Wedstrijdverslag Meervogels-Zwaluwen '30 Bijeenkomst 'deskundigheidsbevordering aangepast sporten' Lezing Paul Buitenhuis over Abdij van Egmond SPORT REGIO 21 Uitslagen damesbridgeclub Sans Atout Primeur bij VV Limmen zaalvoetbal UITKIJKPOST 18 JANUARI 2017 HEILOO - De eerste punten waren al gepakt in het nieuwe jaar en nu stond er een 'thuis wedstrijd' op het programma voor de dames van Meervogels in sporthal 't Vennewater in Heiloo tegen Zwaluwen '30 van wege het boardingtoernooi in sporthal de Lelie. Meervogels heeft altijd moeite tegen de dames van Zwaluwen '30. Het begin was dan ook voor de uit spelende ploeg en kwam al snel op voorsprong met 1-3. Via 3-6 maakte Meervogels eindelijk gelijk: 6-6. De laatste tien minuten van de eer ste helft werd er met het koppie gehandbald en via 10-10 werd er gerust met de stand van 13-11. In de tweede helft verzuimde men om verder uit te lopen, het verliep moeizaam bij de thuisploeg terwijl Zwaluwen wel hun doelpun ten maakte en weer langszij kwam: 14-14. Hierna scoorde beide ploegen om en om. Het kon wederom alle kanten opgaan. Het bleef weer span nend tot het einde: 20-20. Echter hielden de dames van Meervogels hun dekking dicht en werd er in de laatste dertig seconden gescoord via een op maat gegooide break op Debbie Velzeboer die de keep- ster van Zwaluwen verschalkte. Eindstand 21-20. Zondag 22 januari speelt Meervogels uit tegen Hollandia T om 12.00 uur in de Harenkarspelhal in Tuitjenhorn. De bijeenkomsten bestaan uit verschillende presentaties en een interactieve sessie. Aangeleverde foto A-lijn: 1. Ds. Hommes - Schouten 59,90, 2. Daudeij - Coebergh 58,33. B-lijn: 1. Ds. Lus - Bijman 55,73, 2. Witting - Manshande 54,69. C-lijn: 1. Ds. Amsterdam - Sandkuijl 61,11, 2. V. Toornburg - V.Toornburg 59,03. REGIO - De bijeenkomst 'Deskundigheidsbevordering aangepast sporten regio Alkmaar' vindt plaats op 24 en 26 januari. Deze bijeen komst wordt georganiseerd door de gemeenten Alkmaar, Heerhugowaard, Castricum, Uitgeest, Bergen, Heiloo en Langedijk. De bijeenkomsten bestaan uit verschillende presentaties en een interactieve sessie, die ingaat op het belang van sport voor mensen met een beperking in de regio Alkmaar. Op donderdag 24 januari (19.00 - 22.00 uur, sportcomplex De Meent, Alkmaar) en donderdag 26 janu- ari (13.30 - 16.00 uur, gemeentehuis Castricum) vinden er bijeenkom sten 'deskundigheidsbevordering Aangepast Sporten regio Alkmaar' plaats. Het thema van deze bijeenkomst is het belang van sport voor mensen met een beperking en de koppeling met het lokale werkveld. Tijdens de bijeenkomst komen interessante sprekers aan het woord. Voor wie? Medewerkers van sociale teams, zorginstellingen, buurtsportcoa- ches, combinatiefunctionarissen en verenigingsondersteuners van sportverenigingen (met of zonder aanbod voor mensen met een beper king), ambtenaren Sport, WMO consulenten en andere belangstel lenden. Voor verenigingen/sportaan- bieders worden er in het voorjaar een aparte bijeenkomsten geor ganiseerd. Kosten en aanmelden Aan de bijeenkomsten zijn geen kosten verbonden. U kunt zich aan melden of meer informatie opvra gen door een email te sturen aan aangepastsporten@alkmaarsport. nl, t.a.v. Pascale de Hoogh, coör dinator aangepast sporten Regio Alkmaar. Vermeld in uw email bij welke bijeenkomst u aanwezig wilt zijn. Aanmelden kan tot uiterlijk 20 januari 2017. AKERSLOOT - Paul Buitenhuis geeft donderdag 26 januari in de bibliotheek in Akersloot een lezing over de lange en rijke geschiedenis van de Abdij van Egmond. Paul Buitenhuis is rondleider van de abdij en ver telt over zowel de historie als het heden. De Abdij van Egmond heeft een lange en rijke historie. Aan het begin van de tiende eeuw werd de de abdij gesticht door graaf Dirk I. Een van de belangrijkste geschie denisboeken van de Middeleeuwen, de Egmondse annalen, werd hier rond 1100 in Egmond samengesteld. In deze annalen wordt vermeld dat op initiatief van de monniken dijken en dammen werden aange legd. Dit gebeurde om de vele abdij- gronden te beschermen tegen het water. Ten noorden van Akersloot is dat de Limmerdam - een dam tus sen de strandwallen van Limmen, Alkmaar en Akersloot - en ten zui den van Akersloot de Startingerdijk. De abdij werd in 1572 - 1573 om strategische redenen door de troe pen van Sonoy vernietigd. In de twintigste eeuw werd het kloos ter herbouwd. Nu is het wederom in gebruik als klooster, door het Benedictijner kloostergemeen schap. De bibliotheek is gevestigd aan Rembrandtsingel 1 in Akersloot. De lezing start om 20.00 uur. De toe gang bedraagt 2 euro. Aanmelden kan op www.bibliotheekkenne- merwaard.nl via de agenda, of bij de klantenservice in de bibliotheek (u betaalt met pin). De Abdij van Egmond. Aangeleverde foto LIMMEN - "Met trots kunnen wij mededelen dat er vanaf nu ook een meidenteam, mo13-1, mee doet in de voorjaarscompetitie. VV Limmen zaalvoetbal groeit de laatste jaren, de vereniging telt nu 5 herenteams, 3 damesteams en 6 jongensteams. Sinds kort is daar dus ook een meidenzaalvoet balteam bij." Lijkt het je leuk om ook met een eigen team te gaan zaalvoetballen, mail dan naar zaalvoetbal@vvlimmen.nl en vraag naar de mogelijkheden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21