareribs en erwtensoep. Foto: Ilse Bloemendal De geslaagden zijn: Sarah Kastanje, Elke Nieuwmeijer, Bastiaan Elzenga, Mads Schouten, Fabienne de Vries, Julia Amson, Bas Baltus, Seva Geertsema, Ferrah Geerking, Lilian Radema, Guusje Geldermans, Sacha van Straaten, Bobbi Kleverlaan, Teun Vroom, Valentijn Nikkels en Juliet van Kleef. Alle deelnemers van harte gefeliciteerd! HEILOO - De gemeente Heiloo heeft het dak van Sporthal Het Vennewater ter beschikking gesteld voor het plaatsen van zonnepanelen. De intekening was een overweldigend succes: alle tweehonderdzeventig pane len zijn al afgenomen. Dat meldt de gemeente Heiloo. Op 17 november tekenden wet houder Rob Opdam en voorzitter Wilma Eerenstein van COHESIE (Coöperatie Heiloo Energie Samen In Energie) hierover een overeen komst. Inwoners van Heiloo en omgeving kunnen lid worden van de coöperatie en zonnepanelen 'afne men'. COHESIE wordt uitgevoerd op basis van de Regeling Verlaagd Tarief Energiebelasting (in de wan deling de 'postcoderoos-regeling'). Deze regeling geeft in principe dezelfde gunstige belastingvoor- waarden als bij plaatsing van zonne panelen op het eigen dak. Voordelen Rob Opdam, als wethouder ver antwoordelijk voor onder meer Duurzaamheid, vertelt: "Het deelne men aan dit project biedt inwoners maar ook bedrijven en VVE's veel voordelen. We zien dat inwoners het belangrijk vinden om hun steen tje bij te dragen aan een duurzame samenleving. Dat kan niet altijd op het eigen dak in verband met de lig ging of de constructie van het dak of als mensen in een appartementenge bouw wonen en geen eigen dak heb ben. Sommige inwoners vinden het plaatsen van zonnepanelen op hun eigen dak niet wenselijk. Door de panelen te plaatsen op een gemeen telijk dak heb je wel de lusten maar niet de lasten. De energiewinst die de panelen opleveren, wordt met je eigen energierekening verrekend." Vervolg De panelen worden begin 2017 geplaatst. Tegelijkertijd zijn vol gende projecten in voorbereiding op andere gemeentelijke daken. Aanmelding bij COHESIE blijft dus mogelijk. Rob Opdam: "Wij zijn blij met deze samenwerking. Het is een mooi voorbeeld hoe de gemeente initiatieven uit de samenleving steunt en we samen tot een mooi resultaat komen." Zie ook www. heilooenergie.nl/cohesie. Voorzitter Wilma Eerenstein van COHESIE (links) en wethouder Rob Opdam. Aangeleverde foto KEURSLAGER UaRtcnf HV./J Zij kregen het 'Red jezelf-brevet' Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9