Brandweer complimenteert Clusius College Huys Egmont: een aanwinst voor de Egmonden Vlooienmarkt in sporthal De Lelie Expositie Roderick Taylor Filmclub in De Schulp Jr 'Frankie Goes To' in Vredeburg regio 18 Af Stichting Historisch Egmond is blij met haar geheel verbouwde ruimte en de nieuwe naam: Huys Egmont. Dat bleek zaterdag des te meer tijdens de officiële opening van het gebouw aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. Ook het publiek was nieuwsgierig. "We kre gen een paar honderd mensen op bezoek", zo laat Martijn Mulder van Stichting Historisch Egmond weten. Geen krant ontvangen? Een van de werken van Taylor. Aangeleverde foto CASTRICUM - Afgelopen don derdagmiddag om 12.33 uur zijn de spuitgasten opgeroepen voor een binnenbrand bij het Clusius College aan de Oranjelaan in Castricum. Bij aankomst van de brandweer stonden alle leerlingen, leraren en bhv'ers al buiten. Door de brand die ontstond in een keramiekoven stonden de afvoerpijp en een deel van het dak in brand. Dit was bij aankomst van de brandweer al geblust door de bhv'ers met een paar brandblussers. De brandweer hoefde hierdoor alleen nog maar een nacontrole uit te voeren in het lokaal. Er werd namelijk gevreesd dat de brand misschien nog tussen het plafond zat. Gelukkig was dit niet het geval. Verder zijn er gelijk metingen verricht om te kijken of de luchtkwaliteit weer in orde was, zodat de leerlingen weer de school konden betreden. Rond 13.00 uur heeft de brandweer de school weer vrijgegeven en konden de lessen verder gaan. De brandweer spreekt hun com plimenten uit naar het Clusius College voor de snelle ontruiming, het snelle blussen van de brand en de goede samenwerking met de bhv'ers. Hierdoor is erger voorko men en valt de schade gelukkig mee. Laat u overweldigen door de grootste en schoonste burcht van Holland in Huys Egmond. Foto: Historisch Egmond EGMOND AAN DEN HOEF - Een fors grotere ruimte, aandacht voor lezingen, een levensgrote afbeelding van het Slot op den Hoef en ruimere openingstijden dan voorheen. Omdat de gemeente Bergen graag wil dat de organisaties die huizen in het Slotkwartier beter samenwer ken en de rijke geschiedenis van het GROET - Roderick Taylor (1946 te Leicester, Engeland) expo seert zijn olieverfschilderijen in Commer-In in Groet. Roderick schilderde bij Anders Actieven in Egmond aan den Hoef, waar hij onder leiding van André Zentveld (Andrez) zijn eerste lessen kreeg. Menig aquarel - zoals kerst- en verjaardagskaarten - vloeiden uit zijn penseel. In die tijd zat hij ook in een groep onder leiding van Janny Veenstra in de toenmalige gerefor meerde kerk in Egmond aan Zee, waar hij voor de eerste keer kennis maakte met olieverf. In 1999 stapte hij over naar Tintoretto in Heiloo waar hij les kreeg van onder andere Cees Broersen en Tiest Simons. In 2003 stopte hij daar en nam hij een tiental lessen bij Mary Koekenbier in Bergen. In september 2004 begon Roderick bij Perspecitef in Castricum waar hij nu in verschil lende werkgroepen zit: de werk groepen aquarel, olie en acryl. In 2011 begon hij met keramiek en Slot aan den Hoef beter op de kaart zet, maakte Stichting Historisch Egmond een toekomstplan. Na een grootschalige verbouwing van het voormalige Historische Informatiecentrum gingen de deu ren zaterdag open. De uitbreiding van het pand was voor de bezoe kers het meest in het oog springend. Bezat Stichting Historisch Egmond voorheen een lokaal van het school tje aan de Slotweg, nu gebruikt de organisatie het hele schoolgebouw. Hier is een bibliotheek en een lees- ruimte ingericht en is er ruimte voor lezingen. Verderop in het pand is een expositie van Egmonder Jos Hof over de heren en graven van Egmond en hun kasteel ingericht. Daarnaast kunnen geïnteresseer den wisselexposities bezoeken. Zo kan het publiek deze winter alles te weten komen over de schilders vorig jaar ook met glasfusion. Zijn inspiratie komt van zijn omgeving; zee, duinlandschap en de dorpen. Verdere inspiratie krijgt hij van 'levende' kunstenaars zoals Rob Houdijk en Jan Groenhart. Twee van de Egmondse school en han gen er tekeningen van het kasteel, gemaakt door kinderen van de Sint Jozefschool en de Boswaidschool in Egmond aan den Hoef. Deze kinderen maakten de tekeningen in 2015 om het jaarlijks terugke rend Slotfestijn in Egmond aan den Hoef extra interessant te maken. "We kunnen deze tekeningen nu mooi tentoonstellen", aldus Martijn Mulder. Daarnaast biedt een koffie- corner in het schooltje een mooi uit zicht op de slotfundamenten. Nieuw is eveneens de mogelijkheid van het houden van presentaties, lezingen en filmvertoningen. Zo geeft Peter van den Berg vrijdag 20 januari een lezing over de Egmondse school, de eerste presentatie in Huys Egmont. Lees verder op pagina 18 verschillende stijlen maar wel leer zaam. Ook behoort JMW Turner tot zijn favorieten. De expositie is tot en met 4 maart 2017 te zien in Commer-In aan de Kerkbrink in Groet. AKERSLOOT - Organisatieburo de Lang organiseert zondag 5 maart in sporthal De Lelie een grote vlooienmarkt. Deze populaire markt biedt aller lei gebruikte spullen, zoals speel goed, gereedschap, antiek, curiosa en huishoudelijke artikelen. Een kraam huren kost 25 euro, het tarief voor grondprijzen bedraagt per vier meter 20 euro. EGMOND-BINNEN - Met ingang van het nieuwe jaar draait er iedere tweede zondag van de maand een film in Dorpshuis De Schulp aan Visweg 45 in Egmond-Binnen. Dat meldt de gemeente Bergen. Het gaat om films met inhoud die juist in een niet te grote zaal goed tot zijn recht komen. Iedere maand staat de voorstelling in een thema dat past bij de tijd van het jaar. Halverwege de film is er een pauze en ook na afloop is er gelegenheid om na te praten. De voorstelling begint om 14.30 uur, de zaal is open vanaf 14.00 uur. De markt is geopend van 9.30 uur tot 16.00 uur. Het adres is de Rembrandtsingel 3 in Akersloot. Toegang bedraagt 2,50 euro. Kinderen tot en met twaalf jaar heb ben gratis toegang. Meer informatie is verkrijg baar bij Organisatieburo de Lang via 06 - 51374913 of via www. burodelang.nl. De kosten bedragen 4 euro per per soon. De filmclub startte zondag 8 januari en de volgende voorstelling staat voor 12 februari in de agenda. Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) De brandweerauto voor het Clusius College. Foto: Hans Peter Olivier

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 17