CQLümn Cursus Bijenhouden Presentatie schoollied Radboudschool bieden Het Trefpunt: op kunst voor het goede doel Klaverjasdrive EHK Het Oosthonk krijgt steun 13 De bende van Hans... |regio| Lezing over het Tibetaanse dodenboek |sp°rt| Wedstrijden SV Vredeburg Kerken Akersloot in beeld UITKIJKPOST 18 JANUARI 2017 HEILOO - De Rabobank over handigt woensdagavond een cheque aan Wijkvereniging Plan Oost. Dat gebeurt rond 20.00 uur in het wijkgebouw Het Oosthonk aan de Oostkanter 14 in Heiloo. Dat meldt voorzitter Leo Free van de wijkver eniging. Bob Kos overhandigt de cheque uit naam van de Rabobank. De Rabobank schenkt het geld bedrag omdat de vereniging op 7 februari veertig jaar bestaat. EGMOND AAN DEN HOEF - De Basiscursus Bijenhouden start eind februari op de Klompenhoeve in Egmond aan den Hoef. Bijen zijn onmisbaar voor de natuur en voor onze voedselvoor ziening. Daarnaast is bezig zijn met bijen een boeiende hobby. Het doel van de cursus is de cursisten ver- trouwd te maken met bijen. Verder kunnen ze kennis en vaardigheden opdoen die nodig zijn om een bijen volk het jaar rond te begeleiden. De deelnemers verzorgen na afloop van de cursus hun eigen bijenvolk. Voor opgave en informatie kunt u con tact opnemen met imker en docent Piet Kuijs: via 072 - 50 51 567 of anitasenpietk@planet.nl. Bijen zijn onmisbaar en boeiend. Aangeleverde foto Het straatleven is hard! Ooit waren ze met z'n vieren, maar Hansje, vernoemd naar onze burgervader, stierf een geweld dadige dood en sindsdien heeft het inmiddels 'beruchte' trio de vijvers rond Swanendael geconfisqueerd. Of u maar even wil omrijden als de zon schijnt, want dan zitten ze gezellig uit te buiken midden op straat. Ze wijken geen centimeter voor uw aanstormende bolide. Nee, u moet ze vooral niet voeren, want dat wordt 365 dagen per jaar dagelijks, trouw door mijn Ine gedaan. Het trio, ooit gedumpt door de Dierenbescherming, zou agres sief zijn, maar niets is minder waar. We mogen best een beetje trots zijn op die witte Zwaantje en Daaltje. Ze zijn immers zeldzame Romaanse Kuifganzen, dezelfde ganzensoort die in 390 Rome heeft gered voor de ondergang, toen de Galliërs Italië binnen drongen en Rome bestormden. De bevolking vluchtte in paniek het Capitool binnen en zat daar lange tijd opgesloten. Men leed honger en men had al eens verlekkerd gekeken naar die heilige vol gevreten ganzen waar je vanaf moest blijven. Dat werd hun redding, van die inwoners dan, want in het holst van de nacht probeerden de Galliërs het laatste bolwerk van de Romeinen binnen te dringen. Die tragedie bleef de bevolking bespaard doordat de voorvaderen van de 'bende van Hans' alarm sloeg en luid gakten, waardoor men de aanval kon af slaan, want waaks zijn ze. Wel zielig voor die oude Fransje, die gevlekte gans die er altijd achteraan waggelt. Zij is maar van gewone komaf. Sommige mensen ergeren zich aan die artistieke plakken op straat, die ze vaak als dank achterlaten rond de vijvers van de hondenuitlaat; maar je zou je ook kunnen ergeren aan die honden die in onze voortuin komen piesen, omdat het moeilijk is uit te leggen aan een trouwe viervoeter waarom je aan de ene kant van de weg wel bruine kroketten mag deponeren en aan de andere kant niet.maar ik ben gewoon dankbaar in dit fijne dorp te mogen wonen. Jean Thomassen Het Tibetaans dodenboek is een tekst, die deel uitmaakt van een ver zameling van honderden stervens- teksten. De teksten zijn onderdeel van de culturele en literaire erfenis van de nyingmatraditie van het Tibetaans Boeddhisme. Dhr. P. Zee geeft zondag 22 januari in de kerk aan het Dielofslaantje in Akersloot een lezing over dit onderwerp. Aanvang 14.30 uur. lees verder op www.uitkijkpost.nl Op vrijdag 13 januari speelden de schakers van SV Vredeburg de veer tiende ronde van de interne com