r.f a Nieuwjaarsconcert Caecilia toont kleur en variatie Culturele ochtenden van De Kring 5 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Kinderopvang Kits Oonlie werkt samen met buurtsportcoach Heiloo Peutervoorstellingen in Bibliotheek Heiloo: 'Op reis met kleine Walvis' UITKIJKPOST 18 JANUARI 2017 «T1 HEILOO - Net als het afgelopen jaar maakte Kits Oonlie voor 2017 een mooi sportprogramma in samenwerking met Pascale de Hoogh, buurt- sportcoach in Heiloo. Vanuit de Overheid ligt de druk op voldoende lichaamsbeweging vrij hoog, ook bij jonge kinderen. Het doel van de samenwerking tussen Kits Oonlie en de buurtsportcoach is dat de kinde ren kennis kunnen maken met verschillende soorten sport. Vaak doen de kinderen vol enthousiasme mee en willen ze achteraf meer weten over deze sport. De kinderen van Kits Oonlie BSO Ypestein gaan dit jaar ken nismaken met onder andere schermen, mountainbiken, schaatsen en vol leyballen. De sportactiviteiten vinden plaats na schooltijd tussen 16.00 en 17.00 uur. Als u uw kinderen in de leeftijd van vier tot dertien jaar mee wilt laten doen met een sportactiviteit, dan kunt u voor meer informatie contact opnemen met Kinderopvang Kits Oonlie via 072-5323576 of via info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Het Zoldertheater komt zondag 29 januari naar Bibliotheek Heiloo. Dat gebeurt in het kader van de Nationale Voorleesdagen. 'Op reis met kleine Walvis' is voor een deel geïnspireerd op het bekroonde pren tenboek 'Kleine walvis' van Benji Davis. Het Zoldertheater verzorgt met toneel, poppenspel, liedjes en een verrassend decor twee voorstellingen, één om 10.00 en één om 11.30 uur. In deze voorstelling gaat het jongetje Bennie op reis en hij neemt kleine Walvis mee. Samen gaan ze op avon tuur: in een bos, een weiland en op het water. Ben laat de kleine walvis een stukje van de wereld zien. Ze ontmoeten een konijn, een koe en een eend. Ze beleven grappige avonturen en Ben zingt: 'Ik ga op reis, en Wallie die gaat mee. Samen is het leuker, dus we gaan met zijn twee.' De voorstel lingen starten om 10.00 uur en 11.30 uur en zijn bedoeld voor kinderen van drie tot zeven jaar. Kaarten kosten 5 euro en zijn verkrijgbaar bij de servicebalie van Bibliotheek Heiloo. Deze voorstelling is georganiseerd door Bibliotheek Heiloo in samenwerking met Forte Kinderopvang. Tien dagen lang geen inschrijfgeld en gratis vingerpoppetje Kinderen van nul tot zes jaar worden tijdens de Nationale Voorleesdagen - op woensdag 25 januari tot en met zaterdag 4 februari - gratis ingeschre ven als lid van Bibliotheek Heiloo. De normale inschrijfkosten bedragen 3 euro. Leden betalen tot hun achttiende verjaardag geen contributie. Bij de inschrijving krijgt ieder nieuw peuter- en kleuterlid als welkomstcadeautje ook nog eens het unieke vingerpoppetje van de kleine walvis (zolang de voorraad strekt). HEILOO - Het nieuwjaarscon cert van Harmonie Caecilia in de grote zaal van Cultureel Centrum De Strandwal in Heiloo was zaterdagavond geheel uit verkocht. In een gastvrije sfeer stond er bij de inloop een glas champagne voor iedere bezoeker klaar. De bekende Noord-Hollandse folkband Unicorn in vierpersoonsformatie opende het concert met een hartverwar mend gastoptreden. Unicorn schept sfeer met Ierse folkmuziek door het warme en volle geluid van de gitaar van John Kuiper. Het vioolspel van Martine Nijenhuis was virtuoos, net als de heldere loepzuivere stem van zangeres Jolanda Traarbach. Accordeonist Martien Tijburg levert de finishing touch. Vanuit een dromerige melodie ontwikkelde zich een opzwepende dans waarbij het publiek meeklapte en de bodhran met een kwast werd bespeeld. Daarna zat de stemming er goed in: ballads en dansnummers wisselden elkaar af, het publiek kreeg de gelegenheid om mee te dansen, te klappen en het bekende nummer 'Let the circle be unbroken' mee te zingen. Verrassingselement Na de pauze bracht harmonie orkest Caecilia een uitvoering in Keltische sfeer, waarbij Unicorn bij de laatste drie nummers mee speelde. De traditional 'Lough erin Shore' begon met gemoedelijk aan geblazen saxofoons waarna hobo's en dwarsfluiten invielen. Het stuk ontwikkelde zich verder met roffe lende percussie en solo met grote trom. Dat klonk aansprekend en gevarieerd waarbij de beheersing van het orkest opviel. 'Music from Titanic' onderscheidde zich door een gewaagde blokfluitsolo. Vervolgens kwam er een ver rassingselement in het concert, een voorproefje van de familie opera Straal! die op 2 april wordt uitgevoerd. Presentator Wolf W. Willemse (acteur Bas Grevelink) kwam via een achterdeur naast het podium op om talent uit de zaal te halen. Met breed theatraal gebaar bracht hij vervolgens de titelsong 'Straal!'