Oude muziek in Cultuurkoepel Elzelien Hartman exposeert in het Trefpunt Eerste WinterbierTiendaagse in Heiloo en Limmen www.jpthijsse.nl 26 Januari 2017 20.00 uur 28 januari mavo-havo-vwo en tto Groei Picturae Heiloo door overname Frincrsco Ghisti 1 mi lid i^nil.ir UITKIJKPOST 18 JANUARI 2017 De Bloemen 65, 1902GT Castricum Voortgezet Onderwijs Kennemerland Masterstudenten van het Conservatorium van Amsterdam. Aangeleverde foto HEILOO - Elzelien Hartman exposeert in het Trefpunt in Heiloo. Zij woont en werkt in Alkmaar. Hoewel zij achtenveertig jaar geleden de kunstacademie St. Joost in Breda bezocht, voelt zij zich toch een laatbloeier. Twee huwelijken, vijf kinderen en een hele menagerie huisdieren lieten haar weinig tijd voor kunstzinnige aspiraties. Dit was zo tot zij ongeveer zestien jaar geleden, tijdens een zware periode, ontdekte dat haar oude passie een enorme hulp bleek bij het verwer ken van een en ander. Sindsdien vertoeft Elzelien regelmatig op haar zolderatelier, waar zij zich uitleeft op papier, doek, hout en andere materialen. Elzelien houdt ervan een geko zen onderwerp uit te diepen. Zo maakte zij tien schilderijen van brei ende vrouwen. Zij laat zich inspire ren door grappige, boeiende, vaak sprookjesachtige gebeurtenissen. Enthousiasme over en het ontdek ken van haar zangstem leidde tot het creëren van haar zingende vrou wen, de Diva en de sopranen. Beide zijn te zien op de expositie in het Trefpunt. Elzelien werkt veel in acryl maar de laatste tijd heeft olieverf haar voorkeur. Verder voegt zij regelma tig andere materialen toe. In de brei ende vrouwen verwerkte zij bijvoor beeld eigen breisels. Haar objecten stelt zij samen uit ijzerdraad, gaas, aluminiumfolie, stof, stofverharder en verf. Tot slot: haar werk is altijd kleurrijk. Kleur hoort bij Elzelien en betekent voor haar positieve ener gie. De expositie is in het Trefpunt te zien. Het adres: Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. Schilderij van Elzelien Hartman. Aangeleverde foto HEILOO - Masterstudenten van het Conservatorium van Amsterdam gaan woensdag 25 januari optreden in de Cultuurkoepel in Heiloo. Studenten van de oude muziekaf deling zingen en spelen twee korte oratoria van de zeventiende-eeuw- se componist Giacomo Carissimi. HEILOO/LIMMEN - Speciaalbier is hot. Er worden steeds meer evenementen rondom deze veel zijdige drank georganiseerd. Het meest bekende speciaalbier is Bockbier, maar dat de winter ons een hoop biedt, mag ook aandacht krijgen. Deze veelal hoger in alcohol en met kruiden verrijkte bieren zijn hartverwarmend, smaakvol en zeer de moeite waard om eens rustig voor te gaan zitten! 27 januari tot en met 5 februari Naast de reeds bestaande Bokkentochten in de lente en herfst organiseren de Bowling, Fletcher, Herberg Jan, Jay Jay's, t Kroegje, De Lantaarn, Het Vennewater en De Wit in Heiloo en Limmen nu voor de eerste keer - in samenwerking met De Bierverbinding - een 'proef- sensatie' rondom Winterbieren: de WinterbierTiendaagse. Liefhebbers kunnen in genoemde cafés van vrij dag 27 januari tot en met zondag 5 februari verschillende seizoens bieren drinken van grote en kleine Maar liefst acht solozangers, allen in de laatste fase van hun opleiding, worden begeleid door evenzoveel instrumentalisten die spelen op his torische instrumenten als klavecim bel, theorbe en luit, aangevuld met violen en orgel. Om 19.00 uur gaat Teunis van der Zwart het concert inleiden met een lezing in de serie 'Het gewassen oor; lessen in luiste- brouwerijen. Op deze wijze kun u zelf bepalen op welke dag u waar welk Winterbier wilt gaan drinken. Met een bij elk café aan te schaf fen stempelkaart krijgt u ook een hapje bij het bier en een stempel. Bij zes verschillende stempels is er een ren.' Het concert begint op 25 janu ari om 20.00 uur. Toegangskaarten kosten 15 euro en de opbrengst van dit bijzondere concert komt geheel ten goede aan de stichting Musicans Without Borders. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van de Cultuurkoepel en bij het VVV kantoor in de Verhalenkamer op het Landgoed Willibrordus. presentje te verkrijgen. De eerste en laatste dag organiseert een aantal cafés wat extra's. Kom ook proeven en laat u ver rassen door de veelzijdige smaken van dit mooie bierseizoen! Zie ook advertentie elders in deze krant. Aangeleverde foto De winter biedt ons heerlijke speciaalbieren. HEILOO - Picturae uit Heiloo heeft het bedrijf MicroFormat Systems uit Lisse overgenomen. Picturae heeft alle aandelen van MicroFormat Systems in bezit. Beide bedrijven zijn gespeciali seerd in digitalisering en online beheer van documenten en archieven op basis van de zogeheten one-shot systematiek. Met geavanceerde foto-opnames worden kwalitatief betere resul taten bereikt dan met traditionele lijnscanners.Spraakmakende projecten van Picturae zijn onder andere de digitalisering van de brieven van Van Gogh voor het Van Gogh Museum, het online toegankelijk maken van de boe ken uit de Ritman Bibliotheek, het digitaliseren van de histo rische notariële akten voor het Stadsarchief Amsterdam en het digitaliseren van kranten en boeken voor de Koninklijke Bibliotheek. Internationaal maakt Picturae naam met Herbarium- digitaliseringsprojecten voor onder andere het Naturalis Biodiversity Center, het Smithsonian Natural History Museum en de Plantentuin Meise. Bij deze projecten worden vele miljoenen opnamen gemaakt. MicroFormat Systems hanteert soortgelijke technieken en pro cessen en heeft een zeer sterke positie in Nederland met onder andere de Metamorfoze opdrach- ten en is 'preferred supplier' van zowel het Nationaal Archief als de Koninklijke Bibliotheek. Met het samengaan van deze twee bedrijven ontstaat een unieke dienstverlening, door het com bineren van de beste processen, apparatuur, kennis en ervaring. Bron: Picturae.nl/ Beatfm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7