Op avontuur in de natuur van de straat Woningen voor oud ofjong of. AD VER NIEUWS UIT DE REGIO Ben Visser geslaagd voor opleiding 'Meester Worstmaker' regio 14 Echtpaar Zuurbier zestig jaar getrouwd 8 februari: discussie-avond over wonen Een advertentie, logo of een complete huisstijl nodig? advertenties vormgeving opmaak Bel voor een vrijblijvende offerte Tanja: 06-14412476 De 500ste BoekStartbaby 1tyêL 25 JANUARI 2016 CASTRICUM - Maandag 16 januari was het zestig jaar geleden dat de heer en mevrouw Zuurbier uit Castricum in het huwelijk traden. "Er is veel veranderd in de wereld valt ons op. De eenheid wordt steeds minder en het gevoel van onzekerheid neemt toe. Ons zestigjarig huwelijk was een heel fijne tijd. Wij voelen ons vooral rijk met onze kinderen en kleinkinderen. Het is een rijk bezit." Samen met hun kinderen, kleinkinderen en andere familieleden vierden zij op zaterdag 14 januari bij res taurant Van der Valk in Akersloot hun diamanten huwelijk. Foto en tekst: Anne-Marie Sjardin CASTRICUM - Kunnen kinderen leren van de natuur? En, waar vindt u 'de natuur' eigenlijk? De stadsecoloog Jelle Reumer heeft het heel mooi verwoord: "De natuur is niet ergens anders, je kunt feitelijk niet de 'natuur in', want natuur is er gewoon. Ook wij mensen zijn natuur. Vergelijk het met het weer: daar kun je ook niet naartoe lopen. Het zijn vaak bijzondere biotopen die wij met 'de natuur in gaan' bedoe len: het bos of de duinen. Maar ook in het weiland, het menselijke organisme en op straat zijn tal van verschillende levensgemeenschap pen en dus 'de natuur'. Elk weiland, woning, mens of duingebied is een bron van slim op elkaar afgestemde werkwijzen. En samenwerking is in de natuur de regel, niet de uitzon dering. Denk aan de fantastische wisselwerking tussen insecten en bloemen of aan de mieren die door samen te werken voorwerpen kun nen slepen die veel groter zijn dan zijzelf. Sinds kort weten we dat bomen in een bos elkaar voeden en steunen via de wortels en dat plan ten elkaar kunnen waarschuwen voor plagende insecten. Zo zijn er nog tal van voorbeelden." Onze kinderen moeten zich in hun volwassen leven kunnen ori- enteren in een steeds complexer wordende samenleving. Zij moe ten een balans vinden tussen een gezamenlijke richting en individu ele zelfstandigheid. Bedrijven willen namelijk werknemers die zelfstan dig beslissingen kunnen nemen én het grote doel in de gaten houden. Eigenschappen die maken dat je de werknemers kunt vertrouwen en dat het bedrijf als een goed op elkaar afgestemd biotoop werkt. Iedere omgeving kent dan ook zijn eigen biotooptype en binnen het biotoop is het de wisselwerking tus sen de individuen die het systeem laat functioneren. Een bos kan niet zonder bacteriën en schimmels, die de bladeren in de herfst verteren en zorgen voor voedingsstoffen in de grond. In onze woonomgeving hebben wij echter veel natuurlijke kringlopen afgekapt en kunnen kin deren nog maar weinig natuurlijke samenwerking meemaken. Gelukkig kent Castricum nog enkele informele plekken waar nog kleine stukken van de natuurlijke kringloop ervaarbaar zijn. Die moe ten wij koesteren omwille van onze kinderen, want zij kunnen oneindig veel meer leren van een braaklig gend stuk grond, met her en der wat losliggende takken of een boom stam, dan dat zij leren op een alle daagse speelplaats. Samenwerking zit in de natuur van de mens, maar we moeten onze eigen natuur wel kunnen leren kennen. Tekst: Barbel Böhling, Vitaal Landschap BAKKUM - D66 in Castricum organiseert woensdag 8 februari in Hotel Restaurant Fase Fier in Bakkum een discussieavond over wonen. Ruim duizend woningen worden de komende tien jaar in de gemeen te Castricum bijgebouwd, maar voor wie zijn die woningen bedoeld? Voor jongeren die graag zelfstandig willen wonen of voor ouderen die langer zelfstandig moeten of willen blijven wonen? Moeten er wonin gen komen voor kleine en/of jonge gezinnen en wat doen we voor sta tushouders? Bouwt men genoeg sociale woningen? Huurwoningen of koopwoningen? En in welke prijsklasse? Is er een rol voor de overheid (gemeente en/of provin cie) of moet het overgelaten worden aan de markt? Een greep uit de vele vragen die leven op het gebied van wonen. Het is een thema dat uitno digt om breed besproken te worden. Daarom organiseert D66 de openba re discussieavond. Om de discussie te voeden geven tijdens deze avond vier sprekers hun visie over wonen vanuit hun verschillende achter gronden. De sprekers Wethouder Marcel Steeman (D66) met wonen in zijn porte feuille geeft een toelichting op het beleid van de gemeente Castricum. SP-fractievoorzitter Marjo Husslage belicht het onderwerp wonen van- uit de visie van de SP. Directeur Dik Tromp van Kennemer Wonen geeft uitleg over de visie, de wensen en de mogelijkheden met betrekking tot projecten voor de sociale woning bouw. D66-statenlid van de provin cie Noord Holland Amélie Strens zet uiteen wat de plannen van de pro vincie zijn. De avond in Hotel-Restaurant Fase Fier in Bakkum begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur (eindtijd 22.00 uur.) Na afloop kunt u napraten onder het genot van een drankje. U bent hier mee van harte uitgenodigd om op deze vrij toegankelijke discussie avond aanwezig te zijn en een bij drage te leveren. ADVERTENTIE Al klauterend in een boom leren over de natuur. Foto: Barbel Böhling HEILOO - Ouders van pasgeboren baby's krijgen sinds 2011 een brief van de gemeente met een waardebon voor het BoekStartkoffertje. Hiermee kunnen ouders hun baby gratis inschrijven als lid van de bibliotheek en krijgen zij een prachtig BoekStartkoffertje, met daarin twee verschillende boekjes. Wethouder Elly Beens reikte vorige week in de Bibliotheek Heiloo het vijfhonderdste BoekStartkoffertje uit aan Mick en zijn moeder Roos. Een goede start, want kin deren die als baby al zijn voorgelezen, zijn later beter in taal. U kunt dus niet vroeg genoeg beginnen met voorle zen. Ook op de kinderdagver blijven in Heiloo wordt met BoekStart gewerkt. De kin deren van de Vogeltuin van Forte Kinderopvang kwamen daarom gezellig taart eten om het feestje met baby Mick mee te vieren. Uiteraard werd er ook nog even voorgelezen. Aangeleverde foto V.l.n.r.: wethouder Elly Beens, baby Mick en zijn moeder Roos.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13