Heilo ^^Kcontact r Kent u de Ouderen Ombudsman? Die wijst u de weg! ouderen H 9 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Bouwen en wonen Bezwaar maken Afval en milieu Raad- en (raads)commissies nationaal fonds OUDEREN OMBUDSMAN Bel de OuderenOmbudsman! 0900 - 60 80 100 (5 cent/min.) CBF| flt" SiA* J Raadslid in beeld Hans van Halem, D66 Heiloo 1. Wie ben je in 5 tot 10 steekwoorden 2. Wat wil je voor Heiloo bereiken? 3. Hoe wil je dat realiseren? 4. Heb je een mooi voorbeeld van een resultaat dat jouw fractie heeft bereikt? 5. Wat wil je verder nog delen met de inwoners van Heiloo. Volg ons op UITKIJKPOST 18 JANUARI 2017 GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Omgevingsvergunning Verleende vergunning - Stationsweg 113, zaaknummer 16 11191, vergroten woning, verzonden: 13 januari 2017 U kunt tegen dit besluiten bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders hebben besloten een gehandicaptenparkeerplaats op kenteken te realiseren nabij De Boog 17 Ter inzage Het besluit ligt vanaf 18 januari zes weken ter inzage bij de informatiebalie in het gemeentehuis. U kunt tegen het besluit bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst "Bezwaar maken". Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en handtekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schorsende wer king. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoed eisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voorzieningen- rechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Wijziging openingstijden Afvalbrengplaats Wie afval kwijt wil bij het Afvalbrengplaats, kan vanaf 16 januari ook op maandag en tussen de middag terecht. De openingstijden zijn aangepast en verruimd, om beter aan de vraag van de inwo ners te voldoen. Vanaf 16 januari zijn de openingstijden: - maandag tot en met vrijdag: 8.30 - 15.45 uur - zaterdag: 9.00 - 13.00 uur Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad heeft op donderdag 26 januari een extra vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20:00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Na een besloten gedeelte wordt de openbare verga dering naar verwachting om 20:30 uur vervolgd. Op de agenda - Aanbeveling over de herbenoeming burgemees ter van Heiloo, de heer T.J. Romeyn Bekendmaking raadsbesluit (door de plaatsvervangend voorzitter van de gemeenteraad de heer H. van Halem) Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie, telefoonnummer 072 53 56 792 of e-mail griffie@heiloo.nl. De openbare stukken staan op www.heiloo.nl/vergaderkalender. De stukken liggen ook tot en met vrijdag 27 januari ter inzage bij de informatiebalie in het gemeentehuis en in de openbare Bibliotheek. www.heiloo.nl Hans: een gedreven volhouder, met oog voor alles wat in de samenleving speelt. Toegankelijk voor iedereen en respect voor de samenleving en de natuur. Een meer sociaal Heiloo. Hoe vaak hoor je hoe geweldig het in Heiloo is Als dat voor 90% waar is, hoe is het dan met de overige 10%? Dat moet meer aandacht krijgen. Een duurzaam Heiloo! Heiloo loopt nog steeds achter, ver achter. Dank zij een motie van D66 is nu een een concreet actieplan opgesteld dat wordt uitgevoerd.Een ander kernpunt voor D66 is de openheid van bestuur. Er gebeurt teveel en onnodig in de achterkamertjes. Het komt zelfs voor dat de gemeenteraad beslui ten neemt zonder dat het onderwerp waar het over gaat genoemd mag worden. Deze handels wijze van het huidige college van burgemeester en wethouders willen wij doorbreken. De publieke opinie is veel belangrijker dan men vaak denkt. Voorlichting, geen reclame of pro paganda maar voorlichting naar de inwoners is essentieel. Gesprekken met betrokkenen; men weet ons ook steeds vaker te vinden. Fracties die aanvankelijk nogal sceptisch tegenover ver nieuwingen staan, gaan uiteindelijk wel 'om' als ze de noodzaak en de voordelen in zien. Eindelijk een referendumverordening in Heiloo. Jammer dat de landelijke voorbeelden nogal ongelukkig waren, maar dat zijn kinderziektes. We hebben ook het initiatief genomen om een mediator voor het sociaal domein te realiseren, zodat burgers een laagdrempelige procedure hebben als ze het niet eens zijn met een besluit. Op het gebied van geheimhouding hebben we weten te bereiken dat daar veel zorgvuldiger en minder verkrampt mee zal worden omgegaan. En met de participatieverordening kunnen inwo ners zelf onderwerpen op de raadsagenda zet ten. We gaan uit van een goed gebruik door de inwoners van deze belangrijke en invloedrijke instrumenten. Vanaf 1 januari zijn de ambtelijke organisaties van Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo (BUCH) tot één organisatie samengevoegd. Dat komt uiteindelijk iedereen ten goede. Laat 2017 werkelijk een succes worden voor Heiloo. Wilt u met ons in gesprek? Kom eens langs op een fractievergadering op donderdagavond in de week vooraf aan de raadsvergadering en vooraf aan de commissievergaderingen. Of bel of mail ons.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9