petitie. Maar liefst twaalf partijen werden gespeeld. lees verder op www.uitkijkpost.nl AKERSLOOT - Een expositie van oude foto's van de kerken in Akersloot is te zien in de biblio theek in Akersloot. De Historische Vereniging Oud Akersloot maakte een selectie uit hun rijke beeldbank. De tentoon stelling is tot eind maart te zien tijdens openingstijden van biblio theek Akersloot in het Historisch Informatiepunt. Onder het kopje 'beeldbank' op de website oudakersloot.nl zijn meer foto's over Akersloot en zijn inwoners te bewonderen. HEILOO - Bij het Trefpunt kunt u nu bieden op een kunst werk van Truus Menger. De opbrengst gaat naar het goede doel: Stichting Welzijn Heiloo. De bekende verzetsstrijdster Truus Menger-Oversteegen (1923 2016) - geboren in Haarlem - groei de op in de crisisjaren van 1930 als kind van een strijdbare en politiek bewust rode moeder. Ze hadden al voor de Tweede Wereldoorlog vier gevluchte Joodse gezinnen in huis. Truus werd in 1941 gevraagd met haar zus zich aan te sluiten bij het ondergrondse leger, dat de Duitsers met sabotage en wapens wilde bestrijden. Zo kwamen ze in contact met Hannie Schaft. Truus Menger-Oversteegen was tijdens de tweede wereld oorlog actief in het - ook gewapende - ver zet tegen de Duitse bezetter. Met haar zus Freddie en Hannie Schaft vormde ze een groep van gewapen de vrouwelijke verzetsstrijdsters. Menger kon als kind al goed teke nen, maar pas na de oorlog - in 1963 - volgde ze alsnog een opleiding aan de Haarlemse kunstacademie. Haar hele leven bleef ze schilderen en later vooral beeldhouwen. Ze maak te beelden, die geïnspireerd waren door haar ervaringen tijdens de oor log. Haar werken zijn door veel ste den aangekocht. Na de oorlog was zij geregeld gastspreker op univer siteiten en middelbare scholen over oorlogen, antisemitisme, vrede en verdraagzaamheid. Zo inspireerde en informeerde ze jongeren over de oorlog, zelfs op hoge leeftijd. Voor belangstellenden bestaat de moge- lijkheid informatie over de kunste nares in te zien in het Trefpunt. Er kan op het schilderij worden gebo den door in te tekenen op de lijst bij de receptie. Van de opbrengst wordt twintig procent afgestaan aan Stichting Welzijn Heiloo. HEILOO - Op het schoolplein van de Radboudschool was het woensdag 11 januari rond 11.30 uur al gezellig druk. Er was dan ook iets bijzonders aan de hand: onder een blauwe hemel en in het gouden zon licht zong het nieuw opgerichte 'Radboud-Schoolkoor' het nieuwe schoollied voor de eerste keer voor ouders, opa's en oma's en andere belangstellenden. Het koor werd uiteraard bijgestaan door alle leer lingen. Het was een swingend einde van de schooldag. Ter ere van het HEILOO - De Eerste Heilooër Klaverjasclub (EHK) organi seert maandag 23 januari haar maandelijks terugkerende kla- verjasdrive. Ook heeft de vereniging een ver loting met mooie prijzen. U bent welkom, het liefst met partner, in cultureel centrum De Strandwal naast de kapel op het GGZ-terrein. De zaal is open vanaf 19.00 uur en er wordt gespeeld van 19.30 uur tot ongeveer 23.00 uur. Bent u een regelmatige bezoeker en kunt u een keer niet, of komt u voor de eerste vijftigjarig bestaan van de school is er een schoollied geschreven. Martijn Smit, vader van twee leer lingen op de Radboudschool, com poneerde de melodie. Jordy Kuys schreef de tekst. Jordy is entertai ner en verzorgde al een aantal keer een optreden op de Radboudschool als zijn 'alterego' Lady BlaBla. Speciaal voor het lied is het 'Radboud-Schoolkoor' opge richt, met uit iedere groep een vertegenwoordig(st)er. Zij hebben het lied zelfs in een echte studio opgenomen. keer, meld dit dan bij bestuurslid Gerda. Bel hiervoor 072 - 5123271 of benader Ria via 072 - 5339345. Het kunstwerk van Truus Menger. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13