Organisatie Walk-In- concert gewaarborgd 'Frankie Goes To' in Vredeburg Huys Egmont: een aanwinst voor de Egmonden REGIO 18 INGEZONDEN BRIEF Voetbal Egmond Vervolg van pagina 15 Lezing Egmondse School in Huys Egmont UITKIJKPOST 18 JANUARI 2017 Helderse Bigband 'Frankie Goes To' Aangeleverde foto Met betrekking tot de raadsver gadering in De Beeck in Bergen op 20 december stuurde ik de fractieleden van Groen Links, VVD en Gemeentebelangen BES deze brief omdat zij toch wel erg te kijk werden gezet door de coalitie van CDA, D66 en Kies Lokaal, terwijl ze eigenlijk alleenmaar hun werk deden: luisteren naar burgers en feiten afwegen. Graag vraag ik u om deze brief te plaatsen. "Geachte fractievoorzitters van de oppositie gemeente Bergen, Graag wil ik u bedanken voor democratie en luisteren naar alle burgers. Er was wat voor nodig om duidelijk te maken dat het fusieplan voor de voetbalclubs niet goed was op deze manier. Iedereen is voor fusie, maar niet op deze uitzonderlijke, mooie, historische locatie en tegen zoveel kosten. We mochten wel spreken als omwo nenden, maar alleen toen de plan nen al rond waren (zij het ingekort en irritant geïnterrumpeerd door de toenmalige vergadering-voor zitter) maar niemand luisterde. De deal was duidelijk al rond, er is gewoon naar de uitkomst toe gewerkt. Enige vorm van bezwaar en kritiek is handig vermeden en omzeild. Alleen het 'onbehoorlijk' roepen vanuit de publieke tribune heeft mensen aan het denken gezet. En terecht! Er werd gezegd door de coalitie in de laatste vergadering: 'Wij zijn er voor alle bewoners van de gemeente'. Hoe kan het dan dat er maar een bepaalde groep is die zo gepamperd wordt en van coalitie 5 miljoen euro of meer mag beste den om ze hun zin te geven, terwijl er zoveel andere verenigingen, organisaties en stichtingen ook wel een flinke financiële bijdrage zouden willen. Toch zeker ook de caritatieve voor ouderenzorg en hulpbehoevenden! Dat er dan drie partijen op een gegeven moment zeggen "zo is het wel genoeg, dit is geen reëel en eerlijk plan zo!" is eerlijke politiek. En de manier waarop zij door de coalitie te kijk werden gezet is afvalputjes-poli- tiek en gedrag van kinderen die hun zin niet krijgen. Zoiets verdie nen de tegenstemmende partijen duidelijk niet. De democratie (wat we er nog van gered hebben) heeft eerlijk gestemd en we hebben verloren. Zo moet het werken en daar heb ik vrede mee. Zeker als mijn vertrouwen in de reële en naden kende mens mij zegt dat het toch wel zal stranden op de weg via Gedeputeerde Staten en de Raad van State die we - gedwongen door het besluit van de coalitie - moeten gaan bewandelen. Simpel en alleen op reële gronden dan, geen emotie maar financiën en feiten zoals ten overvloede gemeld, door vele mensen en organisaties, aan alle raadsleden. Nogmaals bedankt voor democra tie en het gevoel dat er toch nog raadsleden zijn in onze gemeente die echt luisteren naar alle bur gers. Vriendelijk groeten, Peter Klaver." AKERSLOOT - Mede initiatiefnemer Gerard Struijf van het concert Walk-in krijgt opvolging. Miranda Hageman van Nevertheless en Petra van der Hulst, bekend van onder andere Moondance en All About Booze, gaan het organisatie stokje overnemen. "Mooier dan nu kan het niet gaan," (De Dijk red.), waren de afsluitende woorden van Gerard Struijf na de afsluitende klanken van Swinging Affair in de Storey Club op 20 november vorig jaar. Na vijf succesvolle edities en het recente overlijden van medeband lid en Walk-In organisator Jeckes van Baar, vindt Gerard het een goed moment voor opvolging. Dit met verse inzichten om de jaarlijkse Walk-In middag verder te brengen en tegelijkertijd als concept zuiver te houden en te bewaken. Vrijwel direct waren er de eerste spontane aanmelders om de orga nisatie over te nemen. Want zo n op gemeenschapszin gebaseerde concertmiddag - waarbij ieder een kosteloos muziek maakt en of woonkamers beschikbaar stelt - wil niemand niet missen in Akersloot. En na een paar weken kwamen de serieuze reacties van twee zange ressen van het eerste uur. Spelregels Is een organisatorische over name door Miranda Hageman van Nevertheless en Petra van der Hulst veel werk? Nou nee, de draai boeken liggen klaar en de lijst met deelnemende bands, muzikanten en pr-contactpersonen lijkt onuit puttelijk. Maar er is meer te bewa ken dan uitsluitend de organisatie. Het Walk-In Concert mag immers alleen vergunningsvrij worden geor ganiseerd mits de deelnemers zich houden aan de spelregels te weten: geen commerciële activiteiten, bin nenshuis spelen met het geluid op huiskamerniveau en -typisch Akersloots: er moet een historisch muzikaal linkje met het mooie dorp zijn. Uiteraard is het onmogelijk om een Walk-In-middag te organiseren zonder een centrale plek in het dorp waar iedereen, zowel de muzikan ten als hun fans, na afloop hartelijk welkom is om gezamenlijk na te genieten. Daarom is ook de Storey Club met al haar vrijwilligers een onmisbare schakel in het succes van de Walk-In-concerten. LIMMEN - De band 'Frankie Goes To' geeft zondag 22 janu ari een gastoptreden in de Jazz Session Club Vredeburg in Limmen. 