Strijd om Drakeneiland 'Glas in 't bakkie: wethouder deelt eerste glastassen uit Kerst bij Kapel 't Putje van Heiloo I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Schrijfmarathon voor mensenrechten Kerstbomenhandel Groot-Jonker Een ritstasje maken bij Nivon UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2016 De muurschilderingen in het Genadekapel. Foto: Jeroen de Wit HEILOO - De Dag van de Mensenrechten is dit jaar zaterdag 10 december. Deze dag organiseert Amnesty International wereldwijd schrijfmarathons. Ook Bibliotheek Heiloo doet mee. Deze dag staan schrijftafels klaar waaraan iedereen kan aanschuiven om in de pen te klimmen. Iedereen kan meeschrijven voor mensen die zijn gemarteld om wat ze geloven, die gediscrimineerd worden om wie ze zijn, of die vastgezet zijn omdat ze voor hun mening uitkwamen. De Dag van de Mensenrechten in de Bibliotheek Heiloo vindt plaats tijdens de openingsuren, van 10.00 tot 14.00 uur. HEILOO - We zijn ook dit jaar weer van de partij op de hoek Kapellaan/ Kennemerstraatweg, al meer dan vijfentwintig jaar een vertrouwd adres voor de mooiste kerstbomen van Heiloo en omstreken. Ons assortiment bestaat uit vele soorten en maten, met en zonder kluit, en dat voor een scherpe prijs. We hebben volop keus in onder andere Nordmann, Blauwspar, Nobilis en de originele dennenboom. Dit jaar heeft u nog meer keus in bomen op pot, onder andere Blauwspar, Lasiocarpa en de Servische Spar. We verpakken de bomen gratis in een net, wel zo handig voor transport. De winkel is ook 's avonds geopend en sfeervol verlicht, dus ook dan kunt u een boom uitzoeken. Uitsluitend de allerbeste kwaliteit voor een prijs die voor het vijfde jaar op rij onveranderd is! Kerstbomenhandel Groot-Jonker is alle dagen open van 9.00 tot 20.00 uur en op zaterdag en zondag tot 18.00 uur. Tot ziens op de hoek Kapellaan/ Kennemerstraatweg (naast motel Fletcher 'Kwartje Koffie')! HEILOO - Het Nivon Heiloo start binnenkort de workshop een ritstasje maken. U kunt donderdagavond 15 december - onder leiding van docent Jobina de Boer - een ritsentas maken. Een ritsentas maakt u van een heel lange rits. U kunt de tas helemaal afritsen zodat u een lange, dubbele rits overhoudt. Tijdens deze workshop maakt u van negen meter rits twee tassen: een kleintje om te oefenen en daarna een grotere met hengsel van ongeveer dertig keer achtentwintig centimeter. U kunt kiezen uit rood of zwart. Het enige dat u mee hoeft te nemen naar de les is een naaimachine, een schaar en rood of zwart naaigaren. De workshop duurt van 19.30 tot 22.00 uur. De kosten hiervoor bedragen voor Nivonleden 11,50 euro en anderen betalen 13,50 euro. De materiaalkosten bedragen 15 euro voor twee tassen. Heeft u interesse in deze workshop, dan kunt u zich opgeven bij het Nivon Heiloo. Deze cursus vindt plaats in de Hofdijk, Mariënstein 178A in Heiloo. Voor inlichtingen/opgave kunt u bellen met Reina Mulder, telefoon 072 5333127, of Ria van der Laan, telefoon: 072-5333217. Ook is opgeven moge lijk via info@nivonheiloo.nl. HEILOO - Wethouder Rob Opdam gaf donderdag het start sein voor de actie 'Glas in 't bak kie'. De wethouder praatte met inwo ners en deelde glastassen uit. Deze zijn te gebruiken om verzameld glas naar de glasbak te brengen. De gemeente hoopt dat deze actie ertoe leidt dat meer glas in de glasbak terechtkomt. Heilooënaren brengen momenteel maar liefst 88 procent van hun glazen verpakkingen naar de glasbak en dit is ver boven het landelijk gemiddelde. Rob Obdam gaf aan dat hij hoopte met deze actie het percentage nog dichter naar de 100 procent te brengen. Tekst: Yvonne van Stiphout Foto: Stip Fotografie HEILOO - Wethouder Fred Dellemijn was woensdag in het kader van 'Nederland Leest Junior' en het project 'Drakeneiland' uitgenodigd naar de bibliotheek te komen. Hierbij waren ook basisschoolkinderen van de Springschans (groep 7) en de Zuidwester (groep 8A) aanwezig. Wethouder Fred Dellemijn is als wethouder deels verantwoordelijk voor de regels en afspraken die gel den in Heiloo. In het boek 'Strijd om Drakeneiland' van Lydia Rood gaat het ook over regels en afspraken. Deze twee ingrediënten maakten de bijeenkomst extra interessant. De leerlingen maakten de afgelo pen weken hun ideale Drakeneiland. Zij maakten in groepjes een platte grond en vertelden hoe het leven op Drakeneiland verloopt. Ook zorgde elke groep voor tien regels die gel den op het ideale Drakeneiland. Elke regel moest door de leerlingen verdedigd kunnen worden. Nadat de kinderen de Drakeneilanden had den gepresenteerd, koos wethouder Fred Dellemijn tien regels uit die ze één voor één bespraken. Vervolgens verdedigden één of meerdere leer lingen van de betreffende school elke regel. Daarna mochten alle leerlingen stemmen: eens of oneens. De regels die het parlement van leerlingen uit Heiloo aannamen zijn de Drakenregels van Heiloo gewor den. Regels die aangenomen werden zijn 'stemrecht vanaf twaalf jaar', 'schelden is verboden', 'iedereen heeft de vrijheid te geloven', 'kin deren hebben recht om contact te hebben met hun ouders', 'iedereen heeft recht op onderdak', 'er is een eerlijk strafrecht waarbij de bewo ners betrokken zijn' en 'er moet een kinderraad komen'. Niet aangenomen regels waren 'geen geweld, 'wapens verboden (behalve een zakmes)', 'er moeten meer sportverenigingen komen', 'iedereen draagt zijn eigen steentje bij' en 'een eerlijke verdeling van geld'. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Het bedevaartster rein OL Vrouw ter Nood 't Putje is ook tijdens de komende kerst periode iedere dag geopend van 8.30 tot 17.00 uur. U kunt daar, als u dat wilt, een kaarsje bij Maria opsteken. Met de mooie muurschilderingen en al de kaarsjes die er branden, doet deze kapel tijdens de wintermaanden heel idyllisch aan. Voor het eerst is dit jaar ook de Bedevaartkapel geopend, dagelijks tussen 14.00 uur en 15.30 uur. Een mooie gelegen heid om de prachtige kerststal in deze kapel te bezichtigen. Het ontmoetingscentrum met winkel 'Het Oesdom' is van 1 november tot 1 april uitsluitend tijdens de weekenden open. Voor de kerstperiode wordt altijd een uitzondering gemaakt. Dit jaar is Het Oesdom geopend van dinsdag 13 december tot en met 26 decem ber. Ook hier staat dan een mooie kerstgroep die het bezichtigen zeker waard is. In Het Oesdom kunt u naast koffie, thee, chocomel, koek en andere lekkernijen boeken en devotionalia kopen. Kijk voor de juiste openingsuren en dagen op de website olvternood.nl of kom één van de komende weekenden even langs voor nadere informatie bij Het Oesdom. Leerlingen over hun ideeën. Rob Opdam overhandigt de tas aan Anne de Boer. Foto: Stip Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5