. Bij Straal! gaat het om roem, rijkdom en winnen en kan het publiek meedoen aan de voorstel- ling. Hierna toonde solist Sterre van Boxtel overtuigend haar kwaliteit in klassieke zang met het nummer 'Weet wat je wenst'. Caecilia speelde 'Hymn of the Highlands' met nasale blazers in landschappelijke sfeer. Te horen was een langzame, beheerste opbouw naar een krachtige gebla zen climax die overging in een ani merend ritme met nauwgezette timing. Een basklarinet soleerde met kwetsbare maar standvastige toon. Hierna volgde een majestei telijke invulling van het gehele bla- zersveld, uitmondend in een lang aangehouden toon van hobo en dwarsfluit. Klankrijkdom 'Lord Tullamore' van de Overijsselse componist Carl Wittrock opende met een overwel digend intro met grote hoorns en percussie. Hierna volgde een licht voetige countrydans met sax en hobo's overgaand in vuurwerk met hoorns en trompetten. Het geestrij ke up-tempo wordt strak aangehou den. Het was een kleurrijk, plastisch en wendbaar geluid met trefzekere soli en veel afwisseling. Het jeugdig enthousiasme van dirigent Ton van de Kieft viel op. Beheerste en nauwgezette bewegin gen wisselde hij af met bijna dan- sende sprongen om zijn muzikale bedoelingen over te brengen op het orkest. Dit orkest was bij deze fees telijke gelegenheid met enkele extra spelers uitgebreid. 'Adiemus' werd gebracht in een onaardse, bedwelmende sfeer met zang die als een mantra werd her haald. 'Cry of the Celts dl. 3' begon met voorzichtige percussie op handtrommels, waarna steeds meer instrumenten het decor vulden de violiste van Unicorn inviel. Er ont stond een interessant contrast tus sen het expressieve vioolspel en de klankrijkdom van het harmonieor kest. 'Cry of the Celts dl. 5 - Victory' volgde als besluit. De harmonie nam de melodie van de violiste over, de folkdans werd in diverse variaties herhaald en het publiek klapte mee. Bravo! Voorzitter Caj Oosters bedankte het publiek voor de overweldigende belangstelling. Unicorn begon het feestelijke naprogramma met het meezingnummer 'The wild rover'. 2017 wordt een bijzonder jaar voor harmonie Caecilia. De unieke pro ductie Straal! vormt een uitdaging die verdere muzikale ontwikkeling mogelijk maakt. Volgens dirigent Ton van de Kieft is er sprake van groei. Tekst: Felix Hogeboom HEILOO - Stichting Welzijn Heiloo (SWH) en Bibliotheek Heiloo starten een project op het gebied van culturele oude- renparticipatie. Zij willen de 60+-groep in Heiloo actief betrekken bij dit aanbod, op zo'n manier dat uiteindelijk ook de cultureel minst actieve oude ren worden bereikt. Het wordt een gezamenlijk activiteitenpro gramma onder de naam 'De Kring van Heiloo'. Vergelijkbare pro jecten bestaan al in Zaandam, Alkmaar en Heerhugowaard. De initiatieven zijn gebaseerd op het meerjarenprogramma 'Lang leve kunst' dat vijf fondsen in het leven riep, waaronder het Fonds voor Cultuurparticipatie en het VSB- fonds. De naam 'De Kring van Heiloo' verwijst naar een bijzondere peri ode uit de geschiedenis van Heiloo. Het ging om een negentiende-eeuw- se groep jonge Nederlandse schrij- vers, die nog voortleeft in de straat namen van de Nicolaas Beetsweg en omgeving. De bibliotheek en SWH hebben de overtuiging dat het gezamenlijk beleven van cultuur fundamenteel bijdraagt aan een zorgzame samenleving en de gees telijke gezondheid van de mens als individu. "Dit doen we door geza menlijk culturele of informatieve ochtenden of middagen te program meren. Vanaf het begin praten er ouderen mee over de program mering. Zo spoedig mogelijk komt er een programmateam ouderen dat het programma van Kring van Heiloo verzorgt", zo laat Stichting Welzijn Heiloo weten. Er zijn al heel wat themasugges ties aangedragen. Deelnemers kun nen bijvoorbeeld denken aan het creatief vormgeven van bijzondere verhalen uit werk- of privéleven, wellicht via interactieve workshops. Ook de relatie muziek en herin nering voor oudere mensen is als thema genoemd, evenals ouderen met hun verhalen in contact bren gen met jonge theatermakers en beeldende kunstenaars, die de ver halen vormgeven in dans, muziek, theater, beeldend of multimedia. Gedacht kan eveneens worden aan andere bijzondere intergeneratione- le ontmoetingen tussen jong en oud. Werving leden programmateam Stichting Welzijn Heiloo (SWH) en Bibliotheek Heiloo willen speci aal hiervoor een 60+-programma- team samenstellen. Dit is een net werk van cultureel actief betrokken vijfenzestigplussers, die als ambas sadeur cultuurparticipatie helpen stimuleren. De organisaties zijn dus op zoek naar vrijwilligers met interesse in kunst en cultuur. Aanmelden hiervoor kan bij Bibliotheek Heiloo via 072 - 5330670 of bij Stichting Welzijn Heiloo via 072 - 5331297. Het is heel fijn als u uw kwaliteiten en ervaring inbrengt. Harmonie Caecilia Nieuwjaarsconcert in de Strandwal. Foto: Felix Hoogeboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5