'Frankie Goes To' is een Helderse Bigband, opgericht in 2004 en bestaande uit ongeveer twintig man en een zangeres. De band speelt bekende swingstukken, rustige bal lads, maar ook stevige jazzrock en latin-nummers. De leden treden overal in de Noordkop op en ver nieuwen regelmatig het repertoi- re. De naam 'Frankie Goes To' is bedacht door enkele leden van het eerste uur en is gebaseerd op de voornaam van de oprichter, dirigent Frank van Gemert. Hij is buiten oprichter ook trombonist. Het optreden op zondag 22 janu ari start om 16.00 uur. De toegang is vrij, maar u kunt Vredenburg ook steunen door lid worden voor 7 euro per persoon voor het gehele jaar. Meer weten? Bel Fred Timmer via 072 - 5053414 of stuur een e-mail naar timmerlimmen@kpnmail.nl. De nieuwe organisator Miranda Hageman, zangeres van haar band Nevertheless. Aangeleverde foto Foto's in Zottegem Huys Egmont biedt veel informa tie over de eens zo machtige fami lie Van Egmond en hun stamslot, het Slot op den Hoef. Daarbij is Stichting Historisch Egmond trots op een levensgrote afbeelding van het kasteel. "De afbeelding is maar liefst eenentwintig vierkante meter groot en maakt veel indruk. We zeg gen gekscherend dat Egmond na vierhonderdvierenveertig jaar ein delijk haar grootste en schoonste burcht terug heeft", vertelt Martijn Mulder enthousiast. Volgens Martijn reageerden de bezoekers zaterdag unaniem enthousiast. "Veel men sen noemen het een grote aanwinst voor de Egmonden. Grappig is ver der dat iedereen andere details in de afbeelding ziet en dit vertaalt in symboliek. Zo is een hofnar te zien met zijn arm omhoog. Iemand dacht dat de man een selfie maakt. Dat is leuk om te horen." Martijn Mulder vertelt hoe dit werk tot stand kwam. "Een groot schilderij, gemaakt door de zestiende-eeuwse Noord Hollandse meester Gillis De Saen, hangt in het raadhuis van Zottegem in België, de zustergemeente van Egmond. Voorheen was dit kunst werk in het bezit van de familie Six, een vermaarde familie van verzame laars. Van dit schilderij is geen digi tale weergave beschikbaar. Daarom maakte ik foto's van fragmenten van het schilderij. Een hele klus om te fotograferen, vooral omdat de licht val telkens anders was. Ik heb op heel wat tafels gestaan om dit voor elkaar te krijgen. Uiteindelijk maak te ik honderdtwee foto's waaruit wij achttien foto's selecteerden. We hebben ze vervolgens met een com- puterprogramma aan elkaar geplakt en daar is een gigantisch groot bestand uitgekomen. De afbeelding drukten we af op 'behang' en we zijn blij met het resultaat." Martijn Mulder kijkt terug op een aantal hectische maanden. "We mochten eigenlijk al vanaf 1 juli van het nieuwe gebouw gebruik maken, maar dat ging uiteindelijk niet door. De gemeente ontdekte zachtboard plafonds en dat is in deze tijd niet gewenst. Nu hebben we een prachtig systeemplafond. Daarnaast moest de vloerbedekking eruit omdat het asbest bevatte. We zaten half augustus in een complete puinhoop. Gelukkig is dat nu verle den tijd." Huys Egmont heeft ruimere openingstijden dan voorheen. Het bezoekerscentrum is standaard elk weekend geopend van 14.00 uur tot 17.00 uur. Daarnaast zijn vrijwilli gers doordeweeks bijna iedere mid dag aanwezig. Martijn Mulder: "Dus de vlaggen uithangen bent u van harte welkom." Voor meer informa tie en de actuele agenda, zie www. huysegmont.nl. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser EGMOND AAN DEN HOEF - De eerste lezing in bezoekerscentrum Huys Egmont in Egmond aan den Hoef wordt gehouden op vrijdag 20 januari en gaat over de Egmondse School. Auteur Peter van den Berg neemt u in woord en beeld mee terug naar de tijd van de Art Summer School van George Hitchcock en vertelt u alles over de schilders en hun werken. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar op www.huysegmont.nl/ agenda en bij de informatiebalie van Huys Egmont. Het aantal zitplaatsen is beperkt, dus reserveer uw kaart(en) tijdig, luidt het advies van Stichting Historisch Egmond. Tevens is er een jaarabonnement verkrijgbaar, waarmee u het De mooiste werken, van onder andere hele jaar lang iedere maand een lezing kunt bijwonen. Gari Melchers, passeren de revue. Foto: Stichting Historisch Egmond Huys Egmont biedt bezoekers de nodige informatie over het kas teel en haar bewoners. Foto: Historisch Egmond

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 18