Nieuwe activiteit bij Stichting Welzijn Ouderen Limmen Christine Meerman exposeert REGIO -^LEWIN 19 INGEZONDEN MEDEDELING Fijn(e) vakantie(dagen) opnemen! Outsiderkunst in galerie De Kapberg ADVOCATENKANTOOR Wijzigingen rijtijden Buurtbus 408 UITKIJKPOST 7 DECEMBER 201 Trudy Bos en Ellie van Westerop. Aangeleverde foto De feestdagen komen steeds dich terbij. Sinterklaas, Kerstmis en Oud Nieuw zijn voor veel mensen reden om vakantiedagen op te nemen. Op ons kantoor krijgen wij regelmatig vragen over vakantiedagen. In deze column zal ik een aantal van deze vragen beantwoorden. Mag ik altijd vakantiedagen opnemen? Elke werknemer bouwt jaarlijks vakantiedagen op. Dit is in de wet vastgelegd. Het wettelijk minimum is viermaal het aantal uren dat u per week werkt (bij een fulltime dienst verband is dat twintig vakantieda gen). Alle extra vakantiedagen wor den bovenwettelijke vakantiedagen genoemd. U moet het opnemen van vakantie dagen afstemmen met de werkgever. Een werkgever mag een verzoek wei geren als uw afwezigheid voor grote problemen zorgt binnen het bedrijf of als er een collectieve vakantie is afgesproken, zoals in het onderwijs. Een weigering moet binnen twee weken schriftelijk na uw verzoek worden medegedeeld. De werkge ver moet dan wel toestaan dat u op een ander moment vakantiedagen opneemt. Wanneer vervallen mijn vakantiedagen? Wettelijke vakantiedagen verval len een half jaar na het kalender jaar waarin ze zijn opgebouwd. De opbouw van 2016 vervalt dus op 1 juli 2017. Sommige vakantiedagen vervallen pas na vijf jaar na het kalenderjaar waarin ze zijn opgebouwd. Deze vervaltermijn geldt: - als u geestelijk of fysiek in de onmogelijkheid verkeerde om vakan tiedagen op te nemen; - als de werkdruk zo hoog is dat het onmogelijk voor u is om vakantieda gen op te nemen; - voor alle bovenwettelijke vakantie dagen. Moet ik vakantiedagen opne men als ik ziek ben? Als u ziek bent mag u eveneens op vakantie. U bouwt ook tijdens ziekte vakantiedagen op. Het is belangrijk om ook tijdens ziekte vakantiedagen op te nemen omdat ze anders voor een groot deel vervallen. Dit speelt bijvoorbeeld als u tijdens ziekte naar het buitenland gaat of een periode vrijgesteld wilt worden van de re- integratieverplichting. Heeft u juridische vragen? Ik beantwoord deze graag! Mijn e-mailadres is esmee. kuyt@advocaatlewin.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef presenteert 'Outsider Kunst' van mensen van Feniks en Artiance. Het is spontaan werk, vaak in heldere kleuren. Je wordt er blij van, zegt de orga nisatie. Te zien is keramiek van mensen met een beperking die werken in het Keramiekatelier Feniks. Dit is een pottenbakkerij en grafische werk plaats met een winkel in het hartje van Schoorl. Verder exposeren moeilijk lerende jongeren en jongeren met autisme in De Kapberg hun schilderijen. Te zien zijn werken van Ruben, Judith, Cor, Alex, Saskia, Marius, Merel, Rick, Dunja en Max. De schilderijen zijn aandachtig gemaakt en heel herkenbaar. De tentoonstelling is te zien tot en met 11 december, op vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Wie meer wil zien van de galerie kan naar www.galeriedekapberg.nl. Lees ook meer op www.uitkijkpost.nl. LIMMEN - Stichting Welzijn Ouderen Limmen verzorgt maandagmorgen 12 decem ber in Maison La Chasseigne in Limmen een nieuwe gezel lige activiteit met handwerken, haken en breien voor vijftigplus sers. Het initiatief komt van de dames Trudy Bos en Ellie van Westerop. Deelnemers behoeven slechts hun eigen materiaal mee te brengen, zoals een haakpen en breipennen. Echter, Trudy en Ellie hebben altijd wel iets achter de hand. In prin cipe willen de dames eenmaal per maand bijeenkomen, steeds op de eerste maandag van de maand. Als blijkt dat er veel belangstelling is - en daar gaan Trudy en Ellie van uit - dan kan de frequentie van de bij eenkomsten worden uitgebreid. Als locatie is gekozen voor Maison La Chasseigne aan Dusseldorperweg 58 in Limmen. Veel vijftigplussers weten de weg naar deze gezellige koffie- en theesalon al te vinden op de wekelijkse dinsdagmorgen-bij eenkomsten, waar mensen samen komen voor bijvoorbeeld een kopje koffie of thee, een gezellig gesprek, het lezen van de krant of een hapje en een drankje. Annabel Appel van de winkel was direct enthousiast om mee te werken aan dit initiatief. Aan de deelname zijn geen kos ten verbonden, behoudens de eigen consumpties - koffie, thee en derge lijke. De bijeenkomsten duren van 10.00 tot 12.00 uur en er is inloop vanaf 09.30 uur EGMOND-BINNEN - Nu Sinterklaas weer terug is naar Spanje kunnen we ons verheu gen op Kerstmis. De Abdij van Egmond organiseert allerlei activiteiten rondom de grote kerstexpositie en de kerstmarkt in het bezoekerscentrum van de Abdij. Dorpsdichter Arij van der Vliet geeft een creatieve dichtworkshop op zondag 11 december, er zijn concerten, u kunt de kerstexposi ties bewonderen en de Abdijwinkel met bijzondere kloosterproducten bezoeken. Agenda 10 december, 14.00 -16.00 uur Concert De Rijnforellen uit in het bezoekerscentrum. 11 december, 11.00 uur Over bomen en mensen - dicht- workshop o.l.v. Arij van der Vliet in het bezoekerscentrum. LIMMEN - Christine Meerman uit Heiloo exposeert haar schil derijen en art-quilts op de bovenverdieping van het pand aan de Rijksweg 127 in Limmen. Enkele van haar Art-quilts - met afbeeldingen van onder andere haar kleinkinderen en schoondochter - en een selectie van haar schilde- rijen in aquarel en acryl zijn hier te zien. Christine exposeerde veel in groepsverband, maar dit is haar eer ste solo-expositie. De expositie is te bezichtigen van dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 09.30 tot 16.30 uur. Voor informatie kunt u bellen met Trudy Keyzer via 06-10585278. 11 december, 14.00 -15.30 uur Optreden Muziek- en Dansschool Heiloo in het bezoekerscentrum. 11 december, 14.30 uur Concert Vocaal ensemble Cappella Nova in de Abdijkerk. Kijk ook op www. abdijvanegmond.nl onder 'bezin ningsaanbod, kerstmis bij de Abdij' voor meer informatie en aanmelden. Lees verder op www.uitkijkpost.nl. Foto: via Google.nl HEILOO - De vertrektijden van de buurtbus-lijn 408 wijzigen vanaf maan dag 12 december. Bij het bestaande schema moeten zestien minuten worden opgeteld. De volledige dienst regeling met routeschema en vertrek tijden vindt u op www.buurtbusheiloo. nl/regiobus-heiloo-egmond-lijn-408/ dienstregeling. In de bus treft u gedruk te exemplaren van deze dienstregeling Een kunstwerk van Christine Meerman Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 19